Adres e-mailowy szkoły


Odsłon: liczniki

Strona sponsorowana przez:













BIBLIOTEKA
O bibliotece | Z życia biblioteki | Warsztat | Regulaminy | Lektury
 

Wykaz lektur dla klasy I-III

1.      H. Ch. Andersen: Baśnie

2.      J.Brzechwa: Brzechwa dzieciom

3.      Leo Buscaglia: Jesień liścia Jasia

4.      A. i Cz. Centkiewiczowie: Zaczarowana zagroda; Anaruk, chłopiec z Grenlandii

5.      W.Chotomska: Pięciopsiaczki.

6.      Krystyna Drzewiecka: Piątka z Zakątka

7.      Dorota Gellner: Zwariowane podwórko

8.      Roksana Jędrzejewska-Wróbel: Królewna

9.      Kasdepke G.: Ostrożnie! Wszystko, co powinno wiedzieć dziecko, żeby mogło bezpiecznie bawić się w domu; Detektyw Pozytywka; Co to znaczy…

10.      Maria Kownacka: Plastusiowy pamiętnik; Kajtkowe przygody

11.      Astrid Lindgren:Dzieci z Bullerbyn; Pipi Lansztrung

12.      Hugh Lofting: Doktor dolittle i jego zwierzęta

13.      Kornel Makuszyński, Marian Walentynowicz: 120 przygód Koziołka Matołka

14.  Anna Mikita: Różne sposoby na wredne kłopot; Bajki w zielonych sukienkach

15.  A. A. Milne: Kubuœ Puchatek

16.  Anna Onichimowska:Zasypianki na każdy dzień

17.  Joanna Papuzińska: Nasza mama czarodziejka

18.  Charles Perrault:Bajki

19.  Roman Pisarski:O psie, który jeŸdził koleją

20.  Michał Rusinek:Wierszyki domowe

21.  Julian Tuwim:Wiersze dla dzieci

22.  Elżbieta Zubrzycka:Powiedz komuś!; Słup soli

 

 

WYKAZ LEKTUR DLA KLAS IV - VI

 

  1. Frances Hodgson Burnett Tajemniczy ogród;

  2. Jan Brzechwa Akademia Pana Kleksa;

  3. Carlo Collodi Pinokio;

  4. Roald Dahl Charlie i fabryka czekolady;

  5. Antonina Domańska Historia żółtej ciżemki;

  6. Irena Jurgielewiczowa Ten obcy;

  7. Stanisław Lem Bajki robotów;

  8. Clive Staples Lewis Lew, Czarownica i stara szafa;

  9. Astrid Lindgren Bracia Lwie Serce;

  10. Kornel Makuszyński Szatan z siódmej klasy;

  11. Aleksander Minkowski Dolina Światła;

  12. Ferenc Molnár Chłopcy z Placu Broni;

  13. Lucy Maud Montgomery Ania z Zielonego Wzgórza;

  14. Edmund Niziurski – wybrana powieść (np. Niewiarygodne przygody Marka Piegusa, Sposób na Alcybiadesa);

  15. Joanna Olech Dynastia Miziołków;

  16. Joanna Onichimowska – wybrana powieść (np. Duch starej kamienicy, Daleki rejs);

  17. René Goscinny, Jean-Jacques Sempé Mikołajek (wybór opowiadań z dowolnego tomu);

  18. Henryk Sienkiewicz W pustyni i w puszczy;

  19. Alfred Szklarski – wybrana powieść (np. Tomek w krainie kangurów);

  20. Dorota Terakowska Władca Lewawu;

  21. Mark Twain Przygody Tomka Sawyera;

  22. John Ronald Reuel Tolkien Hobbit, czyli tam i z powrotem;

  23. Juliusz Verne W 80 dni dookoła świata;

  24. Moony Witcher Dziewczynka z szóstego księżyca;

 

Wybór mitów greckich, baśni i legend; wybór kolęd; wybór

pieśni patriotycznych; wybór poezji, w tym utwory dla dzieci i młodzieży;

film i widowisko teatralne z repertuaru dziecięcego; wybrane programy telewizyjne.

 

 
Szkoła Podstawowa Nr 45
41-907 Bytom
ul. Zakątek 20
tel./fax: (032) 386-76-38

Redakcja:
Administrator: Małgorzata Regulska-Abdallah; Redaktorzy: Klaudia Świtała, Joanna Kściuczyk