Aktualności

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uwaga! Rodzice pierwszoklasistów

 

 

Listy klas pierwszych z podanymi wychowawcami
Podział klas pierwszych
Wychowawcy zostali przydzieleni do klas w drodze losowania, w związku z czym nie będziemy przenosić uczniów do wybranego nauczyciela.

 

Zakończono zapisy do świetlicy. Lista dzieci przyjętych do świetlicy szkolnej
Wykaz dzieci przyjętych do świetlicy szkolnej

 

Bardzo proszę rodziców przyszłych pierwszoklasistów o dostarczenie do sekretariatu szkoły bilansu 6-latka w terminie do 10 sierpnia 2015 r. Oddanie bilansu jest obowiązkowe! Bilanse przeprowadzane są w ośrodku zdrowia, do którego dziecko należy. Jeżeli chodzi o dzieci 6-cio letnie to bilans liczy się według rocznika, nie według daty urodzenia.

 

 

dodał: 26.08.2015 administrator

 

 

WYKAZ KLAS CZWARTYCH

 

 

Wykaz wychowawstw w klasach czwartych

 

 

dodał: 27.08.2015 administrator

 

 

 

 

 

 

ZALECENIA SANEPIDU DOTYCZĄCE WŁAŚCIWEGO WYBORU TORNISTRA/PLECAKA SZKOLNEGO.

 

 

Zalecenia dotyczące właściwego wyboru tornistra/plecaka szkolnego.
Kliknij tutaj.

 

 

dodał: 25.08.2015 administrator

 

 

 

 

MUNDURKI SZKOLNE

 

 

W pokoju nr 19 do 3 lipca i od 3 sierpnia można zamawiać mundurki szkolne dla uczniów klas pierwszych i pozostałych uczniów. Cena mundurka 47zł.

 

 

dodał: 30.06.2015 administrator

 

 

 

 

WYPRAWKA SZKOLNA

 

 

Rodzice uczniów kl.III mogą ubiegać się o jednorazowe dofinansowanie do podręcznikó szkolnych "Wyprawka szkolna" na rok szkolny 2015/2016. Kwota uprawniająca do otrzymania pomocy wynosi 574zł na jedną osobę w rodzinie. W wyjątkowych przypadkach pomoc może być udzielona uczniom pochodzącym z rodzin, w których dochód na osobę przekracza kryterium dochodowe. Wnioski do odebrania w pokoju nr 19 do 3 lipca i od 3 sierpnia 2015r. Wnioski można składać do 7 wrzesnia 2015 roku w SP 45 w pokoju nr 19.

 

 

dodał: 30.06.2015 administrator

 

 

 

 

WAKACJE!

 

 

Życzymy, aby nadchodzące wakacje
były radosne, ciekawe, słoneczne
a przede wszystkim bezpieczne
By sprzyjały poznawaniu nowych miejsc
i zawieraniu nowych przyjaźni.
Życzymy, by wakacje były czasem zasłużonego odpoczynku, byśmy wszyscy mogli nabrać sił i zapału do pracy w nowym roku szkolnym.
Do zobaczenia we wrześniu!
Oglądnij film o bezpieczeństwie nad wodą

 

 

dodał: 26.06.2015 administrator

 

 

 

 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

 

 

26 czerwca zapraszamy na uroczystość zakończenia roku szkolnego 2014/2015 na salę gimnastyczną o godzinie 9.30 oraz do klas o godzinie 11.00. Podczas uroczystości, poza częścią artystyczną, nastąpi wręczenie świadectw z wyróżnieniem oraz przekazanie władzy nowo powołanemu samorządowi szkolnemu.

 

 

dodał: 25.06.2015 administrator

 

 

 

 

"NIE WĄTP W BŁĘKIT NIEBA" - pożegnanie szóstoklasistów

 

 

Zapraszamy nauczycieli, rodziców i pracowników szkoły na uroczyste pożegnanie klas szóstych, które odbędzie się 25 czerwca o godzinie 14. Mamy nadzieję, że uroczystość ta stanie się okazją do wzruszającego ostatniego spotkania w takim gronie. Po pożegnaniu odbędzie się gala wręczenia statuetek najlepszym, wyróżniającym się i utalentowanym absolwentom.

 

 

dodał: 24.06.2015 administrator

 

 

NAGRODA OD WOŚP DLA TRZECIOKLASISTÓW

 

 

Dzięki temu, że Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować" tak dobrze funkcjonuje w polskich szkołach, Fundacja WOśP postanowiła w tym roku szkolnym przekazać najaktywniejszym uczestnikom Programu tekturowe walizeczki-apteczki. W naszej szkole trafią one do uczniów klas III, którzy w mijającym roku szkolnym uczyli się udzielania pierwszej pomocy. Apteczki to piękne kolorowe pudełka wykonane przez firmę Stora Enso, tą samej, która na styczniowy Finał WOśP przygotowuje orkiestrowe skarbonki. W przekazanej przez WOśP apteczce znajdą się najbardziej podstawowe rzeczy, takie jak rękawiczki, maseczka o prowadzenia resuscytacji, bandaż i koc termiczny. Zostanie tam jednak trochę miejsca, aby rodzicei zrobili dodatkowy prezent dzieciom i wypełnili je, np. opatrunkami, plastrami, chustami czy dodatkowymi bandażami. Będzie to prawdopodobnie pierwsza osobista apteczka ucznia, która będzie jednocześnie fantastycznym prezentem na zakończenie roku.

 

 

dodał: 23.06.2015 administrator

 

 

 

 

SPEŁNILIŚMY WSPÓLNIE NASZE MARZENIA

 

 

Dziękujemy Wszystkim partnerom, sponsorom i przyjaciołom naszej szkoły, którzy po raz kolejny pokazali, że razem można więcej. Dzięki Państwa zaangażowaniu i umiejętności pochylania się nad potrzebami najmłodszych, urzeczywistniliśmy marzenia dzieci – o beztrosce i zabawie. Impreza „Spełniamy dziecięce marzenia” kiełkowała w roku 2008 i była festynem szkolnym. 20 czerwca 2015 roku, dzięki aktywności wszystkich ludzi dobrej woli, zachwyciła uczestników. DZIĘKUJEMY! videorelacja z festynu

 

 

dodał: 23.06.2015 administrator

 

 

 

 

PAH W NASZEJ SZKOLE

 

 

We wtorek 9 czerwca odbyły się w naszej szkole warsztaty dotyczące zagadnień związanych z wodą, które poprowadził przedstawiciel Polskiej Akcji Humanitarnej pan Tadeusz Szczepaniak. Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat braku dostępu do wody pitnej oraz odpowiednich warunków sanitarnych w Sudanie. Druga część warsztatów poświęcona była codziennym sposobom oszczędzania wody przez każdego z nas. Przeprowadzone warsztaty były formą nagrody zdobytej przez uczennice Martynę Klimecką za zajęcie pierwszego miejsca w ogólnopolskim konkursie „Polej wierszem” zorganizowanym przez PAH. Tą niecodzienną nagrodą Martyna podzieliła się z kolegami i koleżankami z klasy 5 b.

 

 

dodał: 16.06.2015 administrator

 

 

ZEBRANIE RODZICÓW PIERWSZOKLASISTÓW

 

 

Szkoła Podstawowa Nr 45 w Bytomiu ul. Zakątek 20 informuje, że w dniu 15 czerwca 2015 r. o godzinie 17.00 odbędzie się zebranie rodziców przyszłych pierwszoklasistów.

 

 

dodał: 8.06.2015 administrator

 

 

 

 

DZIEŃ DZIECKA

 

 

My dorośli życzymy Wam dzieciom
byście nigdy nie zatracili dziecka w sobie,
by każdy dzień był radosny i beztroski,
a Wasze problemy - zawsze się same rozwiązywały.
I aby spełniać wasze dziecięce marzenia
- MY z WAMI dla Wszystkich zapraszamy na festyn 20 czerwca,
gdzie każdy poczuje się dzieckiem
i przeniesie się na kilka chwil w beztroskie lata dzieciństwa.

 

 

dodał: 01.06.2015 administrator

 

 

NASZYM MAMOM

 

 

Nieustającej miłości - wszystkim Mamom
MIŁOśĆ MAMY nie waży się na gramy ! Mama - dotknięciem dłoni, największy smutek przegoni MIŁOśĆ MAMY nie waży się na kilogramy !
Gdy Mamusia usiądzie przy tobie, lżej nawet w ciężkiej chorobie.
Chociaż się waży na tony, hipopotamy i dzwony, to takiej wagi nie mamy, żeby zważyła MIŁOśĆ MAMY.
Wszystko co Mama nam daje, co będzie, co jest, co już było i MAMA i my obok Mamy - to MIŁOśĆ!
Dziękuje Ci MAMO

 

 

dodał: 26.05.2015 administrator

 

 

BALONOWE ZDJĘCIA

 

 

Festyn zbliża się wielkimi krokami. Rozszerzona została oferta dotycząca zamawiania „balonowych zdjęć”. Można zamówić następujące formaty:
a) widokówka – 3zł, ale bez kuponów
b) 13 x 18 5zł + 1 kupon
c) A4 10 zł + 2 kupony
d) A3 15 zł + 3 kupony
Zdjęcia można oglądać w głównym holu szkoły na specjalnie przygotowanej gazetce, a zamówienia wraz z pieniędzmi proszę składać do 2 VI 2015r. w sekretariacie lub u wychowawców. Kupony będą do odbioru przy złożeniu zamówienia. Zapraszamy również do oglądania informacji zawartych w zakładce FESTYN, gdzie pojawią się regulaminy wszystkich atrakcji czekających nas podczas festynu

 

 

dodał: 25.05.2015 administrator

 

 

DZIEŃ ZWYCIĘSTWA

 

 

8 maja odbył się apal z okazji Dnia Zwycięstwa. W tym roku zbiegł się on z okrągłą 70-tą rocznicą zakończenia II wojny światowej. Uczniowie mogli dowiedzieć się wielu ciekawych informacji dotyczacych tamtego okresu. Uroczystość została przygotowana pod okiem naszego historyka pana D. Pietruchy i opatrzona pieśniami przygotowanymi przez panią B.Orlińską

 

 

dodał: 10.05.2015 administrator

 

 

KILOMETRY DOBRA

 

 

Klikamy, żeby pomóc innym. Nasi mniej sprawni koledzy z OREW w Bytomiu walczą o bezpłatną salę zabaw - BRYKOLANDIA. Klikajmy:
zagłosuj tutaj
i pokażmy naszą moc. 1 mail = 1 głos. Z góry bardzo dziękujemy. Dzięki Państwu głosom niepełnosprawne dzieci mają szansę na bezpłatną salę zabaw.
UWAGA! UWAGA! UWAGA! Ruszyła 2 edycja ogólnopolskiej akcji KILOMETRY DOBRA! Kampania wspomaga lokalne organizacje charytatywne w zbieraniu funduszy. Jej finał zaplanowano na 31 maja 2015 r. kiedy to organizacje partnerskie podejmą próbę ułożenia nieprzerwanego ciągu z monet o nominale 1 zł w celu pobicia aktualnego rekordu Guinnessa. W akcję po raz drugi włączyła się bytomska Fundacja "Dom Nadziei". W tym roku celem jej jest pozyskanie funduszy na remont podwórka, budowę boiska do koszykówki i siłownię dla pacjentów. Osiągnięcie tego marzenia będzie możliwe między innymi dzięki naszemu zaangażowaniu. Wspólnie damy radę!

