Aktualności

UWAGA!!!

 

 

Rozpoczęcie roku szkolnego w naszej szkole dla klas II-VI odbędzie się o godzinie 9.00, a dla klas I o godzinie 10.00. Serdecznie zapraszamy!

 

dodał: 28.08.2013 administrator

 

 

 

UWAGA!!!

 

 

Przypominamy rodzicom przyszłych pierwszoklasistów o dostarczeniu do szkoły bilansu 6-latka. Termin upływa 5 lipca 2013 r.
Przypominamy również rodzicom dzieci zapisanych na półkolonie w naszej szkole o oddawaniu kart kolonijnych i o wpłacaniu pieniążków. Termin do którego należy dokonać wpłaty to 10 lipca 2013 r.
Koszt jednego turnusu wynosi 140 zl.

 

dodał: 01.07.2013 administrator

 

 

 

WAKACJE!!!

 

 

Szybko minął długi rok szkolny. W końcu nadszedł czas rozliczeń, wystawionych cenzurek, wręczanych świadectw, pochwał i nagród. I wreszcie... WAKACJE!!!Życzymy wszystkim, aby wakacje były okresem aktywnego wypoczynku, czasem bezpiecznych i niezapomnianych przygód, aby zawsze dopisywała Wam pogoda i dobry humor. Do zobaczenia za dwa miesiące.

 

dodał: 28.06.2013 administrator

 

 

 

OSKARY SZKOLNE

 

 

26 czerwca odbyło się podsumowanie sześcioletniej szkolnej drogi najstarszych uczniów naszej szkoły. Podczas teatralnego przedstawienia o współczesnym Kopciuszku z gminy Bytom pokazali nam swoje talenty, uczucia i emocje. Brawa i statuetki OSKARÓW SZKOLNYCH 2013 trafiły we właściwe ręce - do uczniów najzdolniejszych, najbardziej pracowitych, wszechstronnie utalentowanych i wysportowanych. Gratulujemy zdobywcom statuetek. Później przyszedł czas na ostatnią, pożegnalną dyskotekę. Przy dźwiękach muzyki w zapomnienie poszły smutne chwile, a w tańcu wspominane były tylko te szczęśliwe, ulotne i kruche. Nasi kochani absolwenci: życzymy Wam by w nowej szkole, z nowymi kolegami i nauczycielami było Wam przynajmniej tak dobrze jak z nami.

 

dodał: 28.06.2013 administrator

 

 

 

UWAGA!!!
wykaz podręczników na rok szkolny 2013/2014

 

dodał: 24.06.2013 administrator

 

 

 

PÓŁKOLONIE LETNIE-SIERPIEŃ 2013

 

 

UWAGA!!! Program półkolonii letnich w SP45 w Bytomiu:
turnus I 19.08-23.08.2013
turnus II 26.08-30.08.2013
Zajęcia odbywać się będą w godz. 8.00-15.00
Atrakcje półkolonii:
1.Gry i zabawy sportowe na boisku szkolnym
2.Wycieczki autokarowe-ciekawe zakątki Ślaska
3.Zajęcia sportowe na basenie "Nurek" w Bytomiu
4.Wyjście na seans filmowy do kina
5.Codziennie obiad dwudaniowy oraz pyszny deserek
6.Profesjonalna opieka pedagogiczna i medyczna
Jeszcze dysponujemy wolnymi miejscami-zapisy w sekretariacie. Zapraszamy!

 

dodał: 27.06.2013 administrator

 

 

 

KIERMASZ UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW

 

 

UWAGA!!! Informujemy, ze w dn. 20.06 -21.06.2013r. przy portierni odbędzie się kiermasz używanych podręczników szkolnych. Poniżej podajemy wykaz podręczników używanych w bieżącym roku szkolnym i aktualnych w przyszłym 2013/2014 roku szkolnym:
KL.I - religia
KL.II - niestety nic
KL. III - religia
KL. IV - j. polski, j.angielski, matematyka, przyroda, historia, plastyka, religia
KL. V - niestety nic
KL. VI - matematyka, historia, przyroda, religia
Przypominamy, że sprzedajemy tylko podręczniki (bez ćwiczeń)

 

dodał: 19.06.2013 administrator

 

 

 

LAURY DLA DOROTY

 

 

Gratulacje dla Doroty Kołodziej z klasy 6D za zajęcie I miejsca w regionalnym konkurskei języka angielskiego Champion of English! Konkurs składał się z trzech etapów. W pierwszym etapie, wewnątrzszkolnym, uczniowie rozwiązywali test eliminacyjny. Do II etapu przeszła Dorota oraz Michał Domałeczny z klasy 6D. W II etapie uczniowie musieli zmierzyć się z testem sprawdzającym umiejętnoci rozumienia tekstu czytanego, słuchanego, użycia gramatyki i słownictwa oraz elementów kultury brytyjskiej i amerykańskiej. Do finału przeszło 12 najlepszych uczniów z bytomskich szkół oraz miast ościennych. W finale uczniowie mieli 5 minut by przedstawić, przygotowaną przez siebie, prezentację multimedialną ustnie, własnymi słowami na wybrany temat dotyczący Australii. Dorota wybrała temat dotyczący historii i czasów kolonialnych. Przedstawiła go w sposób bezbłędny i bardzo ciekawy.

 

dodał: 19.06.2013 administrator

 

 

 

TYTUŁ PRZYJACIELA MDK NR 1 W BYTOMIU

 

 

Miło nam poinformować, ze pani Urszula Łazuka – Datko – dyrektor naszej szkoly – dołączyła do grona Przyjaciół Młodziezowego Domu Kultury nr 1 w Bytomiu w dowód uznania za działania wspierające placówkę. Rozdanie statuetek i przyznanie honorowego tytułu miało miejsce podczas koncertu z okazji Ogólnopolskiego Dnia Edukacji Pozaszkolnej Antoniada w dniu 13 czerwca 2013 roku w sali Bytomskiego Centrum Kultury. Imprezę uświetnili występami uczestnicy zajęć pracowni muzycznych, tanecznych i sportowych. Dziękujemy MDK nr 1 za dotychczasową współpracę i zapraszamy do kolejnych wspólnych projektów rozwijających twórczość dzieci i mlodziezy.

 

dodał: 14.06.2013 administrator

 

 

 

UWAGA RODZICE

 

 

Zapisy dzieci do świetlicy na rok szkolny 2013/2014 odbędą się w dniach od 02.09 do 04.09.2013r. W tych dniach przyjmowane będą, tylko i wyłącznie, karty zgłoszeń uczniów obojga rodziców pracujących oraz rodziców pracujących-samotnie wychowujących dzieci. Jeżeli pozostaną wolne miejsca to będą przyjmowane karty zgłoszeń pozostałych uczniów.
karta zgłoszeniowa
regulamin przyjęcia do świetlicy

 

dodał: 13.06.2013 administrator

 

 

 

IMPREZA KULTURALNA ''SPEŁNIAMY DZIECIĘCE MARZENIA

 

 

Zapraszamy na imprezę kulturalną ''Spełniamy dziecięce marzenia… dzielimy się talentem i dobrem” 8 czerwca 2013 roku w godz. 10.00 - 15.00

 

Program imprezy

 

Regulamin konkursu ''Spełniamy dziecięce marzenia''

 

Szafing

 

                         Regulamin turnieju Alfa i Omega

 

                         Zbiórka makulatury

 

dodał: 28.05.2013 administrator

 

 

 

SPOTKANIE Z PISARKĄ

 

 

Chętnych na spotkanie z pisarką ponad 50-ciu książek dla dzieci i młodzieży - Małgorzatą Nawrocką - zapraszamy w niedzielę 2 czerwca o godz. 17.00 do salki katechetycznej przy Koœciele NSPJ w Szombierkach.

 

dodał: 28.05.2013 administrator

 

 

 

SZANOWNI RODZICE I PARTNERZY SZKOŁY!

 

 

Niezmiernie miło nam poinformować, że na stronie www.npseo.pl jest dostępny raport z przeprowadzonej w tym roku szkolnym w naszej szkole ewaluacji zewnętrznej Kuratorium Oświaty w Katowicach. We wszystkich kontrolowanych obszarach uzyskaliśmy najwyższą notę - ocenę A. Tym samym pragniemy podziękować Rodzicom, Partnerom, Przyjaciołom szkoły za udział w ankietach i wywiadach. Najwyższe oceny są wynikiem wspólnej pracy, dbałości o rozwój szkoły. Motywują również do szukania kolejnych nowych rozwiązań i podejmowania nowych wyzwań.

 

dodał: 28.05.2013 administrator

 

 

 

OTWÓRZ SERCE!

 

 

Szanowni Rodzice i Przyjaciele naszej szkoły, sukcesywnie staramy się unowocześniać bazę szkoły, dostosowywać ją do potrzeb naszych uczniów. Wiele jednak jeszcze przed nami. W tym roku impreza „Spełniamy dziecięce marzenia”, która odbędzie się 8 czerwca na terenie SP45, upłynie pod hasłem: „Dzielimy się talentem i dobrem”. Obecni uczniowie, absolwenci, ale też zaproszeni znamienici goście, będą rozbudzać talenty i dzielić się swoją pasją. Pragniemy również zwrócić się do Rodziców, Partnerów i Przyjaciół szkoły z prośbą o pomoc w pozyskaniu funduszy na kolejną modernizację – tym razem sali korekcyjnej. Licząc na Państwa otwartość na potrzeby dzieci, wraz z Radą Rodziców oraz przy wsparciu Ligi Kobiet Nieobojętnych, przygotowaliśmy atrakcyjne gadżety, które będziemy rozprowadzać podczas zebrań w dniu 28 maja oraz w trakcie trwania imprezy 8 czerwca. Są to:
- breloczki z logotypem imprezy „Spełniamy dziecięce marzenia”
- zdjęcia „Żywej tęczy” stworzonej przez uczniów i pracowników SP45 oraz Przedszkola nr 40
Koszt cegiełki wynosi zaledwie 5zł. Dodatkowo każda cegiełka premiowana będzie kuponem biorącym udział w konkursie z cennymi nagrodami, który odbędzie się podczas imprezy „Spełniamy dziecięce marzenia”.
Liczymy na Państwa przychylność!

