Aktualności

 

 

NIECH ŻYJĄ WAKACJE

 

 

 

Niech żyją wakacje

Niech żyje pole, las,

 I słońce, i woda,

i wakacyjny czas.

Nie będzie mnie miesiąc

A może w tym nie mam racji

Ale wam życzę udanych

   I słonecznych wakacji.

Szybko minął dłuuuuuuuuuuugi rok szkolny i wreszcie... WAKACJE!!!     Życzymy wszystkim, aby wakacje były okresem aktywnego wypoczynku, czasem bezpiecznych i niezapomnianych przygód, aby zawsze dopisywała Wam pogoda i dobry humor. Do zobaczenia za dwa miesiące.

 

dodał: 29.06.2012 redaktor

 

 

 

 

 

KONIEC ROKU SZKOLNEGO 2011/2012

 

 

 

Szybko minął rok szkolny. Kończycie kolejny etap Waszej edukacji. Jeszcze tylko akademia, nagrody, świadectwa i... WAKACJE!!!

Na akademię z okazji zakończenia roku szkolnego zapraszamy szczególnie tych, dla których ten rok okazał się pasmem sukcesów, zdobyciem  laurów i wyróżnień. Liczymy na to, że inni zachęceni dobrym przykładem, docenią wartość nauki. Następnie w klasach odbędzie się uroczyste podsumowanie roku szkolnego i rozdanie świadectw.

Akademia: godz. 9.00

Rozdanie świadectw: 10.00

 

 

dodał: 28.06.2012 redaktor

 

 

 

FINAŁ AKCJI "WARTO BYĆ DOBRYM"

 

 

 

28 czerwca w sali gimnastycznej spotkali się finaliści akcji „Warto być dobrym”. organizowanej przez Stowarzyszenie „Przyjazna Szkoła” pod patronatem Minister Edukacji Narodowej i UNESCO. Dzieci z 1500 szkół w całej Polsce brały udział w konkursie na dobre uczynki w ramach akcji, laureaci z każdej placówki wygrali rowery górskie marki KROSS. Uroczystość uświetnił występ Anny Stypułkowskiej – laureatki Złotego Słowika w roku szkolnym 2011/2012 oraz recytacje uczniów z klasy 1 b przygotowanych przez panią Ewelinę Bonk. Pani dyrektor szkoły – mgr Urszula Łazuka – Datko wyciągnęła szczęśliwy los, właścicielką roweru została Zosia Lazar z klasy 3 a. Zosia szczęśliwa i zaskoczona wygraną stwierdziła, że zawsze wszystkim pomaga i warto być dobrym. Mamy nadzieję, że przejażdżki na  rowerze utwierdzą dziewczynkę w tym przekonaniu. Wszystkim uczestnikom akcji gratulujemy zapału i wytrwałości.

 

dodał: 28.06.2012 B.Soroko-Kałuża

 

 

 

POŻEGNANIE SZÓSTOKLASISTÓW

 

 

 

W imieniu szóstoklasistów zapraszamy wszystkich nauczycieli i rodziców na uroczystość pożegnania już prawie absolwentów, która odbędzie się dnia 27 czerwca (środa) o godzinie 16.00.

Oprócz występów uczniów klas szóstych, w tym dniu odbędzie się gala wręczenia największych wyróżnień przyznawanych w naszej szkole dla wybitnych absolwentów – Oskarów i Talentów.

Po uroczystości szóstoklasiści będą mieli okazję pobawić się na ostatniej dla nich dyskotece w SP45

 

dodał: 19.06.2012 administrator

 

 

 

WYNIKI SPRAWDZIANU SZÓSTOKLASISTÓW 2012

 

Gratulujemy szóstoklasistom wysokiego wyniku, jaki uzyskali na tegorocznym sprawdzianie. Uczniowie włożyli dużo pracy w przygotowania, między innymi uczęszczając regularnie na zajęcia dodatkowe. Dziękujemy rodzicom za czuwanie nad konsekwentnym rozwojem umiejętności dzieci.

