Aktualności

 

 

NIECH ŻYJĄ WAKACJE

 

 

 

Ciuchy ułożone

Chowam do plecaka.

 Uciekam w drogę

Pozwiedzać trochę świata.

Nie będzie mnie miesiąc

A może w tym nie mam racji

Ale wam życzę udanych

   I słonecznych wakacji.

Szybko minął rok szkolny i... WAKACJE!!!     Życzymy wszystkim, aby wakacje były okresem aktywnego wypoczynku, czasem bezpiecznych i niezapomnianych przygód, aby zawsze dopisywała Wam pogoda i dobry humor. Do zobaczenia za dwa miesiące.

 

dodał: 21.06.2011 redaktor

 

 

 

KONIEC ROKU SZKOLNEGO 2010/2011

 

 

 

Szybko minął rok szkolny. Dzisiaj kończymy kolejny etap naszej edukacji. Jeszcze tylko akademia, nagrody, świadectwa i... WAKACJE!!! Ale zanim to nastąpi, jeszcze Gala Oskarowa, popisy naszych szóstoklasistów podczas finałowej imprezy. Wszyscy zostali docenieni za całoroczny trud, były: nagrody, dyplomy, książki, kwiaty, a na koniec uśmiechy, a nawet ... łzy. W środę wszyscy dostaną swoją cenzurkę, a szóstoklasiści dodatkowo wyniki sprawdzianu po szkole podstawowej. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nasze działania, by uczniowie SP45 mogli rozwijać się i pracować efektywnie.

 

 

dodał: 21.06.2011 redaktor

 

 

 

WYGRALIŚMY PIŁKI!

 

 

 

Dziękujemy wszystkim głosującym w sondzie Polonii Bytom. Dzięki Wam wygraliśmy komplet piłek firmy Spokey do nogi. A wszystko to z powodu Turnieju dla dzieci w wieku 7-8 lat - Agora Kids Cup, który odbył się w dniach 13 i 19 czerwca. Więcej informacji o Turnieju i głosowaniu TUTAJ.

Razem możemy więcej!

 

 

 

zmienione: 21.06.2011 redaktor

 

 

 

 

DZIEŃ SPORTU KLAS MŁODSZYCH

 

 

 

Na poniedziałkowy ranek z niecierpliwością czekali wszyscy uczniowie klas I-III. W tym dniu miało się sprawdzić powiedzenie: W zdrowym ciele, zdrowy duch! A duch rywalizacji nie ginie nigdy. Klasy trzecie walczyły podczas rozgrywek międzyklasowych w "Zbijaka", a były to rewanże za ubiegły rok. Każdy chciał sprawdzić swoje umiejętności na Sprawnościowo-Zwinnościowym Torze Przeszkód. Klasy I i II wzięły udział w zorganizowanym we współpracy z KS Polonia Bytom turnieju mini piłki nożnej Agora Kids Cup. Wszyscy głośno dopingowali swoich kolegów. Z tej okazji utworzyły się małe zespoły cheerliderek, które skutecznie zagrzewały do zwycięstwa swoje drużyny. TO SĄ PRAWDZIWI KIBICE! Impreza była bardzo udana. Szkoda tylko, że organizatorzy nie do końca wywiązali się przedturniejowych ustaleń:(  Teraz zwycięska drużyna "Czerwonych diabłów" z klasy 1a czeka na swoich rywali z innych szkól. Do zobaczenia podczas finału w Agorze w niedzielę 19 czerwca 2011r.

 

 

dodał: 14.06.2011 redaktor

 

 

 

UCZNIOWSKA GIEŁDA PODRĘCZNIKÓW UŻYWANYCH

 

 

 

Serdecznie zapraszamy na Giełdę Używanych Podręczników, która odbędzie się w dniach 15-17 czerwca na stolikach przy portierni, podczas każdej przerwy międzylekcyjnej. Książki muszą być przygotowane do sprzedaży tj. wyczyszczone, posklejane i rozsądnie WYCENIONE. Uczniowie dokonują transakcji między sobą, a nad wszystkim czuwać będzie pani bibliotekarka - mgr G. Bajerska.

Zapraszamy również naszych szóstoklasistów do sprzedaży mundurków młodszym kolegom za symboliczną kwotę:) Mundurki z przypiętym nazwiskiem i ceną można wystawić podczas Giełdy Używanych Podręczników. :)

 

dodał: 08.06.2011 redaktor

 

 

 

DZIEŃ DZIECKA

 

 

 

1 czerwca w sali gimnastycznej odbył się pokaz utalentowanych skarbów z klasy Ic. Okazją był Dzień Dziecka oraz zakończenie realizacji projektu "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy" www.pierwszaki.eu realizowanego w naszej szkole w klasach pierwszych w latach 2009-2011. Przedstawienie przygotowane przez wychowawcę mgr E. Adamską-Sprot oraz mgr A. Piątek pokazało, że każde dziecko posiada zdolności, ze w każdym drzemie talent. Należy tylko go odkryć i rozwijać! Na koniec niespodzianka - każdy uczeń (jako laureat Konkursu Ogólnopolskiego) otrzymał wielkiego pluszowego pieska oraz myszkę-palcynkę. Dzieci prezentujące swoje umiejętności przed ok. 100-osobową publicznością zaśpiewały samodzielnie ułożony rap, który pokazał ich zaangażowanie  w realizację projektu:

Rok do szkoły już chodzimy - i wspaniale się uczymy!

Unia nam zabawki dała - Super Szkołę zgotowała!

Bo zabawa i nauka -tooooooooooooo...

Łatwa sztuka! Łatwa sztuka!!!

Dzisiaj Unii dziękujemy - a efekty pokażemy!

 

dodał: 03.06.2011 redaktor

 

 

 

I PO FESTYNIE...

 

 

 

Sobotni poranek (28.05.2011) przywitał nas deszczem, co zmieniło plany organizacyjne dotyczące Szkolnego Festynu Spełniamy dziecięce marzenia, ale nie popsuło nam humorów. W tym roku imprezie przyświecała myśl Spełniamy dziecięce marzenia… i otwieramy serca. Dzięki hojności uczestników festynu wsparliśmy Hospicjum „Cordis” w kwocie 424zł, a na rzecz Fundacji „Iskierka” przekazaliśmy 317zł. Wśród gości nie zabrakło Prezydenta Bytomia - P. Koja, Pani wiceprezydent H. Biedy, Senatora RP A. Misiołka, Posła na Sejm J. Brzezinki. Wielką niespodzianką imprezy był pokaz akcji ratowniczej, który uświadomił wszystkim, jak ważne jest bezpieczeństwo i rozwaga. Festyn przebiegał w atmosferze sportowej rywalizacji (turniej tenisa stołowego, mecz piłkarski, sportowa rodzinka), a także radości i oczekiwania na wyniki konkursów z nagrodami. Każdy właściciel cegiełki liczył na łut szczęścia i możliwość odpowiedzi na pytania konkursowe. Pytania nie sprawiały trudności i wielu obecnych na festynie odchodziło spod sceny z cennymi nagrodami pozyskanymi od sponsorów. Fundusze zebrane podczas festynu zostaną przeznaczone na modernizację segmentu B. Dziękujemy wszystkim za tak liczny udział i zaangażowanie. Zapraszamy ponownie za rok, a już dziś do GALERII:)

 

 

 

dodał: 03.06.2011 redaktor

 

 

 

GALERIA KLASOWYCH KRZESEŁ 2011

przygotowanych na festyn szkolny 28.05.2011

 

 

 

Festyn szkolny Spełniamy dziecięce marzenia…otwieramy serca

 

 

 

Zapraszamy serdecznie całą społeczność Szombierek na Festyn szkolny Spełniamy dziecięce marzenia w Szkole Podstawowej nr 45 w Bytomiu dnia 28 maja 2011r. w godzinach od 10.00 do 15.00. Inicjatywę festynu, który ma na celu realizację marzeń dzieci, integrację społeczności lokalnej, a także pomoc drugiemu człowiekowi, rozpoczęliśmy 4 lata temu. Z roku na rok przedsięwzięcie cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a organizatorzy dokładają starań, aby program festynu był jak najbardziej atrakcyjny. Nie zapominamy jednak o drugim człowieku. W tym roku festynowi przyświeca myśl Spełniamy dziecięce marzenia…otwieramy serca. Otwieramy serca na pragnienia uczniów naszej szkoły, ale też będziemy wspomagać Hospicjum „Cordis” oraz Fundację „Iskierka”. Ważny cel charytatywny połączymy z dobrą zabawą – w programie m.in. akcja ratownicza (pozorowany wypadek), gra Ukryte skarby, bookcrossing (przynieś swoją książkę i wymień na inną), mini pole golfowe, quady, happening poetycki, atrakcje na scenie, konkurs z cennymi nagrodami i pyszne kulinaria. Szczegóły tutaj oraz na plakatach.

 

 

dodał: 19.05.2011 redaktor

 

 

 

Wizyta uczniów z miasta partnerskiego Vsetin w SP45 w Bytomiu

 

 

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 45 w Bytomiu gościli rówieśników z miasta partnerskiego Vsetin, pierwszy raz tak liczną grupę (14 uczniów i 2 nauczycieli). Była to rewizyta, ponieważ we wrześniu tego roku szkolnego, uczniowie ze naszej szkoły przebywali we Vsetinie. Wizyta uczniów i nauczycieli czeskich mogła odbyć się dzięki zaangażowaniu Referatu Współpracy z Zagranicą oraz koordynatora akcji w SP45 mgr A. Dziadek i mgr J. Wawrzyniak. Czesi przebywali u polskich rodzin swoich rówieśników. Rodzice uczniów SP45 z radością przyjęli czeskich uczniów, przybliżając im tradycje i zwyczaje polskiego domu. Zaplanowany program wizyty był bardzo intensywny, pragnęliśmy pokazać szkołę, nasze miasto, a przede wszystkim polską gościnność. W piątek 13 maja Czesi zwiedzili szkołę, ogród, pracownie oraz obejrzeli film o Bytomiu. Odbyły się wspólne zajęcia na ścianie wspinaczkowej w Hali na Skarpie. W sobotę 14 maja, udaliśmy się do Muzeum Chleba, zwiedzaliśmy Galerię Motoryzacji. Spacer ścieżką ekologiczną w Sportowej Dolinie, a następnie wspólny obiad i zajęcia sportowe w Hali na Skarpie i zabawy na boisku szkolnym. W niedzielę 15 maja uczniowie SP45 pokazali czeskim rówieśnikom zabytki i piękno naszego miasta. Celem wizyty była integracja, wzajemne poznanie oraz nawiązanie przyjaźni. Gości pożegnaliśmy 15 maja, mając nadzieje na dalsze spotkania.