 

dodał: 28.05.2013 administrator

 

 

 

EUROPEJSKIE SŁONECZNE DNI

 

 

Tegoroczne ESD już za nami. Pokazaliśmy swe talenty artystyczne uczestnicząc w konkursie fotograficznym lub plastycznym pod hasłem "Przyroda w blasku słońca". Był flash mob, w trakcie którego cała społeczność szkolna stworzyła piękną tęczę. Fotografie przedstawiające naszą tęczę z "góry" wkrótce zobaczymy. Były "Słoneczne podchody" dla klas młodszych. Informacje przekazywane przez koleżanki z klasy szóstej podczas prezentacji multimedialnej na temat źródeł energii odnawialnej były kluczem do sukcesu podczas późniejszego turnieju wiedzy. Dziękujemy za wasz udział i zapraszamy za rok :)

 

dodał: 23.05.2013 administrator

 

 

 

ODLOTOWE LEKCJE

 

 

Przez dwa dni mieliœmy okazję zobaczenia na żywo tego, co w przyrodzie zdarza się niezwykle rzadko. Podczas odlotowych lekcji z sowami, jastrzębiami i sokołami poznaliśmy ten "przelotny" świat natury. Więcej na ptaszyniec-odlotowe lekcje

 

dodał: 23.05.2013 administrator

 

 

 

PROMUJEMY ZDROWE ODŻYWIANIE

 

 

Jakie produkty są dla nas zdrowe? Co jeść, by mieć zdrową skórę i mocne kości? Po co nam witamina A i gdzie ją możemy znaleźć? Na te i inne pytania nasi uczniowie otrzymali fachową odpowiedź podczas zajęć realizowanych w ramach programu: edukacja żywieniowa. Zajęcia prowadzili studenci Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

 

dodał: 21.05.2013 administrator

 

 

 

UWAGA! ZMIANA TERMINU ZEBRANIA Z RODZICAMI

 

 

Informujemy, że zebranie z rodzicami zostało przeniesione na 28 maja(wtorek) 2013 roku. Godzina zebrania pozostaje bez zmian. Serdecznie zapraszamy

 

dodał: 17.05.2013 administrator

 

 

 

PAMIĘCI DOKTORA LEOPOLDA KOBIERSKIEGO

 

 

Kiedy odchodzi Ktoś tak barwny i wyjątkowy, pozostaje we wspomnieniach wiele pięknych momentów, anegdot. Niezwykła osobowość profesora Kobierskiego zawsze pozostawiała ślad w sercach i umysłach tych, którzy mieli okazję spotkać się z Jego pasją przyrodniczą. Był wybitnym pedagogiem, doradcą metodycznym i wielkim propagatorem ekologii. Ponad 50 lat swojego życia spędził w Bytomiu. Uczył biologii w Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Smolenia. Z jego inicjatywy powstał w naszym mieœcie oddział Ligi Ochrony Przyrody. To właśnie doktorowi zawdzięczamy założenie pierwszego na Śląsku arboretum otaczającego naszą szkołę - przepięknego ogrodu dendrologicznego, budzącego podziw społeczności zamieszkującej Szombierki. Odszedł wybitny nauczyciel, pomysłodawca zagospodarowania terenów poprzemysłowych ogrodami dendrologicznymi i wielu akcji proekologicznych ( m.in. Dni Ziemi), podczas których sadzono mnóstwo gatunków drzew i krzewów z różnych stref klimatycznych świata. Aktywnie pracował na rzecz Zarządu Głównego LOP w Warszawie i Zarządu Okręgu LOP w Katowicach. Odznaczony wieloma medalami i dyplomami, m.in. najwyższym odznaczeniem „Zielone Serce Przyrodzie” i „Bytomską Nagrodą Europejską”. Odszedł od nas 25 kwietnia 2013 roku.
Panie doktorze – DZIĘKUJEMY. Pozostanie Pan na zawsze w naszej pamięci.

 

dodał: 13.05.2013 administrator

 

 

 

ZMIANA GODZIN PRACY BIBLIOTEKI

 

 

Przez najbliższe dwa tygodnie tj. od 13.05 do 24.05 biblioteka zmieni godziny pracy i będzie czynna:
poniedziałek 8.30-14.30
wtorek 8.00 -14.45
środa 8.30-14.30
czwartek 8.00-14.45
piątek 8.00-14.00

 

dodał: 13.05.2013 administrator

 

 

 

PRZYPOMINAMY: CZYTNIK E-BOOKOW ZA LEKTURY!

 

 

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 45 w Bytomiu ogłasza zbiórkę lektur dla klas I – VI w terminie: 10.04.2013 do 31.05.2013
Wykaz brakujących lektur:
1. Chotomska W. : „Legendy polskie”
2. Roald Dahl: „Charlie i fabryka czekolady”
3. Astrid Lindgren: „Bracia Lwie Serce”
4. RenéGoscinny, Jean-Jacques Sempé: „Mikołajek”
5. Dorota Terakowska: „Władca Lewawu”
6. John Ronald Reuel Tolkien: „Hobbit, czyli tam i z powrotem”
7. MoonyWitcher: „Dziewczynka z szóstego księżyca”
8. J.J.Rowling: „Harry Potter, (I część – Kamień Filozoficzny)”
9. Wanda Chotomska: ''Pięciopsiaczki''
10. Grzegorz Kasdepke: ''Ostrożnie!''
11. Małgorzata Strzałkowska: ''Rady nie od parady''
12. Anna Mikita: ''Bajki w zielonych sukienkach''
13. Grzegorz Kasdepke: ''Z piaskownicy w świat''
14. Jan Parandowski: ''Mitologia''
15. Grzegorz Kasdepke: ''Do trzech odlicz''
16. Grzegorz Kasdepke: ''Bon, czy ton''
17. Danuta Wawiłow: ''Wiersze''

 

Uczniowie, absolwenci, rodzice!
Każdy doświadczył sytuacji, w której nie mógł wypożyczyć lektury w bibliotece szkolnej. Często trzeba było udać się do wielu bibliotek, rozpytywać wśród znajomych i rodziny, czy ktoś nie ma przypadkiem takiej książki w domu lub po prostu dokonać zakupu. Po przeczytaniu i omówieniu, lektura najczęściej była odkładana na półkę z myślą, że być może jeszcze się komuś przyda. I właśnie taki moment nadszedł. Pomóżcie swoim młodszym kolegom i koleżankom. Sprawdźcie, czy posiadacie wyżej wymienione lektury. Można również zakupić nową lekturę z listy na rzecz szkolnej biblioteki. Trud się opłaci! Rada Rodziców ufunduje 4 czytniki e-booków Dwie nagrody zostaną przeznaczone dla osób, które przyniosą największą ilość książek. Dwie pozostałe - dla darczyńców losowo wybranych spośród wszystkich ofiarodawców. Uroczyste wręczenie nagród nastąpi 8 czerwca 2013 roku podczas festynu „Spełniamy dziecięce marzenia”. Ofiarodawcy niewybrani w tym losowaniu, otrzymają kupony uprawniające do udziału w konkursie z cennymi nagrodami podczas festynu. Książki należy oddawać do biblioteki szkolnej. Każdy ofiarodawca otrzyma stosowne potwierdzenie.

 

dodał: 09.05.2013 administrator

 

 

 

MAJOWE ŚWIĘTA

 

 

Uchwalenie Konstytucji 3 Maja i III Powstanie Śląskie szczególnie zapisały się na kartach historii naszego kraju. Deszczowa pogoda nie wystraszyła naszych uczniów przed złożeniem kwiatów pod Pomnikiem Wolności przy ulicy Piłsudskiego. Tradycyjnie zabrzmiał hymn państwowy, a flaga została uroczyście wciągnięta na maszt. Podczas apelu poległych przypomniano o twórcach Konstytucji 3 Maja, poległych za ojczyznę oraz tych, którzy poświęcili swe życie walcząc o polski Śląsk. Majówka to nie tylko podniosłe uroczystości podczas obchodów Święta Pracy, Święta Flagi czy Święta 3-maja. To również czas aktywnego wypoczynku. Nasi uczniowie z sukcesami wzięli udział w BIEGU konstytucji, który prowadził ulicami Bytomia.

 

dodał: 07.05.2013 administrator

 

 

 

CZYTALIŚMY POD CHMURKA

 

 

23 kwietnia w związku z obchodami Światowego Dnia Książki uczniowie klas 4-6 wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Czytamy pod chmurką organizowanej przez twórców projektu promującego czytelnictwo 5 minut dla książki. Podczas szkolnej akcji obowiązywały następujące zasady:
1. Okrzyk: Ona czyta dla mnie (nagranie posłuży do utworzenia przez organizatorów teledysku).
2. Wspólne odczytanie fragmentu książki ''Królowa południa''.
3. Czytanie cytatów, sentencji, fragmentów książek udowadniających, że warto czytać.
Czytanie pod chmurką połączone było z piknikiem. Wydarzenie to jest kolejną inicjatywą wpisującą się w program "Na deser książka" prowadzony w naszej szkole. filmik z imprezy

 

dodał: 22.04.2013 administrator

 

 

 

DZIEŃ ZIEMI 2013

 

 

Z okazji obchodów Dnia Ziemi ( 22 kwietnia ) w naszej szkole zapraszamy wszystkich uczniów do wysłuchania przez radiowęzeł audycji pt." WYWIAD Z ZIEMIĄ" i do obejrzenia przyrodniczo - fotograficznej wystawy pt."PRZYRODA W LUSTRZE WODY". Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym ( klasy I - III ) i fotograficznym ( IV - VI ) pod hasłem " PRZYRODA W BLASKU SŁOŃCA". Szczegółowe informacje odnośnie konkursu można uzyskać u nauczycieli przyrody i wychowawców. W tym dniu odbędzie się także uroczyste posadzenie drzewa w szkolnym ogrodzie dendrologicznym.

 

dodał: 22.04.2013 administrator

 

 

 

ZMIANA TERMINU SPOTKANIA Z RODZICAMI PRZYSZŁYCH PIERWSZOKLASISTÓW

 

 

Szkoła Podstawowa Nr 45 w Bytomiu ul. Zakątek 20 informuje o zmianie terminu spotkania z rodzicami przyszłych pierwszoklasistów. Spotkanie odbędzie się 12 czerwca 2013 r. Przepraszamy za zmianę terminu.
Serdecznie zapraszamy na festyn szkolny ''Spełniamy dziecięce marzenia… - dzielimy się talentem i dobrem'', który odbędzie się 8 czerwca 2013 r. w godzinach 10.00-15.00. Wszelkie informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły oraz pod numerem telefonu (32) 386-76-38.

