Adres e-mailowy szkoły


Odsłon: liczniki

Strona sponsorowana przez:

BIBLIOTEKA
O bibliotece | Z życia biblioteki | Warsztat | Regulaminy | Lektury

 AKTUALNOŚCI  !!!

 

ROK SZKOLNY 2018/2019


Ogólnopolski konkurs "Wielka Liga Czytelników"


Dziękujemy uczniom za udział w IV Ogólnopolskim Konkursie "Wielka Liga Czytelników". We wtorek 29.01.2019 został przeprowadzony przez naszą bibliotekę etap szkolny. Gratulujemy bardzo dobrych wyników. Najlepsze z nich uzyskały i tym samym zakwalifikowały się do etapu powiatowego, który odbędzie się 28.02.2019 r., następujące uczennice: Ina Zakrzewska kl. IV c,
Karolina Burg kl. IV e,
Zuzanna Bryl kl. IV b,
Emilia Roszczypała kl. VII a,
Hanna Nawrot kl. V e
Bardzo się cieszymy i trzymamy kciuki za nasze dziewczyny.
Życzymy powodzenia!dodał:1.02.2019 BIBLIOTEKARKA

Wyniki konkursu "Misiowa zakładka"


Wyniki konkursu


dodał:20.11.2018 BIBLIOTEKARKA

Konkurs "Wielka Liga Czytelników"


Zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w IV Ogólnopolskim Konkursie "Wielka Liga Czytelników". Konkurs składa się z czterech etapów: szkolnego, powiatowego, wojewódzkiego i ogólnopolskiego. Biblioteka szkolna organizuje pierwszy etap konkursu. Chętne osoby powinny pobrać w bibliotece lub ze strony internetowej formularz zgłoszeniowy dla ucznia i wypełniony oddać do biblioteki. Regulamin oraz szczegóły konkursu znajdują się na stronie kliknij tutaj
Proponowane ksiązki


dodał:20.11.2018 BIBLIOTEKARKA

Światowy Dzień Pluszowego Misia


Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia biblioteka szkolna organizuje wystawkę "misiowych książeczek" oraz konkurs na "misiową zakładkę do książki". Prosimy o przynoszenie do biblioteki książek na wystawkę, związanych tematycznie z misiami. Trzeba je w środku podpisać, abyśmy wiedziały, komu książki mamy zwrócić po zakończeniu wystawki. Zakładki też trzeba podpisać i oddać do biblioteki do dnia końca listopada. Najładniejsze z nich, najbardziej pomysłowe zostaną nagrodzone. Wszystkie powinny być wykonane samodzielnie przez uczniów, a nie przez rodziców, bo takie nie będą mogły wziąć udziału w konkursie. 26 listopada można ze sobą zabrać do szkoły pluszowe misie, przypiąć plakietki, założyć koszulki, biżuterię, ozdoby z misiami, jeśli takie macie. Wszystkich zapraszamy do świętowania i wspólnej zabawy.


dodał:20.11.2018 BIBLIOTEKARKA

Biblioteczne drzewko szczęścia - wyniki


Dziękujemy uczniom za udział w konkursie oraz wykonanie pięknych prac. Staraliśmy się nagrodzić najlepsze z nich. Przyznaliśmy następujące miejsca w dwóch kategoriach wiekowych:
klasy I - III
I miejsce - Sara Zatorska kl. 2d
II miejsce - Jagoda Oleksy kl. 2c
III miejsce - Martyna Bambynek kl. 2f
- Filip Skura kl. 2d
klasy IV - VI I miejsce - Mateusz Malcher kl. 5d
II miejsce - Marta Steczko kl. 4c
- Michał Steczko kl. 4c
III miejsce - Karolina Burg kl. 4e
Wyróżnienia: - Natalia Skrzypiec kl. 1c
- Jakub Skrzypiec kl. 2a
- Paulina Kosicka kl. 2d
- Bartosz Murawski kl. 2e
- Paulina Gawliczek kl. 4e
- uczniowie kl. 2b - praca zbiorowa
O terminie rozdania nagród i dyplomów poinformujemy w późniejszym terminie.


dodał:5.11.2018 BIBLIOTEKARKA

Biblioteczne drzewko szczęścia


Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie "Biblioteczne drzewko szczęścia". Należy na kolorowym liściu napisać życzenia dla biblioteki z okazji jej święta. Zostaną one zawieszone na drzewku, a wśród najlepszych, najbardziej pomysłowych i oryginalnych rozlosujemy drobne upominki. Podpisane prace prosimy przynosić do 22 października 2018 r. do biblioteki szkolnej.


dodał:9.10.2018 BIBLIOTEKARKA

Dzień Pluszowego Misia


Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie "Biblioteczne drzewko szczęścia". Należy na kolorowym liściu napisać życzenia dla biblioteki z okazji jej święta. Zostaną one zawieszone na drzewku, a wśród najlepszych, najbardziej pomysłowych i oryginalnych rozlosujemy drobne upominki. Podpisane prace prosimy przynosić do 22 października 2018 r. do biblioteki szkolnej.


dodał:9.10.2018 BIBLIOTEKARKA

ROK SZKOLNY 2017/2018


Dzień Pluszowego Misia


Z okazji Dnia Pluszowego Misia biblioteka szkolna organizuje konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III pt. "Mój przyjaciel Miś".
Technika wykonania prac jest dowolna (rysunek, kolaż, figurki przestrzenne z dowolnych materiałów). Podpisane prace prosimy przynosić do biblioteki szkolnej do 22.11 Prace biorące udział w konkursie będzie można podziwiać na wystawie w holu szkoły. W miarę możliwości prosimy, by prace zostały wykonane przez dzieci w szkole. Czekamy na misiowe arcydzieła!


dodał:17.11.2017 BIBLIOTEKARKA

Podsumowanie Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych


W październiku obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji biblioteka szkolna zrealizowała dwa przedsięwzięcia. Wśród uczniów klas trzecich przeprowadzono głosowanie na ulubioną książkę. Najwięcej głosów oddano na książkę R. Pisarskiego "O psie, który jeździł koleją", na drugim miejscu uplasował się Harry Potter J. K. Rowling, zaś na trzecim -"Dzieci z Bullerbyn" A. Lindgren. Wszystkim trzecioklasistom oraz ich wychowawcom dziękujemy za udział w zabawie. W klasach IV – VI zorganizowano quiz zatytułowany "Jaka była ulubiona książka waszego wychowawcy w dzieciństwie?" Najlepiej "znają” swojego wychowawcę uczniowie klasy VI b, których 81% wytypowało prawidłowo tytuł ulubionej książki pani Beaty Soroko-Kałuży, na drugim miejscu dobrą znajomością ulubionych lektur pani Moniki Szulczyk wykazali uczniowie klasy V b (45%). Na szczególne wyróżnienie zasługuje klasa IV c, której wychowawcą jest pan Michał Ringel. Pomimo tak krótkiej znajomości swojego wychowawcy, aż 29 % uczniów tej klasy trafnie wskazało Jego ulubioną książkę.