 

 

dodał: 9.05.2015 administrator

 

 

WSPÓLNE FOTO

 

 

8 maja kolejny raz uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły wzięli udział w akcji - Flash Mob. Tym razem stworzyliśmy na boisku szkolnym żywy, barwny balon podróżujący do krainy wolności i beztroski - do świata zabawy. Wykonaliśmy też unikatowe zdjęcie naszego "żywego obrazu", które zostało wizytówką szkolnego festynu Spełniamy Dziecięce Marzenia, który odbędzie się 20 czerwca. Już dziś zapraszamy wszystkich na festyn i do zakupu zdjęcia, na któym każdy odnajdzie siebie.

 

 

dodał: 9.05.2015 administrator

 

 

PARADA SCHUMANA

 

 

Jak co roku nasi uczniowie ze Szkolnego Klubu Europejskiego wybrali się do Warszawy na Paradę Schumana. Wyjechaliśmy wczesnym rankiem,by jak najszybciej znaleźć się przy Zamku Królewskim w pobliżu Kolumny Zygmunta. W samo południe spod Kościoła św. Anny wyruszył barwny pochód ulicami stolicy. Później przyszedł czas na zabawy i konkursy w Miasteczku Europejskim. Ale stolica czekała na nas. Zobaczyliśmy: Plac Piłsudskiego, Grób Nieznanego Żołnierza, Kościół św. Krzyża z sercem Chopina, Zamek Królewski, Pałac Prezydencki, by na koniec zobaczyć Syrenke i odpocząć na Rynku.Pełni wrażeń i energii wracaliśmy wieczorem do Bytomia z zamiarem kolejnej wizyty w naszej stolicy.

 

 

dodał: 6.05.2015 administrator

 

 

MAJ MIESIĄCEM ROCZNIC NARODOWYCH

 

 

4 maja odbył się uroczysty apel z okazji upamiętnienia majowych świąt pod hasłem: "Maj - miesiącem rocznic narodowych". Uczniowie klas szóstych przygotowali i przedstawili informacje dotyczące 1 maja, 2 maja oraz przede wszystkim 3 maja - rocznicy uchwalenia Konstytucji, podczas której wprowadzono ucznió w czasy Stanisława Augusta, przybliżono postać Stanisława Małachowskiego, Hugo Kołłątaja, Ignacego Potockiego. Apel miał na celu zwrócenie uwagi na znaczenie świąt i wydarzeń historycznych tak ważnych dla każdego Polaka. Całość apelu uwieńczona została pieśniami narodowymi i patriotycznymi.

 

 

dodał: 5.05.2015 administrator

 

 

3 MAJA

 

 

"Polska" Ryszard Przymus
Polska - to taka kraina,
która się w sercu zaczyna.
Potem jest w myślach blisko,
w pięknej ziemi nad Wisłą.
Jej ścieżkami chodzimy,
budujemy, bronimy.
Polska - Ojczyzna...
Kraina, która się w sercu zaczyna.

 

 

dodał: 3.05.2015 administrator

 

 

2 MAJA

 

 

Nowy dzień świąteczny mamy
Drugi maja -to Dzień Flagi.
Choć historia barw jest stara
to dopiero teraz flaga
doczekała takiej chwili,
w której ją radośniej czcimy.
"Święto Flagi" Zofia Tyszkiewicz

 

 

dodał: 3.05.2015 administrator

 

 

1 MAJA - ŚWIĘTO PRACY

 

 

Jak powiedział J.Conrad: "Tylko praca daje okazję odkryć nam nas samych, pokazać to, czym naprawdę jesteśmy, a nie tylko to, na co wyglądamy." Międzynarodowe święto Pracy (ang. International Workers Day) lub inaczej Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy to święto obchodzone corocznie 1 maja. W Polsce dzień ten jest świętem państwowym ustawowo wolnym od pracy. Bo pracowitość to bardzo pozytywna cecha i dlatego warta jest Święta.

 

 

dodał: 2.05.2015 administrator

 

 

TIME FOR ENGLISH COMPETITIONS

 

 

Kwiecień jest miesiącem konkursów sprawdzających znajomość jęz. angielskiego. Wielkie brawa należą się naszym uczniom, którzy pokazali, że język obcy nie musi być całkiem obcy. W Teleturnieju Języka Angielskiego "Brilliant Kids" III miejsce zajęła W. Skrzypiec (kl.6d). W konkursie "My English Book" wyróżnienie zdobyła Mariam Shokerin (kl.4d). W miejskim konkursie "Mistrz Słownika" H.Kulanek zajął 6 miejscea jego kolega z klasy 3a K.Sancar - II miejsce. Natomiast w ramach Bytomskiego Festiwalu Nauki i Sztuki odbyła się Olimpiady Języków Obcych dla szkół podstawowych, na której nasi uczniowie: Anna Krzywiecka /1 miejsce/, Julian Batóg /2 miejsce/ oraz Wiktoria Skrzypiec /3 miejsce/ nie dali szans innym. Wszystkim laureatom gratulujemy wiedzy i umiejętności.

 

 

dodał: 29.04.2015 administrator

 

 

DZIEŃ ZIEMI

 

 

22 kwietnia obchodzimy Święto Ziemi. Święto ważne, bo każdy z nas jest odpowiedzialny za to, jak będzie wyglądał nasz świat w przyszłości. To od naszych drobnych działań zaczynają się globalne przewroty. Więc zacznijmy realnie dbać o Ziemię. Wszystkie nasze działania umieściliśmy na klasowych plakatach, a później wysłuchaliśmy "Wywiadu z Ziemią". Jak działać lokalnie, by nasz głos był słyszany globalnie? Przykładem jest Martyna Klimecka z 5b, która zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie pod hasłem "Polej wierszem" zorganizowanym przez PAH z okazji Święta Wody. Nasz głos zostanie usłyszany, bo będziemy pisali listy dla Ziemi. Temat przewodni to ograniczenie ilości odpadów oraz ekokonsumpcja, a zatem kwestie bardzo istotne dla przyszłości naszej planety. Pamiętajcie - wszystkie zasoby Ziemi musimy oszczędzać! To dzięki niej żyjemy i od niej zależy nasza przyszłość!
martyna klimecka wiersz o wodzie

 

 

dodał: 23.04.2015 administrator

 

 

PRZED DNIEM ZIEMI

 

 

22 kwietnia świętujemy Dzień Ziemi, a już dziś rozpoczęliśmy segregację śmieci. Po makulaturze, bateriach czy butelkach typu PET przyszła pora na nasze podręczne śmieci. W holu szkoły stanęły pierwsze pojemniki do bezpośredniej segregacji. Pamiętamy: niebieski to makulatura, żółty - plastik, a zielony - szkło. Bo uczymy się dbac o środowisko od najmłodszych lat. Przypominamy również o wykonaniu plakatów promujących Dzień Ziemi.

 

 

dodał: 18.04.2015 administrator

 

 

SZKOLNA TEATROMANIA

 

 

Dwa tygodnie temu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru, a dzisiaj w naszej szkole rozpoczęliśmy Szkolne Dni Teatru czyli TEATROMANIĘ 2015. 16 kwietnia odbył się przegląd szkolnych grup teatralnych. Młodzi aktorzy zaprezentowali swoje przedstawienia w ciekawych kostiumach, przy użyciu teatralnych rekwizytów i w malowniczej scenografii. Sprawdzali swoją odporność na tremę, jakość pamięci i reakcję widzów na swoją grę aktorską. Szukaliśmy kolejnych "małych" talentów. Każde przedstawienie kończyło przesłanie m.in.: "I dorosłych przekonali, że przy dzieciach się nie pali", "Nie pomoże dobra wróżka, gdy u panny brudna nóżka", "Nie otwieraj drzwi nikomu! Nie wpuszczaj obcych do domu! Myj owoce przed jedzeniem! I bij brawo aktorom na scenie!", 17 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Teatrze. Teraz już tylko czekamy na poniedziałek. Bo w tym dniu, nastąpi rozstrzygnięcie konkursu wiedzy oraz głosowania publiczności na najlepszego aktora i aktorkę. Za wszystkich trzymamy kciuki.

 

 

dodał: 18.04.2015 administrator

 

 

DNI OTWARTE 2015

 

 

Dzisiaj gościliśmy na terenie naszej szkoły naszych - prawdopodobnie - przyszłych uczniów. Na dni otwarte szkoły przybyły wraz z rodzicami dzieci, które rozpoczną naukę już pierwszego września. Dla naszych gości przygotowaliśmy przedstawienie o Królewnie śmieszce, która nie myła owoców oraz bardzo skondensowany zestaw informacji dla rodziców. PóŸniej w małych grupach dzieci i ich opiekunowie poszli zobaczyć sale lekcyjne, sprawdzić sprawność tablic multimedialnych, spotkać się z naszymi zwierzątkami,a przede wszystkim pozbyć sie nadmiaru energii podczas zajęć ruchowych. Dzieci świetnie się bawiły i nie chciały opuszczać murów naszej szkoły. Mamy nadzieję, że to dobry omen na przyszłość. Dziękujemy wszystkim za liczne przybycie i dobry humor przez cały czas trwania zajęć.

 

 

dodał: 18.04.2015 administrator

 

 

DNI OTWARTE W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 45

 

 

Serdecznie zapraszamy przyszłych pierwszoklasistów i ich rodziców na dni otwarte w naszej szkole, które odbędą się 15 kwietnia 2015 r. o godz. 16.30.
Przewidziane atrakcje:
-występy uczniów naszej szkoły
-pokazowe zajęcia w klasach
-pokazowe zajęcia sportowe
-eksperymenty
-spotkanie z gwarą śląską
Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem telefonu (32) 386-76-38.

 

 

dodał: 13.04.2015 administrator

 

 

ALLELUJA

 

 

Gdy nadejdą święta,
niech wiosna zastuka do Waszych drzwi,
Wielkanoc niech przyniesie pomyślność, zdrowie i szczęście,
a Poniedziałek - mokre ubrania w dniu wielkiego lania.
Z okazji świąt Wielkanocnych ciepłe życzenia
optymizmu i bliskości przy świątecznym śniadaniu życzą: uczniowie, nauczyciele i pracownicy SP 45 w Bytomiu

 

 

dodał: 01.04.2015 administrator

HAPPY EASTER

 

 

Uczniowie z klasy 4d stworzyli piękne pisanki, które wraz z życzeniami wysłaliśmy do Harberton School w Belfaœcie. Nasi uczniowie przygotowali także projekt o Świętach Wielkanocnych w Polsce, z którego dzieci w Wielkiej Brytanii dowiedziały się o święceniu koszyczków, prezentach od zajączka oraz o lanym poniedziałku. Życzymy wszystkim spokojnych i wesołych Świąt Wielkanocnych! Happy Easter!