 

dodał: 18.04.2013 administrator

 

 

 

BRILLANT KIDS

 

 

17 kwietnia w naszej szkole odbył się finał Miejskiego Konkursu Języka Angielskiego ''Brilliant Kids'', w którym uczniowie zmierzyli się z testem pisemnym, a później w teleturnieju składającym się z 5 rund: test wielokrotnego wyboru, gramatyka, słuchanie, rozumienie oraz zagadki. Organizatorami konkursu, jak co roku, były nasze anglistki: pani Magda Ryś i pani Anna Górecka. Do wielkiego finału, w którym uczestnicy zmierzyli się w grze interaktywnej, zakwalifikowali się uczennice SP45, SP51 i SP54. Jury w składzie: pani Katarzyna Skiba i pani Marcelina Lubosz pilnowało poprawności językowej i punktowej. Po wielkich manewrach z językiem angielskim zwycięskie podium prezentuje się następująco:
I miejsce - Sara Białas SP51,
II miejsce - Oliwia Kowal SP54,
III miejsce - Dorota Kołodziej SP45. Gratulujemy wiedzy i umiejętności.

 

dodał: 18.04.2013 administrator

 

 

 

PÓŁKOLONIE LETNIE

 

 

Szkoła Podstawowa Nr 45 w Bytomiu ul. Zakątek 20 informuje, że ruszyły zapisy na półkolonie letnie w naszej szkole. Półkolonie będą odbywały się w dwóch turnusach:
I - 19-23.08.2013 r.
II - 26-30.08.2013 r.

Koszt jednego turnusu to 140 zł (jest to kwota z dofinansowaniem).
Ilość miejsc ograniczona!
Zapisu można dokonywać w sekretariacie szkoły w godzinach 7.30-15.30 w terminie do 20 maja 2013 r.

 

dodał: 18.04.2013 administrator

 

 

 

PARTNERUJEMY V REGIONALNEMU TURNIEJOWI PIŁKI NOŻNEJ

 

 

Już w najbliższy piątek 19 kwietnia w Hali na Skarpie odbędzie się po raz piąty Regionalny Turniej Piłki Nożnej dzieci i młodzieży niepełnosprawnych intelektualnie. Pomysłodawcą i organizatorem jest bytomski OREW. W tym roku organizatorzy zaprosili do współpracy naszą szkołę. Zapraszamy serdecznie w godzinach od 9.00 do 14.30. W programie, poza rozgrywkami, między innymi konkurs rzutów karnych z udziałem Jacka Gorczycy oraz występ chóru Bel Canto.

 

dodał: 17.04.2013 administrator

 

 

 

PRZECZYTAŁEŚ - PRZEKAŻ CHORYM DZIECIOM

 

 

Drodzy czytelnicy i sympatycy książek. Zachęcamy Was do niełatwych rozstań z książkami i dzielenia się z innymi tym, co przeczytaliście, co zalega na waszych półkach, a do czego już raczej nie wrócicie. Prosimy o przekazanie książek bibliotece w szpitalnych oddziałach dziecięcych. Przejrzyjcie, więc uważnie swoje biblioteczki, szafki i półki i pomagajcie chorym dzieciom!!! Sprawmy, by na ich twarzach pojawił się uśmiech :) Regulamin akcji: Akcja rozpoczyna się 16 kwietnia 2013 roku. Książki zostawiać można w specjalnym pojemniku przy portierni. W ramach akcji można przekazać lektury, bajki, literaturę piękną dla dzieci i młodzieży. Przypominamy również o lekturach, za które można wygrać czytnik e-booków. Te pozycje przynosimy do biblioteki.

 

dodał: 17.04.2013 administrator

 

 

 

RĘKA W ŁAPĘ

 

 

15 kwietnia odwiedzili nas wolontariusze Stowarzyszenia "Nadzieja na dom". Podczas akcji edukacyjnej na specjalnie przygotowanych spotkaniach dzieci poznały prawidłowy i bezpieczny sposób postępowania ze zwierzętami, zobaczyły świat z perspektywy czterech łap. Uwrażliwiło to naszych najmłodszych uczniów na krzywdę i problemy zwierząt w schroniskach, umiejętność opieki zgodnie z mottem "jesteś odpowiedzialny za to, co oswoiłeś" i szeroko pojętego szacunku do zwierząt. Dziękujemy wolontariuszom za ciekawe zajęcia. zdjęcia ze spotkania

 

dodał: 15.04.2013 administrator

 

 

 

CZYTNIK E-BOOKOW ZA LEKTURY!

 

 

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 45 w Bytomiu ogłasza zbiórkę lektur dla klas I – VI w terminie: 10.04.2013 – 15.05.2013
Wykaz brakujących lektur:
1. Chotomska W. : „Legendy polskie”
2. Roald Dahl: „Charlie i fabryka czekolady”
3. Astrid Lindgren: „Bracia Lwie Serce”
4. RenéGoscinny, Jean-Jacques Sempé: „Mikołajek”
5. Dorota Terakowska: „Władca Lewawu”
6. John Ronald Reuel Tolkien: „Hobbit, czyli tam i z powrotem”
7. MoonyWitcher: „Dziewczynka z szóstego księżyca”
8. J.J.Rowling: „Harry Potter, (I częœć – Kamień Filozoficzny)”
Uczniowie, absolwenci, rodzice!
Każdy doświadczył sytuacji, w której nie mógł wypożyczyć lektury w bibliotece szkolnej. Często trzeba było udać się do wielu bibliotek, rozpytywać wśród znajomych i rodziny, czy ktoś nie ma przypadkiem takiej książki w domu lub po prostu dokonać zakupu. Po przeczytaniu i omówieniu, lektura najczęściej była odkładana na półkę z myślą, że być może jeszcze się komuś przyda. I właśnie taki moment nadszedł. Pomóżcie swoim młodszym kolegom i koleżankom. Sprawdźcie, czy posiadacie wyżej wymienione lektury. Można również zakupić nową lekturę z listy na rzecz szkolnej biblioteki. Trud się opłaci! Rada Rodziców ufunduje 4 czytniki e-booków Dwie nagrody zostaną przeznaczone dla osób, które przyniosą największą ilość książek. Dwie pozostałe - dla darczyńców losowo wybranych spośród wszystkich ofiarodawców. Uroczyste wręczenie nagród nastąpi 8 czerwca 2013 roku podczas festynu „Spełniamy dziecięce marzenia”. Ofiarodawcy niewybrani w tym losowaniu, otrzymają kupony uprawniające do udziału w konkursie z cennymi nagrodami podczas festynu. Książki należy oddawać do biblioteki szkolnej. Każdy ofiarodawca otrzyma stosowne potwierdzenie.

 

dodał: 15.04.2013 administrator

 

 

 

 

 

 

KONKURS INFORMATYCZNY TIC TAC

 

 

tik-tak W dniach od 8 do 12 kwietnia odbył się II Ogólnopolski Konkurs Informatyczny TIK?-TAK! dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W konkursie wzięło udział 40 uczniów z naszej szkoły. Największą wiedzą informatyczną wśród naszych uczniów wykazał się Patryk Choroba z klasy VI D. Serdecznie gratulujemy!

 

dodał: 13.04.2013 administrator

 

 

 

KONFERENCJA EKOLOGICZNA

 

 

11 kwietnia 2013R. uczniowie reprezentujący naszą szkołę uczestniczyli w Otwartej Konferencji Ekologicznej pt."Szukamy rady na odpady- rewolucja śmieciowa", organizowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Ekologii ZIELONA ZIEMIA w Radzionkowie. W czasie spotkania można było dowiedzieć się o zmianach dotyczących systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w Polsce oraz o trójpojemnikowej metodzie zbierania śmieci w naszej gminie. Na zakończenie konferencji został podsumowany Program Moje Czyste Miasto, który ZIELONA ZIEMIA prowadzi już od siedmiu lat. Nasza szkoła uczestniczyła w tej akcji po raz szósty. Celem tego programu jest zwrócenie uwagi na to, jak wielki problem stanowią dziś śmieci oraz jak ważne jest kształtowanie nawyku ich segregowania wśród najmłodszych.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji zbierania surowców wtórnych w naszej szkole i zachęcamy do dalszego, aktywnego zbierania makulatury, baterii oraz butelek PET.

 

dodał: 11.04.2013 administrator

 

 

 

4 KWIETNIA(DZIEN WOLNY) SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

 

 

4 kwietnia jest czwartkiem wolnym dla wszystkich uczniów klas I-V, gdyż w tym dniu uczniowie klas VI piszą sprawdzian przeprowadzany w szóstej klasie szkoły podstawowej. Kończy on drugi etap edukacji. Jest on powszechny i obowiązkowy, co oznacza, że muszą do niego przystąpić wszyscy uczniowie. Przystąpienie do sprawdzianu jest jednym z warunków ukończenia szkoły. Jest tak ważnym momentem w życiu ucznia jak przekroczenie progu szkoły, przejście do klas 4-6. Jest to zamknięcie jednego etapu i otwarcie nowego. Szóstoklasiści napisali już kilka sprawdzianów próbnych, które miały na celu wdrożenie ich w procedury. 4 kwietnia sprawdzą swoją wiedzę i umiejętności ponadprzedmiotowe. Przypominamy, że obowiązuje strój galowy, konieczne jest okazanie legitymacji oraz zabranie niezbędnych przyborów.

 

dodał: 02.04.2013 administrator

 

 

 

ŚWIĘTA WIELKANOCNE

 

 

Gdy nadejdą święta, niech nadzieja i radość
zastukają do waszych drzwi,
a Wielkanoc przyniesie pomyślność,
szczęście i piękny uśmiech każdego dnia
Z okazji zbliżających się świąt Wielkanocnych
ciepłe życzenia optymizmu i bliskości
przy świątecznym śniadaniu
                                         oraz wszystkich smaków i zapachów wiosny
                                         życzą
                                         uczniowie, nauczyciele i pracownicy SP 45 w Bytomiu

 

 

dodał: 29.03.2013 administrator

 

 

 

UWAGA!!!

 

 

Szkoła Podstawowa Nr 45 w Bytomiu ul. Zakątek 20 przypomina rodzicom dzieci urodzonych w latach 2006 i 2007, że ruszyły już zapisy do klasy pierwszej na rok szkolny 2013/2014. Bardzo prosimy rodziców o jak najszybsze zapisywanie przyszłych pierwszaków. Zapisywać można w sekretariacie szkoły w godzinach 7.30-15.30 Wszelkie informacje można uzyskać również pod numerem telefonu (32) 386-76-38.