 

 

dodał: 19.05.2011 redaktor

 

 

 

PARADA SCHUMANA

 

 

 

7 maja uczniowie z kl. V-VI oraz Szkolny Klub Europejski  pod opieką p. A. Dziadek i Rodziców: p. A. Zyg, p. J. Kostka, p. I. Kędzi i p. B. Szulc, już dziewiąty raz wzięli  udział w Paradzie Schumana, która odbywa się co roku w Warszawie. Parada organizowana jest od 1999 roku przez Polską Fundację im. Roberta Schumana i jest wydarzeniem unikalnym w skali całego świata. Szkolny Klub Europejski i Szkolny Klub Wolontariatu już od pewnego czasu przygotowywał się do tego wydarzenia. Zorganizowaliśmy na terenie szkoły i osiedla Wolontariadę. Tegoroczna Parada, pod hasłem Europejskiego Dnia Wolontariatu, ruszyła w samo południe z Placu Zamkowego i przeszła Traktem Królewskim na Nowy Świat. Po pochodzie uczniowie zwiedzali atrakcje Miasteczka Europejskiego, odwiedzali stoiska informacyjne instytucji unijnych, brali udział w zabawach i konkursach z nagrodami. Następnie udaliśmy się na Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie widzieliśmy zmianę warty. Niezwykle urokliwa jest Starówka i Pomnik Syrenki. Przed pożegnaniem Warszawy, zbiórka jak co roku przy Kolumnie Zygmunta Augusta. W następnym, dla nas jubileuszowym  roku, również pojedziemy na Paradę Schumana.

 

 

dodał: 19.05.2011 redaktor

 

 

 

PRZYSZLI PIERWSZOKLASIŚCI POZNALI NASZĄ SZKOŁĘ

 

 

 

Dlaczego podgrzewany balon czasem nie pęka? Czy w szkole może być kino? Czy po tablicy można pisać tylko kredą? W jaki sposób sala lekcyjna zamienia się w scenę teatralną? Jak uczyć się, bawiąc?

Odpowiedź na te i szereg innych pytań poznali przyszli pierwszoklasiści i ich rodzice podczas Dnia Otwartego Szkoły Podstawowej nr 45 w Bytomiu, który odbył się 11 maja. Gości powitał śpiewająco Chór szkolny Belcanto pod batutą p. B. Orlińskiej-Grzyb. Do rodziców i przyszłych pierwszaków zwróciła się dyrektor szkoły U. Łazuka-Datko, zapraszając do wspólnego zwiedzania budynku szkoły, zadawania pytań, zapoznania się z bogatą ofertą placówki. Przed gośćmi drzwi otworzyły wszystkie sale, a w nich czekały liczne zajęcia – plastyczne niespodzianki, ruchowe zabawy, komputerowe zmagania, przyrodnicze doświadczenia, taneczne pokazy, filmowe atrakcje. Każdy uczestnik przedsięwzięcia otrzymał specjalne wydanie gazetki szkolnej Kameleon z informacjami i poradami dotyczącymi pierwszej klasy. Na zakończenie gościom zaprezentowała się grupa teatralna w rewelacyjnym przedstawieniu Kopciuszek na wesoło kierowana przez p. Małgorzatę Nowak. Dzień Otwarty SP45 przygotowały nauczycielki klas 1-3, p. B. Orlińska-Grzyb, p. B. Kośla, p. T. Tyczka, p. A. Marciniak i p. J. Kściuczyk. Z Rodzicami przyszłych pierwszoklasistów spotkamy się już niedługo, bo 25 maja o godzinie 17.30 na zebraniu.

 

 

dodał: 19.05.2011 redaktor

 

 

 

ŻYWE SERCE - SYMBOL OTWARTOŚCI I POMOCY

 

 

 

6 maja na boisku naszej szkoły zebrali się uczniowie, nauczyciele i wszyscy pracownicy, aby stworzyć ogromne, żywe, czerwone serce. Z ponad 700 osób powstał symbol pomocy drugiemu człowiekowi, znak otwartości, a także logo tegorocznego festynu. Moment utworzenia serca został zatrzymany w kadrze – na inicjatywę odpowiedziała Straż Pożarna z Bytomia, która udostępniła nam wóz strażacki z wysięgnikiem, a zdjęcie wykonał p. Tomasz Isalski z WAIKIKI. Przedsięwzięcie to zainicjowało festyn szkolny, który obędzie się 28 maja 2011r. pod hasłem: Spełniamy dziecięce marzenia…otwieramy serca. Zdjęcie „żywego serca” będzie stanowiło cegiełkę rozprowadzaną podczas festynu.

 

 

dodał: 11.05.2011 redaktor

 

 

 

POKAZ UMIEJĘTNOŚCI JAKO ZAPROSZENIE

 

 

 

We wtorek gościliśmy w naszej szkole przyszłych koszykarzy - teraz uczniów Gimnazjum nr 6, którzy pokazali swoje umiejętności sportowe. Wszyscy podziwiali sprawność starszych kolegów, opanowanie piłki, umiejętności rzutowe. Na koniec zawodnicy trenujący pod okiem p. Mariusza Kubiaka spróbowali swoich sił pokazując bardzo widowiskowe wsady. Każdy chętny - czy to duży, czy  mały, pierwszo- czy szóstoklasista, czy to chłopak czy dziewczyna może nauczyć się techniki gry w koszykówkę wybierając się na trening do hali przy ul. Kosynierów 17. Informacje dodatkowe na treningach: w poniedziałki 15.30 na hali oraz w środy 15.30 w G6 lub po nr tel. 663692499. Zapraszamy wszystkie koszykarskie talenty:)

 

 

dodał: 11.05.2011 redaktor

 

 

 

GRUNT TO DOBRE WYCHOWANIE

 

 

 

W maju uczniowie klasy 3b wspólnie z wychowawczynią mgr E. Bonk i panią pedagog mgr M. Rogozińską przygotowały inscenizację pt. "Grunt to dobre wychowanie" dla uczniów klas młodszych naszej szkoły. Przedstawienie zakończyło realizację projektu "Z kulturą na Ty" w ramach którego, propagowano stosowanie zasad kulturalnego zachowania się w różnych sytuacjach. Mamy nadzieję, że teraz wszyscy są już...z Kulturą na Ty:)

 

 

dodał: 11.05.2011 redaktor

 

 

 

SZKOLNA MAJÓWKA

 

 

 

Tegoroczny weekend majowy miał dla nas zapach włoskiej wiosny. Razem z p. dyrektor - U. Łazuką-Datko, J. Chromicz, N. Luhową oraz M. Zwanziger - nauczycielką SP54 - uczniowie naszej szkoły wraz z członkami rodzin zainteresowani poznawaniem włoskiej kultury wyruszyli do Wenecji i w okolice Jeziora Garda. W bajecznym Gardalandzie, ogromnym parku rozrywki, szaleństwom nie było końca. Park wodny Sealive urzekał pięknem morskich i oceanicznych stworzeń, a dla miłośników zabytków prawdziwy raj otwarł się w Wenecji. W Weronie. którą także mieliśmy okazję zwiedzić niejeden z nas westchnął na słynnym balkonie Julii. Czy ktoś wypatrzył na horyzoncie Romea? Niech to już pozostanie tajemnicą.

 

 

dodał: 11.05.2011 redaktor

 

 

 

MAJOWE ROCZNICE

 

 

 

Z okazji 220 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz 90 rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego odbył się w SP45 w Bytomiu apel pod hasłem: Świętujemy majowe wydarzenia, który przygotowała mgr K. Gałuszczyńska-Wiejacha z uczniami klasy 5a. Nie była to jednak jedyna atrakcja przygotowana na tę okoliczność. 2 maja wystawiliśmy siedem drużyn, które wzięły udział w grze miejskiej POWSTAŃCZY WSZĘDOŁAZ. Nasza najlepsza drużyna Bytom na 102 z 6a w składzie: A. Staśczak, M. Matejczyk, P. Olesiak, N. Przybyszewska, A. Kisielewicz pod opieką pani I. Kędzia, została jednym z trzech laureatów imprezy. Oprócz lepszego poznania historycznych zakątków naszego miasta drużyna wywalczyła główną nagrodę: wycieczkę do Warszawy. Pozostałe drużyny wygrały wejściówki na basen i do BCK. Gratulujemy efektywnego spędzenia wolnego czasu.

 

 

dodał: 05.05.2011 redaktor

 

 

 

BRILLIANT KIDS

 

 

 

W kwietniu w naszej szkole miał miejsce finał I edycji Miejskiego Konkursu "Brilliant Kids" adresowanego do uczniów uczących się jęz. angielskiego. Organizatorami były anglistki SP45: A. Górecka, M. Ryś, A. Panasewicz, A. Piątek. Pierwszy etap odbył się 9 marca, kiedy to uczestnicy w swoich szkołach rozwiązywali test. Na podstawie wyników testu ogłoszono listę finalistów - po 5 osób w dwóch kategoriach wiekowych. 19 kwietnia - etap ustny w SP45 miał formę teleturnieju. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą, umiejętnościami językowymi i refleksem. Poziom był bardzo wyrównany. Ostatecznie: Klasy I-III: 1. W. Biguszewski SP45, 2. W. Marek SP51, 3. W. Pajdzik SP46. Klasy IV-VI: 1. J. Telesińska SP45, 2. S. Ciombar SP 51, 3. J. Jagodziński SP38. Gratulujemy! Zwycięzcy odebrali nagrody 27 kwietnia w Szkole Językowej "EDUKOM" w Bytomiu - sponsora konkursu.

