Aktualności

 

 

BROSZURA DLA RODZICÓW

 

 

Broszura dla rodziców

 

 

dodał: 08.09.2018 administrator

 

 

ZEBRANIA Z RODZICAMI

 

 

Serdecznie zapraszamy na pierwsze w tym roku szkolnym spotkania z rodzicami uczniów klas 1-8 13 września (czwartek) o godzinie 17.00 klasy 1-3 o 17.30, 3 klasa gimnazjum o 17.00.
Zebranie Rady Rodziców 17.09 o godz.18.00(jadalnia szkolna)

 

 

dodał: 08.09.2018 administrator

 

 

NAGRODY PREZYDENTA DLA "MŁODYCH TALENTÓW"

 

 

Z przyjemnością informujemy, że czworo uczniów naszej szkoły zostało laureatami nagród i stypendiów "Młode Talenty" Prezydenta Bytomia 2018r. Lista nagrodzonych: tutaj
Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 3 września 2018r. o godz.16.00 w auli Państwowych Szkół Budownictwa-Zespołu Szkół przy ul.Powstańców śląskich 10 w Bytomiu. Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów!

 

dodał:5.09.2018 administrator

 

 

BYTOMIANKA LATA 2018

 

 

Wielkie gratulacje dla pani Małgorzaty Nowak, która 29 sierpnia 2018r. z rąk kapituły Ligi Kobiet Nieobojętnych otrzymała tytuł - BYTOMIANKI LATA 2018 "Każdy ma coś, co może dać innym" - pani Małgorzata Nowak ma pasję, głos, wrażliwość i pozytywną energię, którą obdarza innych. Jesteśmy dumni, że tacy ludzie pracują w naszej szkole.

 

dodał:2.09.2018 administrator

 

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

 

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
dla klas 1: godz.10.00 na dużej sali gimnastycznej (budynek A)
dla klas 2-6: godz.9.00 w klasach (budynek A)
dla klas: 7,8 oraz 3 gimnazjum godz.9.00 w klasach (budynek B)

 

dodał:23.08.2018 administrator

 

 

WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY

 

 

wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek zaprasza do wzięcia udziału w konkursie plastycznym "Pocztówka na 100 lat-moja Niepodległa" organizowanym przez Śląski Urzšd Wojewódzki. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych, uczniowie szkół œrednich, uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej i członkowie klubów seniora z terenu województwa śląskiego. Zadaniem uczestników konkursu będzie przygotowanie projektu okolicznoœciowej pocztówki. Najlepsze prace zostaną wydane w formie kartki pocztowej, która trafi m.in. do polskich placówek dyplomatycznych.
Do pobrania:
Regulamin
Zgoda

 

dodał:13.07.2018 administrator

 

 

INFORMACJE SZKOŁY

 

 

Rodzice dzieci korzystających z obiadów, proszeni są o złożenie deklaracji na obiady na przyszły rok szkolny 2018/2019.
Od 29 sierpnia będzie można sprawdzić w sekretariacie, czy dziecko zostało zapisane do świetlicy na rok szkolny 2018/2019.

 

dodał:6.07.2018 administrator

 

 

WAKACJE!

 

 

Życzymy, aby nadchodzące wakacje
były radosne, ciekawe, słoneczne
a przede wszystkim bezpieczne
By sprzyjały poznawaniu nowych miejsc
i zawieraniu nowych przyjaźni.
Życzymy, by wakacje były czasem zasłużonego odpoczynku, byśmy wszyscy mogli nabrać sił i zapału do pracy w nowym roku szkolnym.
Do zobaczenia we wrześniu!

 

 

dodał: 22.06.2018 administrator

 

 

NA WYSTAWIE "TWÓJ VINCENT"

 

 

Poczuliśmy się dzisiaj jak mieszkańcy New Yorku. Udaliśmy się spacerkiem do Muzeum Górnośląskiego na wystawę poświęconą filmowi "Twój Vincent". Tymczasem, w trakcie podziwiania obrazów, spotkaliśmy przechadzającego się HUGH WELCHMANA!!! Jednego z reżyserów filmu. My ucieszyliśmy się na Jego widok, a On - chętnie zapozował z nami do zdjęcia. Za moment emocje sięgnęły zenitu, bo nieplanowanym gościem wystawy okazał się malarz pracujący przy filmie - pan Mariusz Maksel! Poświęcił nam uwagę i czas opowiadając o kulisach pracy nad filmem, pokazał własne dokonania twórcze- etapy powstawania scen do filmu. Co za przeżycia kulturowe! Wystawa do końca czerwca-koniecznie się wybierzcie.

 

dodał:20.06.2018 administrator

 

 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

 

 

Zakończenie roku szkolnego
Klasy I - IV godz. 8.30
Klasy V - VI godz. 10.00
Rozdanie świadectw z wyróżnieniem na sali gimnastycznej
Klasy III - IV godz. 9.30
Klasy V - VI godz. 11.00

 

dodał:18.06.2018 administrator

 

 

POWIATOWY KONKURS NA ILUSTRACJĘ DO KSIĄŻKI "SŁOWEM MALOWANE"

 

 

UWAGA, UWAGA !
Miło nam poinformować, że w POWIATOWYM KONKURSIE NA ILUSTRACJĘ DO KSIĄŻKI "Słowem malowane", której organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 45
I miejsce zajęła Aleksandra Gerc (SP 45)
II miejsce - Klaudia Czeluśniak (SP 3)
Wyróznienia natomiast otrzymały:
Aleksandra Grabska i Aleksandra Zielińska (SP 3)
Wszystkim zwyciężczyniom gratulujemy kreatywności. PS Prace konkursowe można zobaczyć na stronie szkolnego bloga literackiego kulturalnie-nakreceni.blogspot.com Zapraszamy :)

 

dodał:18.06.2018 administrator

 

 

BILET DO STRASBURGA

 

 

Nasza uczennica Karolina Dragon w konkursie plastycznym Sielskie Klimaty zdobyła GRAND PRIX w kategorii szkół nieartystycznych i nagrodę w postaci wyjazdu do Strasburga na zaproszenie premiera prof. Jerzego Buzka. Z inicjatywy radnej Joanny Stępień i dzięki jej aktywności na rzecz młodych bytomian, do Strasburga wyjechał również Dawid Gryzik , który wykazał się wszechstronną wiedzą i zainteresowaniami. Karolina i Dawid to ambitni, młodzi ludzie, którzy mają świadomość, że dzięki wiedzy i pasji mogą zmieniać swoje życie i mieć wpływ na otoczenie. Dzięki takim ludziom zmienia się świat na bardziej przyjazny dla nas wszystkich. Sięgajcie gwiazd!!! Bilet do Strasburga 8 czerwca wręczyli Joanna Stępień i asystent profesora Michał Staniszewski.