          SP 45 – wynik wysoki - 25,33 pkt

Średni wynik w Bytomiu – 21,96

Średni wynik w województwie śląskim - 22,56

Średni wynik w kraju – 22,75

 

 

dodał: 31.05.2012 administrator

 

 

 

MISTRZ INTELEKTU 2012

 

 

 

 

Od maja trwały zmagania w rozwiązywaniu łamigłówek, w których biorą udział uczniowie naszej szkoły. Niby nic, a niełatwo ruszyć głową i pominąć schematy myślowe obowiązujące na co dzień. Znaleźli się jednak specjaliści, dla których taka zabawa to prawdziwe wyzwanie. Dla nich 2+2 niekoniecznie znaczy cztery, bo może to być np. mniej niż pięć lub więcej niż trzy. To jakby drugie dno, które dostrzegają nieliczni. Ścisły finał to już nie przelewki.. Dwa spośród jedenastu stanowiły prawdziwą burzę mózgów. Nielicznym finalistom udało się rozłożyć je na czynniki pierwsze. Reszta spisała się prawie doskonale, ale tron, drugie i trzecie miejsce przypadły wyłącznie płci pięknej. Tegoroczna Mistrzyni Intelektu zdobyła (jako jedyna) maksymalną ilość punktów z rozwiązanego testu. Jeżeli chcecie sobie jeszcze pogłówkować, zapraszamy do zadań na planszy przed sektorem sportowym. W środę ukaże się finałowa część testu, na razie bez rozwiązań. Nagrody dla naszych mózgowców przygotowała Pani Dyrektor, a wręczenie nastąpi na uroczystej akademii kończącej rok szkolny.

 

dodał: 31.05.2012 D.Głogowski

 

 

 

DZIEŃ SZKOŁY BEZ PRZEMOCY

 

Dzień Szkoły bez Przemocy to organizowane po raz piąty ogólnopolskie święto dla tych wszystkich, którzy nie zgadzają się na przemoc i angażują się w budowanie szkoły jako miejsca przyjaznego dla uczniów, nauczycieli i rodziców. W ramach naszych działań skupiliśmy się na praktycznych działaniach pod hasłem: "Kibicuję fair play". Był konkurs plastyczny, literacki, wspólne układanie kodeksu kibica, wystawiona Księga Grzeczności i Życzliwości, do której można było się wpisać oraz możliwość dopingowania kolegów podczas zawodów sportowych, by każdy mógł w sposób praktyczny wykorzystać nabyte umiejętności. To był fajny piątek w SP45 Bytom. Teraz wszyscy w barwach narodowych czekamy na popołudniowy mecz rozpoczęcia EURO2012, by w domu pokazać swoją kulturę kibicowania i zaszczepić ją innym.

        

dodał: 05.06.2012 administrator

 

 

 

 

NIE PAL PRZY MNIE PROSZĘ

 

Klasa III b pod kierunkiem mgr Anity Jagody realizowała pod egidą Sanepidu program "Nie pal przy mnie, proszę". Efekty programu edukacji antytytoniowej dla uczniów klas I-III szkół podstawowych widoczne są już w naszej szkole m.in. dzięki wystawie prac uczniów.

Realizowany na terenie naszej szkoły program ma na celu uświadomienie najmłodszym, jak powinni radzić sobie w sytuacjach, gdy stają się tak zwanymi biernymi palaczami.

        

dodał: 31.05.2012 administrator

 

 

 

SOS DLA PSZCZÓŁ

 

W Polsce są niecałe 44 miliardy pszczół i z każdą sekundą ubywa ich 105. A to one odpowiadają za zapylanie dużej części roślin uprawnych. Co je zabija - nie wiemy. Może to MY! Może zmiany w środowisku. Tak czy owak MY możemy im pomóc przetrwać. Walczmy o nie... Podczas festynu, przy ulu i miodzie, swoje opowieści o pszczołach snuł pan Henryk Wieczorek - prezes Stowarzyszenia Pszczelarzy Barć w Bytomiu, a w kolejnych dniach odwiedził nas w szkole i poprowadził ciekawe zajęcia z pszczelarstwa. To była bardzo interesująca lekcja przyrody.

