Adres e-mailowy szkoły


Odsłon: liczniki

Strona sponsorowana przez: 

Aktualności

 

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 

 

Z okazji Dnia Pluszowego Misia biblioteka szkolna organizuje konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III pt. "Mój przyjaciel Miś".
Technika wykonania prac jest dowolna (rysunek, kolaż, figurki przestrzenne z dowolnych materiałów). Podpisane prace prosimy przynosić do biblioteki szkolnej do 22.11 Prace biorące udział w konkursie będzie można podziwiać na wystawie w holu szkoły. W miarę możliwości prosimy, by prace zostały wykonane przez dzieci w szkole. Czekamy na misiowe arcydzieła!

 
 

dodał: 17.11.2017 administrator

 

 

UWAGA!UWAGA! ZBLIŻA SIĘ DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI!

 

 

21 listopada 2017 (wtorek) - plan akcji:
1. Wszyscy przychodzą ubrani w żółtym kolorze (dzień bez mundurka). Dodatkowo będą rozdawane emblematy z uśmiechem, który będzie nam towarzyszył przez cały dzień.
2. Na drzwiach każdej sali (po zewnętrznej stronie) prosimy wywiesić plakat z życzliwym napisem - np. UśMIECHNIJ SIĘ / MIŁEGO DNIA (uczniowie mogą go ozdobić wg własnych pomysłów).
3. Każda klasa wybiera najbardziej życzliwego ucznia - 1 osobę, która otrzyma dyplom oraz pisemną pochwałę do Librusa.
4. Tego dnia będzie działała ŻYCZLIWA POCZTA. Będzie ją można znaleźć na stacji ŻYCZLIWOśĆ (na parterze), gdzie można przysiąść na życzliwej ławeczce i napisać pozdrowienia, a następnie wrzucić je do specjalnej pocztowej skrzynki życzliwości (należy pamiętać o podaniu danych adresata: imię, nazwisko, klasa). Uczniowie klas I-III mogą przygotować karteczki z życzeniami i pozdrowieniami w domu.
Dostarczeniem pozdrowień zajmą się ŻYCZLIWI POSŁAŃCY (uczniowie klasy 6a)
Na stacji ŻYCZLIWOśĆ będą jeszcze inne miłe akcenty, ale o tym na razie ciiiii.....
5.Na przerwach proponujemy - HUGS FREE/DARMOWE UśCISKI
6. Dodatkowo prosimy klasy 4-7 i 2,3 gim, o napisanie specjalnych pozdrowień dedykowanych konkretnej osobie wybranej z naszego szkolnego otoczenia (np. wychowawcy, Pani Dyrektor, Pani kucharce, koleżance z klasy, itp.) Pozdrowienie może mieć formę wierszyka, poematu, ody, itp. W tej kwestii liczymy na Waszą kreatywność.
Przygotowane karteczki i pozdrowienia prosimy dostarczyć najpóźniej do poniedziałku, 20 listopada (może być za pośrednictwem librusa lub napisane na kartce i przyniesione bezpośrednio do rąk własnych) Organizatorzy:
Ewelina Majewska
Ewa Piotrkowska
Marzena Rogozińska
Ewa Bijak

 
 

dodał: 16.11.2017 administrator

 

 

OGŁASZAMY V MIEJSKI KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ I HISTORYCZNEJ

 

 

Zapraszamy do udziału w konkursie pieśni patriotycznej i historycznej, który odbędzie się 27.11.2017 roku w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Bytomiu o godz. 10.00. Zapraszamy solistów, zespoły, chóry z placówek kulturalnych, wychowawczych, uczniów bytomskich szkół podstawowych kl. IV – VII. Na zgłoszenia do konkursu czekamy do 20 listopada. Regulamin i karta zgłoszenia TUTAJ

 
 

dodał: 15.11.2017 administrator

 

 

OKULARY PANI JESIENI

 

 

Jesień coraz bardziej nieprzyjemna. Ale nasi uczniowie wykonali niezwykłe "Okulary Pani Jesieni", które poprawiają pogodę, a jeśli nie pogodę, to na pewno sposób patrzenia na nią. Wszak jesień jest piękna. Jury rozstrzygnęło już konkurs i możemy zaprezentować wyniki:

I miejsce: K. Gwóźdź 1d, K. Borkowski 2b, E. Żak 3e
II miejsce: E. Kaczmarek 1b, P. Gawliczek 3e
III miejsce: K.Stasiak 1a, N.Koźlik 3e
Wyróżnienia otrzymują: E. Jastrzębska 1a, K. Kozak 1d, K. Bacia 1c, M. Brol 1a, B. Rafacz 1f, J. Konieczny 1b, S.Gajdzik 1a, A. Soika 1b, F. Skura 1d, K. Hebda 1d, W. Świgoń 1e,
Organizatorzy konkursu: I. Duś i A. Pęcek dziękują za przepiękne prace.
Rozdanie nagród wkrótce

 
 

dodał: 15.11.2017 administrator

 

 

DIECEZJALNY KONKURS BIBLIJNY

 

 

Uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w diecezjalnym konkursie biblijnym, z Ewangelii św. Marka. Do następnego etapu dostali się następujący uczniowie:
Maja Bukowska kl. V e
Iwona Rucińska kl. VI d
Julia Waniek kl. VI b
Zofia Barczak kl. VII e
Zwycięzcom gratulujemy i trzymamy kciuki za następny etap konkursu!