 

dodał:14.06.2018 administrator

 

 

PROGRAM "DOBRY START DLA UCZNIA"

 

 

300 złotych - tyle wynosi świadczenie "Dobry Start" dla każdego uczącego się dziecka. Rząd ustanowił program, na podstawie którego rodziny otrzymają raz w roku 300 zł na każde dziecko uczące się w szkole - bez względu na dochody. Dla osób zainteresowanych złożeniem wniosku o świadczenie uruchomiono infolinię w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach - 32/606 30 03. Infolinia będzie działała od 11.06 br. do 31.08.2018r. w dni robocze tj. od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 14.00 Więcej informacji na stronie www.mpips.gov.pl

 

dodał:13.06.2018 administrator

 

 

IMPREZA "SPEŁNIAMY DZIECIĘCE MARZENIA"......SIĘGAMY PO NIEMOŻLIWE

 

 

Już po raz jedenasty 8 czerwca o 16.00 spotkamy się przy SP45, żeby wspólnie przeżyć moc atrakcji. W tym roku będziemy sięgać po niemożliwe - bić rekordy, poszukiwać StrongRodzica, podziwiać alpaki, jeŸdzić tyrolką 8 metrów nad ziemią, podziwiać niemożliwych artystów i sportowców, jeŸdzić modelami aut, skakać do nieba w butach i uczyć się strzelania. Dla dzieciaków, jak co roku, organizatorzy i sponsorzy przygotowali konkurs z wymarzonymi nagrodami - w tym lot balonem dla 2 osób ufundowany przez Elsat/Sileman. BądŸcie z Marzeniami!
regulamin festynu
regulamin konkursu z kuponami
plakat
rozpiska
mapa

 

dodał:24.05.2018 administrator

 

 

 

 

OGŁOSZENIE

 

 

Informujemy, że w dniu 8.06.2018r stołówka szkolna będzie nieczynna

 

dodał:5.06.2018 administrator

 

 

DZIEŃ DZIECKA

 

 

My dorośli życzymy Wam dzieciom
byście nigdy nie zatracili dziecka w sobie,
by każdy dzień był radosny i beztroski,
a Wasze problemy - zawsze się same rozwiązywały.

 

 

dodał: 01.06.2018 administrator

 

 

ZNAKOPOLIS

 

 

28 maja nasi pierwszoklasiści wybrali się do Opery śląskiej na przedstawienie teatralne „Znakopolis". W spektaklu, w aktorów wcielili się uczniowie z klas mundurowych z Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych i Ogólnokształcących przy ul. Webera. Celem tego artystycznego przekazu było przekazanie najmłodszym reguł bezpiecznego poruszania się i zachowania się na drogach. Przed spektaklem uczniowie spotkali się z panią policjantką oraz ze Sznupkiem.

 

dodał:28.05.2018 administrator

 

 

KONKURS MIEJSKI "WIELCY POLACY SKARBEM NARODU"

 

 

23 maja w auli MDK 2 odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom Konkursu Miejskiego "Wielcy Polacy skarbem narodu". Bohaterką tegorocznej edycji Konkursu literacko-plastycznego była Irena Sendlerowa, cicha bohaterka, która uratowała tysiące żydowskich dzieci, zwana Matką Dzieci Holocaustu. W kategorii literackiej II miejsce zajęła Alicja Gadula z VIb, III miejsce - Oliwia Oleksy z VId. W kategorii plastycznej dla klas IV-VI Emilia Roszczypała z VIa zdobyła I miejsce, Martyna Stawicka z Vb - III miejsce, Martyna Kostrzewa z VIe i Julia Chłąd z Vb - Wyróżnienie. W kategorii plastycznej dla klas VII - II, III gimnazjum III miejsce zdobyła Zofia Lazar. Uczniowie zostali przygotowani do konkursu przez mgr Agnieszkę Pykę, mgr Katarzynę Kowol, mgr Beatę Soroko - Kałużę i mgr Jolantę Krysińską.
Laureatom gratulujemy.

 

dodał:24.05.2018 administrator

 

 

INFORMACJA - RODO

 

 

Kliknij tutaj

 

dodał:24.05.2018 administrator

 

 

BRILLANT KIDS

 

 

Dzisiaj w naszej szkole odbyła się ? IX edycja Miejskiego Teleturnieju "Brilliant Kids"! Uczniowie bytomskich szkół rozwiązywali zagadki, rebusy, anagramy, a w finale uczestniczyli w grze interaktywnej. Nasi koledzy popisali się dużą wiedzą oraz umiejętnościami językowymi. Końcowa klasyfikacja prezentuje się następująco:
I miejsce: Filip Szczyrbowski SP 45
II miejsce: Kamil Sancarz SP45
III miejsce: Franek Majewski SP43

 

dodał:18.05.2018 administrator

 

 

ZEBRANIE RODZICÓW PRZYSZŁYCH PIERWSZOKLASISTÓW

 

 

Serdecznie zapraszamy na zebranie rodziców przyszłych pierwszoklasistów, które odbędzie się w dniu 11.06.2018r. o godz. 18.00 w dużej sali gimnastycznej.

