ZAWODY MIĘDZYSZKOLNE
O nas | Aktualności | Zawody sportowe | Klasa sportowa | Indywidualnie | Linki |

W roku szkolnym 2008/2009  została utworzona klasa sportowa o profilu:

• piłka nożna chłopców
  • piłka siatkowa dziewcząt

Klasa sportowa charakteryzuje się zwiększoną liczbą godzin z wychowania fizycznego. Tygodniowo uczniowie tej klasy mają 10 godzin wychowania fizycznego, z czego 6 godzin stanowią zajęcia specjalistyczne z wybranej dyscypliny sportu: chłopcy - piłka nożna, dziewczyny - siatkówka.

Zajęcia specjalistyczne odbywają się pod okiem trenerów (instruktorów) danej dyscypliny. Piłkę nożną prowadzi mgr Daniel Roczniok, natomiast siatkówkę mgr Ewelina Paprocka i mgr Marta Wężyk.

W ramach dodatkowych zajęć, chłopcy uczęszczają na treningi piłki nożnej do klubu TS Szombierki Bytom, gdzie reprezentują klub w meczach ligowych. Siatkówka dziewcząt jest objęta patronatem MOSM Bytom.