Adres e-mailowy szkoły


Odsłon: liczniki

Strona sponsorowana przez:

ŚWIETLICA
O świetlicy | Z życia świetlicy |

 AKTUALNOŚCI  !!!

 

ROK SZKOLNY 2018/2019


PASOWANIE NA ŚWIETLIKA


 

W świetlicy 18.10.2018r był ważnym dniem dla wszystkich naszych pierwszaków. Wzięli oni udział w pasowaniu na "świetlika". Zanim jednak otrzymali ten tytuł, obejrzeli przedstawienie "Gang słodziaków "( aktorzy z klas II). Następnie uczniowie klas I wzięli udział w quizie, który miał sprawdzić znajomość świetlicowych reguł i zasad. Na zakończenie złożyli uroczyste ślubowanie i zostali mianowano na "świetlika".Gratulujemy.

 

ROK SZKOLNY 2017/2018


PROJEKT ŚWIETLICOWY "KIM JESTEM"


 

W dniach 06 - 10 listopada 2017 r., uczniowie SP 45 uczęszczający do świetlicy brali udział w projekcie "Kim jestem?". W ramach projektu prowadzone były różnorodne formy zajęć. Podczas prezentacji dzieci zapoznały się z symbolami narodowymi. Wykorzystując technikę origami i collage uczniowie wykonali prace plastyczne: "Polskie symbole narodowe". Czytane były legendy polskie, słuchaliśmy i śpiewaliśmy patriotyczne. Zwieńczeniem projektu było wykonanie wystawki najlepszych prac.

 

 

 

 

 

ROK SZKOLNY 2016/2017


WIOSENNE ROZGRYWKI SPORTOWE W ŚWIETLICY


 

Wiosna zawitała do świetlicy i wezwała wszystkie dzieci do aktywności ruchowej. Podzieleni na zespoły uczniowie rywalizowali ze sobą w kilku konkurencjach: Malowali pisanki i zajączki,rozwiązywali świąteczne krzyżówki oraz uczestniczyli w konkursie plastycznym wykonując kolaż o tematyce wiosennej. "Było genialnie!"-podsumowały dzieci zabawy zorganizowane przez Panią Wiosnę.

 

 

 

 

WIELKA BITWA W ŚWIEŻOGRODZIE


 

Choroby atakują (nie tylko w okresie wiosennym)! Ale Świeżaki dzielnie dają im radę. Kto chce zobaczyć ich starcie, musi obejrzeć przedstawienie "Wielka bitwa w Świeżogrodzie" w wykonaniu uczniów świetlicy. Premiera odbyła się 10.03.2017 r. dla dzieci z przedszkola "Akademia Krasnoludków". A 16.03.2017 r. spektakl obejrzeli uczniowie bytomskich szkół zaproszeni na konkurs zdrowego żywienia "Za pan brat z Panem Zdrówko".

 

 

 

 

ROK SZKOLNY 2015/2016


"Międzyświetlicowy Konkurs Wiedzy o Poezji Danuty Wawiłow"


 

W dniu 20 maja 2016r troje wychowanków świetlicy przy SP 45 w Bytomiu wzięło udział w XII edycji Międzyświetlicowego konkursu Poetyckiego"Arka Noego gra dla każdego" połączonego z Międzyświetlicowym Konkursie Technicznym "Arka Noego gra dla każdego". Dzieci były przygotowane przez mgr Barbarę Zawadę i mgr Dorotę Janczewską. Z wielką radością informujemy , iż w konkursie recytatorskim Michał Ochman -uczeń klasy trzeciej zdobył pierwsze miejsce .natomiast w konkursie technicznym, za wykonanie makiety Arki Noego zdobyła uczennica klasy drugiej - drugie miejsce. Gratulujemy wychowankom oraz nauczycielom.