 

dodał:17.05.2018 administrator

 

 

ZEBRANIE RADY RODZICÓW

 

 

Serdecznie zapraszamy na zebranie Rady Rodziców( z każdej klasy III jeden przedstawiciel), które odbędzie się w dniu 23.05.2018r. o godz. 18.00.

 

dodał:16.05.2018 administrator

 

 

VIII REGIONALNY KONKURS PIOSENKI ANGLOJEZYCZNEJ

 

 

Nasi uczniowie - laureatami VIII edycji Regionalnego Konkursu Piosenki Anglojęzycznej!
Konkurs cieszył się ogromnym powodzeniem, wystąpiło w nim ok. 120 uczniów z naszego województwa. Tym bardziej jesteœmy dumni z naszych uczniów, oto laureaci:
W kategorii solista kl.I-III - trzecie miejsce zdobył Kamil Kukulski z 3C - przygotowany przez p.Małgosię Nowak,
W kategorii zespół kl. IV-VII pierwsze miejsce zdobył zespół SP45 "Bel Canto" przygotowany przez p.Basię Orlińską.

 

dodał:9.05.2018 administrator

 

 

ZEBRANIE Z RODZICAMI

 

 

Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów naszej szkoły na zebranie, które odbędzie się 16 maja 2018r o godz.:
klasy IV-VI o godz. 17.00
klasy I-III o godz. 18.00

 

dodał:7.05.2018 administrator

 

 

PROCEDURA KORZYSTANIA Z URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH

 

 

Procedura korzystania z urządzeń elektronicznych

 

dodał:7.05.2018 administrator

 

 

ŚWIĘTA MAJOWE

 

 

Maj to dla nas Polaków, miesiąc szczególny. W pierwszych trzech dniach tego miesiąca obchodzone są w Polsce trzy ważne święta:
1 maja - Międzynarodowe Święto Pracy,
2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej,
3 maja - Święto Konstytucji 3 Maja.
W tych dniach nie odbywają się zajęcia w szkołach, w związku z tym w środę 25 kwietnia uczniowie klasy 5b przygotowali uroczysty apel, upamiętniający ważne patriotycznie wydarzenia. Celem uroczystości było przypomnienie genezy i historii zbliżających się świąt, a także refleksja nad tym, czy obchody świąt narodowych są przejawem współczesnego patriotyzmu.

 

dodał:27.04.2018 administrator

 

 

BYTOMSKI KONKURS PIOSENKI RELIGIJNEJ

 

 

Bytomski Konkurs Piosenki Religijnej w Bytomiu - Miechowicach z nagrodami dla nas. W kategorii solistów kl.1-3 - bardzo młody, skromny, ale zdolny - Kamil Kukulski przygotowany przez p. Małgosię Nowak wyśpiewał II miejsce. Gratulujemy też chórowi BelCanto pod batutą B. Orlińskiej oraz pomocy I.Poloczek-Franz zdobycia II miejsca w kategorii zespołów/chórów.
Gratulujemy dzieciom i paniom!!!!

 

dodał:17.04.2018 administrator

 

 

TESTY SPRAWNOŚCIOWE DLA PIERWSZOKLASISTÓW

 

 

Zapraszamy przyszłych mistrzów pływackich do klasy pierwszej o profilu PŁYWANIE na testy sprawnościowe 25 kwietnia 2018r. w godz.15.30-17.30 na obiekty sportowe (sala gimnastyczna i basen) przy ul. Zakątek 20 oraz ul. Karpackiej 27.
PLAKAT

 

dodał:16.04.2018 administrator

 

 

INFORMACJE-OBIADY W ROKU SZKOLNY 2018/2019

 

 

Rodzice, których dzieci będą korzystać z obiadów w roku szkolnym 2018/2019 powinni złożyć deklarację (do pobrania na stronie internetowej naszej szkoły lub w sekretariacie) do końca czerwca. Numery kont dla dzieci, które korzystają już z obiadów pozostają bez zmian. Natomiast numery kont dla dzieci, które dopiero zaczną uczęszczać na obiady będą do odbioru w sekretariacie pod koniec sierpnia

 

dodał:11.04.2018 administrator

 

 

POWIATOWY KONKURS "ILUSTRACJA DO KSIĄZKI"

 

 

Do pobrania: Regulamin konkursu "Ilustracja do ksiażki"

 

dodał:9.04.2018 administrator

 

 

 

EKONOMIA DLA PIERWSZAKOW

 

 

Uczniów klasy 1d odwiedził EKONOMIUSZ WIELKI. Gość był bardzo wesoły, miły i inteligentny. Podzielił się z dziećmi swoją wiedzą o ekonomii i sposobach na pomnażanie pieniędzy Podczas spotkania dzieci poznały historię pieniądza, dawne monety i banknoty, sposoby oszczędzania, liczyły banknoty w prawdziwej maszynie do liczenia banknotów. Były również zagadki i konkursy. Specjalnie na tę okazję dzieci stworzyły swoje wymarzone skarbonki. Ekonomiusz Wielki był zachwycony wykonanymi pracami i postanowił nagrodzić ciekawe prace. Dzieci otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe. To były bardzo ciekawe zajęcia.

 

 

dodał:6.04.2018 administrator

 

 

KONKURS PLASTYCZNY

 

 

Brawa dla naszych utalentowanych plastycznie uczniów. W IV etapie Miejskiego Konkursu Plastycznego "Cztery pory roku w literaturze i sztuce - Zima" organizowanego przez SP 9 w Bytomiu wyróżniono: Magdalenę Lis z 4b, Julię Szczypior z 6e Oliwię Oleksy z 6d. Natomiast w kategorii najładniejsze prace zostały docenione dzieła: Amelii Wilk z 6a oraz Aleksandry Lis z 4b.GRATULACJE i wielkie BRAWA!!!