 

dodał: 22.05.2012 administrator

 

 

 

PROJEKT CYFROWA SZKOŁĄ

 

Dwie bytomskie szkoły podstawowe SP43 Bytom oraz SP45 Bytom otrzymały dofinansowanie w ramach programu pilotażowego "Cyfrowa szkoła". Jest to część wieloletniego programu, który ma służyć rozwijaniu kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie  stosowania TIK w edukacji. Celem projektu jest zapewnienie szkołom niezbędnej infrastruktury i nowoczesnych pomocy dydaktycznych. Więcej informacji na stronie www.cyfrowaszkola.org

 

dodał: 22.05.2012 administrator

 

 

 

 

SPEŁNIAMY DZIECIĘCE MARZENIA ... O ŻYCIU W STYLU EKO

 

 

19 maja 2012 roku na terenie SP45 w Bytomiu odbył się festyn szkolny pod hasłem: „Spełniamy dziecięce marzenia... o życiu w stylu EKO” pod patronatem i z udziałem władz miasta Bytomia. Głównym celem było promowanie aktywności ruchowej i przyjaźni z naturą. W tym roku festyn miał wyjątkowe znaczenie, gdyż był głównym punktem obchodów 25-lecia istnienia szkoły. Atrakcji było moc, od niespodzianek muzycznych: koncertu Łukasza Wierzby, zespołu The Traiin, szkolnego chóru „Bel Canto”, przez rozmaite rozgrywki sportowe,  po wszystko, co „eko”, czyli: wystawę eko-zabawek, szafing – wymianę ubrań, pokaz eko-mody. Największą muzyczną niespodzianką było pojawienie się na scenie Kasi Moś – finalistki programu „Must be the music”, która zaśpiewała specjalnie dla nas. Dzięki rycerzom mogliśmy przenieść się w czasie do rycerskiej osady, a za sprawą wystawy pod hasłem: „SP 45 w Bytomiu - 25 lat minęło” zobaczyć przemianę naszej szkoły. Mieliśmy także okazję: przyjrzeć się z bliska „oczyszczaczom miasta”, maszynom budowlanym, a nawet spotkać się ze Sznupkiem i obejrzeć pokaz umiejętności psów policyjnych. Dzięki uprzejmości ZST można było wziąć udział w prezentacji robotów i urządzeń zdalnie sterujących, a także skorzystać z samochodowych symulatorów. Bytomski oddział PCK udzielał instruktażu udzielania pierwszej pomocy przed lekarskiej. Nie zabrakło także „czegoś na ząb”. W naszej „Farmie zdrowia” można było skosztować wielu przysmaków, m.in. pysznych i zdrowych, wyciskanych soków, sałatek owocowych, żurku, bigosu i innych smakołyków z żołnierskiej kuchni. Był także konkurs na „Szombierską Mistrzynię/Mistrza Sernika”. Palce lizać! Całość naszych działań nie byłaby możliwa, gdyby nie liczne wsparcie, które otrzymaliśmy od życzliwych i zaangażowanych w naszą inicjatywę ludzi. Wszystkim raz jeszcze z serca dziękujemy!

 

 

dodał: 29.05.2012 administrator

 

 

 

PARADA SCHUMANA W WARSZAWIE

 

 

 

12 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w jedynej na świecie Paradzie Schumana w Warszawie. Parada wyruszyła w samo południe spod Kościoła św. Anny, przeszła ulicami Królewską, Moliera, przez Plac Teatralny, aby powrócić na Krakowskie Przedmieście. Mimo brzydkiej pogody i ulewnego deszczu wszyscy razem wołaliśmy „ Halo, tu Europa”.