 

 

 

 

Międzyświetlicowy Konkurs Poetycki "Arka Noego gra dla każdego"


 

W dniu 20 maja 2016r troje wychowanków świetlicy przy SP 45 w Bytomiu wzięło udział w XII edycji Międzyświetlicowego konkursu Poetyckiego"Arka Noego gra dla każdego" połączonego z Międzyświetlicowym Konkursie Technicznym "Arka Noego gra dla każdego". Dzieci były przygotowane przez mgr Barbarę Zawadę i mgr Dorotę Janczewską. Z wielką radością informujemy , iż w konkursie recytatorskim Michał Ochman -uczeń klasy trzeciej zdobył pierwsze miejsce .natomiast w konkursie technicznym, za wykonanie makiety Arki Noego zdobyła uczennica klasy drugiej - drugie miejsce. Gratulujemy wychowankom oraz nauczycielom.

 

 

 

 

Karnawał 2016 w świetlicy szkolnej !


 

Bal "Tańcz, niech niosą Cię nogi" i konkurs tańca "Zatańcz także i Ty"
W wyżej wymienionym konkursie
pierwsze miejsce jako duet zdobyły uczennice klasy IIId- Natalia Figura i Kaja Widawska
II m duet Ewa Dylewska klasa IIId i Lach Piotr klasa IIIe,
II m solo Julia Bogacka klasa II b
III m grupa taneczna z klas III a i e Daniel i Dominik Ozorowscy, Kasia Janicka, Marysia Wilkus

 


dodał: 11.02.2016 ŚWIETLICA


 

Porządkowanie grobów


 

Porządkowanie grobów na cmentarzu Bytom -Szombierki, wiązanki na groby

 


dodał: 12.11.2015 ŚWIETLICA


 

Uroczyste pasowanie na Świetlika


 

W świetlicy odbyło się "Uroczyste pasowanie na świetlika"
Podczas pasowania na świetlika,dzieci mogły zobaczyć przedstawienie "Ambaras w bajkowym lesie", którego przesłaniem było, jak zachować się w kontaktach z osobami obcymi.

 


dodał: 12.10.2015 ŚWIETLICA


 

Pazdziernik-Wystawa Centrum Nauki Kopernik


 

Wystawa Centrum Nauki Kopernik- "Umysł Przyłapany"

 


dodał: 10.10.2015 ŚWIETLICA


 

Wrzesień-sprzątanie świata


 

"My o Bytom dbamy i miasto swe sprzątamy"

 


dodał: 20.09.2015 ŚWIETLICA


 


" Zebranie z rodzicami"


 

Zebranie z rodzicami,których dzieci uczęszczają do świetlicy odbędzie się 17 września 2015r tj. w czwartek w godz. 16.15 do 16.45 na dużej sali gimnastycznej.


dodał: 15.09.2015 ŚWIETLICAROK SZKOLNY 2014/2015Konkurs na"przestrzenną wiewiórkę" - wyróżnieniedodał: 23.03.01.2015 ŚWIETLICA


Spotkanie z policjantemdodał: 23.03.01.2015 ŚWIETLICAWspólne kolędowanie konkurs na najlepiej zaœpiewaną koledę-grudzień 2014dodał: 12.01.2015 ŚWIETLICAJarmark Bożonarodzeniowy grudzień 2014dodał: 12.01.2015 ŚWIETLICA


Stop pustym miskom-pomagamy schroniskom-wycieczka do schroniska Miechowicachdodał: 12.01.2015 ŚWIETLICA


Karnawał-konkurs "Tańcz, niech nogi cię niosą"dodał: 12.01.2015 ŚWIETLICA


Zbiórka dla Burkadodał: 12.12.2014 ŚWIETLICA


Konkurs "Pomysł na jesiennego jeża"dodał: 10.10.01.2014 ŚWIETLICA


Uroczyste pasowanie na Świetlika


w świetlicy odbyło się "Uroczyste pasowanie na świetlika"


dodał: 12.10.2014 ŚWIETLICA


ROK SZKOLNY 2013/2014


" Grzeczność na co dzień -bardzo ważna sprawa"


" Grzeczność na co dzień -bardzo ważna sprawa" to tytuł inscenizacji, którą wraz z wychowankami świetlicy przygotowały i przedstawiły klasom III i IV wychowawczynie świetlicy w dniu 26.XI.2013r. Przedstawienie teatralne "Moja klasa-czyli każdy może się dogadać" oraz wiersze przypomniały dzieciom jakich zachowań się wystrzegać i jakimi wartościami się kierować,by szkoła była miejscem kulturalnym i przyjemnym.