 

 

dodał:6.04.2018 administrator

 

 

VII TEATROMANIA DLA NAJMŁODSZYCH

 

 

28 marca odbyła się kolejna VII już edycja Wojewódzkiego Konkursu Teatralnego "TEATROMANIA DLA NAJMŁODSZYCH 2018" organizowanego przez SP 45 w Bytomiu. Konkurs Honorowym Patronatem objął Marszałek Województwa śląskiego Wojciech Saługa, a także Teatr Moich Marzeń z Chorzowa oraz Opera śląska. Do goszczącego nas już po raz drugi Teatru Ruchu i Tańca Rozbark przybyło ponad 80 młodych aktorów z klas I-III szkół podstawowych woj, śląskiego. Występy uczestników oceniało profesjonalne Jury w składzie: pani Ewelina Tabaka - dyrektor naczelny i założyciel Teatru Moich Marzeń z Chorzowa, aktorka, reżyser oraz prezes fundacji "Ambasada Kultury i Sztuki", pani Anna Majer - tancerka, pedagog, a przede wszystkim choreograf, stworzyła wielokrotnie nagradzane choreografie do przedstawień m.in. dla Opery śląskiej, Teatru śląskiego oraz pan Marcin Gad - społecznik, muzyk, konferansjer oraz wieloletni organizator Charytatywnych Koncertów świąteczno - Noworocznych. Wszystkie zespoły zaprezentowały cudowne i pouczające spektakle teatralne o tematyce zarówno bajkowej, jak i współczesnej. Dla wielu młodych artystów był to debiut na prawdziwej scenie teatralnej.
I miejsce zajął zespół teatralny ze Szkoły Podstawowej nr 37 w Bytomiu z przedstawieniem pt. "Czerwony Kapturek",
II miejsce - grupa teatralna ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Bytomiu, która zaprezentowała spektakl "Krótka historia o zabijaniu",
III miejsce – przedstawienie „Metamorfoza Jacka” wystawione przez Szkołę Podstawową \ nr 45 w Bytomiu.
Nagrodę dla Najlepszego Aktora już po raz drugi otrzymał Mateusz Morawiecki ze Szkoły Podstawowej nr 45 w Bytomiu. Szczególne podziękowania dla sponsorów, którzy ufundowali nagrody dla wszystkich uczestników konkursu: Teatr Moich Marzeń, Stowarzyszenie Spełniamy Dziecięce Marzenia przy Szkole Podstawowej nr 45 w Bytomiu, Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 45 w Bytomiu, Opera śląska, Sala zabaw Magiczna Kraina, Olimpia Griesa - Hotel Gryf w Kołobrzegu oraz Biuro Promocji Bytomia. Wszystkim artystom oraz ich opiekunom gratulujemy i zapraszamy na kolejną edycję w przyszłym roku. Nauczycieli, którzy brali udział w tegorocznym konkursie zapraszamy na warsztaty teatralne, które odbędą się w kwietniu w SP 45 w Bytomiu, a poprowadzi je aktor Teatrem Moich Marzeń z Chorzowa.

 

dodał: 28.03.2018 administrator

 

 

WIELKANOC

 

 

Życzenia Radosnych świąt Wielkanocnych
wypełnionych nadzieją budzącej się
do życia wiosny
i wiarą w sens życia.
Pogody w sercu i radości
płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego
oraz smacznego święconego
w gronie najbliższych
życzą uczniowie, grono nauczycielskie oraz pracownicy administracji SP45 w Bytomiu

 

 

dodał:28.03.2018 administrator

 

 

 

KONKURS "Z DALA OD ZGIEŁKU"

 

 

OGROMNY WIELOKROTNY SUKCES!!!
W wojewódzkim konkursie "Z dala od zgiełku" czworo naszych uczniów, przygotowanych przez p. Małgosię Nowak pokazało swoje talenty. I to jakie!!! Wszyscy zostali wyróznieni!!!
W kategorii klas 1-3:
Kamil Kukulski - I miejsce
Kinga Gwóźdź - III miejsce
Sara Zatorska - wyróżnienie
W kategorii klas 4-6:
Martyna Pukocz - II miejsce
BRAWO dla dzieci i dla ich opiekuna muzycznego!!!

 

dodał: 27.03.2018 administrator

 

 

MATH ENGLISH

 

 

Nasi szóstoklasiści: Herman Kulanek z 6a i Mateusz Osypanka z 6d zajęli III miejce w Regionalnym Konkursie "Math English!" czyli Matematyka w języku angielskim! Konkurs został zorganizowany przez SPMS w Bytomiu przy współpracy z SP45. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Naszą szkołę reprezentowali również dzielni piątoklasiści Nicolas Wochnik i Piotr Lach z 5e. Pierwsze koty za płoty, więc powodzenia w przyszłym roku

 

dodał: 27.03.2018 administrator

 

 

III TURNIEJ CHEERLEADEREK

 

 

26 marca był dniem bardzo tanecznym, a to za sprawą III Bytomskiego Turnieju Cheerleaderek organizowanego przez SP 45 w Bytomiu. Przybyło do nas ponad 140 cheerleaderek z klas I-VII szkół podstawowych i klas 2 i 3 gimnazjum. Występy uczestników oceniało profesjonalne Jury w składzie: pani Aleksandra Leszczyńska - Zgolińska - sędzia Polskiego Towarzystwa Tanecznego i właściciel śląskiej Szkoły Tańca, pani Monika Harrison - kierownik Domu Kultury Rudzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej "Meteor" oraz pani Patrycja Wasilewska - Moczyróg - tancerka tańca towarzyskiego. Po przepięknych i efektownych występach młodych artystów oraz burzliwych obradach jury przyznano nagrody i statuetki:
w kategorii klas I-III:
I miejsce zajął zespół Iskierki Cheerleaderki
II miejsce - Little Stars 6
III miejsce - Little Stars
W kategorii klas IV-VI:
I miejsce zajął zespół Mini Miks
II miejsce - Polish Girls
III miejsce - Czarne kotki
W kategorii klas 7 i GIM:
I miejsce zajął zespół Stars in the dark
Gratulujemy techniki, choreografii i poczucia rytmu oraz umiejętności taneczno-akrobatycznych, które wymagały pracy i przygotowania. Zapraszamy za rok na kolejną edycję turnieju. Dziękujemy również sponsorom, którzy ufundowali nagrody dla wszystkich uczestników konkursu, a szczególnie: OSiR Bytom, P. Maria i Maciej Semków, Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 45 w Bytomiu oraz Towarzystwo Społeczno- Kulturalne "Szombierki".