dodał:12.11.2017 BIBLIOTEKARKA

ROK SZKOLNY 2016/2017


Dzień Pluszowego Misia


Dnia 25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Zachęcamy Was, abyście z tej okazji przynieśli w piątek 25.11.2016 r. swoje pluszaki i spędzili z nimi cały dzień w szkole. Jeżeli macie taką możliwość, zróbcie zdjęcie klasowe z misiami (zdjęcie z pomysłem J), wydrukujcie i wywieście na tablicy w holu szkoły. Każdy uczeń, który będzie miał ze sobą maskotkę, nie będzie w tym dniu pytany.
ŻYCZYMY UDANEJ ZABAWY !!!


dodał:23.11.2016 BIBLIOTEKARKA

Konkurs "Baśnie, naturalnie!"


Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie "Baśnie, naturalnie!". Konkurs będzie organizowany w dwóch etapach: szkolnym i ogólnopolskim. Organizatorem etapu szkolnego jest biblioteka szkolna. Trzy najlepsze prace wyłonione w konkursie szkolnym zostaną przesłane na konkurs ogólnopolski. Prace muszą być wykonane samodzielnie przez dzieci, nie przez rodziców. Szczegółowe informacje i regulamin konkursu wywieszone są w gablocie przy bibliotece oraz w różnych miejscach na terenie szkoły. Zapraszamy również do wypożyczania książek z baśniami w naszej bibliotece szkolnej.


dodał:8.10.2016 BIBLIOTEKARKA

ROK SZKOLNY 2015/2016


Rozstrzygnięcie konkursu z okazji Dnia Pluszowego Misia


Z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia biblioteka szkolna przeprowadziła konkurs dla uczniów naszej szkoły "Zdjęcie z misiem". Napłynęło wiele prac. Komisja wybrała i nagrodziła najlepsze z nich:
I miejsce – Laura Grad II h
Oliwier Dworak II c
II miejsce – Hanna Garczorz I e
Milena Jurczyk II c
III miejsce – Łucja Œwigoń II e
Natalia Ecka I c
Wiktoria Kuzdak I f
Wyróżnienia – Dominik Musiała I d
Nicolas Tabor II h
Borys Bomba I h
Maja Pasternak II h
Nadia Walkiewicz I c
Dorota Kowolik I g
Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.
Termin rozdania dyplomów i nagród zostanie podany przez radiowęzeł.


dodał:8.12.2015 BIBLIOTEKARKA

Dzień Pluszowego Misia


Już jutro – 25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Nasza szkoła również przyłącza się do obchodów. Mamy dla Was propozycję : KONKURS „Zdjęcie z misiem”. Postarajcie się jak najciekawiej uchwycić kadr, by ukazać sympatię do swego pluszaka. Zdjęcie można wywołać lub wydrukować. Fotografie przynosimy do 30 listopada do biblioteki lub do pani Agnieszki Wilk (sala nr 8). Wyłonimy te najbardziej oryginalne i nagrodzimy.


dodał:30.11.2015 BIBLIOTEKARKA

Podsumowanie akcji: "Przeczytałeś?-Podziel się z innymi"


Zakonczyła się akcja: "Przeczytałeś?-Podziel się z innymi".
Czytaj więcej


dodał:06.11.2015 BIBLIOTEKARKA

Konkurs "Przeczytałeś?-Podziel się z innymi"


Biblioteka ogłasza zbiórkę książek do naszej biblioteki. Prosimy o przynoszenie książek dostosowanych tematycznie dla uczniów szkoły podstawowej, w dobrym stanie. Osoby, które przyniosą książki otrzymają punkty w PSO (lektury szczególnie potrzebne uczniom, będą premiowane dodatkowymi punktami). „Rekordziœci” otrzymają dyplomy i drobne upominki. Książki prosimy przynosić do biblioteki szkolnej. Akcja trwa przez cały październik.


dodał:15.10.2015 BIBLIOTEKARKA

Konkurs "Czytanie jest trendy"


Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych ogłaszamy szkolny konkurs „Czytanie jest trendy” na plakat promujący czytanie i bibliotekę. Pracę należy wykonać dowolną techniką w formacie A2 i dostarczyć do biblioteki do końca października. Można ją przygotować indywidualnie lub zespołowo (nie więcej niż 4 osoby). Przy ocenianiu będą brane pod uwagę: pomysłowość, estetyka wykonania i samodzielność (tzn. bez pomocy osób dorosłych). Plakaty zostaną wywieszone na terenie szkoły, a trzy najlepsze nagrodzone dyplomem i upominkiem.
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE WSZYSTKICH UCZNIÓW


dodał:15.10.2015 BIBLIOTEKARKA

ROK SZKOLNY 2014/2015


Dzień Misia-wystawka


Dnia 25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji biblioteka szkolna organizuje wystawkę misiów. Przynoście swoje pluszaki do biblioteki szkolnej z załączoną karteczką, na której wypiszcie swoje imię, nazwisko i klasę, żebyśmy wiedziały komu, po zakończeniu imprezy, mamy oddać zabawki.
Zapraszamy do wspólnej zabawy!


dodał:19.11.2014 BIBLIOTEKARKA

Wyniki konkursu


W związku z Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek nasza biblioteka przeprowadziła konkurs na ciekawe hasło promujące bibliotekę i czytelnictwo. Napłynęło wiele prac. Komisja wybrała i nagrodziła najlepsze z nich:
W klasach I - III
I miejsce – Magda Heliosz kl. III e
II miejsce – Amelia Bula kl. I d
III miejsce – Julia Gritner kl. I f
Wyróżnienie – Filip Szczyrbowski III a
W klasach IV – VI
I miejsce – Jarosław Gad IV a
II miejsce – Konrad Kściuczyk IV d
III miejsce – Błażej Mlejnek VI d, Oliwia Ryba IV b, Zofia Barczak IV b, Jakub Okuniewicz IV b,
Miłosz Drozd IV b Wyróżnienie – Magdalena Gajda V b, Alina Wilk IV b
Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.


dodał:19.11.2014 BIBLIOTEKARKA

Uwaga konkurs biblioteczny!