Na uczestników w Miasteczku Europejskim czekały specjalne atrakcje: od europejskich gier planszowych, przez tworzenie flag, projektowanie torby wolontariusza, aż po zabawy z europejskich podwórek. Była też okazja do rozmowy z ekspertami europejskiego rynku pracy. To była przyjemna i niezapomniana wizyta w Warszawie.

 

dodał: 29.05.2012 administrator

 

 

 

FESTYN PROMUJĄCY RODZICIELSTWO ZASTĘPCZEE

POKAZ TALENTÓW

 

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie organizuje 1 czerwca festyn, na którym odbędzie się "pokaz talentów" dzieci z bytomskich szkół i przedszkoli. Opiekunów dzieci, które chciałyby wziąć udział w konkursie zapraszamy do złożenia deklaracji uczestnictwa dziecka w pokazie w Bytomiu przy ul. Smolenia 35 w pokoju nr 5 w godz. 7.30 - 15.30

Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy.

 

dodał: 22.05.2012 administrator

 

 

 

SPEŁNIAMY DZIECIĘCE MARZENIA ... O ŻYCIU W STYLU EKO

ZAPRASZAMY NA FESTYN

ZAŚPIEWA DLA NAS KASIA MOŚ - finalistka "Must be the Musik"

 

Już 19 maja rozmarzymy się ekologicznie, bo na tegoroczny festyn przygotowaliśmy masę eko – atrakcji. Między innymi: SZAFING (ang. swap) – wymiana niepotrzebnego na potrzebne, co wiąże się z ideą wielorazowości. Przygotuj dowolny element garderoby, który będzie czysty, atrakcyjny i w doskonałym stanie, przynieś go do 17 maja do godziny 15.00 do sali nr 5 lub bezpośrednio na festyn. Na miejscu otrzymasz kupon uprawniający do wymiany ubrań podczas festynu. Później pozostaje już tylko radość z tego, co udało się znaleźć w zasobach festynowej szafy.

Będzie też: EKO MODA, gra szkolna EKO POSZUKIWACZ, wystawa EKO ZABAWEK. Ogłaszamy także konkurs na Szombierską Mistrzynię Sernika! Palce lizać!

A za 5kg przyniesionej na portiernię do 15 maja makulatury można odebrać los biorący udział w losowaniu nagród w dniu festynu. PROGRAM FESTYNU. Do zobaczenia!

 

wieszaki 2012

 

Spełniamy dziecięce marzenia... o życiu w stylu EKO

WYMIEŃ SIĘ UBRANIEM NA FESTYNIE!

w SP45 w Bytomiu dnia 19 maja 2012r.

Szafing (ang. swap) – zasada szafingu, czyli wymiany niepotrzebnego na potrzebne, wiąże się z ideą wielorazowości. Pozwala na ograniczenie ilości odpadów.

ZASADY SZAFINGU obowiązujące podczas festynu 19 maja 2012r. organizowanego w SP45:

1.       Przygotuj dowolny element Twojej garderoby – odzież, buty, paski, torebki i inne.

2.       Przynieś rzeczy do 17.05.2012 (czwartek) do godziny 13.00 do sali nr 5.

3.       Wszystkie przyniesione rzeczy muszą być czyste, w bardzo dobrym stanie.

4.       Na miejscu otrzymasz kupon uprawniający do wymiany ubrań podczas festynu.

5.       Przeglądaj zasoby szafy na festynie 19 maja od 10.30 do 12.30.

6.       Wymieniaj się: akcja rusza o godzinie 12.45. Wyszukaną atrakcyjną dla siebie rzecz zabierz ze sobą do domu, okazując wcześniej koordynatorowi przy stoisku swój kupon.

7.       Rzeczy, które nie znajdą nowych właścicieli, można będzie odebrać w dniu festynu od godz. 14.45 do 15.00 lub w poniedziałek 21.05 od godz. 8.00 – 16.00.