 

dodał: 26.03.2018 administrator

 

 

GÓRA GROSZA

 

 

Serdecznie dziękujemy za udział w akcji Góra Grosza organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Mimo, iż tylko nieliczne klasy zaangażowały się w akcję udało nam się zebrać 1292, 35zł. Najwięcej uzbierała klasa 1f, która zgodnie z obietnicą otrzymała słodki upominek. Zebrane pieniążki zostaną przekazane na rzecz dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnych rodzinach. Dziękujemy i zapraszamy do kolejnej edycji.

 

dodał: 23.03.2018 administrator

 

 

KONKURSY WYGRYWAMY

 

 

W konkursie recytatorskim dla szkół podstawowych "MAŁY OKR 2018" - eliminacje miejskie wzięli udział nasi reprezentanci:
Tymoteusz Oleś z klasy 3d, Ewa Broda z 4c oraz Emilia Roszczypała z klasy 6a. Wszyscy zaprezentowali się wspaniale. Emilka wygrała eliminacje miejskie i już w kwietniu będzie reprezentować nasze miasto w etapie regionalnym, który odbędzie się w Katowicach . Natomiast w Wojewódzkim Festiwalu Młodych Talentów w Zabrzu Emilka Roszczypała z klasy 6a zdobyła 3 miejsce. Brawo!

 

dodał: 23.03.2018 administrator

 

 

ZLOT SAMORZĄDÓW UCZNIOWSKICH

 

 

ˇ II Zlot Samorządów Uczniowskich już za nami. Tym razem nasz Samorząd Uczniowski zameldował się w SP 54 w Bytomiu. Wzięliśmy udział w ciekawych warsztatach rękodzieła i motywacji. Zaprezentowaliśmy pasje uczniów naszej szkoły oraz działania Samorządu Uczniowskiego. Wymieniliśmy się pomysłami na działania z uczniami innych szkół.

 

dodał: 23.03.2018 administrator

 

 

DZIEŃ OTWARTY

 

 

Pierwszego dnia kalendarzowej wiosny gościliśmy naszych przyszłych PIERWSZOKLASISTÓW. Nasi goście poznali ofertę naszej szkoły, poznali przyszłe wychowawczynie, zobaczyli sale, a nawet wykonywali zadania i ćwiczenia przygotowane specjalnie dla nich. Zobaczyli program artystyczny przygotowany przez naszych utalentowanych uczniów, a na koniec otrzymali nagrodę za pracowitość. Czekamy na Was

 

dodał: 23.03.2018 administrator

 

 

INFORMACJE-REKOLEKCJE

 

 

Informujemy, że w czasie rekolekcji tj. 27,28 i 29 marca w szkole nie będą wydawane obiady

 

dodał: 23.03.2018 administrator

 

 

KONKURS MISTRZ KLAWIATURY-WYNIKI

 

 

Z ogromną przyjemnością informujemy, że mistrzynią bezwzrokowego pisania na klawiaturze w naszej szkole okazała się Magdalena Morgała z klasy 6a.
Na drugim miejscu uplasował się Marek Wach z klasy 6d
Trzecie miejsce zdobyła Nikola Nowakowska z klasy 5 b
Serdecznie gratulujemy wygranym!!!

 

dodał: 15.03.2018 administrator

 

 

WIELKANOCNA KARTKA MARZEŃ - WYNIKI KONKURSU!

 

 

Wybrano Wielkanocną kartkę Marzeń Stowarzyszenie "Spełniamy Dziecięce Marzenia" otrzymało kilkadziesiąt rewelacyjnych prac. Jury, zgodnie z regulaminem, wybrało 5 prac - projekt zwycięski i 4 kartki, które znacznie się wyróżniły spośród pozostałych. Beata Soroko-Kałuża (wiceprezes Stowarzyszenia i nauczycielka języka polskiego, Ewa Mazurek-Wcisło (nauczycielka plastyki i członkini Stowarzyszenia, Natalia Czornyj (opiekunka Samorządu Szkolnego, członkini Stowarzyszenia) oraz Rafał Złotnik (odpowiedzialny za opracowanie graficzne kartki, członek Stowarzyszenia) wybrali zwycięski projekt autorstwa OLI LIS z klasy 4b! Projekt Oli posłuży do wydruku 50 sztuk kartek sygnowanych jej nazwiskiem, które przed świętami powędrują do instytucji, szkół, organizacji zaprzyjaźnionych ze Stowarzyszeniem. 5 egzemplarzy oraz nagrodę rzeczową - gadżet otrzyma laureatka. Jury wyróżniło 4 projekty: LENKI MRÓZ z klasy 1f JULITKI KONIECZNEJ z klasy 1b ASI BARCZAK z klasy 4e ALEKSANDRY GERC z klasy 6a GRATULUJEMY! Wszystkim artystom dziękujemy za zapał, chęci i życzymy Wam rozwoju artystycznej pasji. Wszystkie kartki zostaną wystawione w holu szkoły. Wręczenie nagród odbędzie się po wydruku zwycięskiego projektu.

 

dodał: 15.03.2018 administrator

 

 

DZIEŃ LICZBY PI

 

 

14 marca obchodziliśmy Dzień liczby PI. Na lekcjach uczniowie poznawali tajemnice tej, chyba najbardziej niezwykłej liczby. Zainspirowani liczbą PI uczniowie z klas IV-VI wykonali prace plastyczne - płaskie i przestrzenne, proste i bardzo złożone, ale wszystkie bardzo pomysłowe. Fajnie,że nawet LICZBA PI ma swoje święto. A dlaczego w tym dniu? Marzec, czternastego czyli 3,14. Prace można podziwiać na I piętrze w segmencie B.