W związku z Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek nasza biblioteka ogłasza konkurs na ciekawe hasło promujące bibliotekę i czytelnictwo. Hasło może być ułożone w formie rymowanej (ale nie musi). Napiszcie na kartce wymyślone przez Was propozycje oraz swoje imię, nazwisko, klasę i wrzućcie do niebieskiej skrzynki na parterze przy wyjściu ze szkoły (przy automacie ze słodyczami) lub przynieście do biblioteki. Hasła nie mogą się powtarzać, bo takie prace nie będą oceniane. Najciekawsze z nich zostaną opublikowane, a trzy najlepsze - nagrodzone. Wasze prace przyjmujemy do końca października.


dodał:28.10.2014 BIBLIOTEKARKA

Nowy regulamin biblioteki szkolnej


W zakładce "Regulaminy" dostępny jest nowy regulamin biblioteki szkolnej. Prosimy o zapoznanie się z nim.


dodał:28.10.2014 BIBLIOTEKARKA

ROK SZKOLNY 2013/2014


 

 

Konkurs na prezentację multimedialną związaną z rokiem Juliana Tuwima


Zapraszamy, szczególnie uczniów klas starszych, do udziału w konkursie, który będzie polegał na wykonaniu prezentacji multimedialnej związanej z Rokiem Juliana Tuwima. Pozostawiamy zupełną dowolność co do formy i szczegółowego tematu (mile widziane połączenie tekstu, obrazu, animacji i dzwięku). Komisja przy ocenie będzie brała pod uwagę pomysłowość, estetykę, stopień trudności i samodzielność wykonania prac. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do pokonkursowego wykorzystania prezentacji.


dodał:17.12.2013 BIBLIOTEKARKA

 

 

Rozstrzygnięcie konkursu "W krainie wierszy Juliana Tuwima"


Został rozstrzygnięty konkurs "W krainie wierszy Juliana Tuwima". Po podsumowaniu wszystkich punktów z trzech etapów, okazało się, ze zwycięzcami zostali:
I miejsce - Oliwia Woszek kl. III d - 33 pkt.
II miejsce - Alina Wilk kl. III b - 31,5 pkt.
Kamila Wilczańska kl. III e - 31,5 pkt.
III miejsce - Emilia Roszczypała kl. II a - 27 pkt.
Zostały równiez rozdane dyplomy i nagrody najmłodszym uczestnikom konkursu plastycznego, zorganizowanego dla oddziałów przedszkolnych. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział wkonkursie.


dodał:17.12.2013 BIBLIOTEKARKA

 

 

Zakończenie konkursu "W krainie wierszy Juliana Tuwima"-wyniki


wyniki konkursu-punktacja


dodał:04.12.2013 BIBLIOTEKARKA

 

 

Recytacja dla przedszkola


Dnia 25.11.2013r. (poniedzialek) odbyła się recytacja wierszy Juliana Tuwima dla dzieci z oddzialów przedszkolnych. Udział w występie wzięły uczennice, które zdobyły największą ilość punktów w drugim etapie konkursu (recytacja).
Oto lista uczennic, które recytowały wiersze przedszkolakom:
1. Roszczypała E. kl. II a
2. Korf J. kl. II c
3. Stefańska A. kl. II c
4. Barczak Z. kl. III b
5. Wilk A. kl. III b (nieobecna w szkole)
6. Woszek O. kl. III d
7. Wasilewska W. kl. IV c
Jednocześnie zostal zapowiedziany konkurs dla przedszkolaków na ilustrację do wiersza J. Tuwima.


dodał:27.11.2013 BIBLIOTEKARKA

 

 

III etap konkursu "W krainie wierszy Juliana Tuwima"


UWAGA !!! Przed nami trzeci etap konkursu pt. "W świecie wierszy Juliana Tuwima". Przypominamy, że poprzednie etapy polegały na wykonaniu ilustracji do wylosowanego wiersza oraz jego recytacji. Teraz czeka Was sprawdzian ze znajomości tytułów wierszy i ich treści. Trzeci etap konkursu odbędzie się dnia 29.11.2013 R. (piątek) na trzeciej godzinie lekcyjnej ( 9.50) w czytelni biblioteki szkolnej. Udział w tym etapie biorą wszyscy uczniowie, którzy zgłosili się na konkurs (30 osób) - lista uczestników jest wywieszona w holu szkoły i w gablocie obok biblioteki. Waszym zadaniem będzie rozwiązanie krzyżówki związanej tematycznie z wierszami J. Tuwima, odpowiedz na kilka pytań w formie testu, wyszukanie w tekście ukrytych tytułów wierszy. Osoby, które będą miały taką samą ilość punktów wezmą udział w dogrywce. W trzecim etapie można zdobyć dużo punktów, więc szansę na zwycięstwo mają wszyscy uczestnicy. Zwycięzcą konkursu zostaje osoba, która zdobyła najwięcej punktów we wszystkich trzech etapach razem.


dodał:27.11.2013 BIBLIOTEKARKA

 

 

Światowy Dzień Pluszowego Misia


Dnia 25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia.Z tej okazji biblioteka szkolna organizuje wystawkę Waszych misiów.Podpisane maskotki - tylko misie - prosimy przynosić do biblioteki do dnia 21 listopada.POKAZCIE INNYM SWOJE ULUBIONE MISIAKI. Zapraszamy uczniów i wszystkich pracowników szkoły do wspólnego organizowania wystawki.


dodał:20.11.2013 BIBLIOTEKARKA

 

 

II etap konkursu Tuwima


wyniki pierwszego i drugiego etapu konkursu- punktacja


dodał: 20.11.2013 BIBLIOTEKARKA

 

 

II etap konkursu "W krainie wierszy Juliana Tuwima"


Wszystkie osoby, które wykonały ilustrację do wiersza j. tuwima informujemy, że drugi etap konkursu - recytacja wierszy J. Tuwima odbędzie się dnia 18.11.2013 r. (poniedziałek) o godz. 13.45 (szósta godzina lekcyjna) w sali nr 112 b.


dodał: 29.10.2013 BIBLIOTEKARKA

 

 

I etap konkursu Tuwima


wyniki pierwszego etapu konkursu- punktacja


dodał: 29.10.2013 BIBLIOTEKARKA

ROK TUWIMA


W związku z przypadającą 60 rocznicą śmierci Juliana Tuwima rok 2013 został, uchwałą Sejmu RP, ogłoszony Rokiem Juliana Tuwima. Z tej okazji biblioteka szkolna przygotowała projekt edukacyjny W krainie wierszy Juliana Tuwima. Będzie on realizowany od września do grudnia 2013 roku. W ramach projektu zostaną zrealizowane następujące przedsięwzięcia:
a) Zapoznanie z wierszami Juliana Tuwima.
b) Gazetka i wystawka okolicznościowa.
c) Konkurs plastyczny na najciekawszą ilustrację do wybranego wiersza.
d) Konkurs na piękną recytację wierszy.
e) Konkurs ze znajomości treści wierszy w formie testu.
f) Inscenizacja i konkurs plastyczny dla przedszkolaków.
g) Konkurs na prezentację multimedialną.
Zapraszamy do udziału w projekcie uczniów klas II - VI. Szczegóły na ogłoszeniach w holu szkoły i w bibliotece szkolnej.