 
 

dodał: 15.11.2017 administrator

 

 

WYNIKI KONKURSU RÓŻAŃCOWEGO I NAJLEPSZEGO PRZEBRANIA ŚWIĘTEGO

 

 

Konkurs różańcowy "Odkrywamy tajemnice"
W kategorii klas I-III
I miejsce Edyta Jastrzębska kl. I a
II miejsce Julia Jagielska kl. I b
III miejsce Piotr Zieliński kl. I e
oraz Filip Skura kl. I d
Wyróżnienia otrzymali:
Magdalena Malinowska kl. I c
Sara Zatorska kl. I d
Karolina Stasiak kl. I a
W kategorii klas IV-VI
I miejsce Julia Waniek kl. VI b
II miejsce Oliwia Oleksy kl. VI d
III miejsce Aleksandra Gerc kl. VI a
oraz Kamila Augustiniok kl. V c
Wyróżnienia otrzymali:
Iga Kuczaj kl. V e
Alicja Gadula kl. VI b
Milena Jurczyk kl. IV f
Z okazji zorganizowanego w naszej szkole BALU ŚWIĘTYCH wybraliśmy najlepiej przebranych uczniów. W konkursie na najlepsze przebranie zwyciężyli:
w kategorii klas I-III
Laura Mikosz kl. I c
Agata Stemerowicz kl. 3 f
Wojciech świgoń kl. 1 e
Maksymilian Nieśpielak kl. 3 c
w kategorii klas IV- VI
Alicja Markiewicz kl. V d
Antoni Tetla kl. VI e
Wojciech Tetla kl. VI e
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

 
 

dodał: 15.11.2017 administrator

 

 

WSPÓLNE GOTOWANIE Z UCZESTNIKIEM MASTERCHEFA!

 

 

Mateusz Güncel w każdym odcinku zachwyca jury programu MasterChef, a już 20 listopada zasiądzie w jury MasterChef SP45 w Bytomiu Jak sam o sobie pisze - MIŁOŚNIK SZALONYJ KUCHNI - przygotuje z 33 klasowymi MasterChefami śniadanie marzeń, przybije piątkę każdemu, zrobi sobie selfie i wybierze MasterChefa SP45! Nie możemy się doczekać! Mateusz Güncel został zaproszony przez Stowarzyszenie Spełniamy Dziecięce Marzenia, które walczy o totalną metamorfozę szkolnej stołówki. Obecnie trwa akcja #szybanaszybko - zbiórka pieniędzy na nowe okno podawcze. Do skarbonki można dorzucać się tu: spelniamydzieciecemarzenia

 

 

dodał: 14.11.2017 administrator

 

 

KONKURS KOLĘD, PASTORAŁEK I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH

 

 

01.12.2017 roku, o godz. 11.30 odbędzie się coroczny konkurs kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych dla klas 1 - 3. Oceniane będzie:
- czystość śpiewu,
- dykcja,
- opanowanie pamięciowe tekstu (najlepiej 2 zwrotki)
- czy utwór jest śpiewany z podkładem czy z wokalem w tle (raczej powinien być sam podkład)
- dobór repertuaru do wieku i możliwości dzieci.
Chętnych prosimy o zgłaszanie się do p.M.Nowak, sala 23 w segmencie C

 

 

dodał: 13.11.2017 administrator

 

 

BYLIŚMY TAM-TARGI KSIĄŻKI W KATOWICACH

 

 

Książkowej przygody ciąg dalszy, czyli dzieciaki z "Na deser książka" odwiedziły Targi Książki w Katowicach. Rozsmakowanie w książce, niecodzienne spotkania, warsztaty z pisarstwa i ilustratorskie oraz...recepty literackie - to wszystko przeżyła ekipa z klasy 6d, 4e oraz pożeraczki książek z klasy 4a i b podczas 3 Targów Książki. Każdy uczestnik z bardzo bogatej oferty wydawnictw znalazł coś dla siebie - książki, nitką malowane zakładki, kartki kaligraficzne, mapy do kolorowania.

 

 

dodał: 13.11.2017 administrator

 

 

NIEPODLEGŁOŚĆ

 

 

Spośród słów używanych nieczęsto,
tłumnie dzisiaj na place wybiegło słowo piękne,
jak honor i męstwo.
słowo, które brzmi - niepodległość.
Niepodległość to brąz na cokołach,
lecz na co dzień - mówiąc
                                    po prostu polski dom, polski las,
                                   polska szkoła, polska władza i polski Kościół.
                                   Ono znaczy - bez strachu spać.
                                  Ono znaczy - spokojnie się budzić, kochać, śmiać się i                                    pewnie trwać - w wolnym kraju wśród wolnych ludzi.
                                            Marcin Wolski

 

 

dodał: 11.11.2017 administrator

 

 

PODSUMOWANIE MIĘDZYNARODOWEGO MIESIĄCA BIBLIOTEK SZKOLNYCH

 

 

W październiku obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji biblioteka szkolna zrealizowała dwa przedsięwzięcia. Wśród uczniów klas trzecich przeprowadzono głosowanie na ulubioną książkę. Najwięcej głosów oddano na książkę R. Pisarskiego "O psie, który jeździł koleją", na drugim miejscu uplasował się "Harry Potter" J. K. Rowling, zaś na trzecim -"Dzieci z Bullerbyn" A. Lindgren. Wszystkim trzecioklasistom oraz ich wychowawcom dziękujemy za udział w zabawie. W klasach IV - VI zorganizowano quiz zatytułowany "Jaka była ulubiona książka waszego wychowawcy w dzieciństwie?" Najlepiej "znają" swojego wychowawcę uczniowie klasy VI b, których 81% wytypowało prawidłowo tytuł ulubionej książki pani Beaty Soroko-Kałuży, na drugim miejscu dobrą znajomością ulubionych lektur pani Moniki Szulczyk wykazali uczniowie klasy V b (45%). Na szczególne wyróżnienie zasługuje klasa IV c, której wychowawcą jest pan Michał Ringel. Pomimo tak krótkiej znajomości swojego wychowawcy, aż 29 % uczniów tej klasy trafnie wskazało Jego ulubioną książkę.

 

 

dodał: 10.11.2017 administrator

 

X JUBILEUSZOWY KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ I ŻOŁNIERSKIEJ

 

 

9 listopada 2017r. uczniowie SP45 tworzący mniejszy zespół Bel Canto zdobyli II miejsce w X Jubileuszowym Konkursie Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej w Tarnowskich Górach. Organizatorem było Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej im.K. Goduli w Tarnowskich Górach (zasięg wojewódzki).