 

 

dodał: 11.05.2011 redaktor

 

 

 

DZIEŃ ZIEMI

 

 

 

Obchody Światowego Dnia Ziemi co roku odbywają się 22 kwietnia 2011r. W związku z trwającym Międzynarodowym Rokiem Lasów ogłoszonym przez ONZ tematem wiodącym tego święta jest "Las - całkiem blisko nas". W naszej szkole, jak co roku, hucznie obchodziliśmy okres w okolicy tego święta. Była: nauka segregacji odpadów na przykładzie kartoników po sokach otrzymanych w ramach programu 5 porcji warzyw w szkole, quiz tematyczny o witaminkach, wizyta w Muzeum Górnośląskim na lekcji muzealnej dotyczącej lasów na Śląsku, zbiórka darów na rzecz schroniska dla zwierząt, sadzenie nowych roślin w otoczeniu szkoły, a także udział w wielu konkursach międzyszkolnych. Dziękujemy wszystkim za aktywne dbanie o najbliższe środowisko i gratulujemy olbrzymiej wiedzy ekologicznej:)

 

 

dodał: 29.04.2011 redaktor

 

 

 

NAGRODA - PODRÓŻ DO STRASBURGA

 

 

 

W dniach 3-6 kwietnia 2011r. nasi piątoklasiści: J. Kostek, A. Stypułkowska, P. Jonkowski, A. Dera i A. Kołton wraz z opiekunem p. A. Dziadek wyjechali do Strasburga. Wyjazd był nagrodą, którą ufundowała  Polską Fundację im. Roberta Schumana, za zajęcie drugiego miejsca w konkursie „Try on the Treaty”(gra pokazywała, jak działa Unia Europejska po wejściu w życie traktatu z Lizbony). Jednym z pierwszych punktów programu było spotkanie w biurze Rzecznika Praw Obywatelskich. W tajniki działalności tej jakże ważnej instytucji, wprowadzała nas pani mecenas. I najważniejszy punkt programu - wizyta w naszym Parlamencie Europejskim.. Krótkie spotkania i rozmowy, wspólne zdjęcia  z europosłami: p. M. Handzlik i p. S. Grzybem. Mieliśmy okazję przebywać w sali obrad podczas głosowania. To wyjątkowe uczucie, być tam, gdzie dzieje się coś naprawdę ważnego. Wszystko, co dobre ma swój koniec. Wróciliśmy do szkoły i pełni sił do nauki, bo przecież była to nagroda za naszą wiedzę.

 

 

dodał: 20.04.2011 redaktor

 

 

 

Rodzice przyszłych pierwszoklasistów!

 

 

 

Zdając sobie doskonale sprawę z tego, jak ważnym wydarzeniem w życiu dziecka i jego rodzica jest przekroczenie progu szkoły, zapraszamy serdecznie na DZIEŃ OTWARTY SP 45 w Bytomiu, który odbędzie się 11 maja 2011 r. w godzinach 16.00 – 18.00. Przyszedł czas, aby się poznać – spotkać przyszłe wychowawczynie, zajrzeć do sal lekcyjnych, zapoznać się z ofertą zajęć dodatkowych, podejrzeć, jak uczniowie rozwijają się w naszej szkole i oswoić z jej atmosferą. Pierwszoklasisto, 11 maja złap mamę lub tatę za rękę i przyprowadź do SP 45! Twórz i odkrywaj z nami! Szczegóły programu Dnia Otwartego na plakatach.

 

dodał: 20.04.2011 redaktor

 

 

 

WYNIKI PRÓBNEGO SPRAWDZIANU

organizowanego przez OPERON

 

 

 

13 stycznia nasi uczniowie wraz z innymi kolegami z polskich szkół pisali próbny sprawdzian szóstoklasisty (słupek zielony). Po otrzymaniu wyników okazało się, że jesteśmy lepsi od średniej województwa (słupek żółto-niebieski) i średniej krajowej (biało-czerwony). Nasi uczniowie uzyskali średnio 28,24 p. 31 marca uczniowie klas trzecich zmierzyli się ze sprawdzianem organizowanym na zakończenie I  etapu nauki. Nasi uczniowie wypadli jeszcze lepiej zdobywając śr. 35,3 p. Gratulujemy wiedzy i umiejętności:) Teraz czekamy na wyniki testu ogólnopolskiego.

 

 

dodał: 20.04.2011 redaktor

 

 

 

WESOŁYCH ŚWIĄT

 

 

 

Życzymy Wszystkim,

aby nadchodzący czas świąteczny stał się okazją do prostej radości - ze zwycięstwa  życia, budzenia się wszystkiego na nowo.

Wraz z nadejściem Wielkanocy i wiosennych chwil, niech kiełkują w Was nowe pomysły i ożywia się wyobraźnia.

 

Dyrekcja,

Grono Pedagogiczne i Uczniowie

SP45 w Bytomiu.

 

dodał: 20.04.2011 redaktor

 

 

 

 

DZIĘKUJEMY

 

 

 

Dzieląc się z innymi, dajemy tak niewiele, a możemy uszczęśliwić tak wielu. Opiekun TPD wraz z klasami 2a, 2b, 3a, 3c i ich wychowawcami przygotował paczki z zebranych przez wszystkie klasy w szkole produktów. Dziękujemy szczodrym darczyńcom, którzy przyczynili się do zadowolenia potrzebujących rodzin i spełnili ich marzenia o świątecznym stole.

Wiosny w sercu, pogody ducha! Szczęśliwych i spokojnych Świąt Wielkanocnych życzy Szkolny Oddział TPD :)

 

dodał: 20.04.2011 redaktor

 

 

 

POMÓŻMY ZWIERZĘTOM

 

 

Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody organizuje akcję „Pomóżmy bezdomnym zwierzętom”. Zbieramy: suchą karmę dla psów i kotów, koce, pojemniki, miseczki i inne rzeczy potrzebne zwierzętom w schronisku. Natomiast we współpracy z biblioteką LOP ogłasza szkolne eliminacje do XIII  MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY „DZIECKO I PIES”. Dary dla schroniska i prace plastyczne można przynosić do końca maja. Szczegóły znajdziecie na ogłoszeniach rozwieszonych na terenie szkoły. Przyłącz się do naszej akcji!

 

dodał: 15.04.2011 redaktor

 

 

 

O POCZĄTKACH TEATRU NA WESOŁO

 

 

Dionizos wraz ze swym radosnym orszakiem zawitał do naszej szkoły z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Dionizje to były arcywielkie, nie zabrakło towarzystwa muz i żywiołowych reakcji publiczności. Wszyscy bawili się wyśmienicie, a przy okazji mogli stanąć oko w oko z potężnymi władcami Olimpu, gdyż 7.04.2011r na małej sali gimnastycznej współczesność przeplatała się z czasami dawno już minionymi. Wszystko to było możliwe dzięki Kołu Żywego Słowa, które pod kierunkiem p. Marty Sołtysik-Warchał przygotowało wesoły spektakl o początkach teatru i dodało nam skrzydeł J. Dziękujemy p. Jolancie Krysińskiej za artystyczne wsparcie w wykonaniu dekoracji.

 

dodał: 14.04.2011 redaktor

 

 

 

 

PIERWSZAKI ZDOBYŁY NAGRODĘ OGÓLNOPOLSKĄ

Miło nam poinformować o wynikach konkursu „Bajkowy świat małych odkrywców” zorganizowanego przez Grupę Edukacyjną S.A. Beneficjenta Projektu „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”. Ostatecznie udało się wybrać 20 bajek, które zostaną opublikowane w formie książki. Dzieci ze zwycięskich klas otrzymają od Grupy Edukacyjnej S.A., beneficjenta projektu „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”, nagrody w postaci maskotki. Zwycięską bajką w konkursie „Bajkowy świat małych odkrywców” została m.in. praca klasy Ic SP45 w Bytomiu pt. „Drobniaczek. Historia pewnej monety”. Gratulujemy!

 

 

dodał: 05.04.2011 administrator

 

 

WARTO PISAĆ POPRAWNIE

 

 

Niewielu z nas wie, że ignorowanie zasad ortografii i interpunkcji stoi w opozycji do reguł kulturalnego zachowania - nie wypada pisać w listach, pismach, zaproszeniach, a nawet mailach pisać w sposób niezgodny z regułami. Jest to również przejaw braku szacunku do osoby odbiorcy. W celu propagowania nawyku stosowania zasad ortograficznych i interpunkcyjnych od trzech lat w naszej szkole organizowane jest dyktando dla klas starszych. 31 marca odbył się III Szkolny Konkurs Ortograficzny pod hasłem: Jestem mistrzem ortografii. Uczniowie zmagali się z tekstem dyktanda ułożonego przez p. Joannę Kściuczyk. Bezbłędnie tekst ten napisał Mikołaj Patalong z 6a. Pozostałe wyniki w zakładce: konkursy. Atrakcyjne nagrody ufundowane przez szkołę oraz wydawnictwo Operon wręczyła wszystkim uczestnikom dyrektor szkoły p. U.Łazuka-Datko.

 

dodał: 31.03.2011 redaktor

 

 

 

UWAGA - WAŻNE!!!

 

5 kwietnia (wtorek) uczniowie klas VI piszą zewnętrzny sprawdzian po klasie VI. Uczniowie przychodzą w stroju odświętnym, przynoszą: 2 długopisy z czarnym wkładem, linijkę, cyrkiel, ołówek, gumkę oraz LEGITYMACJĘ szkolną. Pozostali uczniowie w tym dniu mają dzień wolny od zajęć lekcyjnych. Świetlica będzie czynna dla dzieci po wcześniejszym zgłoszeniu.

 

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE:   11,12,13 kwietnia

Klasy I-III 8.30 - zbiórka przed szkołą o godz. 8.00

Klasy IV-VI 9.45 - wyjście do kościoła po pierwszej lekcji

Po rekolekcjach uczniowie wracają na pozostałe lekcje 

 

dodał: 28.03.2011 administrator

 

 

 

ZAGŁOSUJ NA NASZĄ SZKOLNĄ WITRYNĘ

 

 

Zagłosuj na nas! Szukaj w Interkl@sie! Po raz kolejny przystąpiliśmy do konkursu na najlepszą szkolną stronę internetową. Bardzo prosimy o codzienne głosowanie na naszą witrynę na stronie interkl@sy. Wystarczy kliknąć na logo, które automatycznie przenosi na stronę konkursu. Dziękujemy za codzienne głosy:)

 

dodał: 08.02.2011 administrator

 

 

MY ENGLISH BOOK

 

 

1 kwietnia w naszej szkole gościli laureaci I Międzyszkolnego Konkursu „My English Book”. Konkurs adresowany był do uczniów klas 1-3. Organizatorami konkursu były mgr A. Panasewicz i mgr A. Piątek. Zadaniem uczestników było wykonanie książeczki z tekstem w języku angielskim. Oceniana była poprawność językowa, estetyka wykonania oraz pomysłowość w zakresie formy i tekstu. W konkursie wzięło udział ponad stu uczniów z bytomskich szkół. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa i drobne upominki zaś laureaci dyplomy i nagrody: książki i maskotki. Sponsorami w konkursie były osoby prywatne i wydawnictwo Longman. Na uroczystość wręczania nagród przybyli laureaci wraz z nauczycielami. Goście obejrzeli również przedstawienie w języku angielskim „Puss in Boots”, które przygotowali uczniowie klasy 2b pod opieką pani Aleksandry Piątek. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i zaangażowanie, zaś laureatom jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

 

zmienione: 04.04.2011 administrator

 

 

WAŻNE INFORMACJE DLA RODZICÓW I UCZNIÓW

 

 

W związku z planem zwiększenia bezpieczeństwa w szkole i wokół budynku zostały wprowadzone ograniczenia związane z dostępem do szkoły:

 

1. Wejście do szkoły tylko wejściem głównym

 

2. Identyfikatory dla rodziców chcących poruszać się po szkole podczas trwania lekcji (odbiór na portierni wraz z koniecznością wpisania się do zeszytu wejść)

 

3. Rodzice oczekujący na dzieci proszeni są o pozostanie w holu głównym szkoły, przy portierni.

 

dodał: 28.03.2011 administrator

 

 

SKLEPIK PRZYJACIÓŁ POLSKIEJ AKCJI HUMANITARNEJ

 

Serdecznie zapraszamy do Sklepiku Przyjaciół Polskiej Akcji Humanitarnej, który działa w naszej szkole od lutego 2011r. Uczniowie Szkolnego Klubu Wolontariatu z wielkim zaangażowaniem podjęli pracę w sklepiku sprzedając materiały PAH. Kupione w sklepiku towary wspomogą: Kampanię Wodną (budowa studni w Afryce), Program Pajacyk (dożywianie dzieci), Akcja Edukacja (pozyskanie środków na edukację w Afganistanie). Uczniowie pod opieką A. Dziadek i J. Wawrzyniak prowadzą sklepik po lekcjach. Serdecznie zapraszamy!