 

dodał: 28.03.2013 administrator

 

 

 

TEATROMANIA

 

 

W dniu 25.03.2013r. odbyła się III edycja Międzyszkolnego Konkursu Teatralnego dla najmłodszych Teatromania 2013 organizowana przez SP45 Bytom. W tym roku tematem przewodnim przygotowywanych spektakli były Migawki ze szkolnej ławki. Młodzi aktorzy mieli okazję zagrać na prawdziwej scenie, gdyż pokazy finałowe odbywały się w MDK nr 2. Jury oceniało m.in. dykcję, ruch sceniczny, pomysł na przedstawienie, zgodność z tematem przewodnim. Naszą szkołę reprezentowała najmłodsza grupa teatralna z klas 1-3 pod kierunkiem M. Nowak i B. Rasińskiej. Jury przyznało następujące miejsca:
1 miejsce: SP44 Bytom i SP45 Bytom
2 miejsce: SP51 Bytom
Najlepszym aktorem okazał się Jakub Szmatloch z SP44 Bytom, a najlepszą aktorką - Dominika Szwider z SP 45 Bytom. Natomiast wyróżnienie za doskonałą grę aktorską otrzymała Sandra Matyja z SP45 Bytom.
Bardzo dziękujemy sponsorom, dzięki którym udało się zakupić nagrody, upominki, statuetki oraz zorganizować poczęstunek dla wszystkich uczestników Teatromanii 2013:
Zakład Malarsko-Tapeciarsko-Murarski Waldemar Walczyk - Bytom ul. Pod Brzozami 52
Rada Rodziców przy SP 45
Eljot Bis
Fischer Sp. z o.o. Bytom ul. Zabrzańska 7e
Mariusz Rajzer

 

dodał: 28.03.2013 administrator

 

 

 

UWAGA, UWAGA

 

 

Zmiana terminu festynu szkolnego "Spełniamy dziecięce marzenia".

 Zapraszamy 8 czerwca 2013r. od 10.00 do 15.00

Do zobaczenia na terenie szkoły!

 

dodał: 27.03.2013 administrator

 

 

 

KONKURS INFORMATYCZNY TIC TAC

 

 

tik-tak II Ogólnopolski Konkurs Informatyczny TIK?-TAK! dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych jest organizowany przez Polskie Towarzystwo Informatyczne. Celem Konkursu jest rozwijanie zainteresowań informatycznych i przygotowanie młodzieży do funkcjonowania w zinformatyzowanym społeczeństwie. Jednocześnie organizatorzy chcą stworzyć uczniom możliwości sprawdzenia własnej wiedzy i umiejętności, a także wyłonić i wspierać uczniów zdolnych w rozwijaniu i poszerzaniu zainteresowań informatycznych. Konkurs, o zasięgu ogólnopolskim, przeprowadzony będzie w trzech etapach:
-   etap szkolny: 8-12 kwiecień 2013,
-   etap regionalny: 19 kwiecień 2013,
- finał 15 maj 2013 podczas obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego.
Dzieci chcące wziąć udział w konkursie proszone są o zgłaszanie się do p.M.Regulskiej-Abdallah (s.15) do dnia 4.04.

 

dodał: 21.03.2013 administrator

 

 

 

WAŻNE

 

 

20 marca 2013r. zapraszamy na kolejne spotkania z wychowawcami klas I-VI. Przypominamy, że w tym dniu o godz. 16.45 uczniowie klas piątych piszą swój pierwszy próbny sprawdzian. Prosimy o zabranie ze sobą przyborów. Podczas sprawdzianu obowiązuje strój galowy. Podczas tego wydarzenia obecni będą rodzice, którzy zostaną zapoznani z procedurami pisania testu.

 

dodał: 19.03.2013 administrator

 

 

 

NASZE OSIAGNIĘCIA

 

dodał: 13.03.2013 administrator

 

PRZYPOMINAJKA

 

 

W związku z Ewaluacją Zewnętrzną prowadzoną przez Kuratorium Oświaty, przypominamy o udziale w ankiecie dla rodziców. Zgodnie z informacją, którą Państwo otrzymali ankietowanie odbędzie się 14 marca 2013r.  w godzinach 14.30 - 17.00 Zapraszamy!

 

dodał: 11.03.2013 administrator

 

 

 

DOROTA NAJLEPSZA ... NA ŚWIECIE

 

 

Największą humanistką SP45 Bytom jest Dorota Kołodziej z klasy 6d. Pokazała swoją twórczość poetycką na XVI Turnieju Jednego Wiersza im. Stanisława Horaka, gdzie otrzymała nagrodę im. Marii Bieleckiej-Kasprowicz za wiersz "Rozważania pod śmietnikiem". A teraz - została laureatką olimpiady z języka polskiego z elementami historii. Oprócz splendoru Dorota jest zwolniona ze sprawdzianu szóstoklasisty. Podziwiamy, gratulujemy i bardzo się cieszymy.

 

dodał: 10.03.2013 administrator

 

 

 

MY ENGLISH BOOK

 

 

7 marca 2013 roku w SP45 wręczono nagrody laureatom II edycji miejskiego konkursu na książeczkę w języku angielskim „My English Book”. Organizatorami konkursu były nauczycielki języka angielskiego z SP45: A.Panasewicz, A.Piątek i D.Kroczek. W konkursie wzięło udział 43 uczniów szkół podstawowych pod opieką 15 nauczycieli. Tegorocznym tematem książeczek było szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Uczestnicy konkursu wykazali się pomysłowością, znajomością języka angielskiego i talentem plastycznym. Książeczki miały charakter poradników, opowiadań lub komiksów. Laureaci otrzymali książeczki w języku angielskim, notesy i gadżety. Fundatorem nagród było wydawnictwo Pearson. Na zwycięzców czekał również słodki poczęstunek oraz niespodzianka – występ drugoklasistów z SP45, którzy pod opieką pani D.Kroczek przygotowali przedstawienie w j. angielskim „Ugly Duckling” („Brzydkie Kaczątko”). Spektakl wraz z laureatami i ich opiekunami obejrzały również dzieci z Przedszkola nr 39 w Bytomiu.

Wyniki:

W kategorii klas 1- 3: I miejsce  - Dominik Burg z SP45 oraz Zofia Mączka z SP5. II miejsce - Martyna Lebioda z SP43, III miejsceSamuel Paprotny z SP4.

W kategorii klas 4-6: I miejsce - Jakub Matejczyk z SP32, II miejsceFranciszek Sołtys z SP32, III miejsce Julia Budnik z SP43.  

 

dodał: 10.03.2013 administrator

 

 

 

DNI OTWARTE DLA 6-LATKÓW

 

 

"Choć kocham swoje przedszkole, od września do szkoły iść wolę"! Kolejny cykl zajęć pokazowych dla przedszkolaków odbył się 5 i 6 marca pod hasłem  " Łamigłówki mądrej główki". Pięciolatkom i sześciolatkom, którzy wraz z wychowawczyniami przybyli do szkoły podobały się zajęcia edukacyjne przy tablicach multimedialnych oraz z wykorzystaniem gier logicznych, przedstawienie "Czerwony Kapturek" przygotowane przez pierwszaków naszej szkoły czy ruchowe zajęcia przy muzyce. Mamy nadzieję, że nasi najmłodsi goście zachęcą rodziców, by przybyli 21 marca na popołudniowe spotkanie do szkoły. A wtedy: zapoznają się z ofertą szkoły, zobaczą zajęcia prowadzone w klasie I, spotkają się z nauczycielami naszej szkoły oraz logopedą i pedagogiem. W tym dniu nastąpi również otwarcie placu zabaw dla dzieci.  Zapraszamy:)

 

dodał: 10.03.2013 administrator

 

 

 

PRZEDSIĘBIORCZE DZIECI

 

 

4 i 5 marca uczniowie klasy 3d rozpoczęli realizację projektu „Przedsiębiorcze dzieci” realizowanego przez Fundację Rozwoju Świętochłowic dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Banku Polskiego. Podczas zajęć edukacyjnych dzieci w ciekawy sposób zwiększały swoją  wiedzę i umiejętności z zakresu ekonomii, przedsiębiorczości i edukacji finansowej.  Wszystkie działania edukacyjne były rejestrowane i posłużą do stworzenie filmu z przebiegu realizacji projektu. Więcej informacji w zakładce Projekty.

 

dodał: 10.03.2013 administrator

 

 

 

ZIMOWE FERIE W BYTOMIU

 

 

Ferie zimowe 11.02-22.02.2013 nie muszą być nudne! Oto kilka pomysłów na miłe, aktywne i twórcze spędzenie wolnych od nauki dni:

otwarte sale gimnastyczne w SP45 Bytom: 1tydzień i 2tydzień

BiblioFeriada 2013, KreaTYwne ferie 2013, lodowisko i hala "Na Skarpie", ferie w Kronice, XIII Ko-Miksowa Feriada Artystyczna w BECEKU,

na zimowe wieczory zapraszamy do udziału w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami przygotowanych w ramach DBI2013 oraz do pogłębiania swojej wiedzy w grze - sowa i podreperowania punktowego wyniku szkoły.

 

 

dodał: 09.02.2013 administrator

 

 

 

BEZPIECZNE FERIE 2013

 

 

Ferie zimowe rozpoczęte! Od 11 lutego do 22 lutego wiele osób wyjedzie w góry lub aktywnie spędzi czas na świeżym powietrzu. Wszyscy uczniowie naszej szkoły przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa podczas spędzania wolnego czasu podczas zajęć z wychowawcami, na zakończenie sportowych z nauczycielami wf oraz podczas spotkania z policjantami - w trakcie Turnieju Tenisa Stołowego, który odbył się 8 lutego w naszej szkole. Niezależnie, gdzie nasi uczniowie spędzą czas odpoczynku od nauki, ważne żeby spędzili go w sposób bezpieczny. Jeżeli zapomniałeś, co jest ważne tej zimy, sprawdź w zakładce bezpieczeństwo lub pod linkami: zasady bezpieczeństwa na stoku, bezpieczne ferie 2013, a tutaj:o imprezach na stoku organizowanych w ramach bezpiecznych ferii.

dodał: 09.02.2013 administrator

 

 

 

LALKI DLA UNICEF POLAND

 

 

 

19 listopada nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego UNICEF "Wszystkie Kolory Świata". Nasi uczniowie uszyli laleczki oraz nadali im imiona. Teraz dorośli mogą włączyć się do projektu i zaopiekować się wybraną przez siebie laleczką, przekazując przy tym darowiznę na rzecz dzieci w Sierra Leone. Darowizny przekazane na ten cel pozwolą na uratowanie życia dzieci z Sierra Leone i zaszczepienie ich przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego, takim jak: polio, gruźlica czy odra. Laleczki będą rozprowadzane podczas zebrań z rodzicami  6 lutego 2013 roku. Cena wywoławcza laleczki to 10 zł. Prosimy o otwarcie serc i wsparcie akcji większymi datkami. Dziękujemy uczniom i rodzicom za przyłączenie się do akcji.

dodał: 06.02.2013 administrator

 

 

 

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2013

 

 

W roku 2013 DBI obchodzić będziemy 5 lutego. Tematem przewodnim międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu są prawa i obowiązki cyfrowego obywatela. Wszystkie działania będą realizowane pod hasłem "Serfuję. Respektuję". Podczas tegorocznych obchodów DBI2013 chcemy zwrócić uwagę na to, że każdy internauta ma prawo wykorzystywać potencjał sieci do samorealizacji, zdobywania informacji, nauki czy zabawy - ponosi jednak odpowiedzialność za swoje działania w Internecie. Podczas serfowania w Sieci powinien pamiętać o szanowaniu innych jej użytkowników i respektowaniu ich praw. Z tej okazji będą konkursy dla małych o dużych. Informacji szukajcie już od poniedziałku na wrotach sali informatycznej.