 

 

dodał: 9.11.2017 administrator

 

DOBRE RADY NA ODPADY

 

 

Dlaczego baterie są niebezpieczne dla środowiska? Co oznacza słowo recykling? Co to jest ZSEE? Odpowiedzi na takie pytania mogli uzyskać uczniowie klas VI i IV, którzy uczestniczyli w warsztatach ekologicznych pt. "My dzieci pokonamy elektrośmieci" oraz "Zużyte opakowania to dla nas zadania", odbywających się w trzech miastach województwa śląskiego. Celem projektów było promowanie właściwych zachowań dotyczących odpadów opakowaniowych oraz postępowania ze zużytym sprzętem elektryczno - elektronicznym (ZSEE). Twórczym elementem zajęć było wykonanie przez uczniów pracy plastycznej w formie lapbooka - czyli teczki lub papierowego folderu wypełnionego ilustracjami, opisami, wykresami na dany temat wraz z papierowymi skrytkami, gdzie umieszczono najważniejsze treści, warte głębokiej refleksji. Obecnie można podziwiać najciekawsze lapbooki na wystawie w szkolnym korytarzu. Warsztaty ekologiczne były organizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem Ziemia i MY.

 

 

dodał: 9.11.2017 administrator

 

ZIELONA PRACOWNIA

 

 

Dzisiaj otworzyliśmy naszą nową, zieloną pracownię przyrodniczą PLANETĘ ŻYWIOŁÓW, która powstała w ramach konkursu Zielone Pracownie 2017 i sfinansowana ze środków WFOŚiGW w Katowicach.
Nasza impreza została podzielona na dwie części. Część artystyczna to ekologiczna pantomima w wykonaniu uczniów klasy 5d oraz oprawa muzyczna chóru szkolnego. Część warsztatowa to uroczyste otwarcie zielonej pracowni czyli przecięcie wstęgi przez prezesa WFOśiGW, wiceprezydent Bytomia panią Anetę Latacz, panią dyrektor i przedstawiciela Samorządu Uczniowskiego. Później było już tylko fajniej - uczniowie prezentowali wspaniałe pomoce dydaktyczne i dobrze się bawili, a nasi goście chętnie wrócili do ławek i przez chwilę poczuli się znowu uczniami. To wspaniale, że teraz mamy taką pracownię!

 

 

dodał: 8.11.2017 administrator

 

8 LISTOPADA DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

 

 

Wszystkim nam zależy, aby dzieci były zdrowe i miały energię do nauki i zabawy. Codzienne śniadanie pomaga im dobrze zacząć dzień i daje równy start w szkolne obowiązki. 8 listopada, w ramach akcji "Śniadanie Daje Moc", zorganizujemy śniadanie we wszystkich klasach. Dzieciaki będą miały frajdę nie tylko z dzielenia się z innymi, ale także spróbowania nowych smaków, dowiedzenia się, co lubią na śniadanie inne dzieci i dlaczego właściwie śniadanie jest takie ważne. Przykład, który może przemówić do wyobraźni dzieci? Samochód bez benzyny nie zabierze nas na wycieczkę, a uczeń bez śniadania nie będzie miał siły do zabawy i nauki. Jednemu i drugiemu potrzebne jest "paliwo".

 

 

dodał: 7.11.2017 administrator

 

SZKOLNY BLOG LITERACKI

 

 

Zapraszamy na stronę szkolnego bloga literackiego www.kulturalnienakreceni.bloog.pl Zaglądajcie również na naszego facebooka www.facebook.com/kulturalnie.nakreceni, gdzie na bieżąco informujemy Was o najnowszych wpisach, które pojawiły się na blogu. Koordynatorem bloga KULTURALNIE NAKRĘCONYCH jest p.Ewelina Majewska, a zespół redakcyjny tworzą uczniowie klasy 2e i 3e gimnazjum oraz Dzieciaki na szóstkę, czyli uczniowie z klasy 6a.

 

 

dodał: 6.11.2017 administrator

 

XII PIKNIK MALARSKI "SIELSKIE KLIMATY" ORAZ WYSTAWA POPLENEROWA

 

 

7 października uczniowie naszej szkoły (klasy 7 oraz drugie i trzecie gimnazjalne) uczestniczyli w XII pikniku malarskim "Sielskie Klimaty". Ta cykliczna impreza zgromadziła na terenie Muzeum Górnośląskiego Parku Etnograficznego w Chorzowie setki młodych plastyków z całego województwa. Muzeum zmieniło się tego dnia w ogromny plener malarski. Nasi uczniowie, nie zważając na pogodę malowali wiejskie krajobrazy, stuletnie, zabytkowe obiekty.....chaty, gołębniki, pola, spichlerze i młyny. Jak co roku organizatorzy zadbali o doskonałą atmosferę imprezy, a ciepła herbata i gorące kiełbaski z grilla wzmocniła naszych przemoczonych i zmarzniętych artystów.
Dnia 3 listopada odbyła się wystawa poplenerowa oraz przyznano nagrody i wyróżnienia. Miło nam ogłosić, że najważniejszą nagrodę GRAND PRIX z 1200 prac otrzymała Karolina Dragon uczennica klasy 3 E gimnazjum - gratulujemy. Karolina w ramach nagrody otrzymała wyjazd do Brukseli organizowany przez biuro poselskie prof.Jerzego Buzka Na wystawie znalazły się także prace Magdy Łuczak, Michała Olesińskiego, Czechowicz Oli, Mateusza Pandla, Niżnik Zuzanny. Gratulujemy!

 

 

dodał: 3.11.2017 administrator

 

KONKURS NA NAJCIEKAWSZĄ DYNIĘ HALLOWEENOWĄ

 

 

Na szkolony konkurs PUMPKINS 2017 czyli Cuda i dziwy wyczarowane z dyni trafiło mnóstwo (ponad 100) ciekawych prac Wszystkim dziękujemy za aktywny udział. Mamy nadzieję, że zabawa z dyniami była okazją do spędzenia wspaniałego wieczoru w rodzinnym gronie. A teraz wyniki:
I miejsce Szymon Bykowski If
II miejsce Karolina Stasiak Ia
III miejsce Maciej Markiewicz IIIa
Wyróżnienia:
Paulina Kosicha Id,
Zuzia Mieżaniec IIIf,
Filip Skura Id,
Nikodem Dobrowolski If,
Liliana Janczewska IIIe<
Gratulujemy!
Organizatorem konkursu była Dorota Waluda.