 

dodał: 28.03.2011 administrator

 

 

POZNAJEMY HISTORIĘ...NA ŻYWO

25 marca gościliśmy w naszej szkole rycerzy z Bractwa  Rycerskiego Zamku Będzińskiego. Goście pokazali nam średniowieczne stroje chłopów, mieszczan i rycerzy. Każdy mógł włożyć zbroję czy czepiec, założyć metalową kolczugę czy zasłonić się tarczą. Ciekawie opowiadali o życiu w średniowiecznym zamku oraz o zwyczajach na dworze. Odważni zmierzyli się podczas trzymania mieczy - co okazało się nie lada wyczynem. Na koniec pokazali nam walkę rycerską na miecze. Wszyscy dobrze się bawili łatwo przyswajając historię w łatwej i przyjemnej formie.

 

dodał: 28.03.2011 administrator

 

 

KONKURS WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ

 

 

24 marca w naszej szkole Bytomskie Szkolne Kluby Europejskie wzięły udział w VI edycji Miejskiego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej pod hasłem "Polak, Węgier dwa bratanki". Tytuł tegorocznego konkursu jest nawiązaniem do węgierskiej i polskiej prezydencji w Unii. Dla naszych gości Szkolne Koła Teatralne pod kierunkiem M. Nowak oraz J. Wawrzyniak przygotowały przedstawienia nawiązujące do historii Polski i Węgier. Drużyny SKE odpowiadały na pytania przygotowane przez konsultantów RCIE w Katowicach oraz Europe Direct Katowice. Wyniki konkursu do pobrania w sprawozdaniu, a zdjęcia w galerii

 

dodał: 28.03.2011 administrator

 

 

WITAMY WIOSNĘ ... TEATRALNIE

 

 

21 marca w naszej szkole zakończyliśmy Szkolne Dni Teatru, które zorganizowały dla klas młodszych p. M. Nowak, M. Hojka i A. Pęcek z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, który obchodzimy 27 marca. Nasi uczniowie pokazali, że na scenie czują się jak ryby w wodzie. Wspaniale łączą ruch sceniczny, pokazują emocje, a podczas swoich występów budują niepowtarzalną atmosferę. Uczniowie klasy 2a pokazali swoim rodzicom przedstawienie "Czerwony Kapturek". Aktorzy Szkolnej Grupy Teatralnej przedstawili bajkę "Kopciuszek XXI wieku", którą zdobywali nagrody i wyróżnienia. Uczniowie klasy 3c zaprezentowali wiadomości o teatrze i poprowadzili zgaduj-zgadulę "Czy znasz tytuły baśni". Wszyscy dobrze się bawili tworząc projekt lalki, kukiełki czy rozwiązując quiz "Czy jesteś widzem doskonałym"

 

dodał: 25.03.2011 administrator

 

 

GŁOSUJ NA BYTOM W KONKURSIE MONOPOLY

 

 

Producenci znanej gry planszowej Monopoly przygotowują nową polską edycję tej gry. Postarajmy się, aby Bytom znalazł się na planszy tej popularnej gry. Wystarczy się zarejestrować, wyszukać Bytom na liście miast i oddać codziennie swój głos do 20 marca na stronie www.monopoly.pl Przyłącz się i Ty!

 

dodał: 10.03.2011 administrator

 

 

SZKOLNE OSTATKI

 

 

Zgodnie z tradycja w ostatni dzień karnawału dzieci przebierają się w stroje charakterystyczne dla ludzi mieszkających w zamkach (królowie, królowe, księżniczki, rycerze, giermkowie) oraz postacie, bez których zamki by się nie obyły (duchy, wróżki, czarownice). W tym dniu odbywają się mini konkursy historyczne "Dawno temu na zamku", matematyczne "Rycerz-matematyk", plastyczne "W zaczarowanym zamku". Wszystkim życzymy udanych ostatków:)

Dzisiaj również przypada 8 marca -Dzień Kobiet. Życzymy więc tym dużym i tym małym, kobietom i dziewczynom, miłego dnia, uśmiechu na twarzy, który sprawia, że wszystkim żyje się lepiej. :)

 

dodał: 08.02.2011 administrator

 

 

SZKOLNE SPOTKANIA Z POLICJANTEM

 

 

W dniach 24-28 luty zaprosiliśmy do szkoły policjanta, który rozmawiał z uczniami na temat bezpieczeństwa. St. post. Adam Pawełczyk uświadamiał uczniów jakie niebezpieczne sytuacje mogą wystąpić, gdy dziecko pozostaje samo w domu oraz przypomniał uczniom, że nie wszystkim dorosłym można ufać. Chcemy, by nasi uczniowie byli ostrożni w kontaktach z obcymi i reagowali na podejrzane zachowania innych osób. Uczniowie byli zadowoleni ze spotkania, chętnie dzielili się posiadaną wiedzą, a także zadawali pytania na nurtujące ich tematy. Warto spotykać się z ekspertami.

 

 

dodał: 07.03.2011 administrator

 

 

WALENTYNKI

 

 

Dzisiaj 14 lutego - Walentynki czyli Dzień Zakochanych. Gdy za oknem mróz i chłód, w naszych sercach robi się ciepło. Jak co roku w tym dniu Samorząd Szkolny powołał do życia Szkolną Pocztę Walentynkową, by każdy mógł wysłać swoją walentynkę do osoby, którą darzy ciepłym uczuciem. Dla chcących się sprawdzić biblioteka organizuje konkurs walentynkowy, a Samorząd Szkolny -dyskoteki. Wszystkim życzymy udanego Dnia Św. Walentego.

 

dodał: 14.02.2011 administrator

 

 

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

 

 

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W roku 2011 obchody DBI przypadają na 8 lutego. Tegoroczne hasło – „Internet to więcej niż zabawa. To Twoje życie” - ma na celu zwrócenie uwagi na wpływ i konsekwencje internetowej aktywności dzieci i młodzieży. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu „Safer Internet”. Głównym partnerem DBI 2011 jest Fundacja Orange.

 

dodał: 08.02.2011 administrator

 

 

PRZEKAŻ 1% PODATKU

 

 

W tym roku nie trzeba iść do banku ani na pocztę, żeby zrobić przelew! Wystarczy dobrze wypełnić PIT - Urząd Skarbowy sam prześle pieniądze.

Powyżej przykład jak wypełnić PIT,a na przykładzie PIT-28.

 

 dodał: 14.01.2011 redaktor

 

 

 

PROJEKT "PATRZ I ZMIENIAJ"

 

 

28 stycznia  w naszej szkole odbyły się warsztaty, które poprowadził Pan Łukasz Zych z Centrum Edukacji Obywatelskiej z Warszawy. W warsztatach wzięli uczniowie z klas 5c, 5e, 6a, 6b: J. Kostek, A. Adamek, S. Kwaśnik, A. Preficz, M. Matejczyk, A. Szulc, Julia i Alicja Staśczak, A. Dziub, M. Fiuk, P. Musialik. W czasie zajęć uczniowie zapoznali się z tematyką globalnych współzależności m.in. sprawiedliwy handel oraz roli konsumentów w światowej gospodarce, podstawowych prawach człowieka. Projekcja filmu ,"Święta woda” przybliżyła uczniom problem z dostępem do wody pitnej w wybranych rejonach świata. Uświadomiło to uczniom, że przez swoje codzienne działania, mają również wpływ na zasoby wody pitnej. Miła atmosfera wytworzona przez prowadzącego sprzyjała otwarciu się uczniów i swobodnych wypowiedziach na poruszany i omawiany temat. Uczniowie w projekcje PATRZ I ZMIENIAJ pod okiem mgr A. Dziadek i M. Sołtysik-Warchał mogą nawet poprzez swoje małe działania wpływać na świat wokół siebie oraz stawać się bardziej świadomym i odpowiedzialnym. Wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni z przeprowadzonych warsztatów.

 

dodał: 12.01.2011 redaktor

 

 

II MIEJSCE W GRZE ON-LINE

 

 

Szkolny Klub Europejski - uczniowie z klas 5a,5e,6a,6c,6b pod opieką A. Dziadek włączyli się w grę internetową Try on the Treaty. Uczniowie wcielili się w rolę europosłów, wybrali grupę polityczną oraz komisję. W ramach gry odpowiadali na pytania dotyczące traktatu lizbońskiego oraz głosowali na tematy, które były podejmowane przez Parlament Europejski. Gra przygotowana przez Polską Fundację im. Roberta Schumana pokazywała jak działa Unia Europejska po wejściu w życie traktatu lizbońskiego. Bardzo aktywnym Szkolnym Klubem Europejskim okazała się Szkoła Podstawowa nr 45 zajmując 2 miejsce. Przedstawiciele SKE pojadą na wycieczkę do Parlamentu Europejskiego w Strasburgu w dniach 3-6 kwietnia 2011r. GRATULUJEMY!