Rzeczy nieodebrane zostaną przekazane na cele charytatywne
 

dodał: 11.05.2012 administrator

 

 

 

EUROPEJSKIE SŁONECZNE DNI W SP45

 

 

 

Aby promować energię słoneczną - najbezpieczniejszą dla naszego środowiska wymyślono Europejskie Słoneczne Dni. Coraz więcej solarów wykorzystuje się do ogrzewania czy podgrzewania wody, bo inwestycja jest opłacalna. Aby promować energię słoneczną w naszej szkole zorganizowaliśmy Europejskie Słoneczne Dni pod hasłem "W poszukiwaniu słonecznych skarbów". W grze wzięło udział ponad 300 uczniów, którzy dobrze bawili się szukając skarbów napędzanych energią słoneczną, ukrytych na zielonych terenach szkoły. Najlepsze grupy to: Cristiano Ronaldo z kl. 1c i Owady z 2b. 19 maja podczas festynu szkolnego również będziemy zachęcać do korzystania z  energii słonecznej. Zapraszamy!!!

 

dodał: 04.03.2012 administrator

 

 

 

 

ZAPISY NA PÓŁKOLONIE LETNIE

 

Szkoła Podstawowa Nr 45 w Bytomiu informuje, że ruszyły zapisy na półkolonie letnie w naszej szkole. Półkolonie będą odbywały się w dwóch turnusach:

I TURNUS- 20-24.08.2012 r.

II TURNUS- 27-31.08.2012 r.

Koszt jednego turnusu to 130 zł (jest to kwota z dofinansowaniem). Ilość miejsc ograniczona! Zapisu można dokonywać w sekretariacie szkoły w godzinach 7.30-15.30 w terminie do 25 maja 2012 r.

 

dodał: 04.03.2012 administrator

 

 

 

CZYTALIŚMY POD CHMURKĄ

 

23 kwietnia w związku z obchodami Światowego Dnia Książki uczniowie klasy 6c i 6d wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Czytamy pod chmurką organizowanej przez twórców projektu promującego czytelnictwo 5 minut dla książki. Podczas szkolnej akcji obowiązywały następujące zasady:

1. Odwiedź bibliotekę szkolna.

2. Wypożycz dowolną, interesującą Cię książkę.

3. Przeczytaj jej fragment sobie i innym, po cichu i na głos, na przyszkolnych, zielonych terenach. Czytanie połącz z piknikowaniem.

Koordynatorami programu były wychowawczynie 6c i 6d, które zgodnie z założeniami projektu odczytały fragmenty powieści Marii Pruszkowskiej Przyślę panu list i klucz. Wydarzenie było kolejną inicjatywą wpisującą się w program Na deser książka prowadzony w naszej szkole.

 

dodał: 23.04.2012 administrator

 

 

 

BRILLANT KIDS

 

 

 

18 kwietnia w naszej szkole odbył się finał II edycji Miejskiego Konkursu "Brilliant Kids" adresowanego do uczniów uczących się jęz. angielskiego. Pierwszy etap odbył się w marcu, kiedy to uczestnicy w swoich szkołach rozwiązywali test. Na podstawie wyników testu ogłoszono listę finalistów. Finał w SP45 miał formę teleturnieju. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą, umiejętnościami językowymi i refleksem. Poziom był bardzo wyrównany. Ostatecznie wygrała Julia Telesińska z SP45 , II miejsce zajęła Szkoła Baletowa, a III miejsce - SP54. Gratulujemy!

 

dodał: 19.04.2012 administrator

 

 

 

ZAPRASZAMY NA DZIEŃ OTWARTY SP45!