 

dodał: 31.01.2013 administrator

 

 

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS INFORMATYCZNY ''SIMBA 3D'' - II EDYCJA

 

 

Rozpoczęła się druga edycja Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego "Simba 3D". Chcesz wziąć udział w konkursie? Wejdź na stronę: www.konkurs.erisoftware.pl, zarejestruj się, ściągnij program Simba3D i po zainstalowaniu wykonaj pracę na jeden z dostępnych tematów. Efekty swojej pracy wyślij za pomocą formularza na stronie. Na zwycięzcę czekają atrakcyjne nagrody, m.in. XBOX 360. Powodzenia!

 

dodał: 27.01.2013 administrator

 

 

 

KONKURS ''MAM 6 LAT'' DLA PRZEDSTAWICIELI RAD RODZICÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I PRZEDSZKOLI

 

 

Kuratorium Oświaty Delegatura w Gliwicach serdecznie zaprasza przedstawicieli Rad Rodziców szkół podstawowych i przedszkoli do udziału w II edycji Konkursu Ministra Edukacji Narodowej ''Mam 6 lat''. Celem konkursu jest promowanie i upowszechnienie najciekawszych inicjatyw podejmowanych w celu zapewnienia dzieciom sześcioletnim przyjaznej adaptacji do edukacji szkolnej oraz korzyści płynących z wcześniejszego rozpoczęcia nauki, jak również promowanie umiejętności dzieci sześcioletnich nabywanych w szkole. Bliższe informacje znajdziecie Państwo na stronie www.kuratorium.katowice.pl

 

dodał: 26.01.2013 administrator

 

PROJEKT ''KAPITAŁ W ROZUMIE"

 

 

 SP45 Bytom przystąpiła do projektu ''Kapitał w rozumie". Celem głównym przedsięwzięcia jest wyrównywanie szans edukacyjnych 667 uczniów 9 bytomskich szkół podstawowych, ze szczególnym naciskiem na rozwijanie kompetencji kluczowych niezbędnych do świadomego planowania drogi rozwoju zawodowego oraz eliminowania barier rozwojowych. Projekt realizowany jest od 07.01.2013 r. do 31.12.2013 r. Regulamin projektu znajduje się w zakładce projekty

 

dodał: 25.01.2013 administrator

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 

 

Przez cały tydzień gościliśmy w naszej szkole babcie i dziadków naszych uczniów. A wszystko to za sprawą hucznie obchodzonego ich święta. Seniorzy chętnie przybyli, aby zobaczyć swoich wnuków występujących specjalnie dla nich. Dzieci recytowały wierszyki, śpiewały piosenki, grał przygotowały przedstawienia. W ten sposób dziękowały za miłość, dobroć i serdeczną troskę. Niejednej babci i niejednemu dziadkowi tego dnia łezka zakręciła się w oku. Na zakończenie części artystycznej dzieci wręczyły swoim najukochańszym Babciom i Dziadkom samodzielnie wykonane upominki. Nie obyło się na koniec bez słodkiego poczęstunku przy kawie i herbacie.

 

dodał: 25.01.2013 administrator

 

 

NASZA SZKOŁA I PLANETA BEZ PET-a

 

 

 SP45 Bytom przystąpiła do projektu edukacji ekologicznej pt. "Planeta bez PET-a". Jest to program aktywnej edukacji ekologicznej w zakresie selektywnej zbiórki odpadów.   17 stycznia p. Joanna Król - koordynator programu - przeprowadziła dla wszystkich uczniów naszej szkoły warsztaty dotyczące segregacji śmieci. Oprócz warsztatów ekologicznych nasi uczniowie wezmą udział w konkursie wiedzy ekologicznej  www.ekoport.pl oraz w konkursie zbiórki pustych, zgniecionych lub skręconych butelek typu PE, które będziemy składać w specjalnych koszach. Akcję  wspiera Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i gospodarki Wodnej.

 

dodał: 17.01.2013 administrator

 

 

POCZYTAJ MI, PRZYJACIELU!

 

 

 W dniach 10-11 stycznia 2013r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielkami języka polskiego i bibliotekarką odwiedzili naszych małych przyjaciół z Przedszkoli nr 3, 35, 39,40, 49. Spotkania z przedszkolakami miały na celu zapoznanie przyszłych uczniów z ofertą edukacyjną SP45. Rok 2013 poświęcony jest twórczości Juliana Tuwima, stąd uczniowie SP45 recytowali w przedszkolach m.in. "Lokomotywę", "Rzepkę" czy "Dyzia Marzyciela" oraz czytali inne wiersze. Maluchy (a może już starszacy?) dzielnie odpowiadały na zadawane pytania prezentując gotowość do rozpoczęcia nauki w pierwszej klasie. Na kolejne spotkanie z przedszkolakami wybieramy się 5 i 6 marca, a odbędzie się ono pod hasłem "Łamigłówki mądrej główki".
 

dodał: 16.01.2013 administrator

 

 

JASEŁKA DLA PUBLICZNOŚCI

 

 

Już od 21 grudnia 2012r uczniowie naszej szkoły prezentują Jasełka na wesoło, które cieszą się dużą aprobatą publiczności. Jasełka te były nietypowe, ponieważ w poszczególnych aktach scenicznych oprócz dowcipnego tekstu, chór śpiewał nie tylko kolędy, ale popularne piosenki okolicznościowe, które razem tworzyły ciekawą całość. Wiele wrażeń dostarczyliśmy także 9 stycznia 2013r. podopiecznym Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Bytomiu - Szombierkach oraz małym Przedszkolakom, których siedziba mieści się w naszej szkole. Tego samego dnia wieczorem przedstawienie jasełkowe oklaskiwali Rodzice i zaproszeni goście oraz Dyrekcja Szkoły. Po występach cała publiczność bardzo chętnie kolędowała z młodymi artystami. Jasełka przygotowali uczniowie klas IV - VI, a oprawę muzyczną zapewnił Chór „Bel Canto.

 

dodał: 11.01.2013 administrator

 

 

 

NIE DAJ SIĘ GRYPIE

 

 

W ramach akcji zapobiegania grypie uczniowie naszej szkoły zostali przeszkoleni przez pielęgniarkę szkolną - JAK ZAPOBIEGAĆ GRYPIE. Teraz wiemy już, że najważniejsza jest profilaktyka. Gdy kichamy - zasłaniamy usta i nos. Częściej i dokładniej myjemy ręce. Nawadniamy organizm czyli dużo pijemy. Ograniczamy słodycze, a zajadamy się umytymi warzywami i owocami, które mają dużo witamin. W razie zachorowania kontaktujemy się z lekarzem i pozostajemy w łóżku. Wszystkim życzymy dużo zdrowia, by środki zaradcze zadziałały i nie było konieczne leczenie szpitalne.

 

dodał: 11.01.2013 administrator

 

 

 

BEZPIECZNI W SIECI

 

 

 

W naszej szkole odbyła się dzisiaj prelekcja na temat Cyberprzemocy oraz bezpieczeństwa w sieci.  Przeprowadziła ją młodszy aspirant - Agnieszka Cabak. Celem spotkania było uświadomienie uczniom jak korzystać bezpiecznie z Internetu oraz jakie zagrożenia wiążą się z ''cyberprzemocą''. Uczniowie klas czwartych mieli okazję dowiedzieć się, co ryzykują, korzystając z portali społecznościowych, kontaktując się w sieci z osobami nieznajomymi. Prezentacja multimedialna, którą wspólnie obejrzeliśmy, przestrzegała także przed robieniem zakupów na allegro bez sprawdzenia sprzedającego. Czwartoklasiści z zainteresowaniem słuchali oraz odpowiadali na pytania zadawane przez panią policjant.

 

dodał: 10.01.2013 administrator

 

 

 

UWAGA RODZICE PRZEDSZKOLAKÓW

 

 

Szkoła Podstawowa Nr 45 w Bytomiu ul. Zakątek 20 ogłasza nabór dzieci urodzonych w latach 2006 i 2007 do klasy pierwszej na rok szkolny 2013/2014. Dzieci można zapisywać od 14 stycznia 2013 r. w sekretariacie szkoły w godzinach 7.30 do 15.30. Wszelkie informacje można uzyskać również pod numerem telefonu (32) 386-76-38. Serdecznie zapraszamy również sześciolatków i ich rodziców na zajęcia otwarte w naszej szkole, gdzie można zobaczyć jak szkoła jest przygotowana na przyjęcie najmłodszych uczniów, jak wyglądają lekcje w klasach pierwszych. Najbliższe spotkanie odbędzie się 21 marca 2013 r. Szczegółowy harmonogram w zakładce Dla sześciolatków ''Dla sześciolatków''

 

dodał: 08.01.2013 administrator

 

 

 

PRZYGOTUJ SIĘ DO SPRAWDZIANU...

 

 

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne udostępniły stronę www.egzamer.pl, na której oferują próbne testy online przed sprawdzianem szóstoklasisty, egzaminem gimnazjalnym oraz maturą. Po raz pierwszy uczniowie w całej Polsce będą mogli online sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności przed zbliżającym się egzaminem, zapoznać się z typami zadań, jakie będą na prawdziwych testach, porównać swój rezultat z wynikami rówieśników i w razie potrzeby, uzupełnić braki. Co ważne, Egzamer zaproponuje zestaw powtórkowy dopasowany do wyników danego ucznia. Do testów onl-ine będzie można przystąpić bezpłatnie w dniach 7-13 stycznia 2013 roku. Już teraz natomiast WSiP zaprasza uczniów do rejestracji na stronie www.egzamer.pl. Po zarejestrowaniu się wszyscy otrzymają indywidualne zaproszenia do wzięcia udziału w wybranym teście.