 

dodał: 13.01.2011 administrator

 

 

BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

 

 

Nadchodzą ferie zimowe. Najlepiej spędzić je na świeżym powietrzu pamiętając jednak o zasadach bezpieczeństwa. Pamiętaj, by nie wchodzić na zamarznięte stawy, jeziora, rzeki. Nie zjeżdżaj z górek w pobliżu jezdni. Na łyżwach ślizgaj się na lodowisku. Na stoku stosuj się do dekalogu narciarza. Uważaj podczas zabawy ze śnieżkami. Najbezpieczniej jest bawić się pod opieką rodziców lub opiekunów. Pamiętaj - nie ufaj obcym i nie przyjmuj od nich żadnych prezentów. Wszystkim życzymy udanych ferii i do zobaczenia 31 stycznia:)

 

dodał: 13.01.2011 administrator

 

 

PRÓBNY SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

 

13 stycznia uczniowie klas szóstych piszą ostatni próbny sprawdzian. Rozpocznie się on o godzinie 9.00. Piszemy odtwarzając warunki prawdziwego sprawdzianu, który napiszecie w kwietniu. Sprawdzian potrwa 60 minut więc przynosimy do szkoły podręczniki i zeszyty na zajęcia. Na sprawdzian przynosimy: legitymację, czarny długopis, ołówek, gumkę, linijkę, ekierkę, kątomierz i cyrkiel. Przypominam również uczniom klas VI o zakładce sprawdzian szóstoklasisty na naszej stronie internetowej, gdzie znajdziecie przykładowe sprawdziany.

A po sprawdzianie najlepsi informatycy naszej szkoły wezmą udział w Konkursie Informatycznym "Bóbr". Tegoroczna V edycja rozpocznie się o godz. 12.00 w pracowni komputerowej.

 

dodał: 12.01.2011 administrator

 

 

   KOZIOŁEK MATOŁEK ... Z UKRAINY

 

 

11 stycznia gościli w naszej szkole uczniowie i ich opiekunowie z Centrum Kulturalno - Oświatowego im. Kornela Makuszyńskiego ze Wspólnoty Polskiej miasta Stryja. Stryj – to miasto na Ukrainie, w którym urodził się K. Makuszyński, więc w holu szkoły zorganizowali  wystawę Życie i działalność K. Makuszyńskiego. Pani Tatiana Bojko - dyrektor Centrum Kultury Języka Polskiego w Stryju prowadziła zajęcia dla uczniów naszej szkoły o tradycjach i zwyczajach Świąt Bożego Narodzenia na Kresach. Nasi goście oglądali naszą szkołę, uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez A. Dziadek na temat historii integracji europejskiej, pochwalili się swoją znajomością jęz. polskiego, a później zaprezentowali naszym uczniom przedstawienie Przygody Koziołka Matołka. Dzieci entuzjastycznie reagowały na popisy aktorskie naszych gości, a ich występ nagrodziły gromkimi brawami. Na koniec były życzenia świąteczne oraz wspólne śpiewanie kolęd. Dziękujemy za tak wspaniały prezent.

 

dodał: 12.01.2011 administrator

 

 

ZAPROSZENIE

Anna Dziadek-BYTOMIANKĄ ZIMY 2010

 

 

Zaszczytny tytuł Bytomianki Zimy 2010 nadany został przez kapitułę bytomskiej Ligi Kobiet Nieobojętnych Pani Annie Dziadek. Uroczystość nadania tytułu Bytomianki Zimy 2010 odbyła się 7 stycznia 2011r. o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej nr 45. W części artystycznej - Jasełka z humorem przygotowane przez uczniów z grupy teatralnej "Iskierka" pod kierunkiem M. Nowak w scenografii A. Marciniak oraz wspólne kolędowanie z chórem Bel Canto pod kierunkiem B. Orlińskiej-Grzyb. Sprawozdanie i galeria TUTAJ

10 stycznia kolejny tytuł trafił do Pani Anny dziadek. Podczas spotkania świąteczno-noworocznego z przedstawicielami Wydziału Kultury i Sportu UM w Bytomiu oraz Rady Bytomskich Organizacji Pozarządowych otrzymała dyplom Bytomskiego Anioła Wolontariatu. Gratulujemy!

 

zmieniono: 18.01.2011 administrator

 

 

WESOŁYCH ŚWIĄT

 

 

Jest taki czas, co łzy w śmiech zmienia,
jest taka moc, co smutek w radość przemienia,
jest taka siła, co spełnia marzenia...
To właśnie magia Świąt Bożego Narodzenia.

 

Aby wszyscy z Was znaleźli swoje miejsce przy stole wigilijnym, by spełniły się Wasze najskrytsze marzenia, aby każdy kolejny dzień był jeszcze lepszy, bądźmy dla siebie bardziej serdeczni, patrzmy na to co dobre, a nie na to co nas dzieli. Tego wszystkiego na Święta i Nowy Rok życzą:

 

Dyrekcja, grono pedagogiczne i uczniowie

 

dodał: 22.12.2010 administrator

 

 

DZIĘKUJEMY

 

 

Tak dużo. Tak wiele…

Kierujemy te słowa do Firmy Armada Development S.A. w Bytomiu, II LO w Bytomiu oraz do Rady Rodziców naszej szkoły. Dziękujemy za wrażliwość na potrzeby szkoły oraz wsparcie. Dziękujemy również za to, co między ludźmi najważniejsze – za życzliwość, serce. Cieszymy się, że mamy okazję współpracować z osobami, dzięki którym urzeczywistniają się plany dotyczące naszej placówki. Wyrażamy nadzieję na dalszą współpracę. Dyrektor  i  cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 45 w Bytomiu

 

dodał: 22.12.2010 administrator

 

 

     JASEŁKA

 

 

Spotkanie opłatkowe, kolędowanie, jasełka wprowadzają radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia do Szkoły. W tym roku wszystko to miało miejsce w ostatnim dniu nauki, podczas realizacji projektu świątecznego. Na scenie wystąpili nasi wspaniali artyści. Prawdziwe niebo, bo anioły przybywają z wysoka, świecące choinki, przepiękne kostiumy,  to wszystko razem dodało prawdziwego uroku i nastroju świątecznego do przedstawienia. Radosny śpiew kolęd  i pastorałek uświadomił i przypominał o tym, że te jedyne w roku święta są już blisko. To bardzo radosne i niezapomniane przeżycie.

 

 

dodał: 22.12.2010 administrator

 

 

POMOCNICY ŚW. MIKOŁAJA POSZUKIWANI!

 

 

W dniach 13-17 grudnia zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wspólnej zabawy. Przebierz się w dowolny strój POMOCNIKA ŚW. MIKOŁAJA, a może wygrasz nagrodę. Przez cały tydzień zamiast mundurków preferowane są przebrania - im ciekawsze, własnoręcznie zrobione, tym lepiej. Pamiętajcie - oceny dokonuje jury (czyli Rada Rodziców) - w kategoriach: pomocnicy  młodsi - poniedziałek, wtorek, środa, a pomocnicy starsi - czwartek, piątek. Życzymy wszystkim udanej zabawy:)

 

dodał: 13.12.2010 administrator

 

 

MUSICAL "FATAMORGANA O ŚWICIE"

 

 

15 grudnia nasi uczniowie z klasy I wybrali się do BCK na widowisko artystyczne pt. "Fatamorgana o świcie" z udziałem uczniów polskich i romskich z  SP16 i SP21 w Bytomiu. Zobaczyliśmy, że łączenie środowiska polskiego i romskiego wiąże się z poznaniem oraz zrozumieniem odrębności innej kultury, a wszystko poprzez dobrą zabawę. Bo przecież śpiew, muzyka i taniec to nie tylko cechy społeczeństwa romskiego, ale elementy każdej dobrej zabawy. Warto przyjrzeć się z blisko tej bogatej tradycji, tym bardziej, że Romowie mieszkają blisko nas.

 

dodał: 15.12.2010 administrator

 

 

SPORT NIE ZAMIERA ZIMĄ

 

 

Mimo zimna i mrozu nasi sportowcy dalej zachwycają swoją dobrą formą. 10 listopada odbyły się Szachowe Mistrzostwa Szombierek, gdzie nasi zawodnicy zdobyli I i III miejsce. Na lodowisku 29 listopada pokazali, że ślizgać się umie każdy, ale tylko najlepsi stają na podium. Nasi zawodnicy obronili wicemistrzostwo Bytomia. Gratulujemy. Teraz czekają nas zawody w Hali "Na Skarpie". 11 listopada w Otwartym Turnieju Tenisa Stołowego nasi tenisiści zdobyli II i III miejsce. 15 grudnia odbył się Turniej Piłki Nożnej Halowej, w którym nasi zawodnicy zdobyli I miejsce, a 20 grudnia odbył się Świąteczny Turniej Trójek Koszykarskich. Nasi chłopcy zajęli I miejsce, a dziewczyny III. Wszystkim GRATULUJEMY!

 

zmienione: 21.12.2010 administrator

 

 

NA BYTOMSKIM JARMARKU ŚWIĄTECZNYM

 

 

Już po raz kolejny uczniowie SP45 włączyli się w projekty i przedsięwzięcia tworzone przez Urząd Miejski w Bytomiu. Tym razem wspomogli swoimi występami scenicznymi BYTOMSKI JARMARK ŚWIĄTECZNY. Najmłodsza grupa teatralno-muzyczna "Iskierki" pod kierunkiem mgr M. Nowak zaprezentowała wiersze o tematyce świątecznej oraz przepiękne pastorałki. Całości występów dopełnił chór szkolny Bel Canto pod batutą mgr B. Orlińskiej-Grzyb, który wyśpiewując świąteczne piosenki wprowadził nas w nastrój Świąt Bożego Narodzenia.

 

dodał: 10.12.2010 administrator

 

 

ZAPRASZAMY NA MAJOWĄ WYCIECZKĘ

 

 

Zapraszamy na wycieczkę do parku rozrywki Gardaland (Włochy) w dniach 30 kwietnia -2 maja 2011r. W programie Minimundus - park miniatur, Gardaland - park rozrywki oraz jedno z najpiękniejszych miast północnej Italii - Wenecja. Cena 600zł. W cenie: przejazd autokarem, opieka pilota, ubezpieczenie NNW i KL, 2 noclegi w okolicach Werony, 2 śniadania, 2 obiadokolacje. Zapisy wraz z I ratą w wysokości 100zł do 20 listopada w sekretariacie szkoły.

dodał: 18.10.2010 administrator

 

 

Dofinansowanie do ferii zimowych w 2011 r.

 

 

W sprawie zatwierdzenia „Regulaminu dofinansowania  do wyjazdowego i stacjonarnego wypoczynku dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych i letnich”, Wydział Edukacji podaje informacje będące podstawą działań szkół i placówek w zakresie organizacji lub koordynacji wypoczynku zimowego oraz dofinansowania dla uczestników wypoczynku: wypoczynek wyjazdowy - dochód brutto na członka w rodzinie nie może przekraczać kwoty 693zł ( min. 6 dni wypoczynku); wypoczynek stacjonarny - dochód na członka w rodzinie nie ma znaczenia przy dofinansowaniu do tej formy wypoczynku - stawkę dofinansowania określono w wysokości 8 zł/dzień ( min. 5 dni wypoczynku). Wnioski szkół i placówek w sprawie dofinansowania uczniów wraz z załącznikiem proszę przesyłać do Wydziału Edukacji w nieprzekraczalnym terminie do 07 stycznia 2011 r. Więcej informacji na stronie Wydziału Edukacji.