 

 

dodał: 31.03.2015 administrator

 

 

1 KWIETNIA - SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

 

 

Każdy uczeń musi przejść kilka ważnych etapów. Pierwszym tak ważnym momentem w życiu ucznia jak przekroczenie progu szkoły, póŸniej przejście do klas 4-6. A zamknięciem etapu podstawówkowegi jest napisanie sprawdzianu szóstoklasisty. Jest on powszechny i obowiązkowy, co oznacza, że muszą do niego przystąpić wszyscy uczniowie. Przystąpienie do sprawdzianu jest jednym z warunków ukończenia szkoły. W tym roku obowiązuje nowa reguła sprawdzianu. Sprawdź ją: tutaj Przypominamy, że obowiązuje strój galowy, konieczne jest okazanie legitymacji oraz zabranie niezbędnych przyborów. W tym dniu nie są prowadzone zajęcia dydaktyczne.

 

 

dodał: 31.03.2015 administrator

 

 

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

 

 

W dniach 23 - 25 marca w Kościele Wniebowstąpienia Pańskiego w Bytomiu - Szombierkach odbędą się Rekolekcje Wielkopostne dla uczniów SP45 Bytom.
Klasy I-III nauki rozpoczynają o godz. 8.15, a klasy IV-VI o godz. 9.15.
Zbiórka przed szkołą:
klasy I-III o godz. 7.45
klasy IV-VI o godz. 8.45
Obiady wydawane będą do godz. 12.30.

 

 

dodał: 23.03.2015 administrator

 

 

DZIEŃ PIRATA

 

 

Witamy wiosnę pod hasłem: "Dzień Pirata". Zapraszamy wszystkich uczniów do zabawy 26 III (czwartek) z okazji powitania wiosny. Zachęcamy do udziału w konkursie, który odbędzie się w tym dniu. Zapraszamy.

 

 

dodał: 23.03.2015 administrator

 

 

WYBORCZY MARATON CZYTANIA

 

 

Piąty maraton czytania w SP45 odbył się w pierwszy wiosenny wieczór tego roku. Zasłuchaliśmy się w wartościowych książkach. Podyskutowaliśmy o wartości czasu, domu, odbyliśmy podróż z Małym Księciem. Byliśmy blisko siebie, bo wspólne czytanie łączy. Jest sposobem na odkrywanie siebie i drugiego człowieka. I, zgodnie z motywem przewodnim tegorocznego maratonu, wywołaliśmy wiosnę nie tylko na dworze, ale także na twarzach uczestników. Dokonaliśmy także ważnych wyborów. Do prawdziwej urny wrzuciliśmy około 200 głosów na wartościowe książki, które powinny naszym zdaniem znaleŸć się na liście lektur. Podsumowanie głosowania już wkrótce!

 

 

dodał: 23.03.2015 administrator

 

 

DZIEŃ WOLONTARIATU

 

 

W tym roku 20 marca obchodziliśmy Dzień Wolontariatu pod hasłem: "Dzień NA TAK". Jego celem jest ukazanie, że warto jest być dobrym, że warto pomagać drugiemu człowiekowi, zwracać uwagę na potrzeby innych, integrację i budowanie lepszego świata.Członkowie naszego Szkolnego Klubu Wolontariatu także starali się dotrzeć do wielu osób z pozytywnym przesłaniem, dobrym słowem, gestem i działaniem. Przygotowali „złote myśli” zachęcające do czynienia dobra, uśmiechu na twarzy oraz wytrwałości w podejmowanych działaniach. Ponadto zaprosili wspaniałych gości - misjonarzy: O. Andrzeja Truty oraz O. Mirosława Piątkowskiego, którzy przybliżyli uczniom klas IV-VI, czym jest działalność misyjna, kto może zostać misjonarzem, a także zachęcą do wspomagania misji. Przygotowali także konkurs na hasło promujące wolontariat.

 

 

dodał: 23.03.2015 administrator

 

 

DNI OTWARTE W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 45

 

 

Serdecznie zapraszamy przyszłych pierwszoklasistów i ich rodziców na dni otwarte w naszej szkole, które odbędą się 15 kwietnia 2015 r. o godz. 16.30.
Przewidziane atrakcje:
-występy uczniów naszej szkoły
-pokazowe zajęcia w klasach
-pokazowe zajęcia sportowe
-eksperymenty
-spotkanie z gwarą śląską
Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem telefonu (32) 386-76-38.

 

 

dodał: 08.03.2015 administrator

 

 

WIOSENNY MARATON CZYTANIA

 

 

Wiosnę można budzić na wiele sposobów. 20 marca w naszej szkole wywołamy ją czytaniem. Zapraszamy na coroczny maraton czytania! Bo czytanie to przygoda, wejście w inny świat. Bo wspólne czytanie, czytanie dla kogoś, obok kogoś i słuchanie czyjegoś czytania to piękne, łączące przeżycie. Podczas tegorocznego maratonu jedna grupa będzie czytać ukochaną od pokoleń lekturę "Ten obcy" - o miłości, dojrzewaniu, relacjach z dorosłymi. Druga grupa wybrała niezwykłą przypowieść "Momo" o tym, że w życiu najważniejszy jest czas poświęcony drugiemu człowiekowi. Czekamy na decyzje dwóch pozostałych grup maratończyków. Ale ostrzegamy - czytanie jest zaraźliwe, zwiększa inteligencję, poszerza horyzonty, a nawet ułatwia nawiązywanie kontaktów.

 

 

dodał: 16.03.2015 administrator

 

 

SZKOLNY DZIEŃ LICZBY PI

 

 

W poniedziałek 16 marca obchodzimy w naszej szkole „DZIEŃ LICZBY Pi”. Bo jest taka liczba, która ma swoje święto. To właśnie Pi - definiowana między innymi jako stosunek obwodu do średnicy koła. Jej urodziny przypadają co roku 14 marca. Tym razem jednak – zdaniem internautów – są szczególne. Dzień 14 marca wybrano nieprzypadkowo - w Stanach Zjednoczonych datę tę zapisuje się ją jako 3.14 (najpierw miesiąc, potem dzień). A to przybliżenie liczby pi. W tym roku data tego święta jest szczególna, ponieważ jest kombinacją kolejnych cyfr liczby Pi 3,14.15… W naszej szkole, z tej okazji wszyscy uczniowie klas IV-VI wezmą udział w specjalnym konkursie matematycznym. Do wszystkich uczniów skierowany jest natomiast konkurs plastyczny wykonany dowolną techniką na plakat dotyczący liczby Pi. Prace można oddawać do 27 marca u nauczycieli matematyki. Czekamy na ciekawe pomysły, które być może będą inspiracją do kolejnych obchodów tego nietypowego święta.

 

 

dodał: 16.03.2015 administrator

 

 

TYDZIEŃ OTWARTYCH ZASOBÓW

 

 

Przyszły tydzień ( 9-13 marca ) będzie stać pod znakiem otwartych zasobów edukacyjnych. Na całym świecie po raz czwarty obchodzony będzie Tydzień Otwartej Edukacji. To globalne wydarzenie poświęcone dostępności i otwartości materiałów i praktyk edukacyjnych. W naszej szkole na co dzień korzystamy z zasobów takich jak wolnelektury.pl., ninateka, scholaris.pl, polona.pl. W nadchodzącym tygodniu zajmiemy się kwestią praw autorskich, a także nauczymy się korzystać z multiwyszukiwarki Creative Commons, która pozwala na wyszukiwanie zasobów pozwalających na dowolne wykorzystanie w serwisach: Google, Google grafika, flickr, Europeana, Jamendo, Wikimedia Commons i kilku innych.

 

 

dodał: 08.03.2015 administrator

 

 

ANIA - PODWÓJNA LAUREATKA!

 

 

Z ogromną dumą spieszymy poinformować, że uczennica klasy 6b Anna Krzywiecka osiągnęła historyczny sukces w dziejach naszej szkoły i została podwójną laureatką: zarówno Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego jak i Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki. Ania w świetnym stylu przeszła etap szkolny, rejonowy i w ostatnim wojewódzkim etapie sięgnęła po najwyższy laur. Konkursy z obu przedmiotów słyną z wysokiego poziomu, treści wykraczających poza program szkoły podstawowej. Wymagają ogromnego nakładu pracy, samozaparcia, chęci rozwoju. Wszystkie te cechy posiada tegoroczna laureatka, która potrafiła wykorzystać swój potencjał i spędziła wiele godzin nad rozwiązywaniem problemów polonistycznych i matematycznych wraz z prowadzącymi ją panią Joanną Kściuczyk i panią Agnieszką Iskrą – Lubecką. Tytuł laureata w obu kuratoryjnych konkursach uprawnia do zwolnienia z pierwszej części sprawdzianu szóstoklasisty. Aniu, gratulujemy i życzymy Ci nieustającej pasji do sięgania coraz to wyżej.

 

 

dodał: 08.03.2015 administrator

 

 

DZIEŃ KOBIET

 

 

Z okazji Dnia Kobiet składamy Wam dzisiaj gorące życzenia
wszystkiego, co najlepsze,
aby spełniły się Wasze najskrytsze marzenia,
aby każdy dzień był tak wspaniały i wesoły jak dzisiejszy,
abyście zawsze z uśmiechem wkraczały w nowy dzień.

 

 

dodał: 08.03.2015 administrator

 

 

"DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH "

 

 

To oni, jeszcze wiele lat po zakończeniu II wojny światowej, walczyli o wolną i niepodległą Polskę. Żołnierze, którzy nie godzili się na narzucone im siłą: nowy ustrój i rzeczywistość. 1 marca czcimy ich pamięć - w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Delegacja uczniów i nauczycieli naszej szkoły wzięła udział w miejskich obchodach upamiętniających polskich żołnierzy. Uroczystości poprzedziła msza w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Część oficjalną rozpoczęto od wciągnięcia flagi na maszt oraz apelu pamięci na bytomskim Rynku. Uroczystości zakończyły się pokazem musztry paradnej oraz pieśniami patriotycznymi w wykonaniu Orkiestry Wojskowej w Bytomiu. Również z tej okazji nasi uczniowie brali udział w konkursach miejskich. T Wyskiel zajął I miejsce w konkursie literackim a J.Pisula - III miejsce, natomiast w konkursie plastycznym N.Nowicz zajęła IV miejsce. Gratulujemy!