dodał: 11.10.2013 BIBLIOTEKARKA


ROK SZKOLNY 2012/2013


Zmiana godzin pracy biblioteki


Przez najbliższe dwa tygodnie tj. od 13.05 do 24.05 biblioteka zmieni godziny pracy i będzie czynna:
poniedziałek 8.30-14.30
wtorek 8.00 -14.45
środa 8.30-14.30
czwartek 8.00-14.45
piątek 8.00-14.00


dodał: 13.05.2013 BIBLIOTEKARKA


Rozwiązanie konkursu


Został rozstrzygnięty konkurs, w którym należało podać, w jakich językach został napisany wyraz ''książka''.
1. book - j. angielski
2. libro - j. włoski /hiszpański, esperanto, galicyjski/
3. kniha- j. słowacki /czeski/
4. bok - j. szwedzki /norweski/
5. bog - j. duński
6. livre - j. francuski
7. boek - j. holenderski /afrikaanas/
8. liber - j. łaciński
9. Buch - j. niemiecki
10. к н и г а- j. rosyjski /ukraiński, bułgarski/
11. könyv- j. węgierski
12. kitap - j. turecki
13. פרօ- j. hebrajski
14. bók - j. islandzki
15. knjiga - j. chorwacki /słoweński/
16. raamat- j. estoński
W konkursie wzięło udział 16 uczniów.
Wszystkich prawidłowych odpowiedzi udzieliło 8 osób. Zwycięzcami zostali:
1. Bartosz Choroba kl. I a
2. Amelia Ilga kl. II b
3. Oliwia Jakubek kl. II b
4. Dylan Cavatassi kl. II d
5. Julia Adamczewska kl. III d
6. Maciej Marcol kl. V a
7. Mateusz Grabowski V b
8. Jakub Waniek kl. V d
Gratulujemy.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.
Wkrótce rozdanie nagród i dyplomów.


dodał: 01.05.2013 BIBLIOTEKARKA


Wyniki konkursu "Moja zakładka do książki''


23.04.2013 r. został rozstrzygnięty konkurs dla uczniów klas trzecich pt. "Moja zakładka do książki".
Do biblioteki wpłynęły 42 prace. Jury zwacało uwagę na pomysłowość, estetykę wykonania pracy oraz materiały z jakich została wykonana zakładka. Poniżej podajemy listę zwycięzców:
I miejsce: Julia Pietrzyk kl. III b
II miejsce: Oliwia Żołnowska kl. III b
Natalia Wójcik kl. III c
Korneliusz Łapacz kl. III a

III miejsce Wiktoria Bambynek kl. III c
Patryk Tydola kl. III a
Alicja Wójcik kl. III d

Wyróżnienia Madzia Gajda kl. III b
Jan Łyżwa kl. III a
Tomasz Marek kl. III b
Gabriel Szeląg kl. III b
Maciej Sacco kl. III b

Gratulujemy zwycięzcom!!!
Pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.
Wszystkie prace są umieszczone na wystawce w holu szkoły, a następnie w bibliotece szkolnej.


dodał: 01.05.2013 BIBLIOTEKARKA


Konkurs!


Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich biblioteka szkolna ogłasza konkurs. Należy odgadnąć, w jakich językach został napisany wyraz "książka". Odpowiedzi trzeba ponumerować,zapisać na kartce wraz ze swoim imieniem, nazwiskiem i klasą, do której się uczęszcza i wrzucić do skrzynki przy automacie ze słodyczami lub przynieść do biblioteki.
Konkurs potrwa do 19.04.2013 r. Wsród osób, które udzielą najwięcej prawidłowych odpowiedzi, zostaną rozlosowane nagrody. Szczegóły na wystawce w holu szkoły.

  ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY


dodał: 10.04.2013 BIBLIOTEKARKA


Moja zakładka do książki


Biblioteka ogłasza konkurs dla uczniów klas trzecich pt. "Moja zakładka do książki". Prace należy składać w bibliotece do 19.04.2013 r. Najładniejsze prace zostaną nagrodzone. Regulamin konkursu został przedstawiony uczniom podczas zajęć bibliotecznych

  ZAPRASZAMY!!!


dodał: 10.04.2013 BIBLIOTEKARKA


''Rozstrzygnięcie konkursu na projekt okładki "


UWAGA !!!

Został rozstrzygnięty konkurs na projekt okładki do książki Janusza Korczaka Król Maciuś Pierwszy?

Zwycięzcami zostali:

w klasach 1-3

I MIEJSCE KAROLINA MIOZGA KL. 2d

II MIEJSCE MARTYNA GRZESIAK KL. 2d

III MIEJSCE ADRIAN PYKA KL. 2d

WYRÓŻNIENIE KINGA OLCZYK KL. 2d

WYRÓŻNIENIE ALICJA SZWAJNOS KL. 3d

w klasach 4-6

I MIEJSCE KINGA JASICKA KL. 5a

II MIEJSCE WIKTORIA HAMMERSCHMIDT KL. 5a

MARTA BACIK KL. 5a

WYRÓŻNIENIE NICOLE RICHTER 4e

WYRÓŻNIENIE KAROLINA TOPOLSKA 5b

Zwycięzcom gratulujemy.


dodał: 11.12.2012 BIBLIOTEKARKA

 

Rozstrzygnięcie konkursu "Jaki to miś"


UWAGA !!!

Został rozstrzygnięty konkurs Jaki to miś?

W konkursie wzięło udział 51 uczniów, w tym 33 udzieliło prawidłowych odpowiedzi. Wśród osób, które poprawnie udzieliły odpowiedzi - drogą losowania - zostali wyłonieni zwycięzcy. Oto ich nazwiska:

Karol Kusa kl. I D

Dylan Cavatassi kl. II D

Nicole Świerczyńska kl. V A

Zwycięzcom gratulujemy.
prawidłowe odpowiedzi:

1.Miś Uszatek

2. Kubuś Puchatek

3.Miś Coralgol

4.Miś Yogi

5.Miś Paddington

6.Niedźwiedź brunatny

7.Niedźwiedź polarny

8.Niedźwiedź grizzly

9. Koala

Informacje o terminie odbioru nagród i dyplomów zostaną podane w późniejszym terminie.


dodał: 03.12.2012 BIBLIOTEKARKA

Rok Janusza Korczaka


Z okazji trwającego Roku Janusza Korczaka biblioteka szkolna organizuje konkurs na projekt okładki do znanej książki tego autora ''Król Maciuś Pierwszy''. Pracę można wykonać dowolną techniką, podpisać i oddać do biblioteki do 07.12.2012. Przy ocenie komisja będzie brała pod uwagę poprawność, pomysłowość i estetykę wykonania projektu okładki.