 

dodał: 06.12.2010 administrator

 

 

STROIKI ŚWIĄTECZNE

 

 

8 grudnia 2010r. od godz. 16.00 podczas zebrań z rodzicami (konsultacje) w szkole będzie prowadzona sprzedaż stroików świątecznych wykonanych przez uczestników zajęć terapeutycznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Świętochłowicach. Zachęcamy do zakupu.

 

dodał: 02.12.2010 administrator

 

 

MIKOŁAJ NA BYTOMSKIM RYNKU

 

 

Zbliża się 6 grudnia czyli tradycyjny Mikołaj. Wraz z MOPR-em organizujemy zbiórkę zabawek dla dzieci najbardziej potrzebujących. Zabawki muszą być sprawne, czyste i nieuszkodzone. Mogą być przekazane przez uczniów w szkole, jak i bezpośrednio Mikołajowi, na bytomskim Rynku w sobotę i niedzielę w godzinach 12:00 – 20:00, oraz w poniedziałek w godzinach od 14:00- 20:00. Każde dziecko które przybędzie na Rynek podczas obecności Mikołaja, otrzyma od Niego słodki upominek, a Mikołaj chętnie będzie pozował do zdjęć z dziećmi. Dla szkół które dostarczą zebrane  zabawki Mikołajowi, w sobotę niedziele lub poniedziałek, na Bytomskim Jarmarku Świątecznym,  Mikołaj w kolejnym tygodniu, dostarczy żywe choinki w donicach, w podziękowaniu za  zebrane prezenty, oraz z życzeniami Wesołych Świąt. 

 

dodał: 02.12.2010 administrator

 

 

 

DZIENNIK ELEKTRONICZNY - Panel rodzica

 

 

 Ta forma dziennika internetowego umożliwia każdemu rodzicowi oraz uczniowi, który jest wprowadzony w systemie, bieżące dostęp do informacji. Kolejne kroki wykonywane przez rodzica w celu przeglądania danych poprzez stronę:

- uruchomienie przeglądarki (Mozilla Firefox, IE lub Opera),

- wpisanie adresu internetowego iDziennika (www.idziennik.edu.pl/idziennik) – w oknie przeglądarki powinna się ukazać strona logowania do systemu, 

 -     w oknie logowania (Rysunek) należy wprowadzić :

·        nazwę szkoły ( sp45_bytom),

·        login i hasło wygenerowane przez system.

 

Po zalogowaniu się do systemu rodzic ma możliwość przeglądania danych dotyczących jego dziecka. W pierwszym oknie jest możliwość podglądu osiągnięć edukacyjnych ucznia z podziałem na przedmioty, wystawione oceny. System na bieżąco podaje średnią ocen ze wszystkich przedmiotów w danym semestrze. Po najechaniu myszką na ocenę pokaże się informacja o typie oceny oraz osobie, która ją wystawiła.

 

dodał: 26.11.2010 dyrektor szkoły

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 

 

Pluszowy miś ma już 108 lat. Od ośmiu lat cały świat 25 listopada obchodzi Dzień Pluszowego Misia. Data ta upamiętnia pierwszą prezentację maskotki sprzed ponad 100 lat. Urodziny misiów świętują głównie dzieci. Dzięki pani bibliotekarce i dzieciom, które odpowiedziały na jej apel, w holu szkoły stanęła wystawa misiów: tych olbrzymich, wielkich, małych i tych najmniejszych. Był konkurs na najsympatyczniejszego misia. Mamy nadzieję, że ta impreza wejdzie na stałe do naszego  kalendarza szkolnego.

 

dodał: 25.11.2010 administrator

 

 

PASOWANIE NA "ŚWIETLIKA"

 

 

Zgodnie z tradycją naszej świetlicy, 22 listopada 2010r. odbyło się uroczyste pasowanie naszych wychowanków klas I-szych na "Świetlika". Imprezę uświetnił występ uczniów uczęszczających na zajęcia świetlicowego kółka teatralno-kabaretowego. Następnie pierwszoklasiści złożyli ślubowanie oraz obiecali przestrzegać 'REGUŁ BYCIA RAZEM", co udokumentowali własnoręcznymi podpisami. Na pamiątkę wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

 

dodał: 24.11.2010 kierownik świetlicy

 

 

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

 

 

Miesiąc listopad upływa w naszej szkole pod hasłem integracji społeczności szkolnej, rozwijania tolerancji oraz propagowania kulturalnego zachowania. Uczymy się zasad fair play, savoir-vivre oraz wzmacniamy pozytywne zachowania. Organizujemy akcje: "Pomocna dłoń", "Dzień Życzliwości" i "Z kulturą na Ty". Pomysłodawcami akcji są p. E Bonk, E Piotrkowska, M. Rogozińska, H. Witczak oraz Samorząd Uczniowski. Szczegółowe informacje na temat przebiegu akcji i organizowanych konkursów znajdują się na wystawach szkolnych. Zapraszamy całą społeczność szkolną do aktywnego włączania się w nasze działania.

dodał: 21.11.2010 pedagog szkolny

Maraton czytania: Książka najlepiej smakuje przed snem

 

 

Czytanie może być przygodą łączącą ludzi,

czytaniem można kogoś zaczarować, a książką – zachwycić.

 

 

Takie cele przyświecały inicjatywie pierwszego w historii naszej szkoły maratonu czytania, który odbył się 19 listopada 2010 r. Projekt wymyśliły: J. Kściuczyk oraz M. Sołtysik-Warchał i zaraziły ideą dyrektor szkoły p. U. Łazukę-Datko. Do projektu z entuzjazmem odnieśli się uczniowie klasy 5d i 5c – uczestnicy maratonu. Smak książki, czytając na głos ulubione fragmenty literatury z dzieciństwa i opowiadając o swojej przygodzie z czytaniem, odkrywali również szacowni goście – p. M. Popławski – Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Bytom, p. U. Łazuka-Datko – dyrektor szkoły, panie J. Mierzwińska, I. Kędzia oraz A. Zyg z Rady Rodziców i pani A. Szczepańska – bibliotekarka naszej szkoły. Pierwszą część maratonu wypełniło czarowanie fragmentami książek bliskich sercu uczestników maratonu. Uczniowie czytali je na głos, uzasadniając wybór danej książki. Najpopularniejsze okazały się wszystkie części „Harry’ego Pottera”, ale też cykl o Mikołajku, „Dynastia Miziołków” i „Magiczne drzewo”. Uczniowie rozczytują się też w „Dywizjonie 303”i „ Opowieściach z Narnii”. W drugiej części organizatorki maratonu zachwycały uczniów książką Grzegorza Kasdepke „Mity dla dzieci”. W przerwach uczestnicy maratonu mogli zapoznać się ze spotami promującymi kampanię Cała Polska czyta dzieciom oraz posłuchać wywiadu z autorem książki „Mity dla dzieci”. W trakcie imprezy uczestnikom wykonywano zdjęcia, które posłużą jako materiał do corocznego ogólnopolskiego konkursu Przyłapani na czytaniu. Projekt wsparli rodzice uczniów klas 5c i 5d, którzy zadbali o wygodę dzieciaków oraz strawę dla ciała. Szczególne podziękowania należą się paniom: J. Mierzwińskiej, B. Sęk, I. Adamczyk, B. Broszkiewicz, A. Reuter, A. Kaniewskiej, A. Szewczyk. Uczestnicy otrzymali specjalne certyfikaty

 

dodał: 21.11.2010 redaktor

 PROJEKT Z OKAZJI ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

 

 

6 listopada realizowaliśmy wspólnie projekt przygotowany przez panie: D.Dołobowską, A.Dziadek, B.Orlińską-Grzyb i J.Wawrzyniak. Zajęcia były niezwykle ciekawe i urozmaicone. Wysłuchaliśmy audycji „Święto Niepodległej”, mieliśmy okazję sprawdzić i uzupełnić swoją wiedzę w oparciu o pracę z tekstami źródłowymi, utrwalić ją w quizie i krzyżówce. Chwilę uwagi poświęciliśmy także na analizę wiersza „11 listopada”. Wykonane w tym dniu pocztówki o tematyce patriotycznej pięknie zdobią nasze klasy. Uczniowie klas szóstych mieli także okazję wybrać się do najciekawszych miejsc w Szombierkach i upamiętnić ludzi zasłużonych dla lokalnego środowiska. Przeżycie chwili zadumy i refleksji umożliwili nam utalentowani aktorzy z kl. 5d – uczestnicy zajęć Koła Żywego Słowa, którzy pod kierunkiem p. M.Sołtysik-Warchał przygotowali montaż słowno-muzyczny „Zaduszki poetyckie”.

 

dodał: 09.11.2010 administrator

AKCJA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY POLSKIM DZIECIOM NA KRESACH

Wraz z Towarzystwem Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich zwracamy się z prośbą do wszystkich, którym na sercu leży dobro dzieci polskich we Lwowie. Chcemy zdążyć na dzień Św. Mikołaja i przygotować dla wszystkich jednakowe paczki. Zbieramy: słodycze, maskotki, zabawki, a także środki czystości, żywność. Można dołożyć się również w postaci symbolicznej złotówki. Na wszystkie dary czekamy do 30 listopada. Dary składamy u wychowawców klas. Dziękujemy:)

 

dodał: 09.11.2010 administrator

GÓRA GROSZA

Już po raz XI w naszej szkole przez dwa tygodnie (22 XI - 3 XII) zbierać będziemy monety o najniższych nominałach, aby utworzyły przysłowiową górą grosza. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Zbieramy groszówki, bo nawet tak małe kwoty zebrane przez tak wiele osób dają tak wielki efekt. Przez 10 lat zebrano już 15 milionów zł, które przeznaczono na poprawę losu osieroconych dzieci. Przyłącz się i Ty i oddaj swoje grosiki na akcję Góra Grosza.

 

dodał: 09.11.2010 administrator

 

 

INFORMACJE DYREKTORA SZKOŁY

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 45 w Bytomiu informuje, że na podstawie Rozporządzenia MEN z dnia 5 X 2010r. (Dz. U. z 2002r. nr 46, poz. 432 z późn. zm.) po pozytywnym zaopiniowaniu Rady Pedagogicznej i Samorządu Uczniowskiego ustala dzień 2 XI 2010r. jako dzień wolny od zajęć dydaktycznych. Szkoła w tym dniu organizuje zajęcia wychowawcze w świetlicy. W dniu 6 XI 2010r. (sobota) zostaje odpracowany dzień 12 XI 2010r. (piątek). W tym dniu wszystkie klasy realizują projekt związany z obchodami Święta Niepodległości.