 

 

dodał: 3.11.2017 administrator

 

CZAS PAMIĘCI I ZADUMY

 

 

Przed nami bardzo nostalgiczne święta: Wszystkich Świętych i Zaduszki. Nasi uczniowie w ramach akcji "Opiekujemy się grobami ludzi zasłużonych dla miasta Bytomia i zabytkowymi nagrobkami" odwiedzili cmentarze i zapalili znicze. Świetnie, że p. P. Wasilewska, p.I. Poloczek-Franz i p.J.Wawrzyniak zaangażowały uczniów różnych klas, by pielęgnować pamięć i miejsca spoczynku osób tak ważnych dla naszej historii. Dziękujemy

 

 

dodał: 31.10.2017 administrator

 

MISTRZOWIE MOWY POLSKIEJ I PIOSENKI DZECIĘCEJ

 

 

W październiku (24 i 31 X) odbyły się w naszej szkole konkursy zorganizowane przez p. M. Nowak. W konkursie recytatorskim: "Mistrz Mowy Polskiej" z klas 1-3 mistrzami okazali się:
I miejsce: T. Oleś 3d, M. Wilk 3c, K. Burg 3e
II miejsce: E. Koczar 3d, K. Laskowska 3b
III miejsce: P.Skrzypczak 1f
Wyróżnienie otrzymały:
J. Maniura 1b i E. Kaczmarek 1b
W szkolnym konkursie "Piosenki Dziecięcej" dla młodych wokalistów z klas 1-3 najlepszymi okazali się:
I miejsce: M. Malinowska 1c, K. Kukulski 3c
II miejsce: S. Zatorska 1d, K. Gwóźdź 1d, M. Nieśpielak 3c
III miejsce: O. Kucięba 2a
Wyróżnienie otrzymały:
M.Tomaszewska 1f i L.Mróz- 1f
Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody (puzzle, piórniki, kolorowanki, kredki), a pozostali uczestnicy - na osłodę - lizaka.
Gratulujemy wszystkim laureatom i uczestnikom konkursów.

 

 

dodał: 31.10.2017 administrator

 

BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

 

 

Jak co roku pod koniec października zaprosiliśmy uczniów klas I-III na BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, a uczniów klas IV-VII na kolejną edycję PLEJADY ŚWIĘTYCH. Dlatego w poniedziałek mnóstwo świętych odwiedziło naszą szkołę. Jedne znane, inne mniej znane, ale na twarzach wszystkich gościł uśmiech. Niebo na ziemi. Może zostanie im świętość na stałe? Było: głośno, zabawnie, tanecznie i sympatycznie. Po prostu BOSKO. W poniedziałek przeprowadziliśmy również akcję "Słowo Boże mylić nie może", czyli każdy mógł kupić ciasteczko ze Słowem Bożym w cenie 1zł. Dochód z ciasteczek przeznaczony zostanie na zakup Pisma św dla uczniów naszej szkoły. Dziękujemy organizatorom - księdzu Łukaszowi i katechetkom - za dzisiejszą imprezę.

 

 

dodał: 30.10.2017 administrator

 

KONKURS "OPIEKUJEMY SIĘ GROBAMI LUDZI ZASŁUŻONYCH I ZABYTKOWYMI NAGROBKAMI"

 

 

Nasza szkoła została zgłoszona do XX etapu konkursu organizowanego przez Towarzystwo Opieki nad Zabytkami pod hasłem: "Opiekujemy się grobami ludzi zasłużonych i zabytkowymi nagrobkami". W wyznaczonych terminach porządkujemy groby na cmentarzu w Szombierkach i na cmentarzu przy ul. Piekarskiej.

 

 

dodał: 27.10.2017 administrator

 

GOŚCIE, GOŚCIE, GOŚCIE W SP45

 

 

W październiku naszą szkołę odwiedziło wielu gości. Pan Krzysztof Drabik podczas Spotkania Marzeń opowiedział o swoich początkach w naszej szkole, karierze, kulisach udziału w "Mam Talent", pomyśle na życie i zamierzeniach związanych z Fundacją "Twój rekord pomaga". Czy wspinaczka jest trudna? Kto i w jakim wieku może się wspinać? - Jak zacząć? Na te i inne pytania odpowiadał gość - Andrzej Mikulski (nauczyciel i instruktor wspinaczki sportowej), który próbował zarazić uczniów swoją wielką pasją, jaką jest wspinaczka. A na koniec odwiedził nas niezwykły gość na czterech łapach. Był to pies Lego ze schroniska dla bezdomnych zwierząt PSITUL MNIE w Zabrzu. Nasi uczniowie dowiedzieli się, na czym polega odpowiedzialna opieka nad domowymi pupilami, poznały powody, przez które zwierzęta tracą dom i trafiają na ulicę lub do schroniska. To byli mili goście, którzy nas wiele nauczyli. Dziękujemy

 

 

dodał: 26.10.2017 administrator

PROJEKT EKO-EDUKACYJNY

 

 

Bytom to pierwsze miasto, a SP45 to pierwsza szkoła, gdzie realizowany jest program "My dzieci pokonamy elektrośmieci". Program finansuje firma Auraeko Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego z Warszawy, a prowadzony jest przez trenerów Centrum Edukacji Ekologicznej "Ziemia i my". Uczniowie klas czwartych i szóstych poznali sposoby i zasady segregowania śmieci, a przede wszystkim, jaki wszystkim wpływ na nasze zdrowie i życie mają elektrośmieci. Podsumowaniem projektu było usystematyzowanie naszych wiadomości w postaci LabBooków, które okazały się świetną formą zapamiętania informacji

 

 

dodał: 25.10.2017 administrator

MARSZE NA ORIENTACJĘ

 

 

W sobotę 21 października w Rybniku została rozegrana 9 runda Pucharu Śląska w Marszach na Orientację. Nasi uczniowie kolejny raz osiągnęli wysokie wyniki. W kategorii TM 1 miejsce zajęli Wojtek Underowicz i Patryk Ziętek a trzecie Oliwia Klyta i Ewelina Łuszcz. Tuż za podium znaleźli się Bartłomiej Bielak z Mateuszem Buchczykiem oraz Jakub Szmatloch z Michałem Underowiczem. W kategorii TD 2 miejsce należało do Marii Kotuli i Agaty Lubos. Gratulujemy! Ostatnia runda pucharu odbędzie się 2 grudnia w Zabrzu Rokitnicy. Zapraszamy!