  ZAPRASZAMY WAS DO UDZIAŁU W KONKURSIE


dodał: 29.11.2012 BIBLIOTEKARKA


Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia


Z okazji Dnia Pluszowego Misia zapraszamy Was do udziału w konkursie ''jaki to miś''? Napiszcie na kartce swoje imię, nazwisko, klasę i zgodnie z numeracją ilustracji wpiszcie odpowiedzi, a kartki wrzućcie do skrzynki przy automacie ze słodyczami lub przynieœcie do biblioteki. Tablica z obrazkami misiów znajduje się w holu szkoły. Wśród osób, które udzielą najwięcej poprawnych odpowiedzi, zostaną rozlosowane nagrody. Konkurs trwa do końca listopada. MIŁEJ ZABAWY


dodał: 22.11.2012 BIBLIOTEKARKA


----------------------------------------------------------------------------------------

ROK SZKOLNY 2011/2012


 AKTUALNOŚCI  !!!

 

Uwaga! rozstrzygnięty konkurs - ''W krainie bajek i baśni''


Został rozstrzygnięty międzyszkolny konkurs czytelniczo-plastyczny ''W krainie bajek i baśni''. Zwycięzcami zostali:

 1. Kamila Jabłońska kl. IIIc, SP 16
 2. Anna Neidek kl. IId, SP 45
 3. Amelia Ambroży kl. Id, SP 51
 4. Miłosz Mazurkiewicz kl. IId, SP 45
Wyróżnienia:
 • Julia Imańska kl. Ib, SP 4
 • Zuzanna Krasucka kl. Ia, SP 4
 • Wiktoria Kamińska kl. IIIc, SP 16
 • Agnieszka Walczak kl. IIIc, SP 51
G R A T U L U J E M Y!
Prace konkursowe można oglądać na wystawce w holu szkoły.


dodał: 07.05.2012 BIBLIOTEKARKA

Książki roku


Zakończyliśmy wybieranie książek miesiąca. Najwięcej głosów od października do marca uzyskały następujące tytuły:

 1. książki z serii "Harry Potter" Joanne Rowling - 75 głosów
 2. książki z serii "Koszmarny Karolek" Francesca Simon - 38 głosów
 3. książki z serii "Mikołajek" R. Goscinny, J. J. Sempe - 31 głosów
Dziękujemy uczniom, którzy brali udział w głosowaniach. Zapraszamy wszystkich do częstego odwiedzania biblioteki.
"Książka to najlepszy przyjaciel człowieka, a biblioteka to świątynia jego myśli"- Cyceron


dodał: 07.05.2012 BIBLIOTEKARKA

Uwaga! rozstrzygnięty konkurs!


Został rozstrzygnięty konkurs na najlepsze przebranie z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Zwycięzcami zostali:

 1. Alina Wilk kl. I b
 2. Dominik Burg kl. I e
 3. Szymon Ręka kl. II b
GRATULUJEMY
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszej stronie internetowej.


dodał: 25.11.2011 BIBLIOTEKARKA

Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia


Przypominamy, że 25 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. W tym roku ogłaszamy konkurs na najlepszy strój Pluszowego Misia. Pomyślcie już teraz i postarajcie się o taki strój, a 25 listopada przyjdźcie w nim do szkoły. W tym dniu wybierzemy zwycięzcę, dla którego przewidziana jest misiowa nagroda i dyplom. Komisja przy ocenie będzie brała pod uwagę szczególnie pomysłowość i oryginalność oraz wysiłek włożony w przygotowanie stroju. Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy.


dodał: 22.11.2011 BIBLIOTEKARKA


Książka miesiąca-październik


W październiku zagłosowało 49 uczniów na 15 tytułów. Pierwsze miejsce, zdobywając 17 głosów, zajęła książka C. S. Lewisa ''Lew, czarownica i stara szafa'' z cyklu ''Opowieści z Narnii''. Dziękujemy osobom, które wzięły udział w zabawie i zapraszamy wszystkich uczniów do głosowania w listopadzie.


dodał: 13.11.2011 BIBLIOTEKARKA


Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych-rozwiązanie konkursu


Zakończył się październik, a wraz z nim, Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Dziękujemy klasom, które podarowały z tej okazji prezenty w postaci książek dla naszej biblioteki. A były to:
1. klasa IV a - 52 książki
2. klasa III a - 12 książek
3. klasa III b - 7 książek
4. Klasa IV d - 1 książka
Jeżeli macie w domu niepotrzebne książki, nie wyrzucajcie ich do kosza, ale przynieście do biblioteki.
Rozwiązanie konkursu
Wyraz BIBLIOTEKA został napisany w następujących językach:

Po polsku - Biblioteka
Po angielsku - Library
Po czesku - Knihovna
Po hiszpańsku - Biblioteca
Po holendersku - Bibliotheek
Po niemiecku - Bibliothek
Po rosyjsku - Библиoтeкa
Po rumuńsku - Biblioteca
Po słoweńsku - Knižnica
Po ukraińsku - Бiблioтeкa
Po łacinie - Bibliotheca
Po francusku - Biblioteque

Najwięcej punktów w konkursie zdobyły:
Adrianna Jagiełło kl. 4 a – 9/12 pkt.
Ola Barszczak kl. 5 c - 9/12 pkt.
Julia Pawełkiewicz kl. 3 e - 8/12 pkt.
Wiktoria Ostafin kl. 4 d - 8/12 pkt.
Dominika Główka kl. 6 c - 8/12 pkt.
G R A T U L U J E M Y


dodał: 13.11.2011 BIBLIOTEKARKA


Miesiąc bibliotek szkolnych


UWAGA KONKURS !!!
Nasza biblioteka z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych ogłasza konkurs na prawidłową odpowiedź, w jakim języku są napisane słowa ''biblioteka'' umieszczone na tej tablicy. Na kartce napiszcie odpowiedzi z odpowiednią numeracją, swoje imię, nazwisko, klasę i wrzućcie do niebieskiej skrzynki koło automatu ze słodyczami. Dla zwycięzców przewidziane są dyplomy i nagrody. Konkurs trwa do końca października.
1. Biblioteka
2. Library
3. Knihovna
4. Biblioteca
5. Bibliotheek
6. Bibliothek
7. Библиoтeкa
8. Biblioteca
9. Knižnica
10. Бiблioтeкa
11. Bibliotheca
12. Biblioteque


dodał: 14.10.2011 BIBLIOTEKARKAGłosowanie na najciekawszą książkę miesiąca i roku