 

dodał: 28.10.2010 administrator

 

ZAPRASZAMY DO HALI NA SKARPIE

 

 

Dnia 4 listopada 2010r. w hali "Na Skarpie" zostanie rozegrany mecz pomiędzy Radnymi Miasta Bytomia a uczniami Gimnazjum nr 1 w Bytomiu (zwycięzcy Pucharu Tuska). Podczas tego meczu przewidziano liczne zabawy i nagrody dla dzieci. Początek imprezy o godz. 16:30. Zapraszamy uczniów do uczestnictwa w tym niecodziennym, sportowym wydarzeniu. Natomiast 6 -7 listopada odbędzie się "Play Days" czyli zawody w wirtualnych grach sportowych, a 11 listopada - Turniej Niepodległości w Tenisie Stołowym o Puchar Orła Białego. Zapraszamy!

 

dodał: 28.10.2010 administrator

 

 

PAMIĘTAMY O TYCH, KTÓRZY ODESZLI

 

 

1 listopada to szczególny dzień w roku. Tego dnia ludzie odwiedzają groby najbliższych, aby zapalić znicz będący symbolem pamięci o tych, którzy odeszli. Niestety, nie na każdym grobie widnieje taki symbol. Nasi uczniowie opiekują się grobami ludzi zasłużonych dla Bytomia oraz zabytkowymi nagrobkami przez cały rok na cmentarzu Mater Dolorosa oraz w Szombierkach. W okresie poprzedzającym Dzień Wszystkich Świętych, uczniowie pod opieką nauczycieli: p. J. Wawrzyniak, p. A. Dziadek i p. K. Sebesty  porządkowali opuszczone groby, przystroili je stroikami i palmami przygotowanymi przez p. N. Luhovy i p. A. Majchrzak oraz zapalili znicze. Pamiętajmy, że wspominając i pielęgnując pamięć o ludziach, których już nie ma wśród nas, sprawiamy, że żyją oni w naszych sercach i pozostaną tam na zawsze.

 

dodał: 27.10.2010 A. Dziadek

 

 

Z WIZYTĄ W TEATRZE

 

 

20 października klasy I-III odwiedziły Operę Śląską, gdzie obejrzały przedstawienie pt. ,,Jaś i Małgosia”. Spektakl przygotował Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia, z którym nasza szkoła, za pośrednictwem p. mgr J. Tlatlik, współpracuje od kilku lat. Przedstawienie dostarczyło uczniom wielu pozytywnych wrażeń i niezapomnianych przeżyć. Po przedstawieniu nasi uczniowie mogli porozmawiać z aktorami, którzy zdradzili im tajniki gry aktorskiej.

 

dodał: 25.10.2010 administrator

 

 

ZAPRASZAMY NA MAJOWĄ WYCIECZKĘ

 

 

Zapraszamy na wycieczkę do parku rozrywki Gardaland (Włochy) w dniach 30 kwietnia -2 maja 2011r. W programie Minimundus - park miniatur, Gardaland - park rozrywki oraz jedno z najpiękniejszych miast północnej Italii - Wenecja. Cena 600zł. W cenie: przejazd autokarem, opieka pilota, ubezpieczenie NNW i KL, 2 noclegi w okolicach Werony, 2 śniadania, 2 obiadokolacje. Zapisy wraz z I ratą w wysokości 100zł do 20 listopada w sekretariacie szkoły.

dodał: 18.10.2010 administrator

 

 

NIE DAJMY ZGINĄĆ WSPOMNIENIOM

 

 

Za oknem jesień – liście coraz szybciej opadają. Zbliża się listopad – miesiąc pełen zadumy nad ludzkim życiem i jego przemijalnością. Kiedy płoną znicze, a w wazonach bielą i żółcą się  chryzantemy, warto pomyśleć o grobach opuszczonych, na których brakuje światła i kwiatów – znaków pamięci. Niech światło z zebranych przez nas zniczy zapłonie na polskich grobach w powiecie drohobyckim. Dlatego organizujemy w szkole zbiórkę zniczy pod hasłem „Podaruj znicz na Kresy”. Na znicze czekamy do 20 października.

 

dodał: 14.10.2010 administrator

 

 

ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

 

 

Jak co roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej. Uczniowie z klasy 2a i 2b pod kierunkiem mgr M. Nowak i mgr B. Surowiec przygotowali wspaniały program artystyczny. W krzywym zwierciadle przedstawili życie w szkole. Były więc komiczne scenki z pokoju nauczycielskiego, różnorodne "gatunki" uczniów, włoskie przeboje z polskimi tekstami, a przede wszystkim dużo śmiechu i radości. Akademia była uczniowskim podziękowaniem dla nauczycieli, którzy wkładają wiele wysiłku w naszą edukację, a my im w tym z reguły nie pomagamy. Jednak dzisiaj, za wszystko dziękujemy:)

 

dodał: 14.10.2010 administrator

 

 

ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA NAUCZYCIELA

 

 

Każdemu uczniowi radość się udziela, gdy zbliża się Dzień Nauczyciela. Z okazji tego zaszczytnego Święta niech każda buzia będzie uśmiechnięta. Wszyscy nasi kochani nauczyciele, dla swoich uczniów cierpliwości mają wiele. Za naukę, za trud  wkładany -  przeogromny bukiet życzeń składamy. Życzenia szczere, prawdziwe z uczniowskich serc płynące, jak świeże kwiaty pachnące, kwitnące na polskiej łące.

 

dodał: 13.10.2010 administrator

 

 

JESIEŃ W SPORCIE

 

 

Minęło dopiero półtorej miesiąca nauki w nowym roku szkolnym, a nasi sportowcy zasypują nas gradem dyplomów, pucharów i medali. We wrześniu dziewczyny i chłopcy brali udział w rozgrywkach piłki nożnej zdobywając wysokie miejsca. Z "czwartków lekkoatletycznych" przywozili medale zdobywane indywidualnie. A w pierwszych zawodach Mistrzostw Bytomia oraz Rejonu nasza sztafeta chłopców zdobyła złote medale. Więcej informacji w zakładce: sport.

 

dodał: 13.10.2010 administrator

 

 

POWRÓCILI Z ZIELONEJ SZKOŁY

 

 

Od 29 września do 12 października uczniowie klas III naszej szkoły uczestniczyli w wyjeździe na "zieloną szkołę" do Łeby. Uczniowie mieszkali w Domu Wczasowym "Magnat", pływali w basenie, spacerowali nad morzem, odwiedzili Słowiński Park Narodowy, zwiedzili Trójmiasto, podziwiali piękno Kaszub, spotkali się z Neptunem, podglądali foki na Helu, wesoło bawili się na dyskotekach, zdobywali nową wiedzę i doświadczenie, nawiązywali nowe przyjaźnie... Wrócili zadowoleni, bo pogoda dopisała, a zabawa z nauką to najlepszy sposób na przyswajanie wiadomości. A więc do następnego wyjazdu...

 

dodał: 13.10.2010 administrator

 

 

ZBIERAMY SUROWCE WTÓRNE

 

 

Od października rozpoczynamy zbiórkę surowców wtórnych w ramach V edycji Programu "Moje Czyste miasto". Odpady czyli makulaturę - związaną, zważoną, podpisaną (nazwisko i klasa) składamy w wyznaczonym pomieszczeniu w szatni, wagę zapisujemy w zeszycie kontaktów i zgłaszamy wychowawcy do podpisu w dniu przyniesienia lub na najbliższej godzinie wychowawczej. Zużyte baterie zbieramy do pojemnika przy portierni. Dzięki Wam, ludziom dbającym o środowisko, nasza szkoła w roku 2009/2010 została liderem IV edycji Programu "Czyste miasto", a nasza sala kinowa wzbogaciła się o nowy telewizor. Dziękujemy:)

 

dodał: 13.10.2010 redaktor

 

 

ŚWIĘTO DRZEWA

 

 

10 października wraz z Klubem Gaja obchodzimy Święto Drzewa. Jest to ogólnopolska i międzynarodowa akcja sadzenia drzew wraz z programem edukacji ekologicznej. W naszej szkole obchodzimy nie Dzień Drzewa, ale akcja ekologiczna prowadzona jest przez cały miesiąc. Była więc audycja - "Drzewo, mój przyjaciel",  było uroczyste sadzenie żarnowca miotlastego w szkolnym arboretum, było tworzenie plakatów, a także wycieczki na leśne ścieżki edukacyjne w Brynku (kl. IV-VI) i Koszęcinie (kl. II).  Uczniowie klas III również aktywnie poznawali życie lasu i sposoby jego ochrony podczas leśnych zajęć w ramach zielonej szkoły.

 

dodał: 13.10.2010 administrator

 

 

WIECZÓR Z POEZJĄ JANA PAWŁA II

 

 

Jan Paweł II jest stale obecny w naszych sercach. W ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej nauczyciele bytomskich szkół postanowili zorganizować szczególne spotkanie, spotkanie z Janem Pawłem II w Tryptyku Rzymskim. W ten sposób pragnęli podziękować za jego nauczanie, za chrześcijańską miłość, odwagę, pokorę, mądrość, którymi dzielił się z innymi. Dziękujemy Ci, Ojcze Święty za przykład Twojego życia. Wieczór z Janem Pawłem II w Tryptyku Rzymskim zorganizowali nauczyciele bytomskich szkół, a w szczególności nauczyciele SP 45 w Bytomiu: chór szkolny ,,Bel Canto” – pod kierunkiem p. B. Orlińskiej – Grzyb, recytacja wierszy - p. J. Wawrzyniak, p. A. Dziadek, p. K. Szebesta oraz przygotowanie prezentacji multimedialnej- p. K. Gałuszczyńska- Wiejacha i p. Ł. Wiejacha. Całość koordynowała p. A. Dziadek. Zdjęcia można zobaczyć tutaj.

 

zmienione: 20.10.2010 A. Dziadek

 

 

X DZIEŃ PAPIESKI

 

 

W niedzielę 10 października obchodziliśmy X Dzień Papieski pod hasłem "Jan Paweł II - Odwaga świętości". Uczniowie klas 5a i 6b przygotowali montaż poetycko-muzyczny pt. "Jan Paweł II Wielki" zaprezentowany w Kościele oraz w szkole w formie apelu. Oprawę muzyczną przygotował chór szkolny. 18 października nasz montaż poetycko-muzyczny przedstawiliśmy w Środowiskowym Domu Samopomocy "Integracja" w Szombierkach. Występ przygotowany przez naszych uczniów pod kierunkiem: J. Wawrzyniak, A. Dziadek, K. Sebesta i B. Orlińskiej-Grzyb spotkał się z wielkim aplauzem ze strony pensjonariuszy, co z pewnością zachęci naszych aktorów do dalszych występów i wspólnych spotkań.

dodał: 25.10.2010 A. Dziadek

 

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

 

 

Z okazji Dnia Chłopaka przypadającego 30 września  życzymy wszystkim chłopcom, młodzieńcom i mężczyznom samych słonecznych dni, uśmiechu na co dzień i spełnienia wszystkich, nawet tych najskrytszych marzeń. Z tej też okazji odbędzie się dyskoteka szkolna (6 października) organizowana przez Samorząd Szkolny.