 

 

dodał: 04.03.2015 administrator

 

 

"DZIĘKUJEMY"

 

 

28 lutego została zakończona akcja UNICEF Polska „Wszystkie kolory świata”, która jest jest odpowiedzią na niezwykle poważny problem, rozwoju epidemii chorób rozwijających się w Sudanie Południowym. Chcemy uświadomić dzieciom, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka. Poprzez udział w projekcie społeczność szkoły promowała wolontariat oraz otwierała serca na krzywdę innych. Kolejny raz społeczność szkolna okazała wielkie serce. Dzięki zaangażowaniu dzieci i rodziców udało się kolejny raz pomóc w zakupie szczepionek dla dzieci z Afryki. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom i uczniom którzy pokazali, że są czuli na krzywdę innych.

 

 

dodał: 02.03.2015 administrator

 

 

"PRZEWRÓT KOPERNIKAŃSKI"

 

 

W ramach udziału naszej szkoły w projekcie organizowanym przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie we współpracy z MEN, pracownie przyrodnicze zostały doposażone w różnorodne pomoce naukowe. Lista testowanego w pilotażowym projekcie wyposażenia wynika z zalecanego sposobu pracy nauczycieli z uczniami, polegającego na zastosowaniu w czasie lekcji metody badawczej, właściwej dla warsztatu naukowców. Daje to uczniom możliwość aktywnego rozwijania kompetencji oraz lepszego, głębszego zrozumienia omawianych zagadnień. Wachlarz otrzymanych przez szkołę pomocy dydaktycznych jest bardzo szeroki. Poczynając od produktów spożywczych, niezbędnych do przeprowadzania eksperymentów, poprzez liczne urządzenia elektryczne (wagi, mierniki wielkości fizycznych, czajnik, lodówka itp). Wśród otrzymanego sprzętu znalazły się pomoce ułatwiające uczniom poznanie zagadnień biologicznych (mikroskopy, lupy, atlasy roślin, zwierząt i grzybów), geograficznych (globusy fizyczne, globusy indukcyjne, mapa świata) oraz fizyko-chemicznych (szkło i sprzęt laboratoryjny, odczynniki chemiczne oraz sprzęt pomiarowy np. areometry, elektrometry, stopery, deszczomierze, wiatromierze, barometry itp). Nauczyciele przyrody przez dwa miesiące testowały na lekcjach w klasach IV-VI otrzymane pomoce dydaktyczne. Wnioski z przeprowadzonego pilotażu zostaną uwzględnione przez Centrum Nauki Kopernik przy opracowaniu kompleksowej rekomendacji wyposażenia pracowni przyrody oraz metod pracy z jego zastosowaniem.

 

 

dodał: 12.02.2015 administrator

 

 

LIKWIDACJA STOWARZYSZENIA UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY "SPRINT" W BYTOMIU

 

 

Obwieszczenie w sprawie likwidacji uczniowskiego klubu sportowego "Sprint",

 

 

dodał: 04.02.2015 administrator

 

 

 

ZIMOWE FERIE W BYTOMIU

 

 

Ferie zimowe 02.02-13.02.2015 nie muszą być nudne! Pomysły na bezpieczne miłe, aktywne i twórcze spędzenie wolnych od nauki dni znajdziesz na szkolnym fb: strona szkoły ,

 

 

dodał: 30.01.2015 administrator

 

 

 

WZOROWA ŁAZIENKA

 

 

Oddawanie głosów w konkursie Wzorowa łazienka zakończylismy w dniu 10 grudnia 2014. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tę inicjatywę. W nagrodę za oddane w konkursie głosy szkoła otrzyma zestaw 100 produktów marki Domestos.

 

 

dodał: 30.01.2015 administrator

 

 

 

WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA

 

 

Już po raz trzeci nasza szkoła przystąpiła do światowego projektu UNICEF-„Wszystkie kolory świata”. Kolejny raz uczniowie nie zawiedli i bardzo licznie razem z rodzicami zaangażowali się w szycie laleczek, których sprzedaż pomoże sfinansować zakup szczepionek dla dzieci z Sudanu Południowego. Teraz nadal prosimy o Wasze wsparcie. Każdy może pomóc biorąc udział w licytacji laleczek. Można je obejrzeć na wystawie w holu głównym szkoły oraz klikając na zdjęcie główne. Cena wywoławcza laleczki wynosi 10 zł. Licytacja trwa do 30.01.2015. Zgłoszenie do licytacji składamy w sekretariacie szkoły. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w akcji i okazane serce.

 

 

dodał: 23.01.2015 administrator

 

 

 

UWAGA! RODZICE TEGOROCZNYCH PIERWSZOKLASISTÓW

 

 

Szkoła Podstawowa Nr 45 w Bytomiu ul. Zakątek 20 ogłasza nabór dzieci do klasy pierwszej na rok szkolny 2015/2016. Obowiązkiem szkolnym objęte są dzieci siedmioletnie urodzone w II połowie 2008 r. oraz sześcioletnie urodzone w 2009 r. Dzieci można zapisywać od 26 stycznia do 30 kwietnia 2015 r. w sekretariacie szkoły w godzinach 8.00 – 15.00. Ze strony internetowej szkoły lub w sekretariacie należy pobrać kartę zgłoszeniową, którą oddaje się przy zapisywaniu dziecka. Proszę również zapoznać się z zasadami rekrutacji, które również są dostępne na naszej stronie internetowej. Wszelkie informacje można uzyskać również pod numerem telefonu (32) 386-76-38 Karta zgłoszeniowa obwód
Karta zgłoszeniowa spoza obwodu
Zasady rekrutacji 2015

 

 

dodał: 19.01.2015 administrator

 

 

 

GÓRA GROSZA

 

 

Od 24 listopada do 5 grudnia trwała w naszej szkole zbiórka pieniędzy w ramach "Góry Grosza". Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną , w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, czy rodzin zastępczych. Samorząd szkolny wraz z opiekunami oraz uczniowie z wychowawcami klas zbierali pieniądze, a potem nastą piło wielkie liczenie. W sali nr 109 brzęczały przeliczane podczas mrówczej pracy pieniążki. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym nasza "góra grosza" z dnia na dzień się powiększała! Ostateczny wynik jest następujący:
• 15300 monet - 1 groszowych (=153,00 zł)
• 4000 monet - 2 groszowych (=80,00 zł)
• 4209 monet - 5 groszowych (=210,00 zł)
• 60 monet - 50 groszowych (=30,00 zł)
• 340 monety - 20 groszowe (=68 zł)
• 630 monety -10 groszowe (=63 zł)
• 1 moneta – 5 złotowa 5 zł)
• 7 monet – 2 złotowych (=14,00zł)
• 10 monet – 1 złotowych (=10,00zł)
Razem: 633 zł.
Najwięcej w tym roku zebrała klasa 3b. Wszystkim dziękujemy i gratulujemy udziału w tak ambitnym przedsięwzięciu.

 

 

dodał: 17.01.2015 administrator

 

 

 

UWAGA!

 

 

Od 10 stycznia 2015r. ma stycznia można zamawiać mundurki szkolne w pokoju nr 19. Koszt mundurka 47,00 zł. Gotowe mundurki będą do odbioru po feriach.

 

 

dodał: 07.01.2015 administrator

 

 

 

WESOŁYCH ŚWIĄT

 

 

Niechaj magiczna moc wigilijnego wieczoru
przyniesie Wszystkim spokój i radość.
Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia
upłynie w ciepłej, pogodnej i rodzinnej atmosferze
Niech Nowy 2015 Rok spełni Wasze marzenia i przyniesie satysfakcję z własnych dokonań.
Tego wszystkiego życzą
Dyrekcja, uczniowie, nauczyciele, pracownicy SP45Bytom

 

 

dodał: 23.12.2014 administrator

 

 

 

NASZE BOMBKI W WIELKIEJ BRYTANII

 

 

Staramy się przekazywać informacje o pięknej, polskiej tradycji obchodzenia Bożego Narodzenia również poza granice naszego kraju. W ramach współpracy z Harberton School z Wielkiej Brytanii, uczniowie naszej szkoły przygotowali projekt o świętach Bożego Narodzenia w Polsce. Dzieci opisały tradycyjne wigilijne potrawy, wyjaśniły co to są pierogi czy barszcz z uszkami. Nasi koledzy przedstawili także tradycje związane z polskimi świętami. I tak dzieci z Wielkiej Brytanii dowiedziały się między innymi: dlaczego pod obrus kładziemy siano i dlaczego w wigilię tak ważna jest pierwsza gwiazdka na niebie. Uczniowie klasy 4 d wykonali piękne bombki, które wraz z życzeniami wysłaliśmy do Wielkiej Brytanii. Merry Christmas!

 

 

dodał: 23.12.2014 administrator

 

 

 

HISTORYJO O DZIECIONTKU czyli jasełka po śląsku

 

 

Kożdego roku o ty samy porze w naszy szkole idzie spotkać Świynto Rodzina. Dzieciontko z Maryjką i Jozkiem dali sie nom tym razym poznać ze zupełnie inkszy strony. Cało historyjo od zwiastowanio do narodzynio przedstawieli nom po ślonsku nasze szkolorze. Przypomnieli nom, jak ważno jest naszo ślonsko godka. Tradycyjnie zoboczyć my mogli: janioła, pastuszkow, krola Heroda, ale i rechtorka, kero ofiarowała małymu Jezuskowi kniga. Trefiyli my tyz i berkmona, kery przynios berga wonglo, co by Świynto Rodzina nie zmarzła. Żeby boło wesoło - chór piyknie zaśpiewoł kolyndy. Mogli my to łobejrzeć dziynki wielkim trudom włożonym przez bajtli z naszy szkoły. Niemało roboty miały tyż nasze rechtorki: p. Adamska-Sprot, p. Wawrzyniak, p. Orlińska, p. Krysińska i p. Poloczek-Franz. świynta sie zbliżajom to wszyscy życzenia skłodajom. Życzyć chcemy wom i my: wesołych i zdrowych świont, piyknego krizbaunu, chociaż ciut śniegu, ale przede wszystkim błogosławieństwa Dzieciontka Bożego.

 

 

dodał: 18.12.2014 administrator

 

 

 

SPOTKANIE MARZEŃ

 

 

Za nami kolejne "Spotkanie marzeń". Pan Tadeusz Stachura z Klubu Nurkowego "Nurek" z Bytomia wspaniale opowiadał o swojej pasji jaką jest nurkowanie. Były zdjęcia z głębin morskich, opowieści o błękicie oceanu i stworach zamieszkujących morza i oceany, wrażenia z pływania między wrakami, w towarzystwie rybek, żółwi czy nawet rekinów. 13-letnia Dominika Datko opowiedziała wszystkim o swoich początkach nurkowania oraz o tym, jak łatwo można złapać bakcyla podmorskich wypraw. Teraz już tylko zgoda rodziców, dobre chęci i można zapisać się do klubu nurkowego, by poznać tajemniczy, podmorski świat.