Zapraszamy Was do udziału w głosowaniu na najciekawszą ksią żkę miesią ca. Napiszcie na kartce swoje imię, nazwisko, klasę, autora i tytuł Waszej ulubionej ksią żki, na którą głosujecie i wrzućcie do niebieskiej skrzynki przy automacie ze słodyczami. Osoby, które zagłosują , wezmą udział w comiesięcznym losowaniu słodkiej nagrody. Głosować możecie raz w miesiącu od października do marca, a w kwietniu ogłosimy wyniki najpopularniejszej książki roku. Zapraszamy wszystkich uczniów do wspólnej zabawy.

dodał: 13.10.2011 BIBLIOTEKARKA----------------------------------------------------------------------------------------

 

W roku szkolnym 2010/2011 biblioteka szkolna zaprasza wszystkich kochających słowo pisane na ciekawe imprezy biblioteczne.

 

Będziemy obchodzić:

Dzień Edukacji Narodowej – 14 października

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych – listopad

Dzień Pluszowego Misia – 25 listopada

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich – maj

 

 

Zapraszamy do udziału w konkursach:

Zapraszamy do udziału w konkursach:

Konkurs związany z twórczością M. Konopnickiej – październik (kl. I – VI)

Kartka z życzeniami dla nauczycieli – październik (kl. I – VI)

Hasło promujące bibliotekę i czytelnictwo – listopad (kl. IV – VI)

Wystawka i głosowanie na najsympatyczniejszego misia – listopad (kl. I – VI)

Moja zakładka do książki – styczeń (kl. I – III)

Najpiękniejsza kartka walentynkowa – luty (kl. I – VI)

Konkurs na exlibris biblioteki szkolnej – maj (kl. IV – VI)

Jaka to bajka? – (kl. I – III)

 

 

 AKTUALNOŚCI  !!!

 

UWAGA

 

         Biblioteka szkolna ogłasza konkurs czytelniczy  dla klas I-III, pt. „Jaka to bajka?”.

Na wystawce w holu szkoły umieszczone są ilustracje różnych bajek. Napiszcie na kartce swoje imię i nazwisko, klasę, numery ilustracji oraz tytuły i autorów bajek, które one przedstawiają i wrzućcie do skrzynki przy automacie ze słodyczami lub przynieście do biblioteki. Spośród prawidłowych odpowiedzi wylosujemy trzech zwycięzców, którzy otrzymają dyplomy i drobne upominki.

         Zapraszamy do udziału w konkursie do końca kwietnia.

 

dodał: 18.04.2011 BIBLIOTEKARKA

 

 

 

UWAGA!!!!

 

 

Biblioteka szkolna ogłasza konkurs pt.

„Moja zakładka do książki”

Regulamin konkursu:

1. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas III.

2. Technika wykonania pracy – dowolna.

3. Prace należy składać w bibliotece szkolnej

    do końca kwietnia.

4. Jury oceniać będzie estetykę wykonania pracy oraz  

    pomysłowość.

Zapraszamy do udziału w konkursie.

Na zwycięzców czekają nagrody i dyplomy.

 

dodał: 18.04.2011 BIBLIOTEKARKA

 

 

 

UWAGA KONKURS!

 

Biblioteka szkolna wraz z nauczycielem plastyki p. Jolantą Krysińską ogłasza konkurs pt.

 „Moja kartka walentynkowa”.

 Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV – VI.

 Prace należy składać w bibliotece szkolnej lub u p. Krysińskiej do dnia 11.02. 2011 r. Jury oceniać będzie pomysłowość, estetykę wykonania kartki, a także treść ułożonych życzeń. Najciekawsze życzenia ( można je napisać lub wydrukować na kartce bez wykonywania kartki walentynkowej) zostaną wyróżnione. Zwycięzcy otrzymają dyplomy i drobne upominki, a  ich prace zostaną wywieszone w holu szkoły. 

Zapraszamy chętnych do udziału w konkursie! 

 

dodał: 08.02.2011 BIBLIOTEKARKA

 

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Dnia 25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji biblioteka szkolna organizuje wystawkę oraz konkurs na największego i najmniejszego misia. Przynoście swoje pluszaki do biblioteki szkolnej z załączoną karteczkę, na której wpiszcie swoje imię, nazwisko i klasę.

Zwycięskie misie czeka dyplom i słodka nagroda.

A oto zwycięzcy konkursu na największego i najmniejszego misia pluszowego w naszej szkole. Zwycięskie misie należą do Alicji Wójcik z 1d i Magdy Duljasz z 1c. Wyróżnienia otrzymały misie, których właścicielami są: Adam Ciemięga z 1c, Paulina Wiczyńska z 2b i Michella Reiss z 2c.

 

 

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY

dodał: 10.10.2010 BIBLIOTEKARKA

 

 

 KONKURS O KSIĄŻKACH M. KONOPNICKIEJ

 

 

W tym roku przypada 100. rocznica śmierci Marii Konopnickiej. Biblioteka szkolna ogłasza konkurs czytelniczo-plastyczny. Należy przeczytać książkę Marii Konopnickiej „O krasnoludkach i sierotce Marysi” (można wypożyczyć w naszej bibliotece) i wykonać portret wybranej postaci dowolną techniką plastyczną i przynieść do biblioteki. Mile widziane prace trójwymiarowe (np. kukiełki, laleczki). W listopadzie został rozstrzygnięty konkurs czytelniczo-plastyczny „Ilustracja wybranej postaci z książki Marii Konopnickiej „O krasnoludkach i o sierotce Marysi”. Zwycięzcami zostali:

I miejsce –    Maja Sobolewska kl. 4 d

                  Jakub Korman kl. 2 e

II miejsce –   Aleksandra Barszczak kl. 5 c

III miejsce – Emilia Sikorska kl. 1 d

                 Łukasz Górka kl. 2 e

Wyróżnienie – Karolina Dudzińska kl. 5 b

Gratulujemy.

Zapraszamy także do zapoznania się z okolicznościową gazetką i wystawką książek tej autorki w naszej czytelni.

 

zmienione: 26.11.2010 BIBLIOTEKARKA

 

 

  ........................................................................................................