 

 

dodał: 24.10.2017 administrator

ZNICZ NA KRESY

 

 

Jedenasty raz społeczność naszej szkoły włączyła się w akcję charytatywną"Podaruj Znicz na Kresy" organizowaną przez Górnośląski Oddział Stowarzyszenia Wspólnota Polska. W tym roku udało się zebrać ponad 300 zniczy, dzięki którym pomagamy ocalić od zapomnienia polskie groby. Zebrane znicze zapłoną na starych kresowych nekropoliach oraz w miejscach narodowej pamięci w obwodzie lwowskim. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji.

 

 

dodał: 24.10.2017 administrator

DROGOWSKAZ DLA RODZIN

 

 

Z inicjatywy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu oraz przy współpracy z bytomską Policją, w mieście realizowana jest kolejna odsłona kampanii społecznej "Drogowskaz dla rodzin", dotycząca przeciwdziałania przemocy wobec dzieci. Tym razem duży nacisk położony jest na budowanie relacji pomiędzy opiekunami w rodzinach. Rodzice otrzymają wskazówki, co należy robić, by wychować pewnego siebie, szczęśliwego młodego człowieka oraz gdzie zwrócić się o pomoc w trudnych i kryzysowych sytuacjach. Nasza szkoła również włączy się w działania związane z kampanią, już podczas zbliżających się zebrań z rodzicami.

 

 

dodał: 23.10.2017 administrator

KAMPANIA BIAŁYCH SERC

 

 

W dniach 12-22.10.2017 w naszej szkole włączyliśmy się w działania w ramach Kampanii "Białych Serc", która ma na celu propagowanie życia bez uzależnień. Charakterystycznym symbolem kampanii jest białe serduszko zawieszone w oknie. Trzynasta edycja Kampanii Białych Serc, odbywała się pod hasłem POWIEDZ STOP UZALEŻNIENIOM. Przesłaniem tegorocznej kampanii była tematyka autorytetów dziecka i wyrabianie umiejętności radzenia sobie z presją środowiska. W tych dniach, uczniowie rozmawiali podczas zajęć o przeciwdziałaniu uzależnieniom, wykonywali plakaty związane z kampanią oraz zawieszali w oknach białe serca.

 

 

dodał: 22.10.2017 administrator

OGŁOSZENIE - CASTING

 

 

Poszukujemy dzieci w wieku 6 do 8 lat, które zagrają rówieśników ze szkolnej klasy. Z tego powodu zależy nam na wysokich sześciolatkach i niskich ośmiolatkach, tak aby różnica wieku nie była zbyt widoczna. Organizowany casting jest bezpłatny dla uczestników. Każde wybrane do statystowania dziecko otrzyma wynagrodzenie. Oczywiście, dziecko na zdjęciach pozostaje pod opieką rodzica/opiekuna. Zdjęcia odbędą się w Sosnowcu we wtorek 24 października. Przewidujemy około 6 godzin pracy. Naszym zdaniem możliwość wzięcia udziału w produkcji filmowej to niezwykła przygoda zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Nasi statyści uważają pobyt na planie za świetną zabawę dającą możliwość poznania nowych osób oraz podpatrzenia pracy twórców filmowych. Ostatnio poszukiwaliśmy nastolatków do innego filmu fabularnego i również zwróciliśmy się z prośbą o pomoc do szkół i placówek kulturalnych. Spotkaliśmy się z dużym odzewem i rozpoczęliśmy współpracę z wieloma świetnymi młodymi ludŸmi.
Casting odbywa się w Katowicach w Studiu ABM na ulicy Gliwickiej 10 w następujących dniach:
środa 18 października,
czwartek 19 października,
piątek 20 października
od godziny 15:00 do 18:00
Pozdrawiam Tomek Katan
Studio ABM Katowice ul. Gliwicka 10 Katowice
tel. Studio 607 788 700
Fan Page
Zgłoszenie: www.studioabm.com.pl

 

 

dodał: 17.10.2017 administrator

 

BIJEMY REKORD RKO Z WOŚP

 

 

16 października na terenie całej Polski odbywała się akcja bicia rekordu Guinnessa w resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Po raz kolejny nasza szkoła brała udział w biciu rekordu w RKO. Cała akcja miała miejsce na sali gimnastycznej, gdzie na 4 fantomach nasi uczniowie wykonywali resuscytację krążeniowo-oddechową, by przypomnieć sobie i utrwalić tę ważna i ratującą życie umiejętność.

 

 

dodał: 17.10.2017 administrator

 

SPOTKANIE MARZEŃ Z KRZYSZTOFEM DRABIKIEM

 

 

Rozpoczynamy cykl spotkań w ramach projektu SPOTKANIA MARZEŃ. Co miesiąc będziemy się spotykać z osobami z pasją, realizujšącymi siebie i swoje marzenia - wywodzącymi się z bliskiego otoczenia dzieci lub znanymi, publicznymi. Zaczynamy od wyjątkowego gościa - Krzysztofa Drabika, który opowie o swoich początkach w naszej szkole, karierze, kulisach udziału w Mam Talent, pomyśle na życie, zamierzeniach. Oczywiście, przeprowadzi również warsztaty żonglerki. Wstęp wolny!
KIEDY: 19.10.2017 (czwartek), godzina 18.00
GDZIE: Szkoła Podstawowa nr 45 w Bytomiu, ul. Zakątek 20 - sala gimnastyczna lub stołówka.
ZAPRASZAMY uczniów, rodziców, przyjaciół!
KLIKNIJ TUTAJ

 

 

dodał: 17.10.2017 administrator

 

OGŁOSZENIE MUZEUM GÓRNOŚLĄSKIEGO

 

 

W najbliższych dwóch tygodniach zapraszamy na:
Zajęcia przyrodnicze dla dzieci(i nie tylko) "Króliki atakują!"
O równowadze w ąwiecie przyrody - 21 października (sobota), 12.30, koszt 10 zł, prowadzi Z. Orzeł
szczegóły-kliknij tutaj
Warsztaty dla dzieci "Jak stać się artystą"? - 28 paŸdziernika (sobota), 12.30, koszt 10 zł, prowadzi A. Rak, M. Ryś
szczegóły-kliknij tutaj
Wszystkich zainteresowanych zapisem na zajęcia proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny
Pozdrawiam serdecznie
Zuzanna Orzeł
Dział Edukacji
Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu
tel. 32 281 82 94 w. 127