 

dodał: 14.03.2018 administrator

 

 

ZAPISY DO ŚWIETLICY W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

 

 

Trwają zapisy do świetlicy szkolnej do 8.06.18r. Kartę zgłoszeniową wraz z za świadczeniami z pracy oddajemy do sekretariatu szkoły lub świetlicy szkolnej. Karta zgłoszeniowa do pobrania ze strony internetowej sp45 lub w sekretariacie szkoły.

 

dodał: 13.03.2018 administrator

 

 

WOJEWÓDZKI KONKURS BIBLIOTECZNY "NAMALUJ SWOJĄ KSIĄZKĘ"

 

 

Szczegóły: kliknij tutaj

 

dodał: 13.03.2018 administrator

 

 

ŚWIĘTO PAŃ

 

 

Drogie Panie!
Z okazji waszego święta -spełnienia wszystkich marzeń,
zadowolenia z siebie,
radości życia
i aby każdy kolejny dzień był Dniem Kobiet!
Wszystkiego co najlepsze naszym Paniom
i tym małym i tym dużym życzy męska część naszej szkoły

 

 

dodał: 08.03.2018 administrator

 

 

 

RECITATION COMPETITION - V MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI ANGLOJĘZYCZNEJ

 

 

Uczniowie bytomskich szkół podstawowych wzięli udział w V Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Anglojęzycznej zorganizowanym przez Szkołę Podstawową 45 w Bytomiu. Zadaniem uczestników było nagranie filmu z prezentacją jednego dowolnego wiersza w języku angielskim. W imieniu Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 45 w Bytomiu i organizatorów V Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Anglojęzycznej dla klas 4-7 bardzo serdecznie dziękujemy uczniom i nauczycielom za udział w konkursie i zaangażowanie.
NAGRODZENI UCZNIOWIE:
I miejsce - Agata Myrcik SP 32
I miejsce - Michał Kudzior SP 51
II miejsce - Szymon Jakoweńko SP 46
III miejsce - Michał Ochman SP 45
Wyróżnienie:
Alex Olejniczak SP 46
Laureatom serdecznie gratulujemy, a nauczycielom życzymy dalszych sukcesów zawodowych.

 

dodał: 06.03.2018 administrator

 

 

OŚWIADCZENIE O WYRAŻENIU ZGODY NA UDZIAŁ DZIECI W KONKURSIE "KANGUR"

 

 

Do pobrania oświadczenie

 

dodał: 06.03.2018 administrator

 

 

XII REGIONALNY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ

 

 

Wielkie gratulacje dla Martyny Pukocz, którą przygotowała p. Małgorzata Nowak. Martyna wzięła udział w XII Regionalnym Konkursie Piosenki Angielskiej, pokonała ponad 20 zdolnych osób - wyśpiewała I miejsce - drugi rok z rzędu!!!

 

dodał: 06.03.2018 administrator

 

 

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

 

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich przyszłych pierwszoklasistów wraz z rodzicami na Dzień Otwarty Szkoły Podstawowej nr 45 w Bytomiu, który odbędzie się 21 marca o godz. 17.00 Czeka na Was mnóstwo atrakcji i niespodzianek.
Wspólnie przywitajmy wiosnę!

 

dodał: 06.03.2018 administrator

 

 

ZIMA W SPORCIE

 

 

Zima w sporcie to czas sportów zespołowych. Nasi reprezentanci ze swoich startów przywieźli garść medali i wiele pucharów. Braliśmy udział w turniejach szachowych i w jeździe szybkiej na lodzie. Jednak nasze największe osiągnięcia przedstawiamy poniżej: III miejsce w Bytomiu dla chłopców i dziewcząt w piłce ręcznej, wicemistrzostwo Bytomia w czwórkach siatkarskich chłopców, MISTRZOSTWO Bytomia w czwórkach siatkarskich dziewcząt, I i II miejsce dziewcząt w Zimowym Turnieju Siatkarskim. A na dokładkę 2 medale złote i 2 medale brązowe przywiezione przez naszych pierwszoklasistów z 1 edycji Bytomskiej Ligi Pływackiej.

 

dodał: 06.03.2018 administrator

 

 

KONKURS!

 

 

Umiesz szybko pisać pracując przy komputerze, a do tego nie musisz patrzeć na klawiaturę? Jeśli tak, ten konkurs jest dla ciebie!
W dniu 9 marca 2018 roku o godz. 11.45 odbędzie się konkurs bezwzrokowego pisania na klawiaturze komputera. Osoby, które chcą wziąć udział w konkursie proszone są o zgłaszanie się do Pani Regulskiej-Abdallah ( sala 15) lub przez wysłanie wiadomości na Librusie do dnia 2 marca 2018 roku.
Zapraszamy!

 

dodał: 01.03.2018 administrator

 

 

Nabór uczniów do klasy pierwszej na rok szkolny 2018/2019

 

 

Serdecznie zapraszamy do zapisów uczniów do klasy pierwszej na rok szkolny 2018/2019
Poniżej dokumenty do pobrania:
Komunikat dla rodziców pierwszoklasistów
Uchwała - kryteria rekrutacji
Wniosek
Zgłoszenie

 

dodał: 28.02.2018 administrator

 

 

WIELKANOCNA KARTKA MARZEŃ - KONKURS!