 

dodał: 03.01.2013 administrator

 

 

 

BOŻONARODZENIOWY PROJEKT

 

 

Kiedy zobaczysz pierwszą gwiazdkę na niebie,
Złóż życzenia tak naprawdę od siebie,
Połam się opłatkiem ze swoją rodziną nawzajem
To jest przecież staropolskim zwyczajem.
Tylko tak naprawdę, od siebie swoimi słowami,
Przepięknymi Bożonarodzeniowymi życzeniami.
Siądź razem z rodzinką do stołu,
i śpiewaj kolędy wesoło!

 

W piątek 21 grudnia wszyscy spotkaliśmy się przy klasowych, wigilijnych stołach. Uczniowie klas 4-6 zaprezentowali jasełka. Rozmawialiśmy o tradycji, w tym o pochodzeniu symbolu zbliżających się świąt - choince. W tym wyjątkowym dniu przełamaliśmy się opłatkiem i dobrym słowem. Wszystkim udzielił się świąteczny nastrój.

 

dodał: 21.12.2012 administrator

 

 

 

ŚWIĄTECZNY JARMARK

 

 

17 grudnia, podczas kolejnego dnia Bytomskiego Jarmarku Świątecznego, program artystyczny zaprezentowali nasi uczniowie. Pod batutą pani M. Nowak wystąpił zespół wokalny z klas młodszych z przepięknymi pastorałkami oraz szkolny chór Bel Canto z cudownymi, tradycyjnymi kolędami. Nastrojowe wiersze o tematyce świątecznej wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Dzięki naszym uczniom Ducha Świąt można było odnaleŸć na placu Sobieskiego.

 

dodał: 21.12.2012 administrator

 

 

 

KOLĘDOWANIE Z EFSem

 

 

14 grudnia w Kinoteatrze Rialto w Katowicach odbył się Koncert Kolęd EUROKOLĘDOWANIE. W świątecznej atmosferze, na wielkiej scenie, w cudownych strojach występowali fantastyczni wykonawcy śpiewający własne aranżacje tradycyjnych kolęd. Wśród nich znalazła się Emilka Roszczypała 1a. Gratulujemy wyróżnienia!

 

dodał: 21.12.2012 administrator

 

 

 

CYFROWO W SP45 BYTOM!

 

 

Stopniowo odchodzimy od zielonej tablicy i kredy. Do sal lekcyjnych zawitała kolejna porcja tablic multimedialnych i osprzętowania w ramach rządowego programu "Cyfrowa szkoła". Zaczynamy więc wielką przygodę w cyfrowym świecie edukacji! Piszemy palcem po tablicy, szukamy mapy Narnii, słuchamy Last Christmas, oglądamy fragmenty "Opowieœci wigilijnej". Działamy multimedialnie i uczymy się w nowej, wirtualnej przestrzeni.

 

dodał: 21.12.2012 administrator

 

 

 

CHOINKA W URZĘDZIE MARSZAŁKOWSKIM

 

 

12 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w strojeniu choinki w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach. Mieli okazję zwiedzić i posłuchać o historii tego miejsca. Później było wspólne lukrowanie, ozdabianie ( i zjadanie) świątecznych pierników, które zawisły na pięknej choince. Uczniowie szkoły muzycznej z Katowice oraz nasza mała Emilka zaprezentowali piękne kolędy. Na koniec każdy otrzymał mały upominek od pani Marszałek. To był mile spędzony czas i wielkie wyróżnienie dla naszej szkoły.

 

dodał: 21.12.2012 administrator

 

 

 

 

SZKOLNY KALENDARZ ADWENTOWY

 

 

 

 

dodał: 01.12.2012 administrator

  

FUNENGLISH-PL

 

 

Od grudnia każdy może sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego w ogólnopolskim konkursie FunEnglish Sprawdź się i TY!

 

dodał: 06.12.2012 administrator

 

 

 

ZOSTAŃ POMOCNIKIEM ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

 

 

Włącz się do akcji i zostań pomocnikiem Świętego Mikołaja. Pamiętajcie, że również Wy możecie zostać pomocnikami ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA i podarować innym piękne chwile. Mikołaj, jako starszy Pan, potrzebuje wielu pomocników. W jaki sposób możesz zostać Jego pomocnikiem? Wystarczy sprawić komuś przyjemność. Może to być ciepłe słowo i bezinteresowna pomoc w zbiórce żywności. Wszystkie dary prosimy składać w koszu przy portierni. Dziekujemy.

dodał: 01.12.2012 administrator

 

ANGIELSKI NA FERIE?!

 

 

 

NaukaBezGranic zaprasza uczniów szkoły podstawowej do wzięcia udziału w intensywnym kursie języka angielskiego i kultury brytyjskiej składającym się z 40 lekcji, przeprowadzonych w ciągu 5 dni na terenie naszej szkoły w dowolnym terminie roku szkolnego, ferii lub wakacji.

Koszt na ucznia: 500 zł
Zniżka 5% dla uczniów korzystających z podręczników Person.
Kursy intensywne organizowane są w ciągu 5 dni i składają się
z 40 godzin lekcyjnych, po 8 godzin dziennie.

9:00 – 10:30 przerwa 10:45 - 12:15 przerwa

 13:15 – 14:45 przerwa 15:00 – 16:30

Zajęcia prowadzą nauczyciele native speakers, z pełnymi kwalifikacjami oraz bogatym doświadczeniem w pracy z młodzieżą. Współpracują z nami Neil Stewart z Glasgow, Simeon Wren z Manchesteru, Georgina Newcombe z Edynburga oraz Mandy Sibson z Kent. Zainteresowanych kursem proszę o kontakt z p. Anetą Panasewicz.

dodał: 28.11.2012 administrator

 

 

WKRÓTCE BĘDZIEMY UCZNIAMI

 

 

 

"Choć kocham swoje przedszkole, od września do szkoły iść wolę" – pod takim hasłem w rozpoczął się naszej szkole cykl zajęć pokazowych dla przedszkolaków oraz ich rodziców. Pierwsze zajęcia zgodnie z harmonogramem odbyły się pod hasłem przewodnim " Wkrótce będziemy uczniami". Obecnym pięciolatkom, którzy wraz z wychowawczyniami przybyli do szkoły podobały się zajęcia taneczne, przedstawienie, zajęcia wf czy praca w klasopracowniach. Zachęcili rodziców, by przybyli na popołudniowe spotkanie do szkoły. A tutaj: poznali szkołę, zobaczyli zajęcia z wykorzystaniem tablicy multimedialnej, zabawili się w odkrywców, podziwiali aktorskie popisy drugoklasistów, uzyskali odpowiedzi na nurtujące rodziców pytania... Do zobaczenia na kolejnych zajęciach:)

dodał: 23.11.2012 administrator

 

 

 

Z PEDAGOGIEM O BEZPIECZEŃSTWIE

 

 

 

W dniach 21 i 22 listopada odbyły się prelekcje profilaktyczne dla uczniów połączone z prezentacjami multimedialnymi pt. 'Owce w sieci", na temat zagrożeń związanych z bezmyślnym korzystaniem przez dzieci z internetu, telefonów komórkowych i innych nowych technologii oraz "Łobuzy ze szkolnego boiska", która poruszała zagadnienia przemocy i agresji w szkole. Uczniowie dowiedzieli się m.in. jak skutecznie przeciwstawiać się przemocy wśród rówieśników oraz jak radzić sobie z negatywnymi emocjami.

 

dodał: 23.11.2012 administrator

 

 

 

 

DZIEŃ PRAW DZIECKA

 

 

20 listopada to bardzo ważny dzień dla każdego dziecka. Dokładnie 53 lata temu uchwalono Deklarację Praw Dziecka, a 23 lata temu Konwencję o Prawach Dziecka. Celem Konwencji jest ustanowienie zasad obrony dzieci przed zaniedbaniem, krzywdą czy wyzyskiem. W tym dniu w wielu krajach obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Nasza szkoła również włączyła się do obchodów. Podczas krótkiego apelu, odczytanego przez szkolny radiowęzeł, uczniowie wysłuchali, jakie są ich najważniejsze prawa, po to by mogli z nich korzystać, ale także obowiązki, których powinni przestrzegać. Pamiętaj! Jeśli Twoje prawa są łamane, czujesz się krzywdzony lub źle traktowany, powiedz o tym rodzicowi, wychowawcy lub innej zaufanej osobie. Zawsze możesz liczyć na ich pomoc:)

dodał: 23.11.2012 pedagog szkolny

 

 

 

BYĆ ŻYCZLIWYM NIE TYLKO OD ŚWIĘTA

 

 

 

W życiu warto być życzliwym, bo życzliwość daje szczęście. Wiedzą o tym uczniowie i pracownicy naszej szkoły, gdzie po raz kolejny zorganizowano obchody Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień (21 listopada). Wchodzących do szkoły witał uczeń z cytryną na dobry początek. Były pozdrowienia, gazetki, uśmiechy... A dla wszystkich życzliwych z uśmiechem na mundurku - niespodzianka w postaci "dnia bez pytania".

dodał: 23.11.2012 administrator

 

 

 

BEZPIECZNA I PRZYJAZNA SZKOŁA

 

 

W ramach rządowego programu Bezpieczna i Przyjazna Szkoła odbywają się zajęcia sportowe dla uczniów klas IV-VI trzy razy w tygodniu do końca grudnia 2012 w 2 grupach:

Grupa I - zajęcia prowadzi p. Klaudia Świtała

                pn 15:15-16:15

                                         wt 06:55-07:55

                                        czw 14:30-15:30

Grupa II - zajęcia prowadzi p. Jolanta Jeszka

                     pn 15:30-16:30

                     śr 14:30-16:30

                     pt 14:30-16:30

dodał: 20.11.2012 administrator

 

 

SZKOŁA SZEŚCIOLATKOWI NIESTRASZNA

 

 

"Choć kocham swoje przedszkole, od września do szkoły iść wolę" - to hasło pod którym w szkołach podstawowych odbywać się będą spotkania z sześciolatkami i rodzicami sześciolatków. Aby sprawdzić, jak szkoła jest przygotowana na przyjęcie najmłodszych uczniów, jak wyglądają lekcje w klasach pierwszych - będzie można przekonać na zajęciach otwartych dla rodziców dzieci rocznika 2007. SP45 zaprasza wszystkich zainteresowanych rodziców przedszkolaków - 22 listopada na godz. 16.00

 

dodał: 20.11.2012 administrator

 

 

UWAGA RODZICE!