 

 

dodał: 17.10.2017 administrator

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

 

 

Dzień Edukacji Narodowej to okazja, by podziękować naszym kochanym nauczycielom oraz całej administracji i obsłudze, która dba, by w szkole było czysto, miło i przyjemnie. DZIĘKUJEMY.
Uczniowie klasy 2e pod okiem p. M. Nowak przygotowali prześmiewczą wizualizację życia we współczesnej szkole z punktu widzenia ucznia i nauczyciela, a nawet obsługi. Było miło, zabawnie i przyjemnie. Zintegrowany chór szkolny pod kierunkiem p. B.Orlińskiej dedykował swoje występy nauczycielom. Na zakończenie p. Dyrektor podziękowała wszystkim pracownikom za codzienną pracę, pasję, trud i cierpliwość oraz zaangażowanie,dzięki którym udaje się budować życzliwą atmosferę. Jeszcze raz DZIĘKUJEMY Takie dni uskrzydlają i przekonują, że warto

 

 

dodał: 14.10.2017 administrator

 

NASI ULUBIEŃCY

 

 

Październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na NAJFAJNIEJSZE ZDJĘCIE Z MOIM ZWIERZAKIEM. Wzięło w nim udział ponad 100 uczniów. Bardzo ciężko było wybrać najfajniejsze zdjęcia, bo wszystkie foty były świetne. Po burzliwych naradach Samorząd postanowił przyznać:
I miejsce: L.Mróz 1f i S.Natkański 1a
II miejsce: S.Gazda 4a i K.Gradek 1c
III miejsce: A.Mróz 4b i A.Borowiec 1f
Natomiast w konkursie dla nauczycieli:
I miejsce zajęła p. Aleksandra Pęcek
II miejsce zajęła p. Urszula Stepaniak
III miejsce zajęła p. Joanna Chromicz
Wszystkim gratulujemy WSPANIAŁYCH zwierzęcych domowników.

 

 

dodał: 14.10.2017 administrator

 

WYMIANA KSIĄŻKOWA

 

 

21 października 2017 roku (sobota) w godzinach 10.00-14.00 w holu I piętra odbędzie się wymiana książkowa organizowana dzięki współpracy MBP Bytom ze śląskimi Blogerami Książkowymi. Impreza skierowana jest do wszystkich chętnych, przy czym nie trzeba być czytelnikiem MBP Bytom, żeby wziąć w niej udział. Uczestnicy wymiany przynoszą książki ze swojej domowej biblioteczki, których nie chcą zatrzymać, po czym mogą je wymienić na książki z dostępnej puli (ok. 200 egzemplarzy). Wymianie podlegają książki beletrystyczne z roczników 2005-2017. Więcej informacji i szczegółowy regulamin akcji będą dostępne na stronie MBP Bytom

 

 

dodał: 12.10.2017 administrator

 

DZIEŃ DRZEWA

 

 

10 października obchodziliśmy święto Drzewa. Ale u nas w szkole drzewa, które dają nam tlen, mają święto przez cały miesiąc. Z tej okazji uczniowie odwiedzają podczas lekcji szkolne arboretum czy wyjeżdżają na warsztaty ekologiczne do Skansenu w Chorzowie. Jednak największą atrakcją są zajęcia warsztatowe w śląskim Ogrodzie Botanicznym w Radzionkowie, gdzie uczniowie pod kierunkiem p. Julii Góry poszerzali swoją wiedzę na warsztatach "Jesienna dendrologia". To bardzo ciekawa forma świętowania i uzupełniania naszej wiedzy.

 

 

dodał: 10.10.2017 administrator

 

SPORTOWE ZAJĘCIA - ROZPOCZĘCIE

 

 

Rok poprzedni nasza szkoła zakończyła na 3 miejscu w Bytomiu. Ten rok rozpoczęliśmy jeszcze lepiej. Najpierw rozpoczęliśmy tydzień aktywności sportowej, tańcząc i dobrze się bawiąc. Potem reprezentacja chłopców w piłce nożnej zdobyła Mistrzostwo Bytomia, tracącprzy tymjedną bramkę. Wielkie brawa i gratulacje. Później odbyły się sztafetowe biegi przełajowe. Nasi reprezentacji spisali się wspaniale. Chłopcy uplasowali się na wysokim 6 miejscu w Bytomiu. Natomiast dziewczyny pobiegły wspaniale zajmując II miejsce. Tym samym obroniły tytuł wicemistrzyń Bytomia. Gratulujemy sportowej zaciętości. BRAWO!

 

 

dodał: 10.10.2017 administrator

 

 

OGŁOSZENIE MUZEUM GÓRNOŚLĄSKIEGO

 

 

W najbliższych dwóch tygodniach zapraszamy na:
Warsztaty edukacyjno-plastyczne dla rodzin Na początku było słowo
- 7 pazdziernika (sobota), 12.30, koszt 10 zł, prowadzi A. Rak, M. Pospieszałowska, Z. Orzeł
szczegóły-kliknij tutaj
Warsztaty archeologiczne dla dzieci śladami Jerzego Szydłowskiego i Międzynarodowy Dzień Archeologii - 14 października (sobota), 12.00, wstęp wolny, prowadzi B. Badura
szczegóły-kliknij tutaj
Wszystkich zainteresowanych zapisem na zajęcia proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny
Pozdrawiam serdecznie
Zuzanna Orzeł
Dział Edukacji
Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu
tel. 32 281 82 94 w. 127

 

 

dodał: 6.10.2017 administrator

 

OGŁOSZENIE PORADNI PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNEJ

 

 

Jeśli chcesz doskonalić swoje umiejętności rodzicielskie, by dobrze wychować swoje dziecko zapraszamy na spotkania prowadzone przez psychologa i pedagoga w ramach III Szkoły Dla Rodziców 2017-2018 w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bytomiu
Terminarz spotkań

 

 

dodał: 4.10.2017 administrator

 

POMÓŻMY MICHAŁOWI

 

 

Michał Rejner - absolwent SP45 - w drodze ku marzeniu potrzebuje naszej pomocy. Artysta - samouk ma szansę wystawić swoje obrazy w galerii w Chicago. Zbiera fundusze na...podróż dzieł za ocean. Dzieła będą płynąć w skrzyniach statkiem, jeśli tylko uzbiera potrzebną kwotę. Zrzućmy się wszyscy, aby obrazy, które do tej pory widziały tylko piwniczne ciemności, teraz cieszyły oko koneserów.
Kliknij tutaj

 

 

dodał: 1.10.2017 administrator

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

 

 

30 września świętujemy Dzień Chłopaka. Z tej okazji wszystkie dziewczynki - te duże i te małe - życzą naszym kochanym kolegom, chłopakom, tatusiom, jednym słowem całej płci męskiej - tej małej i tej większej - wszystkiego co najlepsze, radości, humoru, uśmiechu i spełnienia marzeń!