 

 

Serdecznie zapraszamy dzieciaki - naszych najmłodszych Marzycieli - do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na projekt kartki wielkanocnej Stowarzyszenia "Spełniamy Dziecięce Marzenia". Do 12 marca uczniowie klas od I do VI mogą składać propozycje na kartkę z życzeniami u wychowawców. Do finału zakwalifikuje się 5 prac. Jury przyzna jedną nagrodę główną oraz 4 wyróżnienia. I teraz najważniejsze - zwycięska praca posłuży do stworzenia oficjalnej kartki świątecznej, która z okazji tegorocznych Świąt Wielkanocnych zostanie wysłana między innymi do zaprzyjaŸnionych szkół, organizacji, urzędów, przedsiębiorców, dziennikarzy, Policji i Straży Pożarnej. Poza umieszczeniem imienia oraz nazwiska małego artysty na kartce, na autora zwycięskiego projektu czeka nagroda.
Szczegóły w regulaminie: KLIKNIJ TUTAJ

 

dodał: 25.02.2018 administrator

 

 

SPOTKANIA Z MISJONARZEM

 

 

Ostatnie wizyty na wzgórzu św. Małgorzaty były bardzo ciekawe, a to za sprawą misjonarza - O.Michała Tomaszewskiego SVD. Uczniowie klasy 3d przybyli w wizytą na zaproszenie księdza proboszcza przebrani za mieszkańców Czarnego Lądu, by mocniej poczuć żywe opowieści ojca misjonarza. Ojciec Michał ze swoich misyjnych pobytów przywozi zawsze jakieś ciekawe pamiątki, przedmioty, zdjęcia i filmy pokazujące codzienne życie ich mieszkańców oraz misjonarzy. Za oknami sypał śnieg, a dzieci z III d czuły, jakby przeniosły się do tej gorącej krainy. Natomiast uczniowie klasy 3e zostali zabrani przez O. Michała do Oceanii. Przy herbacie i ciasteczkach O. Michał przedstawił uczniom 3e bardzo ciekawą prezentację na temat życia mieszkańców Papui Nowej Gwinei. Później przyszedł czas na oglądanie i podziwianie pamiątek przywiezionych przez misjonarzy werbistów z różnych zakątków świata. Na koniec spotkania każdy dostał niewielki upominek oraz zachował mnóstwo ciepłych wrażeń po tak wspaniałym spotkaniu.

 

dodał: 25.02.2018 administrator

 

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

 

 

21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. święto zostało ustanowione przez UNESCO, by chronić dziedzictwo i różnorodność języków narodowych. Przyłączyliśmy się do obchodów, szukając wyrazów, w których Polacy najczęściej popełniają błędy, pracując nad łamańcami językowymi, czytając teksty bez i z polskimi znakami, a całości przyświecało hasło: Mów do mnie ładnie!ązek.

 

dodał: 21.02.2018 administrator

 

 

ZLOT SAMORZĄDÓW UCZNIOWSKICH

 

 

19 lutego Samorząd Szkolny wziął udział w Zlocie Samorządów Uczniowskich w Katowicach. Nasi przedstawiciele dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o naszym regionie, podziwiali tradycyjne śląskie stroje oraz wysłuchali przemówienia wnuka Stanisława Ligonia oraz zastanawiali się, jacy powinni być młodzi Europejczycy. A jutro do pracy, bo działalność w Samorządzie Uczniowskim to zaszczyt, a także miły ... ale obowiązek.

 

dodał: 20.02.2018 administrator

 

 

TEATROMANIA DLA NAJMŁODSZYCH

 

 

18 luty Szkoła Podstawowa nr 45 w Bytomiu zaprasza 28 MARCA 2018 roku o godz. 9.00 do Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK na VII WOJEWÓDZKI KONKURS TEATRALNY dla uczniów klas I – III szkół podstawowych "TEATROMANIA DLA NAJMŁODSZYCH 2018" pod honorowym patronatem Marszałka Województwa śląskiego Wojciecha Saługi oraz Opery śląskiej. Hasło konkursu: „Teatr bawi, uczy, wychowuje” W związku z VII Miejskim Konkursem Teatralnym "Teatromania dla najmłodszych 2018" serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli przygotowujących grupy teatralne na warsztaty teatralne, które odbędą się w marcu 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 45 w Bytomiu. Warsztaty poprowadzi aktor Teatru Moich Marzeń. Patronat medialny konkursu: Sfera TV, Radio Piekary, "Dziennik Zachodni", "Nasze Miasto", "Życie Bytomskie", "Gazeta Bytomska"

 

dodał: 18.02.2018 administrator

 

 

MYŚLIMY POZYTYWNIE - PROJEKT

 

 

Nasza szkoła przystąpiła do akcji "Szkoła Pozytywnego Myślenia" wspieranej przez MEN, Narodowy Program Zdrowia oraz Instytut Edukacji Pozytywnej. Program skupia się wokół pozytywnych aspektów bycia razem w szkole, wspiera zdrowie psychiczne, uczy, że pozytywne nastawienie owocuje lepszymi wynikami w szkole. Za nami dwa zadania - ebook pt. „Pozytywne opowieści ze szkolnej ławy” oraz ankiety uczniowskie. Przed nami jeszcze wiele ciekawych projektów. Myślmy pozytywnie!

 

dodał: 15.02.2018 administrator

 

 

KONKURSY

 

 

Nasz Szkolny Klub Europejski zdobył pierwsze miejsce w VIII Miejskim Konkursie "Wszystko o Unii Europejskiej" pod patronatem Prezydenta Bytomia! Julia Waniek i Alicja Gadula w świetnym stylu przeszły przez dwa etapy konkursu! W miejskim konkursie plastycznym "Widokówka z Bułgarii" drugie miejsce zajęła Oliwia Oleksy! Brawo!!!

 

 

dodał: 15.02.2018 administrator

 

 

WALENTYNKI

 

 

W dniu świętego Walentego
Nic nie może dziać się złego,
Nikt nie może się dziś złościć,
Bo dziś nadszedł dzień miłości...
Wszystkiego najlepszego
z okazji Walentynek!!!

 

 

dodał: 14.02.2018 administrator

 

 

WYŚLIJ PĄCZKA- DLA AFRYKI

 

 

Jak co roku w pewien czwartek w kąt idą diety i zdrowe nawyki, a na stołach goszczą pączki i faworki. A u nas w "tłusty poniedziałek" wyszliśmy na przeciw hojnym serduszkom naszych uczniów. Włączyliśmy się w akcję "Wyślij pączka do Afryki", by razem z misjonarzami wspomóc budowę szkół w centralnej Afryce. Wielkie poniedziałkowe PąCZKOWANIE dobiegło końca. Dziękujemy za Wasze wielkie serca, które dzielą się tym co najlepsze... DOBREM. Dzięki Wam udało się zebrać 3560 zł, czyli podarować 4 tysiące posiłków dla dzieci w Afryce. Jesteście Wspaniali. Dziękujemy. Dziękujemy również Cukierni Jakubiec za pyszne pączki.

