O bibliotece | Z życia biblioteki | Warsztat | Regulaminy | Lektury

Biblioteka szkolna jest ośrodkiem informacji dla uczniów, nauczycieli i rodziców. Na warsztat informacyjny biblioteki Szkoły Podstawowej nr 45 w Bytomiu składają się :

1. Katalog komputerowy - pozwalający na wyszukiwanie pozycji książkowych w:
- katalogu alfabetycznym - wg hasła głównego (nazwiska autora),
- katalogu tytułowym - wg tytułu dzieła,
- katalogu przedmiotowym - wg haseł odzwierciedlających treść dokumentu,
- zestawieniach bibliograficznych.

2. Księgozbiór podręczny - zawiera wydawnictwa o charakterze informacyjnym (encyklopedie, słowniki, leksykony, poradniki, informatory, czasopisma i literatura popularnonaukowa)

3. Zestawienia bibliograficzne dotyczące materiałów repertuarowych.

4. Zasoby sieci Internet - uzupełnienie braków informacyjnych tradycyjnych zbiorów bibliotecznych poprzez informacje z wyspecjalizowanych portali i serwisów edukacyjnych, encyklopedie i słowniki sieciowe, zbiory tekstów literackich np. lektur szkolnych, wirtualne muzea i galerie sztuki, strony monograficzne przygotowane przez miłośników matematyki, historii, literatury, przyrody, fizyki itp.

5. Gabloty informacyjne oraz strona internetowa biblioteki SP nr 45 w Bytomiu - gdzie eksponowane są informacje dotyczące funkcjonowania biblioteki.