2009/2010

 

 

JAN BRZECHWA JAK MALOWANY

 

 

Został rozstrzygnięty konkurs czytelniczo – plastyczny na ilustrację do wybranego wiersza Jana Brzechwy. Prace, które napłynęły na konkurs, zostały wywieszone na wystawce w holu szkoły. A zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce -     Natalia Haczyk kl. 3 d

II miejsce -    Krysia Barczak kl. 2 a

III miejsce -   Julia Kurek kl. 3 d

                   Oskar Kloc kl. 3 d

Wyróżnienia:

                   Aleksandra Barszczak kl. 4 c

                   Michał Kłosek kl. 4 e

                   Julia Pawełkiewicz kl. 1 e

G R A T U L U J E M Y

dodał: 10.05.2010 redaktor

 

 

ŚWIĘTO ZAKOCHANYCH

 

 

Biblioteka szkolna ogłasza konkurs na ciekawe życzenia lub wierszyk walentynkowy. Swoje pomysły zapiszcie na kartce lub wydrukujcie (może być dołączony obrazek) i przynieście do biblioteki do dnia 5 lutego 2010 r. Prace powinny być wykonane samodzielnie, proszę nie korzystać z gotowych tekstów lub cudzych pomysłów. Zwycięzcy konkursu otrzymają dyplomy i drobne upominki.

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY

 

dodał: 08.02.2010 redaktor

 

 

MOJA ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI

 

 

Biblioteka szkolna ogłasza konkurs pt.„Moja zakładka do książki”. Regulamin konkursu: Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas I-III, technika wykonania pracy – dowolna, prace należy składać w bibliotece szkolnej do dnia 30.01.2009 r.

Najładniejsze prace możecie podziwiać na wystawce w holu szkoły.

 

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce –    Agata Kurzątkowska kl. III D

II miejsce -   Angelika Pytel kl. III C

III miejsce - Marek Duczyński kl. III A

 

 

Wyróżnienia:

Szymon Kasprzak kl. III C

Oliwia Kasperska kl. III D

Marta Miśkiewicz kl. III A

Wiktoria Poloczek kl. III C

Justyna Jeziorska kl. III C

Kamila Gruszka kl. III B

 

G R A T U L U J E M Y

 

zmienione: 05.02.2010 redaktor

 

 

Z OKAZJI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA...

 

 

Zakończyliśmy akcję sprzedaży kartek bożonarodzeniowych i sianka na kiermaszu świątecznym przy parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Bytomiu – Szombierkach. Za kartki uzbieraliśmy 527, 45 zł  i kwotę tę przeznaczymy na zakup książek do naszej biblioteki, a pieniądze ze sprzedaży sianka w kwocie 1214,89 zł  przekażemy Hospicjum CORDIS w Mysłowicach.

         Składamy serdeczne podziękowanie księdzu proboszczowi Maciejowi Sasiakowi za wyrażenie zgody na przeprowadzenie zbiórek w parafii.

         Dziękujemy również uczniom i nauczycielom, którzy pomagali w przygotowaniu tej akcji, za wykonanie kartek, pakowanie sianka i udział w sprzedaży.

         Dziękujemy wszystkim osobom, które swoją ofiarą wsparły nasze akcje.

         Wszystkim życzymy radosnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku.

 

dodał: 22.12.2009 redaktor

 

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 

 

25 listopada przypada Dzień Pluszowego Misia i jak co roku w ten dzień przynosimy nasze kochane misie, by się nimi pochwalić. Wszystkie misie brały udział w głosowaniu szkolnym, które zakończyło się w piątek. Tytuł  Najsympatyczniejszego Misia 2009 roku został miś nr 14, który należy do Natalii Wojtowicz z klasy 3 b.

 

dodał: 07.12.2009 redaktor

 

 

 KONKURS Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO MIESIĄCA BIBLIOTEK

 

 

W związku z Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek nasza biblioteka ogłasza konkurs na ciekawe hasło promujące bibliotekę i czytelnictwo. Hasła nie mogą się powtarzać, bo takie prace nie będą oceniane. Najciekawsze hasła zostaną opublikowane, a trzy najlepsze zostaną nagrodzone.

 

 

Biblioteka szkolna wyłoniła zwycięzców konkursu na hasło promujące bibliotekę i czytelnictwo.

I miejsce zajęła -     Natalia Filidadzis kl. 6 b

II –                        Anika Pecyna kl. 6 b

III – exequo –          Joanna Pigło 4 b

                            Grzegorz Świerczek kl. 6 b

                            Magdalena Grabowska kl. 5 d

Zostały także przyznane wyróżnienia dla Aleksandry Kołtun kl. 4 a i Sylwestra Alcera kl. 5 b.

Zwycięzcom gratulujemy.

 

dodał: 07.12.2009 redaktor

 

 

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU MIĘDZYSZKOLNEGO

Czytanie rozwija rozum młodzieży,

odmładza charakter starca,

 uszlachetnia w chwilach pomyślności,

daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach.

We wrześniu WOM w Katowicach ogłosił konkurs czytelniczy na pracę plastyczną "Moją wyobraźnię pobudzam przez czytanie" zorganizowanego w ramach projektu edukacyjnego "Jesienne spotkania z kulturą" w roku szkolnym 2009/2010. Nasze uczennice Krystyna Barczak z klasy 2a, Patrycja Szyłak i Kinga Napora z klasy 6e otrzymały dyplomy za udział w konkursie. Gratulujemy!

 

dodał: 06.11.2009 redaktor

 

 

KARTKA Z ŻYCZENIAMI DLA NAUCZYCIELA

 

 

20 października 2009r. wyłoniono zwycięzców konkursu biblioteczno-plastycznego na najładniejszą kartkę z życzeniami dla pracowników oświaty. Kartki wykonane zostały dowolną techniką. Przy ich ocenie  wzięto pod uwagę poprawnie sformułowane życzenia, styl oraz estetykę pracy. Nagrodzono prace następujących uczniów:

I miejsce – Karolina Kulińska kl. VI e

II miejsce – Paulina Bukowska kl. V b

III miejsce – Ola Monasterska kl. VI b

Wyróżnienia – Agata Dziub kl. V a

                   Alicja Staśczak kl. V a

                   Julia Kasprowicz kl. V b

Zwycięzcom gratulujemy ! ! !

 

dodał: 21.10.2009 redaktor

 

 

UWAGA! UWAGA!