 

 

 

Zdając sobie doskonale sprawę z tego, jak ważnym wydarzeniem w życiu dziecka i jego rodzica jest przekroczenie progu szkoły, zapraszamy serdecznie Rodziców i przyszłych pierwszoklasistów na DZIEŃ OTWARTY SP45 w Bytomiu, który odbędzie się 19 KWIETNIA 2012 r. w godzinach 16.00 – 18.00. Przyszedł czas, aby się poznać – spotkać przyszłe wychowawczynie, zajrzeć do sal lekcyjnych, zapoznać się z ofertą zajęć dodatkowych, podejrzeć, jak uczniowie rozwijają się w naszej szkole i oswoić z jej atmosferą. Pierwszoklasisto, 19 kwietnia złap mamę lub tatę za rękę i przyprowadź do SP45! Twórz i odkrywaj z nami! Szczegóły programu Dnia Otwartego na plakatach.

 

dodał: 12.04.2012 administrator

 

 

 

 KONKURS NA LOGO NASZEJ SZKOŁY

 

 

 

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów, rodziców i przyjaciół do konkursu na opracowanie symbolu graficznego naszej szkoły. SP45 w Bytomiu będzie obchodziła 25-lecie swego istnienia na mapie edukacyjnej Bytomia. Chcielibyśmy móc poszczycić się własnym symbolem oddającym charakter naszej placówki. Dlatego zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie na logo szkoły, które w przyszłości będzie używane do celów identyfikacyjnych i promocyjnych. Uroczyste ogłoszenie wyników i odsłonięcie zwycięskiego logotypu odbędzie się podczas festynu Spełniamy dziecięce marzenia 19 maja 2012r.  Niech Wasza twórczość stanie się znakiem SP45!

Szczegółowy regulamin.

 

dodał: 12.04.2012 administrator

 

 

 

BEZPIECZNI W SIECI

 

 

 

W naszej szkole odbyła się dzisiaj prelekcja na temat Cyberprzemocy oraz bezpieczeństwa w sieci. Przeprowadziła ją młodszy aspirant - Agnieszka Cabak. Celem spotkania było uświadomienie uczniom jak korzystać bezpiecznie z Internetu oraz jakie zagrożenia wiążą się z ''cyberprzemocą''. Uczniowie klas szóstych mieli okazję dowiedzieć się, co ryzykują, korzystając z portali społecznościowych, kontaktując się w sieci z osobami nieznajomymi. Prezentacja multimedialna, którą wspólnie obejrzeliśmy, przestrzegała także przed robieniem zakupów na allegro bez sprawdzenia sprzedającego. Szóstoklasiści z zainteresowaniem słuchali oraz odpowiadali na pytania zadawane przez panią policjant.
 

dodał: 12.04.2012 administrator

 

 

 

NAJWYŻSZA FORMA UZNANIA, CZYLI OSKARY 2012

 

 

 

Przypominamy szóstoklasistom o możliwości zdobycia najwyższego wyróżnienia dla ucznia kończącego edukację w SP45 – Oskara.

UWAGA! Od tego roku szkolnego obowiązuje nowy regulamin przyznawania tytułu .

 

 

 

dodał: 12.04.2012 administrator

 

 

 

WESOŁYCH ŚWIĄT


Photo Cube Generator

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych

ciepłe życzenia optymizmu i bliskości przy świątecznym śniadaniu

oraz wszystkich smaków i zapachów wiosny

życzy:

Dyrekcja i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 45 w Bytomiu

 

dodał: 04.03.2012 administrator

 

 

 

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

 

 

 

3 kwietnia (wtorek) uczniowie klas VI piszą zewnętrzny sprawdzian po klasie VI. Uczniowie przychodzą w stroju odświętnym, przynoszą: 2 długopisy z czarnym wkładem, linijkę, cyrkiel, ołówek, gumkę oraz LEGITYMACJĘ szkolną. Pozostali uczniowie w tym dniu mają dzień wolny od zajęć lekcyjnych. Świetlica będzie czynna dla dzieci po wcześniejszym zgłoszeniu.