 

 

Dyrekcja szkoły wraz z Policją zwracają uwagę na kwestię bezpieczeństwa dzieci. W ostatnim czasie miały miejsce zaczepki podejrzanych mężczyzn w stosunku do nastolatków. W związku z powyższym prosi się Rodziców o indywidualne rozmowy z dziećmi na temat bezpiecznego zachowania się w stosunku do nieznajomych oraz zaleca się wzmożoną czujność Rodziców nad tym, gdzie dzieci spędzają czas wolny. Każdą podejrzaną sytuację proszę zgłaszać dyrektorowi szkoły lub bezpośrednio w komisariacie policji.

 

dodał: 13.11.2012 administrator

 

 

 

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

 

 

W związku z miejskimi obchodami Święta Niepodległości, delegacja naszej szkoły wraz z nauczycielami historii i społeczeństwa uczestniczyła w uroczystościach przed pomnikiem Wolności w Bytomiu.

Natomiast w szkole uczczono 94. rocznicę odzyskania Niepodległości projektem interdyscyplinarnym dla klas IV-VI. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z dziejami niewoli i odzyskania wolności dzięki prezentacji multimedialnej, śpiewali pieśni patriotyczne, słuchali recytacji wierszy o ojczyźnie, wzięli udział w quizach, a także rysowali swoje wizje ojczyzny i wolności. Ten wyjątkowy dzień minął w radosnej i twórczej atmosferze.

dodał: 12.11.2012 administrator

 

 

 

WYNIKI KONKURSU INTERDYSCYPLINARNEGO

 

 

 

8 listopada 2012 roku w naszej szkole odbył się I etap Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego z Elementami Historii organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Katowicach. Konkurs przeprowadzany jest w trzech etapach: szkolnym, rejonowym i wojewódzkim. Laureaci etapu wojewódzkiego zostaną zwolnieni ze sprawdzianu szóstoklasisty i będą mogli wybrać dowolne gimnazjum do kontynuowania edukacji. Zatem stawka jest wysoka!

Zwycięzcami etapu szkolnego zostali:

- Dorota Kołodziej (klasa VI d; uzyskała 46/50)

- Maja Sobolewska (klasa VI d; uzyskała 44/50)

- Patryk Choroba (klasa VI d; uzyskał 40/50)

- Marta Miśkiewicz (klasa VI a; uzyskała 40/50)

Laureatom gratulujemy i życzymy powodzenia w II etapie 7 stycznia 2013 roku.

 

9 listopada 9 uczniów startowało w I etapie Konkursu Przedmiotowego z Matematyki z Elementami Przyrody. Zadania, przed którymi stanęli, okazały się niezwykle trudne. Najwyższy wynik osiągnął Piotr Witkowski z klasy VI b zdobywając 39 punktów. Niestety, aby przejść do kolejnego etapu należało uzyskać 40 punktów.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału w tak prestiżowym konkursie.

 

dodał: 09.11.2012 administrator

 

 

 

ŚNIADANIE DAJE MOC

 

 

Śniadanie to podstawowy posiłek. Od niego zależy, jaki będzie nasz dzień. Każdy - czy duży czy mały - powinien zjeść śniadanie w domu i zabrać drugie śniadanie ze sobą. Oczywiście nie powinny być to chipsy czy słodycze! 8 listopada obchodzimy Dzień Zdrowego Śniadania. Z tej okazji w klasach odbywały się zajęcia propagujące zdrowy styl życia. Uczniowie poznali 12 zasad zdrowego odżywiania, przygotowali kolorowe kanapki, zjedli wspólnie swoje drugie śniadanie. Bo od nas samych zależy nasze zdrowie i nasza waga!

dodał: 09.11.2012 administrator

 

 

 

WITAMY W NASZYM GRONIE

 

 

5 listopada odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych. Dzieci i przybyli goście obejrzeli ciekawe przedstawienie w wykonaniu znanych nam już aktorów z klasy 4b w programie przygotowanym przez p. M. Nowak i B. Rasińską. Po uroczystym ślubowaniu odbyło się pasowanie. Każdy uczeń został włączony do społeczności SP45 za pomocą wielkiej, szkolnej kredki. Na pamiątkę pierwszoklasiści otrzymali dyplomy. Witajcie w naszym gronie!

dodał: 09.11.2012 administrator

 

 

 

STOP PUSTYM MISKOM

 

 

Uczniowie naszej szkoły przejmują się losem biednych i porzuconych zwierząt ze schroniska  w Miechowicach. Przez cały październik świetlica szkolna zbierała pożywienie i inne potrzebne rzeczy dla opuszczonych zwierząt. Uczniowie bardzo zaangażowali się w akcję. Największą aktywność wykazali uczniowie klas pierwszych. Zebrane dary zostały przekazane do schroniska w Miechowicach. Dziękujemy wszystkim, którym leży na sercu dobro zwierząt :)

dodał: 09.11.2012 administrator

 

 

 

PAMIĘTAMY...

 

 

Pamiętamy o tych, którzy odeszli... Nasza szkoła tradycyjnie opiekuje się grobami ludzi zasłużonych dla Bytomia. Dbamy o groby na cmentarzu Mater Dolorosa oraz w Szombierkach. Dla utrwalenia pamięci o ludziach, którzy w przeszłości przysłużyli się rozwojowi gospodarczemu i kulturalnemu Bytomia, gromadzimy informacje na temat ich życia i działalności. Opieka nad grobami sprawia nam satysfakcję, ponieważ czujemy się odpowiedzialni za cząstkę historii naszego miasta. Tworzymy coś w rodzaju mostu, który łączy przeszłość z teraźniejszością.

dodał: 09.11.2012 administrator

 

 

 

PODARUJ ZNICZ NA KRESY

 

 

 

24 października została zakończona szósta edycja akcji „Podaruj znicz na Kresy”. Zbiórkę organizowało śląskie koło Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Drohobyckiej w Bytomiu. W akcji, zakończonej wielkim sukcesem, wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły.  Dzięki Wam 1 listopada znowu zapłonęły znicze na opuszczonych grobach zabytkowych, polskich nekropolii na Kresach Wschodnich. Zbiórką zniczy w klasach I-III kierowała pani Aleksandra Pęcek, a w klasach IV-VI pani Agnieszka Iskra-Lubecka.

dodał: 09.11.2012 administrator

 

 

 

DZIĘKUJEMY!!!

 

 

W dniach 18 i 19 października 2012r. odbyła się druga odsłona projektu SP45 i TS Szombierki: „Graffiti to nie wandalizm, to sztuka”. 29 ekip z bytomskich szkół ożywiło malunkami-logotypami mur okalający stadion GKS Szombierki. Obok barwnych murali uczniowskich, powstał ogromny napis GKS Szombierki stworzony przez Łukasza i Dawida – profesjonalistów z grupy NIETAK.eu. Sprawną reką wymalowali kilkanaście logotypów sponsorów, instytucji kulturalnych Bytomia, przyjaciół, którzy wsparli finansowo i rzeczowo inicjatywę. Są to: Urząd Miasta, PSB Bytom, Bytomski Ośrodek Edukacji, OSiR, Opera Śląska, Muzeum Górnośląskie, BCK,  MDK nr 1, Biuro Promocji Bytomia, Radni Miasta Bytomia: P. Bula, M. Kurzątkowski, P. Patoń, J. Stępień, sympatycy TS Szombierki: Bytom Przyjazne Miasto (M. Wołosz), Kancelaria Prawna Rafała Kolano, W. Liberdzki, Liga Kobiet Nieobojętnych:  A. Kowolik, Towarzystwo Społeczno-Kulturalne „Szombierki”: M. Sitko, H. Paprocka, S. Kołaczkowski, Związek Zawodowy: Jedności Górniczej, Górników w Polsce i Kadra przy KWK Bobrek – Centrum,  Parafia Wniebowstąpienia Pańskiego Bytom – Szombierki i Chrystusa Króla Bytom – Stolarzowice, Eljot Bis, Wink Piotr i Robert Czornik, TST Specjalistyczny Serwis Samochodowy przy ul. Bernardyńskiej 1, Bytomskie Stowarzyszenie Rowerowe,  Taxi Rabat,  Gabud  T. Gapiński,  Centroelektryk - Hurtownia elektryczno-przemysłowa,  Dom – Bud R. Różański,  Sklep Karolina – Lewiatan: M. Semków,  Pizzeria „Paula”,   Kwiaciarnia AGA,   Sklep AGD przy ul. Orzegowskiej: A. Kowolik, Piekarnia – Cukiernia: Hoppe – Makolądra,  Sklep „Kram”,  Szkwadrat,  Waikiki,  Foto Pozytyw.

W trakcie imprezy wystąpili: Monika Więciorek reprezentująca Szkołę Muzyczną, zespół Afazja i Rappart z Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu oraz Paulina Szybkowska. Pokaz beatboxu należał do Domixa działającego aktywnie pod szyldem grupy Ibeatbox.

Wśród drużyn graffitujących rozlosowano atrakcyjne nagrody. Nagrodę specjalną za najbardziej wyróżniający się i ekspresyjny malunek przyznano Ośrodkowi Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczemu.

Działanie street artowe włączyło aktywnie młodzież i całą społeczność Bytomia w tworzeniu przestrzeni miasta. Pokazało, że miasto żyje i podlega ciągłym przemianom.

dodał: 09.11.2012 administrator

 

 

 

PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA

 

 

18 października uczniowie klas szóstych wzięli udział w ćwiczeniach praktycznych z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Pod fachowym okiem członka PCK ćwiczyli masaż serca na fantomie, układanie poszkodowanego w pozycji bocznej, sposoby reagowania w sytuacji zagrożenia i wypadku. Na koniec wszyscy zobaczyli filmy dotyczące zachowania się w sytuacji zagrożenia. Każdy powinien umieć zachować się w takiej sytuacji, więc wszyscy powinni aktywnie brać udział w tego typu zajęciach.

dodał: 23.10.2012 administrator

 

 

 

DZIĘKUJEMY ZA WASZ TRUD

 

 

 

 Dla wszystkich nauczycieli najlepsze,

 najserdeczniejsze, najcieplejsze życzenia zdrowia,

wyrozumiałości oraz cierpliwości.

Dziękujemy za pokazanie nam,

że porażki mogą nas czegoś

pożytecznego nauczyć,

że gdy przeżywamy trudności,

możemy odkryć swą siłę,

że miłość i życzliwość

                     często znajdujemy w najciemniejsze dni.