 

 

dodał: 17.12.2014 administrator

 

 

 

PRZEDSIĘBIORCZE DZIECIAKI czyli JARMARK BOŻONARODZENIOWY NA ZAKĄTKU

 

 

Od 8 do 10 grudnia w godz. 7.00-15.00 w ramach Dnia Przedsiębiorczości zostanie po raz pierwszy zorganizowany w naszej szkole świąteczny Jarmark Bożonarodzeniowy. Na stoiskach uczniowie wszystkich klas będą sprzedawali zgromadzone przedmioty m.in.: zabawki, bajki, filmy, gry, karty, książki, dekoracje świąteczne i wiele innych drobiazgów, które mogą stać się świątecznym upominkiem. Będzie można wybrać coś dla siebie, jak i dla najbliższych. Każda klasa zbiera pieniążki na swoje potrzeby. Zapraszamy wszystkich do pomocy oraz - a może przede wszystkim - do zakupów.

 

 

dodał: 05.12.2014 administrator

 

 

 

DZIEŃ WOLONTARIATU

 

 

Każdego roku 5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Praca, którą wykonuje się za darmo, z potrzeby serca, jest istotnie bezcenna. W celu wyrażenia uznania dla trudu wolontariuszy na całym świecie z inicjatywy ONZ już od 1986r. obchodzone jest to święto. To doskonała okazja, by uświadomić społeczeństwu wysiłek, jaki wkładają rozmaite organizacje pożytku publicznego w niesienie pomocy innym, zarówno na poziomie lokalnym, krajowym, jak i globalnym. Każde dobro wywołuje uśmiech na twarzy, dlatego również my - uczniowie - włączamy się w to dzieło wolontariatu pamiętając o potrzebujących nie tylko dziś, ale przez cały rok. Dziękujemy, że jesteście z nami.

 

 

dodał: 05.12.2014 administrator

 

 

 

TYDZIEŃ KULTURY ŚLĄSKIEJ

 

 

Przez cały tydzień w holu szkoły można było podziwiać wystawę kończącą obchody 760-lecia Bytomia. Uczniowie i dorośli odwiedzający szkołę mogli podziwiać śląskie symbole, stare fotografie Bytomia i śląskich rodzin, oryginalne śląskie stroje oraz przypomnieć sobie postaci śląskich potentatów węglowych - Karola Goduli i Joanny Gryzik. 4 grudnia czyli Barbórka upłynęła nam pod hasłem dawnych tradycji górniczych oraz spotkania ze sztygarem z kopalni Bobrek-Centrum. Na zajęciach wychowania fizycznego odbywały się gry i zabawy pod hasłem: Sportowcy na grubie. Tworząc przyszłość śląska nie wolno zapominać o jego przeszłości, za to należy czerpać z niej to, co najlepsze. Wszystkim górnikom, z okazji ich święta, tradycyjne "Szczęść Boże" oraz tej samej ilości zjazdów i wjazdów

 

 

dodał: 05.12.2014 administrator

 

 

 

PIERWSZE SPOTKANIE MARZEŃ

 

 

Freestyle football to nowa dyscyplina sportu, która polega na wykonywaniu sztuczek piłką nożną. Triki można robić każdą częścią ciała, na stojąco, siedząco czy nawet leżąc. Podstawową zasadą jest to, że piłka nie może spaść na ziemię. 3 grudnia gościliśmy niezwykle skromnego mistrza. Paweł Skóra (bo o Nim mowa) to mistrz świata, Europy i Polski w dziedzinie freestyle football. Jest prawdziwym sztukmistrzem piłki i żonglerki, a zajmuje się freestyle football'em od 2004 roku, co kreuje go jako jednego z prekursorów tego sportu w Polsce. Jego pokazy są perfekcyjnie przygotowane, dynamiczne i idealnie zgrane z muzyką. Jego podejście do ludzi sprawia, że jest powszechnie szanowany i łatwo nawiązuje kontakty ze wszystkimi, w tym najmłodszymi co jest niewątpliwym atutem, przy organizowaniu warsztatów trików piłkarskich, które prowadzi. "Spotkania marzeń" to cykl spotkań z osobami, które mają pasję, zarażają nią innych. Pokazują, że warto rozwijać swoje pasje, pokonywać często samego siebie. Już niedługo kolejne spotkanie

 

 

dodał: 05.12.2014 administrator

 

 

 

GŁOSUJEMY CODZIENNIE

 

 

Dołączyliśmy do programu "WZOROWA ŁAZIENKA! Szkoła, która zbierze w nim największą ilość głosów, wygra remont szkolnej łazienki o wartości 30 000 zł. Jest więc o co walczyć. Dlatego, jeśli chcesz pomóc: - CODZIENNIE głosuj na stronę: www.wzorowa łazienka.pl Jednego dnia możesz oddać tylko jeden głos z adresu e - mail. Powiedz o tym rodzinie, znajomym i wszystkim, którzy są nam przychylni. Przypomnij, by oddawali głosy codziennie. Tylko wtedy mamy szansę na wygraną!

 

 

dodał: 21.11.2014 administrator

 

 

 

SZKOLNE ANDRZEJKI

 

 

27 listopada uczniowie klas pierwszych mieli okazję odwiedzić tajemniczą jaskinię wróżb i magii, w którą specjalnie na Zabawę Andrzejkową zamieniła się jedna z sal świetlicowych. W jaskini czekały na dzieci wróżki, które wróżyły im z liczb, kolorów oraz kości. Każdy uczestnik zabawy mógł również dowiedzieć się jak będzie miał/miała na imię jego przyszła żona lub mąż Dzięki panującej wokół atmosferze nawet najbardziej "żywe" dzieci zastygały w bezruchu. Na koniec wróżki poczęstowały uczniów magicznym eliksirem, dzięki któremu przez cały najbliższy tydzień dzieci będą grzeczne oraz nauka nie będzie im sprawiać najmniejszych problemów. Starsze klasy organizowały swoje wróżby andrzejkowe z woskiem i "butami". A na wszystkich spragnionych zabaw przy muzyce czekała andrzejkowa dyskoteka przygotowana przez Samorząd Szkolny.

 

 

dodał: 04.12.2014 administrator

 

 

 

ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

 

 

21 listopada obchodziliśmy światowy Dzień Życzliwości. Narodził się on 1973 r. w Stanach Zjednoczonych pod nazwą World Hello Day, jako odpowiedź na konflikt pomiędzy Egiptem a Izraelem. Co trzeba zrobić, aby należycie potraktować to święto? Niewiele – uśmiechnąć się i okazać sympatię! I dlatego z tej okazji trwał w naszej szkole KOLOROWY TYDZIEŃ ŻYCZLIWOśCI. Każdego dnia ubieraliśmy się w inny kolor, demonstrując przyjaźń, nadzieję, tolerancję i pozytywne nastawienie do świata. Powstało również "drzewko życzliwości" z pozdrowieniami i życzeniami. Klasa 2d natomiast zaprosiła swoich kolegów na przedstawienie "Ballada o uprzejmym rycerzu". Mamy nadzieję, że kolorowy tydzień i pozostałe akcje będą zwiastunem pozytywnych zmian zachodzących w naszym codziennym życiu - pozwolą funkcjonować w atmosferze przyjaźni i życzliwości.

 

 

dodał: 04.12.2014 administrator

 

 

 

SPORTOWA JESIEŃ

 

 

Zdobycie tytułu "Szkoła w ruchu" oraz "WF z klasą" sprawiło, że do rozgrywek sportowych przystąpiliśmy z dużym zaangażowaniem. Biegi przełajowe zaliczyliśmy "na pudle" tj. II miejsce chłopców i III miejsce dziewczyn w Mistrzostwach Bytomia. Później przyszła pora na najmłodszych, którzy w Miejskim Turnieju Gier i Zabaw klas II i III zdobyli wicemistrzostwo Bytomia i srebrne medale. W koszykówce już nam tak dobrze nie poszło, ale liczy się udział nie wynik. Natomiast indywidualnie nasi uczniowie również zdobywają medale. Czy to zawody rowerowe, czy zawody pływackie, a nawet karate czy szermierka - zawsze nasi uczniowie mają powody do dumy. Życzymy Wam, byście jak Jakub Kamiński mogli przywdziać strój z orzełkiem i zdobywać laury jako reprezentanci Polski.

 

 

dodał: 04.12.2014 administrator

 

 

 

CZYTAMY I ODKRYWAMY - program CEO

 

 

Uwaga!
Nasza szkoła przystąpiła do kolejnego programu CEO "Szkoła 2.0". W tym roku hasło przewodnie projektu to "Czytamy i odkrywamy". Motyw ten doskonale wpisuje się w projekt "Na deser książka" realizowany od kilku lat w szkole. Celem programu CEO jest pokazanie, że umiejętność czytania ze zrozumieniem jest niezbędna w każdej dziedzinie. Skupimy się więc na rozwijaniu kompetencji czytania i analizy różnych tekstów, samodzielnego dochodzenia do wiedzy i do rozwiązań. Pokażemy uczniom, jak na różne sposoby odkrywać świat i ćwiczyć wytrwałość w dążeniu do celu. Pamiętajcie, że czytać i odkrywać można na każdej lekcji - nie tylko na języku polskim. Za nami pierwszy etap prac, czyli przygotowanie i debatowanie nad Kodeksem 2.0. Efekty dyskusji w klasach 4a, 4b, 4d i 4c oraz klasie 2e i 3d. Oto kilka punktów kodeksu:
1. Szanujemy wizerunek swój i innych - wstawiamy "bezpieczne", neutralne zdjęcia, komentujemy pozytywnie lub twórczą krytyką.
2. Stosujemy zasadę ograniczonego zaufania w Sieci - nie każdy jest przyjacielem.
3. Wykorzystujemy Ÿródła w sposób krytyczny, przemyślany, nie jesteśmy "kopistami".
4. Nie jesteśmy złodziejami danych - zawsze podajemy Ÿródło. Korzystamy z legalnych źródeł, np. wolnelektury.pl
Przed nami Tydzień Czytania i pierwsze pomysły - gra planszowa na podstawie lektury, wspólne czytanie przy choince, Narnia w grze "Minecraft" i wiele innych.
Program koordynuje pani Klaudia Świtała, a czynnie biorą w nim udział panie: Joanna Kściuczyk, Beata Soroko-Kałuża, Elżbieta Ogrodnik i Anna Majchrzak.