 

 

dodał: 12.02.2018 administrator

 

 

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

 

 

6 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu organizowany z inicjatywy Komisji Europejskiej, a w Polsce przez Polskie Centrum Programu "Safer Internet". Tegoroczne hasło brzmi "Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci". A nas, jeszcze przed feriami, odwiedził przedstawiciel Żandarmerii Wojskowej star.chor. Andrzej Łakomy z prelekcją na temat bezpieczeństwa, odpowiedzialności i szacunku w sieci. W ten sposób przypomnieliśmy sobie zasady panujące w Internecie oraz niebezpieczeństwa wynikające z nieprzestrzegania znanych nam zasad..

 

 

dodał: 11.02.2018 administrator

 

 

GRANT ASSECO

 

 

Dzięki zaangażowaniu rodzica - pani Anny Gorażdży - Stowarzyszenie otrzymało grant w wysokości 10000 zł na dalsze wyposażenie stołówki w projekcie ReAnimacja Stołówki. Zakupiono blat wydawczy pod okno oraz zastawę stołową i sztućce. Obecnie przygotowywany jest kosztorys remontu ścian. Dziękujemy Asseco za wspólne spełnianie marzeń najmłodszych.

 
 

dodał:1.02.2018 administrator

 

 

INTEGRACJA DLA KAŻDEGO

 

 

Nasi uczniowie chętnie integrują się z innymi: czy to starszymi czy młodszymi. Klasy 2a i 2b otrzymały zaproszenie na jasełka w wykonaniu naszych mniej sprawnych kolegów z OREW. Było miło i sympatycznie. Nasi mali aktorzy zaprezentowali się w jasełkach przygotowanych specjalnie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Były kolędy, pastorałki, wierszyki, życzenia i dużo radości szczególnie dla seniorów. A 26 stycznia Bytomskie Centrum Wsparcia odwiedzili nasi chórzyści, To międzypokoleniowe spotkanie było okazją do wspólnej zabawy i śpiewu. Dziękujemy za miłe przyjęcie.

 
 

dodał:26.01.2018 administrator

 

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 

 

Babciu i dziadku!
Wasz dom, to dom wróżki,
gdzie się spełniają marzenia,
to takie miejsce na Ziemi,
gdzie smutek w radość się zmienia.
Wszystkim babciom i dziadkom
z okazji ich święta
samych serdeczności i pociechy z wnuków
życzą uczniowie, dyrekcja, nauczyciele i administracja szkoły

 
 

dodał:21.01.2018 administrator

 

 

BEZPIECZNE FERIE

 

 

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi, w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, Ministerstwo Edukacji Narodowej opracowało poradnik pt. "Co należy wiedzieć przed feriami". Został on zamieszczony po adresem:kliknij tutaj
Tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych, uczniów naszej szkoły odwiedzili dzielnicowi, asp. Marcin Lipiński i mł. asp. Mariusz Budnik, którzy przeprowadzili pogadanki na temat bezpieczeństwa podczas zimowej przerwy. Policjanci opowiadali o tym, w jaki sposób należy zadbać o bezpieczeństwo podczas ferii zimowych. Szczególnie zaakcentowali sytuacje, które mogą wydarzyć się na dzikich ślizgawkach. Dzielnicowi przestrzegali uczniów, aby uważali na siebie i najlepiej unikali takich form zimowej rozrywki. Pamiętajcie o zasadach, a ferie będą udane.

 
 

dodał:17.01.2018 administrator

 

 

AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA

 

 

13 stycznia Nasi uczniowie wzięli udział w IX edycji programu Akademia Bezpiecznego Puchatka. Uczniowie pierwszych klas uczą się, jak być bezpiecznym podczas drogi do szkoły, w szkole, w domu, w Internecie i w czasie zabawy oraz poznają zasady udzielania pierwszej pomocy. W grudniu nasi uczniowie wzięli udział w Ogólnopolskim Teście Wiedzy o Bezpieczeństwie, a w styczniu otrzymali dyplom za swoje umiejętności.,

 
 

dodał:13.01.2018 administrator

 

 

DBAMY O BEZPIECZEŃSTWO

 

 

Nasi uczniowie chętnie odwiedzają Centrum Edukacji Przeciwpożarowej. Tutaj poznają, jakim podstępnym trucicielem jest CZAD, oglądają, czym grozi niewłaściwe zabezpieczenie urządzeń elektrycznych oraz ich nieodpowiednie użytkowanie. Na koniec zadania praktyczne: wprowadzanie w życie zasad obowiązujących podczas wzywania pomocy, wcielanie się w role strażaków: wyjazd do pożaru i gaszenie. To jest zawsze bardzo aktywna i pouczająca wycieczka.

 
 

dodał:13.01.2018 administrator

 

 

WESOŁYCH ŚWIĄT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Aby Święta Bożego Narodzenia były Bliskością i Spokojem,
a Nowy Rok – Dobrym Czasem".
(K. I. Gałczyński)
Ze szczerego serca w ten piękny czas,
gdy gwiazdka świeci dla wszystkich nas,
życzymy miłości, bez trosk i złości,
a w Nowym 2018 Roku
marzeń spełnienia i pomyślności -
uczniowie, nauczyciele i administracja SP45

 

 

dodał: 21.12.2017 administrator

 

 

 

 

Archiwum aktualności 2007/2008

Archiwum aktualności 2008/2009

Archiwum aktualności 2009/2010

Archiwum aktualności 2010/2011

Archiwum aktualności 2011/2012

Archiwum aktualności 2012/2013

Archiwum aktualności 2013/2014

Archiwum aktualności 2014/2015