dodał: 10.12.2013 ŚWIETLICA


Uroczyste pasowanie na Świetlika


26.11 w świetlicy odbyło się "Uroczyste pasowanie na świetlika" pod hasłem "Każdy świetlik wie jak zachować się".


dodał: 10.12.2013 ŚWIETLICA


Świetlicowe kolo sportowe


Świetlicowe koło sportowe aktywizuje uczniów poprzez zajęcia wzmacniające i rozwijające ich koordynację ruchową. Ponadto wspomaga aktywność fizyczną oraz przygotowuje do uczestnictwa w grach zespołowych


dodał: 20.11.2013 ŚWIETLICA


Zmiany godzin otwarcia świetlicy


Od 04 listopada 2013r. nasza świetlica będzie czynna od poniedziałku do piątku od 7.00 do 16.30.


dodał: 03.11.2013 ŚWIETLICA


Świetlik potrafi


Wychowankowie naszej świetlicy rzeczywiście potrafią stworzyć wspaniałe prace plastyczne i przestrzenne. Dzięki tej aktywności rozwijają umiejętności manualne oraz wyobraźnię.dodał:02.11.2013 ŚWIETLICA


Całoroczny konkurs "świetlik na medal"


W świetlicy szkolnej prowadzony jest całoroczny konkurs "świetlik na medal". W konkursie bierze udział każdy uczeń zapisany do świetlicy szkolnej. Ocenie podlega zachowanie, przestrzeganie regulaminu, kultura osobista oraz udział w konkursach. Oceny dokonać może każdy z nauczycieli pracujących w świetlicy. Właściwa postawa względem wychowawców oraz dzieci jest nagradzana uśmiechniętą "buźką" w kolorze pomarańczowym, niewłaściwa - smutną "buźką" w kolorze niebieskim. Na koniec każdego miesiąca następuje podsumowanie, a uczniowie którzy otrzymali najwięcej uśmiechniętych "buziek" otrzymują drobny upominek i tytuł świetlika miesiąca. Na zakończenie roku szkolnego, uczniowie, którzy wyróżniali się swoim zachowaniem, kulturą osobistą i zaangażowaniem – zostaną nagrodzeni.


dodał: 02.11.2013 ŚWIETLICA


"Stop pustym miskom-pomagamy schroniskom"


"Stop pustym miskom - pomagamy schroniskom" Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i ich Rodzicom za wsparcie akcji "Stop pustym miskom - pomagamy schroniskom", dzięki której udało nam się zebrać karmę, koce oraz inne przedmioty (miski, smycze). Zostaną one przekazane schronisku w Miechowicach. Również w przyszłości planujemy zorganizowanie takiej akcji i mamy nadzieję, że także wtedy będziemy mogli liczyć na Panstwa pomoc.


dodał: 02.11.2013 ŚWIETLICA


Klub Młodego Odkrywcy


Od września kontynuuje swoje zajecia Klub Młodego Odkrywcy "Bytomskie świetliki". W związku z dużym zainteresowaniem eksperymentami wśród dzieci powstał drugi Klub "Bytomskie świetliki 2". Obecnie w zajeciach uczestniczy około 30 uczniów. Klub Młodego Odkrywcy to ogólnopolski program koordynowany przez Centrum Nauki Kopernik. Pod opieką nauczycieli młodzi odkrywcy przeprowadzają eksperymenty i badania naukowe.


Więcej zdjęć z zajęć Klubów Młodego Odkrywcy znajduje sie na stronie: www.kmo.org.pl pod hasłem "Bytomskie świetliki" oraz "Bytomskie świetliki 2".


dodał:02.10.2013 ŚWIETLICA


Bezpiecznie przez caly rok


Podczas cotygodniowych zajęć dzieci poznają podstawowe zasady bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach: w domu, w szkole, na ulicy.

--------------------------------------------------------------------------


Szkoła Podstawowa Nr 45
41-907 Bytom
ul. Zakątek 20
tel./fax: (032) 386-76-38

Redakcja:
Administrator: Małgorzata Regulska-Abdallah; Redaktorzy: Klaudia Świtała, Joanna Kściuczyk