 

dodał: 30.09.2017 administrator

 

 

 

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

 

 

Piątek - 29 września - dziś króluje MATEMATYKA, bo to światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. A że w szkole trwa Europejski Tydzień Sportu, nasze matematyczne działania miały charakter sportowy Po szkole "grasował" matematyczny patrol, który sprawdzał znajomość tabliczki mnożenia u każdego, kogo spotkał. Na sali gimnastycznej trwały matematyczno-sportowe zmagania klas IV, V i VI. Najmłodsi sprawdzali swoją znajomość tabliczki mnożenia podczas quizów, zagadek i gier. Było SUPER

 

 

dodał: 29.09.2017 administrator

 

NIE MA ŚMIECI, SĄ SUROWCE!

 

 

W dniach 25 - 29 września w naszej szkole odbywa się akcja „Sprzątanie Świata – Polska 2017”, w której uczestniczą uczniowie klas IV - VI. Hasło tegorocznej edycji brzmi „Nie ma śmieci - są surowce!”. Poszczególne klasy na godzinach wychowawczych aktywnie włączają się w wymienione działania i uczestniczą w porządkowaniu wyznaczonego terenu. Udział w akcji jest także okazją do przeprowadzania pogadanek na temat znaczenia segregowania odpadów i korzyści wynikających z odzyskiwania surowców wtórnych. Najważniejsze, aby akcja przebiegła bezpiecznie. Przypominamy, że w tym tygodniu rozpoczęła się w naszej szkole akcja zbiórki makulatury.

 

 

dodał: 25.09.2017 administrator

 

PODWÓJNY SUKCES

 

 

W deszczową sobotę 23 września w parku w Świerklańcu odbyła się 7 runda Pucharu Śląska w Marszach na Orientację. > Dwie drużyny w kategorii TM ex aequo zajęły 1 miejsce: Bartłomiej Bielak i Patryk Ziętek (3b) > oraz Michał Underowicz (3e) i Ewelina Piwczyk (2e). Również ogromny sukces , ale w kategorii TD osiągnęli nasi debiutanci - uczniowie klas siódmych. Zajęli oni wszystkie miejsca na podium: 1 miejsce Maria Kotula (7e) i Agata Lubos (7d), 2 miejsce Dominik Burg i Jakub Michalski (7c), zaś 3 miejsce Bartłomiej Śmietana i Tomasz Werenc (7c). Gratulujemy

 

 

dodał: 25.09.2017 administrator

 

ZNICZ NA KRESY

 

 

Już od dziś rozpoczynamy zbiórkę zniczy, które zapłoną 1. listopada na opuszczonych grobach naszych Rodaków na starych kresowych nekropoliach. Zapraszamy do wzięcia udziału w XI edycji akcji "Podaruj znicz na Kresy" uczniów wszystkich klas naszej szkoły. Znicze przynosimy od dziś do 15 października 2017 r. do wychowawców, a później znosimy do s.28 "C" do p. A. Pęcek lub p. A. Iskry-Lubeckiej do s. 111 "B" w budynku A oraz do p. K. Oliwy do seg. sportowego w budynku B (Gim nr 7) Serdecznie zapraszamy do udziału w zbiórce zniczy na ten patriotyczny cel. W ubiegłych latach pokazaliście, że macie szlachetne serca.
"Niech światło zebranych przez nas zniczy zapłonie na polskich grobach i poświadczy naszą pamięć o Zmarłych, którzy pozostali na Kresach na zawsze"..

 

 

dodał: 23.09.2017 administrator

 

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

 

 

26 września, a także w tygodniach poprzedzających i następnych, w całej Europie organizowane są kursy językowe, gry, debaty, konferencje, programy radiowe, konkursy i inne imprezy dla każdego.. Szkoła Podstawowa nr 45 w Bytomiu również aktywnie uczestniczy w obchodach Europejskiego Dnia Języków poprzez włączenie się do projektu e Twinning : "POSTCARDS FROM ALL OVER EUROPE TO CELEBRATE EDL". Uczniowie naszej szkoły przygotowali kartki pocztowe z pozdrowieniami w języku polskim i angielskim, które wysłaliśmy do następujących państw: Hiszpanii, Włoch, Słowenii, Francji, Litwy, Rumunii, Turcji, Polski, Finlandii, Danii, Grecji, Ukrainy, Holandii, Słowacji, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Norwegii, Czech. My również otrzymaliśmy wiele kart z pozdrowieniami. Wszystkie czekają na przeczytanie na parterze przed sekretariatem. Zachęcamy do lektury.
Koordynatorami projektu są Aneta Panasewicz i Dorota Waluda. Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej pod adresem: kliknij tutaj
"Granice mojego języka są granicami mojego świata."
Ludwig Wittgenstein

 

 

dodał: 21.09.2017 administrator

 

BĄDŹ BEZPIECZNY - SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

 

 

Po raz kolejny gościliśmy w szkole przedstawicieli policji: asp. Marcina Lipińskiego oraz mł. asp. Piotra Profusa z IV Komisariatu Policji w Bytomiu. Policjanci omówili kwestie bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, przypomnieli zasady bezpiecznego przechodzenia przez ulicę, prawidłowego zachowania się podczas jazdy rowerem. Policjanci zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówili sposoby unikania lub pokonywania ich oraz uczulali uczniów, aby zawsze pamiętali o odblaskach i zapinaniu pasów podczas podróży samochodem. Pamiętajcie o swoim bezpieczeństwie!