 

 

dodał: 03.12.2014 administrator

 

 

 

STOŁÓWKA SZKOLNA

 

 

Do pobrania:
REGULAMIN PŁATNOŚCI PRZELEWEM I DEKLARACJA OPŁAT ZA OBIADY

 

 

dodał: 21.11.2014 administrator

 

 

 

ZE SZKOLNEGO BOISKA NA IGRZYSKA

 

 

Pod takim hasłem upłynęła 13 listopada uroczystość otwarcia boiska wielofunkcyjnego przy naszej szkole. Na kompleks o wymiarach 26 na 44 metry składają się nie tylko boiska do piłki ręcznej i siatkówki, ale również dwa boiska do koszykówki. Komfort z jego korzystania zapewniają urządzenia sportowe: piłkochwyty, bramki oraz stojaki do koszykówki. Podczas inauguracji gościliśmy wielu znamienitych gości: Wicemarszałka Województwa Śląskiego Andrzeja Pilota, Prezydenta Miasta Bytomia Damiana Bartylę, Wiceprezydenta Miasta Bytomia Anetę Latacz, przedstawicieli bytomskich szkół i zaprzyjaźnionych instytucji, rodziców oraz sympatyków naszej szkoły. Część artystyczna odbyła się w sali gimnastycznej. Składały się na nią pieśni o Bytomiu w wykonaniu chóru Bel Canto autorstwa pani Barbary Orlińskiej, występy muzyczne utalentowanych: Emilii Roszczypały, Amelii Wilk oraz Dominiki Szwider przygotowane pod kierunkiem pani Małgorzaty Nowak. Zaprezentowano osiągnięcia sportowe szkoły i indywidualne uczniów oraz wywiad z Jakubem Kamińskim - reprezentantem Polski U-13 w piłce nożnej. Następnie goście zostali zaproszeni na boisko, gdzie przecięto wstęgę. Obiekt został od razu sprawdzony, dzięki celnym strzałom do bramki w wykonaniu pana prezydenta oraz pani dyrektor. Uroczystość zakończyła się niezwykle efektownym pokazem treningu w wykonaniu klas sportowych przygotowanym pod kierunkiem pana Daniela Rocznioka. Całość imprezy poprowadziła pani Joanna Kściuczyk oraz Magdalena Oleszkiewicz. Za oprawę fotograficzną dziękujemy Julii Maniurze.
Teraz pozostaje nam czekać na zainstalowanie systemu monitoringu ufundowanego przez prezesa Wojciecha Przybylskiego, abyśmy mogli bezpiecznie korzystać z obiektu.

 

 

dodał: 21.11.2014 administrator

 

 

 

LAUREACI KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

 

 

Niezmiernie miło nam poinformować, iż w eliminacjach szkolnych Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego wyłoniono aż pięcioro uczniów, którzy, uzyskując bardzo wysokie wyniki, zakwalifikowali się do etapu rejonowego. Są to: Marta Pałgan 6b, Dawid Gryzik 6d, Anna Krzywiecka 6b, Oliwia Łuczak 6a oraz Magdalena Oleszkiewicz 6b. Anna Krzywiecka oraz Dawid Gryzik zaprezentowali równie wysoki poziom podczas Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki i tym samym przeszli do kolejnego etapu konkursu. Gratulujemy!

 

 

dodał: 21.11.2014 administrator

 

 

 

UWAGA NADWAGA

 

 

Nasze nawyki żywieniowe wpływają nie tylko na naszą masę ciała, ale przede wszystkim na nasze samopoczucie. Te przyzwyczajenia żywieniowe, często niewłaściwe lub nawet szkodliwe, utrwalamy wśród najbliższych. Dlatego wszyscy uczniowie klas piątych wzięli udział w spotkaniu z dietetykiem, które odbyło się pod hasłem " Zmień złe nawyki na lepsze zamienniki". Okazało się, że uczniowie mają dużą wiedzę, która jednak nie jest wprowadzana w życie. Mamy nadzieję, że spotkanie z dietetykiem w ramach akcji "Uwaga Nadwaga" zmieni nasze spojrzenie na jedzenie i aktywność fizyczną.

 

 

dodał: 21.11.2014 administrator

 

 

 

ELEKTRYCZNE ZAJĘCIA EDUKACYJNE

 

 

W naszej szkole w ramach kampanii "Bezpieczniki TAURONA: Włącz dla dobra dziecka" odbyły się zajęcia edukacyjne poprowadzone przez eksperta firmy Tauron. Uczniowie dowiedzieli się, jak bezpiecznie i racjonalnie korzystać z energii elektrycznej oraz urządzeń nią zasilanych. Ważne jest również bezpieczne zachowanie się w pobliżu infrastruktury energetycznej - czyli najprościej mówiąc NIE DOTYKAJ! Później swoją wiedzę nasi uczniowie udowadniali odpowiadając wspaniale na wszystkie (nawet te najtrudniejsze) pytania eksperta. W nagrodę najlepsi otrzymali maskotki Tauronki.
kraina tauronka

 

 

dodał: 21.11.2014 administrator

 

 

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 

 

Dnia 25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji biblioteka szkolna organizuje wystawkę misiów. Przynoście swoje pluszaki do biblioteki szkolnej z załączoną karteczką, na której wypiszcie swoje imię, nazwisko i klasę, żebyśmy wiedziały komu, po zakończeniu imprezy, mamy oddać zabawki.
Zapraszamy do wspólnej zabawy!

 

 

dodał: 19.11.2014 administrator

 

 

 

WYNIKI KONKURSU BIBLIOTECZNEGO

 

 

W związku z Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek nasza biblioteka przeprowadziła konkurs na ciekawe hasło promujące bibliotekę i czytelnictwo. Napłynęło wiele prac. Komisja wybrała i nagrodziła najlepsze z nich:
W klasach I - III
I miejsce – Magda Heliosz kl. III e
II miejsce – Amelia Bula kl. I d
III miejsce – Julia Gritner kl. I f
Wyróżnienie – Filip Szczyrbowski III a
W klasach IV – VI
I miejsce – Jarosław Gad IV a
II miejsce – Konrad Kściuczyk IV d
III miejsce – Błażej Mlejnek VI d, Oliwia Ryba IV b, Zofia Barczak IV b, Jakub Okuniewicz IV b,
Miłosz Drozd IV b Wyróżnienie – Magdalena Gajda V b, Alina Wilk IV b
Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

 

 

dodał: 19.11.2014 administrator

 

 

 

GŁOSUJEMY CODZIENNIE

 

 

Dołączyliśmy do programu "WZOROWA ŁAZIENKA! Szkoła, która zbierze w nim największą ilość głosów, wygra remont szkolnej łazienki o wartości 30 000 zł. Jest więc o co walczyć. Dlatego, jeśli chcesz pomóc: - CODZIENNIE głosuj na stronę: www.wzorowa łazienka.pl Jednego dnia możesz oddać tylko jeden głos z adresu e - mail. Powiedz o tym rodzinie, znajomym i wszystkim, którzy są nam przychylni. Przypomnij, by oddawali głosy codziennie. Tylko wtedy mamy szansę na wygraną!

 

 

dodał: 07.11.2014 administrator

 

 

 

ŚWIĘTO NARODOWE

 

 

11 listopada świętujemy 96 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapraszamy Wszystkich - nie tylko przedstawicieli naszej szkoły - na bytomskie obchody tego najważniejszego święta. Już we wtorek o godz. 15.45 zostaną złożone kwiaty pod tablicą "Solidarności", a o godz.16.00 odbędzie się Msza św. za Ojczyznę w kościele przy ul. Pułaskiego 9. Natomiast o godz. 17.25 pod pomnikiem Wolności na ul. Piłsudskiego odbędzie się część oficjalna. Zapraszamy. Przypominamy: 10 listopada - dzień wolny od zajęć dydaktycznych, a 11 listopada jest dniem ustawowo wolnym.

 

 

dodał: 07.11.2014 administrator

 

 

 

ŚWIĘTO DRUGIEGO ŚNIADANIA

 

 

Śniadanie to podstawowy posiłek. Od niego zależy, jaki będzie nasz dzień. Każdy - czy duży czy mały - powinien zjeść śniadanie w domu i zabrać drugie śniadanie ze sobą. Oczywiście nie powinny być to chipsy czy słodycze! W tym roku to w piątek - 7 listopada obchodzimy Dzień Zdrowego śniadania. Z tej okazji w klasach odbywały się zajęcia propagujące zdrowy styl życia. Uczniowie poznali 12 zasad zdrowego odżywiania, przygotowali kolorowe kanapki, zjedli wspólnie swoje drugie śniadanie. Bo od nas samych zależy nasze zdrowie i nasza waga! A ponieważ śniadanie lubi śniadaniówki - każdy uczestnik wspólnego, klasowego śniadania został obdarowany piękną, czerwoną śniadaniówką od Kubusia. Wspaniale, że wygrane we wrześniu "kubusiowe" pudełka dotarły do szkoły we właściwym momencie.

 

 

dodał: 07.11.2014 administrator

 

 

 

KONKURSY PRZEDMIOTOWE TUŻ, TUŻ...

 

 

Przypominamy, że w dniach 6 i 7 listopada odbędą się eliminacje szkolne do Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego oraz Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki. Trzymamy kciuki za przystępujących do tego etapu, którzy systematycznie przygotowywali się do konkursów.

 

 

dodał: 04.11.2014 administrator

 

 

 

PRÓBNY SPRAWDZIAN

 

 

Już dziś, punktualnie o 9. Szóstoklasiści napiszą swój pierwszy próbny sprawdzian według zasad nowej formuły obowiązującej od roku szkolnego 2014/2015. Sprawdziany próbne mają za zadanie zapoznać uczniów z procedurami, przygotować do warunków pisania sprawdzianu - innych niż te obowiązujące na co dzień. Ich celem jest również oswojenie stresu, który niewątpliwie towarzyszy pierwszemu państwowemu egzaminowi w życiu. Szóstoklasiści, niech więc stres będzie dla Was motywujący. Napiszcie sprawdzian tak, żeby być dumnymi ze swojego wyniku!

 

 

dodał: 04.11.2014 administrator

 

 

 

PRÓBNY ALARM PRZECIWPOŻAROWY

 

 

28 października odbyły się próbne ćwiczenia ewakuacyjne. Wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły szybko i bezpiecznie opuścili budynek szkoły, by zebrać się na boisku szkolnym. Podczas krótkiego apelu omówiono kwestie organizacyjne oraz przypomniano zasady bezpieczeństwa. Wszystko to odbywało się pod czujnym okiem straży pożarnej

 

 

dodał: 28.10.2014 administrator

 

 

 

HAŁAS A ZDROWIE

 

 

27 października. w naszej szkole dla wszystkich uczniów klas piątych zorganizowana została prelekcja połączona z prezentacją pod hasłem: "Oddziaływanie i szkodliwość hałasu na przyrodę." Prelegentem była pani Marta Majda, która w przystępny i ciekawy sposób przekazała uczniom informacje na temat hałasu jako czynnika niszczącego zdrowie człowieka, a szczególnie zdrowie dzieci. Uczniowie wykazali duże zainteresowanie problemem hałasu. Zrozumieli, że jest on nieodłącznym składnikiem współczesnego świata, który można i należy ograniczyć. Ale każdy musi zacząć od siebie! Mamy cichą nadzieję, że nasi uczniowie wyciągną wnioski i zaczną ograniczać wytwarzana przez siebie decybele.