 

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE:  

2 i 3 kwietnia

           Klasy I-III 9.30-10.15 - zbiórka przed szkołą o godz. 9.00

           Klasy IV-VI 8.30-9.15 - zbiórka przed szkołą o godz. 8.00

4 kwietnia wspólna MSZA ŚW. o godz. 8.30 - zbiórka uczniów wszystkich klas przed szkołą o godz. 8.00

Świetlica będzie czynna dla dzieci w godz. 7.00-16.00. Obiady wydawane będą w poniedziałek i środę w godz. 11.00-12.30. We wtorek stołówka będzie nieczynna.

 

dodał: 30.02.2012 administrator

 

 

 

 

TEATROMANIA 2012

 

 

 

30 marca odbył się Szkolny Dzień Teatru. Uczniowie klas I - III mogli zobaczyć przedstawienia teatralne przygotowane przez uczniów ze świetlicowego koła teatralnego oraz p. B. Rasińską i D. Janczewską. Po przedstawieniach przedstawiciele klas II i III wzięli udział w konkursie wiedzy o teatrze, który przygotowały: E. Ogrodnik, B. Rasińska, A. Jagoda, D. Janczewska, A. Pęcek, M. Hojka.

 

Jednocześnie informujemy, że 2 kwietnia 2012 roku o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej nr 45 w Bytomiu, ul. Zakątek odbędą się przesłuchania do II Międzyszkolnego Konkursu Teatralnego dla uczniów klas I-III szkół podstawowych "Teatromania dla najmłodszych 2012" pod hasłem Bajkowe morały.

 

dodał: 30.02.2012 administrator

 

 

 

 

RUSZYŁY ZAPISY DO KLASY PIERWSZEJ

 

 

 

Szkoła Podstawowa nr 45 w Bytomiu ul. Zakątek 20 ogłasza nabór dzieci urodzonych w latach 2005 i 2006 do klasy pierwszej na rok szkolny 2012/2013. Dzieci można zapisywać od 27 lutego 2012 r. do 7 maja 2012 r. w sekretariacie szkoły w godzinach 7.30 – 15.30. Wszelkie informacje można uzyskać również pod numerem telefonu (32) 386-76-38

 

Informujemy jednocześnie, iż zmienia się termin  zebrania z rodzicami UCZNIÓW KLAS I-VI. Wszystkich rodziców zapraszamy 28 marca 2012r. W tym dniu uczniowie klas piątych napiszą próbny sprawdzian kompetencji.

 

 

dodał: 27.02.2012 administrator

 

 

 

KONKURS INTERNETOWY NIVEA SZKÓŁKI PIŁKARSKIE WYSTARTOWAŁ

 

 

Nasza drużyna przystąpiła do konkursu organizowanego przez firmę Nivea. Konkurs rozpoczął się dzisiaj czyli 01.03.2012r. Żeby mieć jakiekolwiek szansę w tym konkursie, musimy wszyscy zaangażować się w głosowanie. UWAGA: Każdy zarejestrowany na stronie www.szkolkinivea.pl użytkownik może oddać jeden głos dziennie. Tak więc już dziś prosimy o przekazanie tej informacji jak największej liczbie znajomych, którzy mogliby nas w tym głosowaniu wesprzeć.  Jak głosować:

1. Zarejstruj się na stronie www.szkolkinivea.pl

2. Na maila otrzymasz kod aktywacyjny, następnie zaloguj się na swoje konto

3. Wpisz w polu znajdź szkółki – Szkoła Podstawowa nr 45 w Bytomiu, następnie wejdź w profil naszego klubu i oddaj głos

 

UWAGA!!!!!!

Głosować można raz dziennie, więc wykorzystajmy szansę

 

 

dodał: 05.03.2012 administrator

 

 

 

SZEŚCIOLATKI W SZKOLE

 

 

 

19 marca gościliśmy małych odkrywców wraz z rodzicami. Sześcioletni, być może nasi przyszli uczniowie, mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną na temat życia szkoły, przygotowania szkoły na przyjęcie przedszkolaków oraz podglądnąć swoich rówieśników „w akcji” na popołudniowych zajęciach z wychowawczynią – p. E. Ogrodnik. Można było zaobserwować, jak nasi aktualni 6-letni uczniowie przez blisko rok nauki pod naszymi skrzydłami rozwinęli swoje liczne talenty.