 

 

dodał: 18.09.2017 administrator

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

 

 

15 września obchodzimy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI czyli The Dot Day . To szczególny dzień, w którym staramy się odnajdywać swoje "tajemne moce" czyli talenty, a przykładem jest dla nas historia Vashti. Tematem przewodnim jest kropka - na ubraniu, na śniadaniu, na lekcji. Przyłącz się do naszej zabawy...bo w każdym drzemie geniusz, tylko musimy go odkryć i uwierzyć...

 

 

dodał: 15.09.2017 administrator

 

REGULAMINY

 

 

Regulamin zbierania makulatury jest dostępny TUTAJ
Regulamin wypozyczania książek w bibliotece jest dostepny TUTAJ

 

 

dodał: 13.09.2017 administrator

 

ZEBRANIE Z RODZICAMI

 

 

Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów Szkoły Podstawowej nr 45 w Bytomiu na zebrania z wychowawcami, które odbędą się w środę 13 września o godz. 17.00 Klasy I-VI - budynek A, ul. Zakątek 20 Klasy VII i 2-3 G7 - budynek B, ul. Karpacka 27 o godz.18.00

 

 

dodał: 8.09.2017 administrator

 

WITAMY NOWY ROK SZKOLNY

 

 

Być starszym - to marzenie dzieci,
A przecież czas tak szybko leci,
Mija godzina za godziną,
Nim się spostrzegłeś - rok upłynął!
I nowa bije już godzina,
Nowy rok szkolny się zaczyna,
Już czeka szkoła i koledzy,
I w książkach zasób nowej wiedzy [...]
Idę przez gwarne korytarze,
Widzę coraz to nowe twarze,
A oto dawny mój kolega,
Już mnie zobaczył, już podbiega:
- Gdzie byłeś w lecie?
Zbierasz znaczki?
- Czy masz już swoje miejsce w szatni?
- Patrz, nauczyciel jakiś nowy!
Ach, te okrzyki, te rozmowy…
Ale wybiła już godzina, Dzwonek!
Rok szkolny się zaczyna, Znów dni popłyną pracowite
Nad książką szkolną, nad zeszytem…
Życzę wam wszystkim na początek Szkolnego roku samych piątek!

 

 

dodał: 1.09.2017 administrator

 

OGŁOSZENIE

 

 

W dniu 04.09.2017 r. świetlica będzie czynna w godzinach 8.00 - 12.00.
Koszt obiadów we wrześniu 2017 r. wynosi 68 zł. Termin płatności do 07.09.2017 r. W razie nieterminowej opłaty za posiłki dziecko nie będzie mogło korzystać z obiadów przez cały miesiąc. Numery kont dla uczniów, którzy już korzystali z obiadów, pozostają bez zmian. Nowe numery kont zostaną przydzielone uczniom, którzy dopiero zaczną uczęszczać na obiady. Nowe numery kont będą do odbioru w sekretariacie w dniu 04.09.2017 r.
Obiady będą wydawane od 07.09.2017 r.
Lista dzieci przyjętych do świetlicy jest dostępna na portierni od dnia 30.08.2017 r.

 

 

dodał: 31.08.2017 administrator

 

NABÓR MŁODYCH HOKEISTÓW

 

 

Klub hokejowy TMH Polonia Bytom poszukuje chłopców i dziewcząt w wieku 4-8 lat. Zapraszamy do nas. Nieważne, że dziecko nie potrafi jeździć na łyżwach. Pod okiem profesjonalnych trenerów nauczymy podstaw jazdy na łyżwach. Wasze dziecko spędzi aktywnie czas, zyska nowych przyjaciół oraz doświadczy treningowych wyzwań. Nie przegap okazji! Zostań hokeistą Polonii Bytom.
Kiedy mogę przyjść?
Plan zajęć znajdziecie w zakładce mini-hokej oraz na: fanpage minihokeistów i naboru TMH Polonii Bytom, ponadto szczegółowe informacje dotyczące naboru oraz mini-hokeja uzyskasz pod numerami telefonów:
605 469 041 – Tomasz Pawłowski
793 796 778 – Dariusz Jędrzejczyk
Czego potrzebuję?
Biorąc udział w zajęciach musisz posiadać kask (na początek może być kask narciarki lub rowerowy), w zimie ciepłe ubrania, zawsze rękawice zimowe oraz najważniejsze łyżwy hokejowe (nie kupuj plastikowych łyżew z klamrami, bo to zbędny wydatek). Istnieje możliwość wypożyczenia kasku oraz łyżew hokejowych, a gdy dziecko nauczy się podstaw jazdy na łyżwach, możliwe jest wypożyczenie sprzętu hokejowego.
Dla kogo zajęcia?
Zajęcia są przeznaczone dla dzieci od 4 lat. Organizacja treningu Dzieci ubierają się w szatni. Na lodzie, dzieci dzieli się na grupy w zależności od wieku i umiejętności. Szkolenie trwa około 1 godziny. Każda grupa ma swojego trenera. WAŻNE !!! Żaden z trenerów nie oczekuje od dziecka super zdolności łyżwiarskich, najważniejsze jest to by dziecko stawiając pierwsze kroki na lodzie stopniowo opanowało umiejętność jazdy na łyżwach.
Na koniec najlepsze: udział w szkoleniach jest bezpłatny !!!

 

 

dodał: 30.08.2017 administrator

 

ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

 

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się w 4 września 2017r.
KLASY I
10:00 - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego na sali gimnastycznej i spotkanie z wychowawcą w klasach
KLASY II-VI
9:00 - rozpoczęcie roku szkolnego w salach lekcyjnych
KLASY VII, KLASY II i III GIMNAZJALNE - budynek przy Karpackiej 27 (dawne Gimnazjum nr 7)

 

 

dodał: 22.08.2017 administrator

 

 

 

Archiwum aktualności 2007/2008

Archiwum aktualności 2008/2009

Archiwum aktualności 2009/2010

Archiwum aktualności 2010/2011

Archiwum aktualności 2011/2012

Archiwum aktualności 2012/2013

Archiwum aktualności 2013/2014

Archiwum aktualności 2014/2015

Archiwum aktualności 2016/2017


Szkoła Podstawowa Nr 45
41-907 Bytom
ul. Zakątek 20
tel./fax: (032) 386-76-38

Redakcja:
Administrator: Małgorzata Regulska-Abdallah; Redaktorzy: Klaudia Świtała, Joanna Kściuczyk