 

 

dodał: 21.10.2014 administrator

 

 

 

UWAGA KONKURS BIBLIOTECZNY

 

 

W związku z Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek nasza biblioteka ogłasza konkurs na ciekawe hasło promujące bibliotekę i czytelnictwo. Hasło może być ułożone w formie rymowanej (ale nie musi). Napiszcie na kartce wymyślone przez Was propozycje oraz swoje imię, nazwisko, klasę i wrzućcie do niebieskiej skrzynki na parterze przy wyjściu ze szkoły (przy automacie ze słodyczami) lub przynieście do biblioteki. Hasła nie mogą się powtarzać, bo takie prace nie będą oceniane. Najciekawsze z nich zostaną opublikowane, a trzy najlepsze - nagrodzone. Wasze prace przyjmujemy do końca października.

 

 

dodał: 21.10.2014 administrator

 

 

 

NAUCZYCIELE NAGRODZENI

 

 

Miło nam poinformować, że dyrektor szkoły pani Urszula Łazuka - Datko oraz panie Aneta Panasewicz i Małgorzata Nowak zostały uhonorowane Nagrodą Prezydenta Miasta Bytomia przyznawaną w ramach Dnia Edukacji Narodowej za szczególne osiągnięcia zawodowe, pracę na rzecz dzieci i wychowania. Uroczystość wręczenia odbyła się 20 października w Teatrze Rozbark. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

 

dodał: 21.10.2014 administrator

 

 

 

BIJEMY REKORD Z WOŚP

 

 

16 października o godz. 12:00 uczniowie wszystkich klas IV i klasy IIId wzięli udział w biciu rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo - oddechowej na fantomach. Całe wydarzenie trwało 30 min i odbywało się w naszej sali gimnastycznej. Akcja została zainicjowana przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy z okazji ogłoszonego przez Europejską Radę Resuscytacji "Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca". Również klasy piąte w tym dniu miały zajęcia z udzielania I pomocy przedmedycznej z przedstawicielami bytomskiego oddziału PCK. Dziękujemy!

 

 

dodał: 17.10.2014 administrator

 

 

 

ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK

 

 

15 października to najczyściejsze święto w ciągu całego roku - światowy Dzień Mycia Rąk. Mamy nadzieję, że wszyscy rozpoczęli ten dzień od porządnego umycia rąk, a w ciągu dnia nie zapominali o tej czynności. Sezon grypowy nadciąga, a profilaktyka to najlepsze lekarstwo. Brudnymi rękami najłatwiej przenieść drobnoustroje do wnętrza organizmu. Jak w piosence: ...mydło wszystko umyje, nawet uszy i szyję... Pamiętajcie o swoich kończynach - stopach (czyli o zmienianiu obuwia) oraz rączkach (czyste rączki i paznokcie każdemu dodadzą urody). Przypominamy, że sezon katarów nadciąga, więc PAMIĘTAJCIE O CHUSTECZKACH!

 

 

dodał: 15.10.2014 administrator

 

 

 

DZIEŃ NAUCZYCIELA

 

 

Zbliża się bardzo ważny dzień – Dzień Nauczyciela. Samorząd Szkolny, w imieniu wszystkich uczniów,
składa najserdeczniejsze życzenia wszystkim Nauczycielom oraz Pracownikom szkoły -
Dużo cierpliwości, wytrwałości i wielu sukcesów!
By każdy dzień był szczęśliwy, a praca z nami - satysfakcjonująca. Dziękujemy :)
Przypominamy: 14 października to dzień wolny od zajęć dydaktycznych.

 

 

dodał: 13.10.2014 administrator

 

 

 

SIELSKIE KLIMATY

 

 

2 października miłośnicy malarstwa z klas szóstych wraz z panią Jolantą Krysińską uczestniczyli w XI edycji Pikniku Malarskiego "Sielskie Klimaty", które odbyły się w Chorzowskim Parku Etnograficznym. Uczestnicy inspirowani zabytkami architektury wsi śląskiej malowali barwami jesieni, a w przerwie malowania, były kiełbaski, pyszny chlebek i ciepła herbata. Pogoda i humory nam dopisały. Zajęcia malarskie w pod chmurką to ciekawe i warte powtórzenia doświadczenie.

 

 

dodał: 13.10.2014 administrator

 

 

 

BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM

 

 

Uczniowie klas IV V i VI w ramach zajęć z techniki brali udział w projekcie "Bezpieczeństwo przede wszystkim". Na zajęciach uczyli się zasad bezpiecznego zachowania na drodze i w szkole oraz przypominali sobie zasady bezpiecznej ewakuacji. Klasy V także uczyły się jak bezpiecznie zachowywać się w czasie jazdy samochodem i wykonywały ulotki dotyczące ww zasad. Klasy VI, w ramach projektu, przygotowywały plakaty o bezpiecznym zachowaniu w szkole i właściwych zasadach w drodze do szkoły.

 

 

dodał: 13.10.2014 administrator

 

 

 

DZIEŃ PAPIESKI

 

 

W najbliższą niedzielę – 12 października – będziemy obchodzili XIV Dzień Papieski. Myśl o zorganizowaniu Dnia Papieskiego pojawiła po pielgrzymce Jana Pawła II do Polski w 1999 roku, a zrealizowana została po raz pierwszy w 2001 roku przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Od tamtego czasu każdego roku w niedzielę poprzedzającą wybór Jana Pawła II na Papieża w całej Polsce promuje się nauczanie Wielkiego Polaka i wspieranie społecznych przedsięwzięć. Jedną z form wsparcia jest zbiórka pieniędzy pod hasłem „Dzielmy się miłością”. Zebrane fundusze przeznaczone są na stypendia dla uzdolnionej, ubogiej młodzieży szkolnej z zaniedbanych terenów wiejskich i małych miast. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego są słowa: „Jan Paweł II – świętymi Bądźcie!” Temat świętości wielokrotnie pojawiał się w nauczaniu Papieża z Polski, dlatego warto przybliżyć sobie ten problem zwłaszcza w roku kanonizacji Jana Pawła II. Uczniowie naszej szkoły zapoznali się z tematyką świętości i ideą Dnia Papieskiego poprzez wysłuchaniu apelu. Ponadto pojawiła się gazetka promująca XIV Dzień Papieski.

 

 

dodał: 10.10.2014 administrator

 

 

 

PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM PRZYRODY

 

 

Jak co roku w październiku rozpoczynamy zbiórkę surowców wtórnych, czyli makulatury, butelek typu PET, zużytych baterii i tonerów komputerowych, plastikowych zakrętek po napojach. Aktywnie i w terenie obchodzimy Święto Drzewa. Z tej okazji uczniowie klas czwartych brali udział w przyrodniczej wycieczce do Nadleśnictwa w Brynku. Pierwszym punktem wyjazdu było spotkanie z leśnikiem, który opowiadał o swojej pracy oraz o zwierzętach i roślinach żyjących w lesie. Atrakcją tych zajęć były eksponaty zwierząt i trofea myśliwskie oraz gabloty z okazami owadów i plansze tematyczne. Następnym punktem wycieczki był spacer po leśnej ścieżce dydaktycznej, która umożliwia zapoznanie się z różnymi zbiorowiskami leśnymi oraz daje możliwość praktycznego zrozumienia podstaw ekologii. Po zajęciach uczniowie miło spędzili czas na leśnym placu zabaw. W ramach obchodów Dnia Drzewa organizowany jest również konkurs plastyczny "Magia roślin - drzewo", a prace można wykonać w dowolnej technice (np.rysunek, grafika komputerowa, malarstwo, collage, fotografia, relief) i dostarczyć do sali plastycznej do końca października.

 

 

dodał: 10.10.2014 administrator

 

 

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

 

 

Z okazji Waszego święta - my dziewczyny,
życzymy każdemu chłopcu:
- dziewczyny, tylko tej najfajniejszej
- słodyczy, tylko tych najzdrowszych
- przygód, tylko tych najciekawszych
- zabaw, tylko tych najweselszych
A 2 października dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka w godz. 16.00 - 18.30. Pamietajcie o pozwoleniu na samodzielny powrót do domu lub umówieniu się z rodzicami.

 

 

dodał: 30.09.2014 administrator

 

 

 

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

 

 

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków. To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 z inicjatywy Rady Europy, której siedzibą jest Strasburg. Rada Europy w przekonaniu, że różnorodność językowa stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi kulturami, oraz że różnorodność językowa stanowi kluczowy czynnik bogatego dziedzictwa kulturowego naszego kontynentu, podejmuje starania mające na celu promowanie wielojęzyczności na terenie całej Europy. Uczenie się języków daje wymierne korzyści zarówno ludziom młodym, jak i starszym – nigdy nie jest za późno, aby uczyć się języków i korzystać z możliwości, jakie ta nauka stwarza. Jeśli w języku kraju, który odwiedzamy w czasie wakacji, poznamy choć kilka słów, pozwoli to nam zawrzeć nowe znajomości i zyskać nowych Znajomość języków obcych pozwala także na lepsze wzajemne zrozumienie i pokonywanie różnic kulturowych. Z okazji „EUROPEJSKIEGO DNIA JĘZYKÓW” nauczyciele języka angielskiego zorganizowali szkolny konkurs na najciekawszy plakat na temat „HEALTHY FOOD !!!” Gratulujemy : W. Piłat z 2c i A. Wójcik z 5d zdobycia I miejsca oraz pozostałym laureatom wspaniałych prac. A na V Festiwalu Piosenki Europejskiej do ścisłego, pięcioosobowego finału dotarły:
solistka - E. Roszczypała (zdobyła I miejsce)
oraz zespół Rozśpiewane nutki z 45.
Brawo!
Gratulujemy WSZYSTKIM FINALISTKOM konkursu. Być w piątce najlepszych - to wielkie wyróżnienie.

 

 

dodał: 29.09.2014 administrator

 

 

 

"PRZEWRÓT KOPERNIKAŃSKI" W NASZEJ SZKOLE

 

 

Centrum Nauki Kopernik we współpracy z MEN uruchomiło projekt mający na celu upowszechnienie aktywnych metod pracy nauczyciela z uczniem. Celem jest pobudzenie ciekawości ucznia, angażowanie go do poznawania świata i wykorzystanie drzemiącego w każdym dziecku potencjału. W ciągu dwóch lat trwania projektu odbędą się warsztaty dla nauczycieli, otrzymamy zestawy edukacyjne do prowadzenia eksperymentów na lekcjach oraz nowe pracownie przyrody. Projekt potrwa do czerwca 2015r. i obejmie pięć działań:
1. Kopernik w terenie,
2. Nauczyciel odkrywcą,
3. Pokazać - Przekazać
4. Kopernik w pudełku i
5. Nowa pracownia przyrody.

 

 

dodał: 26.09.2014 administrator

 

 

 

"IV ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA"

 

 

26 września obchodzimy IV światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia, a także uświadomienie, iż jej znajomość jest niezbędna w życiu codziennym. Uczniowie naszej szkoły sprawdzali znajomość mnożenia wśród starszych i młodszych gości, pracowników, nauczycieli i uczniów. Najmłodsi wzięli udział w grze sprawdzającej umiejętność szybkiego i bezbłędnego mnożenia. Pojawiły się gazetki i plakaty promujące mnożenie. Uczniowie mogli również sprawdzić swoją kondycję fizyczną, odpowiadając na pytania równocześnie skacząc na skakance.