 

dodał: 29.09.2010 administrator

 

 

DBAJMY O ZDROWIE

 

 

"5 porcji warzyw codziennie" - tak brzmi hasło programu edukacyjnego realizowanego w klasach II i III. A 5 porcji dlatego, że jak twierdzą eksperci, jest to optymalna dawka owoców i warzyw dla naszego organizmu. Wystarczy niewiele, aby zrobić coś dobrego dla swojego zdrowia – jedna porcja to średniej wielkości owoc, warzywo lub szklanka soku.  Pamiętajmy o tym, układając jadłospis czy szykując dziecku drugie śniadanie.

 

dodał: 29.09.2010 administrator

 

 

KLUB BEZPIECZNEGO PUCHATKA

 

 

Uczniowie klas pierwszych naszej szkoły przystąpili do ogólnopolskiego programu edukacyjnego KLUB BEZPIECZNEGO PUCHATKA. Działania realizowane w ramach programu dotyczą bezpieczeństwa w domu, w szkole, na drodze i w czasie zabawy, a realizowane będą przez cały rok szkolny we współpracy z Biurem Prewencji i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Więcej informacji www.bezpiecznypuchatek.pl

dodał: 28.09.2010 administrator

 

 

PRÓBNY ALARM PRZECIWPOŻAROWY

 

 

23 września odbył się próbny alarm przeciwpożarowy. Ewakuacja przebiegła bardzo sprawnie. Wszyscy: uczniowie, nauczyciele, obsługa szkoły w dobrym czasie zebrali się na boisku szkolnym, gdzie czekali już przedstawiciele straży pożarnej, aby ocenić nasze zmagania. Wszystko przebiegło bardzo dobrze. Dziękujemy:)

 

dodał: 28.09.2010 administrator

 

 

EUROPEJSKI DZIEŃ BEZ SAMOCHODU

 

 

22 września obchodzony jest Europejski Dzień bez Samochodu. W tym roku do akcji przyłączył się Bytom. Rowerzyści z naszej szkoły wybrali się na happening na Rynek naszego miasta. Było spotkanie z Bytomskim Świetlikiem, przejazd rowerami 9 km trasą ulicami Bytomia i dobra zabawa. Jednocześnie przypomnieliśmy wszystkim, że rower to nie tylko sposób na zdrowie i nabycie pięknej sylwetki, to także wspaniały środek lokomocji w zakorkowanym mieście, a także praktykowanie postawy ekologicznej. Szkoda tylko, że w Bytomiu i okolicy jest tak mało bezpiecznych ścieżek rowerowych.

 

dodał: 23.09.2010 administrator

 

 

SPRZĄTAMY ŚWIAT

 

 

W tym roku akcja "Sprzątanie Świata" przypada na 17-19 września 2010r. Hasło tegorocznej akcji  brzmi: "Chrońmy bioróżnorodność - segregujmy odpady". W akcję włączyliśmy się sprzątając tereny bezpośrednio przyszkolne oraz nieco dalsze rejony – miejsca naszego zamieszkania i obiekty sportowe TS Szombierki. Wyposażeni w worki na śmieci oraz jednorazowe rękawiczki, wszyscy uczniowie szkoły wraz z opiekunami wyruszyli w wyznaczone miejsca. Wcześniej zostali poinformowani o zasadach zachowania bezpieczeństwa. Ta ogólnoświatowa kampania ekologiczna ma spory walor dydaktyczny – sprzyja zdobywaniu wiedzy o środowisku, jego stanie oraz sposobach postępowania z odpadami, sprzyja wyjaśnieniu pojęć: segregacja odpadów czy recykling. Dziękujemy wszystkim za aktywne włączenie się w działania na rzecz naszego środowiska.

 

dodał: 17.10.2010 administrator

 

 

WIZYTA W VSETINIE

Dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego odbyła się wizyta w Czechach. Uczniowie z SP 38 pod opieką pani Ewy Hajdy i SP 45 pod opieką pani Anny Dziadek uczestniczyli w trzydniowym wyjeździe do miasta partnerskiego Vsetin, w dn. 11-13.09.2010r. Nasi uczniowie: Alicja Stańczak 6a, Julia Stańczak 6a, Magdalena Matejczyk 6a, Aneta Szulc 6a, Paweł Pszon 6a, Piotr Olesiak 6a, Fabian Skrzypczak 6a, Artur Leszczyński 6a, Jan Kostek 5e, Bartosz Żak 6b w czasie pobytu poznali czeskich rówieśników, aktywnie uczestniczyli we wspinaczce, w treningu hokeja na trawie oraz w licznych zajęciach w czeskiej szkole. W programie było również zwiedzanie miasta, zoo, poznanie historii pałacu i zgromadzonych w nim dzieł sztuki. Wyjazd ten pozostanie na długo w pamięci uczniów, którzy oczekują wizyty czeskich kolegów

dodał: 20.10.2010 A. Dziadek

 

 

PROGRAM STOP 18 W NASZEJ SZKOLE

 

 

9 września obchodziliśmy IV Dzień Odpowiedzialnej Sprzedaży wyrobów tytoniowych w ramach programu STOP 18! Celem prowadzonej już od trzynastu lat akcji jest ograniczenie dostępu nieletnich do wyrobów tytoniowych w punktach handlowych. Bytom po raz kolejny przystąpił do programu. Zgodnie z polskim prawem, w naszym kraju obowiązuje zakaz sprzedaży papierosów dzieciom i młodzieży do 18 roku życia. Za sprzedaż wyrobów tytoniowych  nieletnim grozi wysoka kara pieniężna. Właśnie tego dnia bytomskie sklepy były kontrolowane przez Straż Miejską i Policję. Nasza szkoła również włączyła się czynnie do programu. W ramach działań profilaktycznych na terenie szkoły rozwieszono plakaty o tematyce antynikotynowej, pedagog zaprezentowała rodzicom prezentację multimedialną na temat założeń programu STOP 18!, a nauczyciele podczas lekcji poruszali temat szkodliwego wpływu nikotyny oraz zagrożeń dla zdrowia i życia wynikających z palenia papierosów. Przy tej okazji rodziców również zachęcamy do rozmów z dziećmi i młodzieżą na temat skutków palenia. Więcej informacji o programie STOP 18! można znaleźć na www.stop18.pl

 

dodał: 09.09.2010 administrator

 

 

ZOSTAŃ STUDENTEM UNIWERSYTETU DZIECIĘCEGO

 

 

Jesteś ciekawy świata? Chcesz wiedzieć czym różni się fizyka od magii? A może zastanawiasz się, kto posolił Bałtyk? Chciałbyś wiedzieć, jak działa mózg, albo kiedy zgaśnie Słońce? Jeżeli chcesz poznać odpowiedzi na te i inne pytania zostań studentem i zdobądź indeks Uniwersytetu Dziecięcego UNIKIDS. Więcej informacji www.unikids.pl

 

dodał: 08.09.2010 administrator

 

 

WITAJCIE PIERWSZAKI

 

 

1 września 2010 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2010/2011 uroczystym pasowaniem uczniów klas pierwszych. Nasi młodsi koledzy złożyli ślubowanie, a pani Dyrektor mgr Urszula Łazuka-Datko przyjęła ich w poczet uczniów naszej szkoły. Później było przedstawienie, wielkie tyty i dzielenie się wrażeniami. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy, aby pokochali naszą szkołę i wielką w niej odegrali rolę.

 

dodał: 01.09.2010 administrator

 

 

NAGRODY DLA NASZYCH UCZNIÓW

 

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2010/2011 zostały przyznane nagrody Prezydenta Miasta dla uczniów wybitnie zdolnych. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom: Michałowi Kłoskowi z 5e za wybitne osiągnięcia w nauce i sporcie oraz Piotrowi Olesiakowi z 6a za wybitne osiągnięcia w nauce i wysokie lokaty w konkursach miejskich, powiatowych i wojewódzkich. Gratulujemy również wszystkim sportowcom naszej szkoły, dzięki którym Szkoła Podstawowa nr 45 w Bytomiu zakończyła sezon 2009/2010 na drugim miejscu w Bytomiu.

 

dodał: 01.09.2010 administrator

 

 

PROJEKT EDUKACYJNY

,,Wakacyjna Szkoła Języka Polskiego – Lato z Kornelem Makuszyńskim”

UKRAINA

5-16.07.2010r.

 

Niecodzienny projekt przy udziale nauczycieli bytomskich szkół zrealizowały: p. Marta Sołtysik-Warchał i p. Anna Dziadek, które postanowiły swój wakacyjny czas w ramach wolontariatu poświęcić małym mieszkańcom Ukrainy. W przedsięwzięciu uczestniczyło 85 dzieci w wieku od 3 do 17 lat z Łanowic. Zajęcia odbywały się w godz. 9.00-16.00, w domu parafialnym przy kościele p.w. św. Mikołaja. Tematem przewodnim projektu stała się twórczość Kornela Makuszyńskiego. Był to doskonały pretekst do poszerzenia wiedzy z zakresu literatury i edukacji czytelniczo-medialnej. Projekt wzmocnił w uczestnikach poczucie więzi z naszym narodem i pozwolił na rozwijanie zainteresowań historią i kulturą Polski. Udało się także zainteresować uczniów problematyką unijną. To był bardzo owocny czas; obfitował w wiele różnorodnych doświadczeń, które na długo zapadną w pamięć uczestników i prowadzących.

 

dodał: 26.08.2010 administrator

 

NOWY ROK SZKOLNY 2010/2011

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011 w Szkole Podstawowej nr 45 w Bytomiu:

klasy pierwsze - godz. 11.00 na sali gimnastycznej

klasy II - VI - godz. 9.00 w salach lekcyjnych

3 września 2010r. - fotograf dla klas pierwszych

8 września 2010r. - zebrania z rodzicami klas I-VI (obecność obowiązkowa)

 

dodał: 26.08.2010 administrator

 

Archiwum aktualności 2007/2008

Archiwum aktualności 2008/2009

Archiwum aktualności 2009/2010