 

 

Jeżeli macie w domu niepotrzebne książki, a zwłaszcza lektury, nie wyrzucajcie ich do kosza, ale przynieście do biblioteki szkolnej. Te, które okażą się przydatne, włączymy do księgozbioru, natomiast pozostałe wystawimy na sprzedaż na kiermaszu książek używanych, który zorganizujemy 17 września 2009r. Cały dochód z tego kiermaszu przeznaczymy na potrzeby naszej biblioteki.

 ZAPRASZAMY.

PRZYŁĄCZCIE SIĘ DO NASZEJ AKCJI.

 

dodał: 03.09.2009 redaktor

 

----------------------------------------------------------------------------------------

2008/2009

MOJA KARTKA WALENTYNKOWA

 

Biblioteka szkolna wraz z nauczycielem plastyki J. Krysińską zorganizowała konkurs na najpiękniejszą kartkę walentynkową. Laureatami kokursu zostali:

I miejsce - Karolina Kulińska z klasy 5e

II miejsce - Alicja Staśczak z klasy 4a

                    Paulina Starke z klasy 4d

III miejsce - Angelika Kołodziej z klasy 6a

                     Dawid Ostafin z klasy 5e

                     Katarzyna Szolich z klasy 5c

Wyróżnienia - Klaudia Wcisło z klasy 4b

                        Mikołaj Byrski z klasy 5a

                        Aleksandra Pyzik z klasy 6d

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy!!!

 

dodał: 17.02.2009 redaktor

 

NAJPIĘKNIEJSZA ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI

 

Biblioteka szkolna ogłasza konkurs pt. „Moja zakładka do książki”

Regulamin konkursu:

1. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas trzecich.

2. Technika wykonania pracy – dowolna.

3. Prace należy składać w bibliotece szkolnej do dnia 23.01.2009 r.

4. Jury oceniać będzie estetykę wykonania pracy oraz pomysłowość.

Zapraszamy do udziału w konkursie. Na zwycięzców czekają nagrody i dyplomy!

W konkursie dla klas trzecich pt. "Moja zakładka do książki" jury przyznało tylko jedno wyróżnienie dla pracy Patryka Kellera z klasy 3e. Reszta prac nie spełniała wymogów określonych w regulaminie konkursu.

 dodano: 10.01.2009 bibliotekarki

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 

        W tym tygodniu przypada Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia.

        Z tej okazji biblioteka szkolna wraz z p. Jolantą Krysińską organizuje wystawkę pluszowych misiaków.

        Prosimy wszystkich uczniów oraz pracowników szkoły, by do dnia 27.11.2008 r. (tj. czwartek) przynieśli swoje maskotki, które zostaną umieszczone na wystawie w holu szkoły. Wszystkie przyniesione misie muszą mieć karteczki z nazwiskiem ich właściciela.

         Przy tej okazji ogłaszamy także wybory na najsympatyczniejszego misia. Na kartce należy napisać swoje imię, nazwisko, klasę oraz numerek, na którego misia głosujecie. Można oddać tylko jeden głos. Karteczki wrzucajcie do skrzynki, która znajdować się będzie przy portierni. Wśród głosujących wylosujemy upominek w postaci miłej maskotki.

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY

Zakończyło się głosowanie na najsympatyczniejszego misia 2008 roku. Oddano 95 ważnych głosów. Zwycięzcą został miś nr 51, wybrany przez 28 osób, którego właścicielką jest Klaudia Wilk z klasy VI a. Gratulujemy.

         Z kolei przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wylosowali Agnieszkę Makosz z klasy IV b, która otrzyma upominek za udział w głosowaniu.

 

dodano: 10.12.2008 bibliotekarki

 

Uwaga! NOWY KONKURS!!!

 

W tym roku przypada 100. rocznica pierwszego wydania „Ani z Zielonego Wzgórza”. Z tej okazji w naszej czytelni można obejrzeć gazetkę oraz wystawkę cyklu książek opisujących kolejne przygody Ani Shirley dostępnych w naszej bibliotece. Zapewne wielu z Was zna już pierwszy tom powieści o rudowłosej bohaterce. Zachęcamy do wypożyczania i czytania kolejnych części jej przygód.

 

Ogłaszamy także konkurs na projekt okładki jubileuszowego wydania książki „Ania z Zielonego Wzgórza”. Prace można wykonać dowolną techniką, najlepiej na kartce z bloku technicznego i złożyć w bibliotece szkolnej do końca listopada. Najlepsze prace zostaną nagrodzone, a wszystkie starannie wykonane umieścimy na wystawce szkolnej. Projekty można także wykonać komputerowo np. w programie Paint i oddać w formie drukowanej oraz elektronicznej (np. na dyskietce, płycie CD-ROM, DVD). Przypominamy, że prace muszą być w całości wykonane samodzielnie. Nie wolno korzystać z gotowej grafiki dostępnej w komputerze, Internecie itp. Pamiętajcie również, aby swoje dzieła podpisać ołówkiem z tyłu kartki (imię, nazwisko, klasa).

Właśnie rozstrzygnięto szkolny konkurs biblioteczno-plastyczny na projekt okładki jubileuszowego wydania książki „Ania z Zielonego Wzgórza”. Zostały nagrodzone prace następujących osób:

I. miejsce – Karolina Pajkos kl. VI b

II. miejsce – Patryk Marciszak i Mariusz Szewczyk kl. VI a

III. miejsce – Angelika Kołodziej i Klaudia Wilk kl. VI a

Wyróżnienie – Alicja Szydłowska kl. VI a

         Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich zapraszamy do biblioteki szkolnej. Możecie wypożyczać i poznawać kolejne części przygód Ani Shirley.

 

dodano: 8.12.2008 bibliotekarki

 

KONKURS PLASTYCZNY

 

14 października to Dzień Edukacji Narodowej. z tej okazji biblioteka szkolna wraz z nauczycielem plastyki ogłosiły konkurs plastyczny dla uczniów klas I – VI pt. „Kartka z życzeniami dla pracowników oświaty”. Prace można było wykonać dowolną techniką oraz na dowolnym formacie. Komisja miała olbrzymi problem z wytypowaniem zwycięzców. Laureatami zostały: Alicja Staśczak z 4a, Monika Nowak z 5a, Monika Donocik z 5a, Ola Szybkowska z 5a i Alicja Szydłowska z 6a. Specjalne wyróżnienie przypadło uczniom klasy 2d. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

 

dodano: 4.11.2008 bibliotekarki

 

 

 

Archiwum wiadomości 2007/08

--------------------------------------------------------------------------


Szkoła Podstawowa Nr 45
41-907 Bytom
ul. Zakątek 20
tel./fax: (032) 386-76-38

Redakcja:
Administrator: Małgorzata Regulska-Abdallah; Redaktorzy: Klaudia Świtała, Joanna Kściuczyk