 

 

dodał: 26.09.2014 administrator

 

 

 

TO JUŻ 21 "SPRZĄTANIE ŚWIATA"

 

 

"Turysto! Szanuj środowisko!" - pod takim hasłem odbywa się tegoroczna akcja sprzątanie świata - Polska. Tym razem zachęcamy do refleksji nad wpływem na środowisko w czasie wypoczynku, na urlopie, na placu zabaw czy podczas pobytu na łonie natury. W jaki sposób oddziałujemy na przyrodę podczas wędrówki górskim szlakiem, podczas spaceru po lesie czy po prostu przechadzki z psem? Co każdy z nas może zrobić, aby zmniejszyć swój negatywny wpływ na środowisko? Dlaczego warto prowadzić selektywną zbiórkę odpadów? Nasi uczniowie w tym tygodniu pomogą posprzątać najbliższe nam otoczenie - pobliskie skwery, trawniki i place zabaw. Bo wszyscy chcemy mieszkać w czystym środowisku. Ale ta czystość zależy od nas samych!

 

 

dodał: 19.09.2014 administrator

 

 

 

ŚREDNIOWIECZNA SOBOTA

 

 

W sobotę 13 września odbyła się wspaniała impreza wieńcząca obchody 760 - lecia Miasta Bytomia, której rangę podnieśli przedstawiciele bytomskich szkół, biorąc udział w Bytomskim Jarmarku średniowiecznym. Nasi uczniowie brali udział w korowodzie wokół parku i złożyli włodarzom miasta glejt. Odwiedzający mogli między innymi obejrzeć średniowiecznych rzemieślników przy pracy, a także nabyć ich produkty. Największą atrakcją był bez wątpienia warowny obóz rycerski, w którym rozstawiono historyczne namioty, które zamieszkiwała rycerska brać. Wielkim atutem Jarmarku były średniowieczne stroje, uzbrojenie i sprzęt uczestników. Organizatorzy wspierani przez historyków i archeologów zadbali nie tylko o wysokie standardy materiałów i wykonania, ale również o ścisłe ulokowanie wszelkich rekwizytów w granicach chronologicznych Jarmarku. Wokół grodu rycerskiego na łące Parku Kahla rozstawiono kramy rzemieślnicze, na których można było zapoznać się z technikami średniowiecznego wytwórstwa oraz obejrzeć, a także zakupić wyroby, stanowiące wierne rekonstrukcje średniowiecznych sprzętów. Prócz rzemiosł bardziej użytkowych (snycerstwo, garncarstwo) gość Jarmarku mógł zapoznać się na przykład z tajnikami działalności średniowiecznego kata. Całej imprezie towarzyszyły zmagania członków grup rekonstrukcji historycznej z całej Polski. W ramach pokazów nieinscenizowanych odbyły się średniowieczne turnieje bojowe: rycerski (walczący w uzbrojeniu z okresu XIII-XV w.) oraz turniej wojów (wczesne średniowiecze - czasy wikińskie). Dodatkowymi atrakcjami stały się zawody dla kobiet – bieg po sukno, walka na jajka, a także gry i zabawy dla najmłodszych zakończone turniejem łuczniczym. Momentem kulminacyjnym imprezy stało się „oblężenie twierdzy Bytom”. Wszyscy się świetnie bawili.

 

 

dodał: 13.09.2014 administrator

 

 

 

POŻEGNALIŚMY LATO

 

 

12 września w godzinach popołudniowych odbył się festyn na zielonych terenach SP45 Bytom pod hasłem "Pożegnanie lata", którego celem była integracja mieszkańców dzielnicy i propagowanie rodzinnego spędzania wolnego czasu. Do wspólnej zabawy zaprosili: nauczyciel SP45 Bytom - Halina Paprocka i Rycerze Zamku Będzińskiego przy wsparciu Prezydenta Bytomia Damiana Bartyli. Dawkę pozytywnej energii zafundowała miłośnikom aktywności fizycznej Kasia Szołtysik – Kaczmarek. Na scenie wystąpili: M. Nowak, B. Orlińska, M. Więciorek, Orkiestra Męska oraz tenor Opery śląskiej - J.Ursyn Niemcewicz. Nie zabrakło też zabaw dla najmłodszych, którzy tego dnia do woli mogli się wyszaleć na trampolinie, dmuchanych zjeżdżalniach i w kulach na wodzie. Dla smakoszy przygotowano Manufakturę Smaków. Imprezę zwieńczył po zmroku pierwszy etap zmagań konkursowych Bytomskiego Festiwalu Ognia. Dziękujemy organizatorom za wspaniałe, rodzinne popołudnie.

 

 

dodał: 12.09.2014 administrator

 

 

 

PIERWSZE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

 

 

11 września chór szkolny "Bel Canto" zdobył II miejsce w Konkursie Wokalnym w ramach Tygodnia Kultury Bytomskiej zorganizowanym z okazji 760-lecia Bytomia. Konkurs odbył się w Muzeum Górnośląskim. Podczas występu chór wykonał m.in. autorska piosenkę p. B. Orlińskiej "No, bo w Bytomiu fajni ludzie". W ramach festiwalu również nasze uczennice J.Waniek i K. Beim z klasy 3b zdobyły III miejsce w Konkursie Plastycznym. Gratulujemy sukcesów.

 

 

dodał: 11.09.2014 administrator

 

 

 

POŻEGNANIE LATA

 

 

Serdecznie zapraszamy mieszkańców naszej dzielnicy na imprezę pod hasłem "Pożegnanie lata w Szombierkach" organizowaną na terenie SP45 Bytom. Każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie ZUMBA z p. Kasią Szołtysik, występy muzyczne, zabawy dla dzieci,a także Manufaktura Smaków czyli coś dobrego na zakończenie lata. Kulminacją imprezy ok. 19.40 będzie występ Teatru Ognia NAM TARA z programem: "Taniec z ogniem". Zapraszamy już od 16.00.

 

 

dodał: 09.09.2014 administrator

 

 

 

NARODOWE CZYTANIE W SP45 BYTOM

 

 

W tym roku nasza szkoła przyłączyła się do akcji Narodowe Czytanie, zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. 6 września w całej Polsce odczytywano fragmenty "Trylogii" H.Sienkiewicza. Już w piątek nasze czytanie rozpoczęły klasy młodsze, przebrane w bajkowe stroje, głośno czytając i słuchając literatury dla najmłodszych. Dziś klasy szóste przeniosły się na lekcjach jęz. polskiego w wiek XVII. Nie tylko zapoznały się z fragmentami "Trylogii", ale nagrały czytane teksty, tworząc autorskie audiobooki. Wszyscy uczestnicy otrzymali również pamiątkowa pieczęć, która została przybita w zeszytach z jęz. polskiego. Narodowe Czytanie to akcja, która stanowi wspaniałą okazję do promowania czytania wśród uczniów, a także daje możliwość odkrycia "Trylogii" na nowo; zadania pytań o współczesne rozumienie wartości:honor, ojczyzna, duma narodowa. Wszystkie te kwestie wpisują się w założenia, realizowanej na co dzień, Misji i Wizji Szkoły.

 

 

dodał: 08.09.2014 administrator

 

 

 

STYPENDYSTKA JULIA

 

 

Z ogromną radością informujemy, że Julia Maniura z klasy 6b, ubiegłoroczna stypendystka "Fortum dla śląskich dzieci", została laureatką kolejnej edycji projektu w nagrodę za sumienność, kreatywność, twórcze podejście do pasjonującej ją fotografii. Julia będzie nadal brała udział w warsztatach fotograficznych Fortum. Gratulujemy odwagi w spełnianiu marzeń!

 

 

dodał: 08.09.2014 administrator

 

 

 

NAGRODA PREZYDENTA DLA NASZYCH UCZENNIC

 

 

1 września w godzinach popołudniowych w auli PSB odbyło się wręczenie nagród Prezydenta Miasta Bytomia dla najlepszych uczniów 2014r. Laureatką nagrody Prezydenta Bytomia została uczennica klasy 6c Julia Gwóźdź za wybitne osiągnięcia sportowe (szermierka). Natomiast nagrodę w kategorii "Młode Talenty" odebrała nasza młoda artystka z klasy 3a Emilia Roszczypała. Gratulujemy!!!

 

 

dodał: 02.09.2014 administrator

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM

 

 

1 września to dzień ważny dla każdego ucznia. Starsi uczniowie spotkali się ze swoimi kolegami i dzielili sie wrażeniami z wakacji, a na uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów pod kierunkiem: M. Nowak i B. Rasińskiej powitaliśmy nowych uczniów naszej szkoły. Pierwszoklasiści, niosąc tradycyjne tyty, złożyli ślubowanie, zobaczyli przedstawienie ze "zdrowym" przesłaniem, poznali swoje wychowawczynie, odebrali podręczniki, by od jutra raźno zabrać się do nauki. Wszystkim uczniom życzymy powodzenia w nowym roku szkolnym.

 

 

dodał: 01.09.2014 administrator

 

 

 

NASZE SPORTOWE TYTUŁY

 

 

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła w roku szkolnym 2013/2014 uzyskała tytuł: "Szkoły w Ruchu".
Rywalizację międzyszkolną w ramach Mistrzostw Bytomia zakończyliśmy na II miejscu w mieście, a nasze zajęcia wychowania fizycznego zyskały miano "WF z klasą".
Dzieciaki - jesteście wspaniałe! Nauczyciele WF - a Wy jesteście wielcy!

 

 

dodał: 01.09.2014 administrator

 

 

 

WYKAZ KLAS I i IV

 

 

Wykaz klas I w roku szkolnym 2014/2015
Wykaz klas IV w roku szkolnym 2014/2015
Wykaz dzieci przyjętych do świetlicy w roku szkolnym 2014/2015

 

 

dodał: 28.08.2014 administrator

 

 

 

ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO

 

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 odbędzie się w 1 września 2014r.
klasy Ia, Ib, Ic, Id o godz. 10.00 (sala gimnastyczna)
klasy Ie, If, Ig, Ih o godz. 11.15 (sala gimnastyczna)
klasy II-VI o godz.9.00 (w salach lekcyjnych)
Pierwsze zebranie rodziców z wychowawcami klas - 10 września 2014r.
klasy młodsze o godz. 17.00
klasy starsze o godz. 18.00

 

 

dodał: 28.08.2014 administrator

 

 

Archiwum aktualności 2007/2008

Archiwum aktualności 2008/2009

Archiwum aktualności 2009/2010

Archiwum aktualności 2010/2011

Archiwum aktualności 2011/2012

Archiwum aktualności 2012/2013

Archiwum aktualności 2013/2014