 

 

15 października z okazji Święta Edukacji Narodowej, podziękowaliśmy naszym pedagogom za ich trud. Podczas przedstawienia zespół teatralny oraz uczniowie klas 1A  pod kierunkiem M. Nowak i B. Rasińskiej przedstawili w sposób humorystyczny: "migawki ze szkolnej ławki" oraz "co w głowie ucznia ...piszczy". Zaprezentowane piosenki, wiersze i inscenizacje wzruszyły i rozbawiły publiczność, w szczególności występ pierwszoklasistki Emilki Roszczypały, który wzruszył wszystkich nauczycieli. Scenografię oraz upominki wymyśliły i wykonały wraz z wychowankami wychowawcy świetlicy.

 

 

dodał: 16.10.2012 administrator

 

 

 

DZIEŃ PAPIESKI

 

 

 

14 października obchodzimy dwunasty Dzień Papieski pod hasłem "Jan Paweł II - Papież Rodziny". Uroczystości związane  z tym dniem organizowane są zawsze w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. To tak ważne dla Polaków i całego świata wydarzenie miało miejsce 16 października 1978 roku. Miesiąc październik to także czas, w którym wiele uwagi poświęca się Maryi i modlitwie różańcowej. Z tego też powodu odbywa się w naszej szkole konkurs "Różaniec moją tarczą", którego zadaniem jest wykonanie własnego różańca, z dowolnych materiałów. Dzieci wykazują się niezwykłą wyobraźnią. Powstają różańce z kasztanów, orzechów, guzików, a nawet cukierków i ciasteczek! Rozwiązanie konkursu i rozdanie nagród odbędzie się 17 października. Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia!

 

dodał: 16.10.2012 administrator

 

 

 

 

DZIEŃ DRZEWA

 

Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej Klubu Gaja. Jak co roku nasza szkoła aktywnie włącza się w akcję. W ramach obchodów Święta Drzewa odbyła się audycja pt. "Znaczenie drzew w przyrodzie i życiu człowieka". W holu szkoły każdy może podziwiać wystawę fotograficzną "Bytomskie drzewa". Uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy o drzewach, a każdy z nas wspiera akcję zbierając makulaturę.

 

dodał: 16.10.2012 administrator

 

 

 

SPOTKANIE Z PRAWNIKIEM

 

 

3 października w ramach kampanii "Bezpieczeństwo w szkole dzięki edukacji prawnej" uczniowie klas szóstych spotkali się z przedstawicielem Prokuratury Rejonowej, który  poprowadził spotkanie na temat: "Jestem świadomy swoich praw i obowiązków oraz konsekwencji wynikających z niewłaściwego zachowania nieletnich". Były informacje prawne, były też pytania i fachowe odpowiedzi. Teraz już wiemy, co nam wolno, czego nie powinniśmy robić, a za co będziemy prawnie karani. 

 

dodał: 09.10.2012 administrator

 

 

 

GRAFFITI ŁĄCZY BYTOMSKIE SZKOŁY

 

 

 

 

Zajęcia warsztatowe Street art nowoczesną sztuką ulicy oraz Język ożywia miasto rozpoczęły projekt interdyscyplinarny Graffiti to nie wandalizm, to sztuka adresowany do uczniów bytomskich szkół. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest SP45 oraz TS „Szombierki” przy współpracy z PSB w Bytomiu i Bytomskim Ośrodkiem Edukacji. Młodzież 25 bytomskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych w sposób niebanalny już wkrótce ożywi malunkami ogrodzenie przy stadionie GKS Szombierki. Warsztaty, które odbyły się 3 października 2012r. w SP45, stanowiły pierwszą odsłonę projektu. Młodzież zapoznała się z historią graffiti i murali, obejrzała fragmenty filmu Wyjście przez sklep z pamiątkami o kontrowersyjnym twórcy graffiti Banksym oraz wykonała grafficiarską ścianę pozytywnych emocji. Odniosła się również do Bytomia, tworząc napisy graffiti podkreślające atuty miasta. Zajęcia zakończyła próba generalna  przed drugą odsłoną projektu, czyli wspólnym malowaniem logo szkół w dniach 18 i 19 października 2012r.

dodał: 09.10.2012 administrator

 

 

BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM

 

 

 

O bezpieczeństwie mówimy dużo, często, ale nasze zdrowie jest bardzo ważne. Dlatego uczniowie klas czwartych uczyli się, jak zapobiegać wypadkom w szkole oraz poza nią, poznali miejsca szczególnie niebezpieczne oraz sposoby ich oznaczania. Zabawili się w detektywów śledząc drogi ewakuacyjne, odkrywając zaznaczone na nich znaki, rozpoznawali  tajemnicze piktogramy, czytali plany ewakuacyjne. Teraz wszyscy wiedzą, że nasza szkoła jest bezpieczna, a nasze zdrowie zależy od rozwagi nas samych. Klasy piąte zajęły się bezpieczeństwem na drogach. Samodzielnie oceniali sytuację na drodze, na przejściach dla pieszych, rozpoznawali pionowe i poziome znaki drogowe, oceniali zachowanie kierowców. Na wystawę przygotowali hasła dotyczące bezpiecznych zachowań na drogach. Bo każdy z nich chce być bezpieczny!

 

dodał: 09.10.2012 administrator

 

 

 

ARTYSTYCZNY SUKCES PIERWSZOKLASISTKI

 

 

 

3 października w Kinoteatrze Rialto odbył się Finał Festiwalu Piosenki Europejskiej „EuroSong". Nasza uczennica Emilka Roszczypała z klasy 1a zajęła tam 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej. To wielki sukces dla tak młodej artystki. Organizatorem wydarzenia był Wydział Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego wraz z Regionalnymi Ośrodkami Europejskiego Funduszu Społecznego w Bielsku-Białej i w Katowicach. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Antyradio. Gratulujemy sukcesu!!!

dodał: 09.10.2012 M. Nowak

 

 

 

PIKNIK MALARSKI

 

 

 

4 października w Chorzowskim Skansenie odbył się IX Piknik Malarski. Uczniowie z kółka plastycznego pod kierunkiem p. J. Krysińskiej i p. B. Orlińskiej-Grzyb aktywnie uczestniczyli w festynie słuchając ludowej muzyki czy biorąc udział w programie teatralnym. Jednak przede wszystkim młodzi uczestnicy naszej szkoły z pasją i zaangażowaniem w ciągu kilku godzin wykonali plenerową pracę malarską inspirowaną jesiennym pejzażem i obiektami parku etnograficznego.

dodał: 09.10.2012 J.Krysińska

 

 

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZKÓW 2012

 

 

 

Przez ostatni tydzień września odbywały się w naszej szkole zabawy z językami w ramach Europejskiego Dnia Języków, które służy promocji nauki języków obcych oraz bogactwa kulturalnego Europy. Były filmy i prezentacje w jęz. angielskim, konkurs na plakat powitania w języku UE, układanie z nakrętek i kasztanów słów w językach znanych i nieznanych. Już wiemy, że wyraz SZKOŁA brzmi podobnie w wielu językach, a JESIEŃ - brzmi inaczej. Wszyscy mogli się przekonć, że nauka języków obcych może być świetną zabawą i fascynującą przygodą.

dodał: 02.10.2012 administrator

 

 

 

 

MATEMATYCZNY PORTAL EDUKACYJNY WWW.MATMAG.PL

 

 

 

Drodzy Uczniowie! Szanowni Rodzice! Zachęcamy do odwiedzenia portalu edukacyjnego http://matmag.pl Portal ten jest najbardziej rozbudowaną polską platformą e-learningową do nauki matematyki dla uczniów szkół podstawowych. Patronat honorowy nad tym przedsięwzięciem objął Minister Edukacji Narodowej. Jednocześnie zwracamy się z prośbą, aby dzieci dokonując rejestracji na portalu, robiły to za zgodą i wiedzą rodziców.

dodał: 20.09.2012 administrator

 

 

 

PRÓBNE ĆWICZENIA EWAKUACYJNE

 

 

 

Dnia 11 września odbyły się próbne ćwiczenia ewakuacyjne. Wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły szybko i bezpiecznie opuścili budynek szkoły, by zebrać się na boisku szkolnym. Podczas krótkiego apelu omówiono kwestie organizacyjne oraz przypomniano zasady bezpieczeństwa. Wszystko to odbywało się pod czujnym okiem straży pożarnej.

dodał: 12.09.2012 administrator

 

 

 

3 WRZEŚNIA STARTUJEMY!!!

 

 

 

3 września 2012 rozpoczynamy nowy rok szkolny 2012/2013. Wszystkich uczniów zapraszamy w progi szkoły na godz. 9.00. Starsi koledzy podzielą się wrażeniami z wakacji, a  pierwszoklasistom życzymy, aby pokochali naszą szkołę i wielką w niej odegrali rolę.

WAŻNE!!!  Rozpoczęcie roku szkolnego:

                   Klasy 1-6 - godz.9.00

Fotograf dla pierwszoklasistów:11.09.2012 (wtorek)

Zebrania z rodzicami: 12.09.2012 (środa)

Stołówka działa od 5.09.2012 (środa). Koszt obiadów za wrzesień - 54zł.

Zapisy do świetlicy od 3.09.2012 na podstawie wypełnionej karty zgłoszeniowej

 

dodał: 31.08.2012 administrator

 

 

 

NAGRODY DLA NASZYCH UCZNIÓW

 

 

 

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2012/2013 zostały przyznane nagrody Prezydenta Miasta dla uczniów wybitnie zdolnych. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom: Ani Adamek 6c, Michałowi Kłosek 6e, Michałowi Józaf 5b, Dorocie Kołodziej 5d za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe. Brawo!!!

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 3 września 2012r.

dodał: 30.08.2012 administrator

 

 

 

PROJEKTY UNIJNE REALIZOWANE W SP45 W BYTOMIU

 

 

 

Rządowy program rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych "Cyfrowa szkoła" przygotowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Projekt systemowy POKL - Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania gwarancją równego startu uczniów bytomskich szkół podstawowych

Rządowy program wsparcia finansowego na urządzenie szkolnego placu zabaw "Radosna szkoła"

 

Program Kapitał Ludzki Działanie: 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty

dodał: 30.08.2012 administrator

 

 

Archiwum aktualności 2007/2008

Archiwum aktualności 2008/2009

Archiwum aktualności 2009/2010

Archiwum aktualności 2010/2011

Archiwum aktualności 2011/2012