Na wszystkie pytania i wątpliwości rodziców dotyczące organizacji zajęć dla takich maluchów i inne, cierpliwie i rzetelnie odpowiadała pani wiceprezydent – Halina Bieda, pani dyrektor – Urszula Łazuka-Datko oraz wychowawczyni obecnej klasy pierwszej pani Aleksandra Pęcek. Wiedzą specjalistyczną z zakresu pedagogiki i psychologii służyła p. Marzena Rogozińska.

 

dodał: 21.03.2012 administrator

 

 

 

GRZEGORZ KASDEPKE W SZKOLE

 

 

 

Trudno ochłonąć po spotkaniu ze 100-procentowym bajkopisarzem, czyli p. Grzegorzem Kasdepke. Chciałoby się go słuchać jeszcze i jeszcze...

Jesteśmy pod wrażeniem jego poczucia humoru, elokwencji, bezpośredniości, lekkości mówienia o sprawach niełatwych w bardzo przystępnej dla nas formie. Jaki jest Grzegorz Kasdepke? Dokładnie taki, jak jego książki. W poniedziałkowe popołudnie nasza sala gimnastyczna była wypełniona niemal po brzegi miłośnikami jego twórczości. Znalazł się wśród nich nawet prezydent miasta – Piotr Koj. Bardzo było nam miło, że tak wielki pisarz zdradził nam kilka swoich sekretów, cierpliwie odpowiadał na nasze nieraz bardzo zabawne i w gruncie rzeczy ciekawskie pytania, a na samym końcu podpisywał, podpisywał i podpisywał... Żaden łowca autografów nie odszedł z pustymi rękami.

 

dodał: 21.03.2012 administrator

 

 

 

KONKURSOWE ZMAGANIA JUŻ ZA NAMI

 

 

 

Aż 13 drużyn bytomskich szkół podstawowych rywalizowało 16 marca 2012r. w Miejskim Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej, który po raz siódmy odbył się w Szkole Podstawowej nr 45 w Bytomiu. W tym roku patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęli: Ambasada Królestwa Danii, eurodeputowana Małgorzata Handzlik, Prezydent Miasta Bytomia Piotr Koj oraz Delegatura Kuratorium Oświaty w Bytomiu. Konkurs ma na celu upowszechnianie wiedzy o UE oraz propagowanie idei jednoczącej się Europy. Jak zawsze pytania do części konkursowej przygotowali przedstawiciele Europe Direct Katowice oraz historyk i specjalista wiedzy o społeczeństwie Piotr Werner. Po wspaniałej rywalizacji zwycięzcami okazała się drużyna SP51, II miejsce zajęła drużyna SP5, a na podium z III miejscem - SP45. Gratulujemy! Program artystyczny inspirowała Dania, która w tym roku przewodniczy w Unii. Uczestnicy i goście  zwiedzali wystawę klocków LEGO, przyglądali się pokazowi Rycerzy Bractwa Zamku Będzin, którzy wcielili się w rolę wikingów, wysłuchali duńskiej piosenki w wykonaniu Bel Canto i zostali oczarowali tańcem studentów Państwowej Wyższej Szkoły Tańca. Do zobaczenia za rok  w zielonych barwach Irlandii.

 

dodał: 20.03.2012 administrator

 

 

 

 

CINDERELLA DLA PRZEDSZKOLAKÓW

 

 

 

7marca przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 39 obejrzały przedstawienie w języku angielskim "Cinderella" czyli po prostu Kopciuszek, które przygotowali uczniowie naszej szkoły z klasy 4b i 4d pod kierunkiem p. A. Panasewicz i A. Piątek. W minionym roku przedstawienie to zdobyło I miejsce w Miejskim Przeglądzie Teatrzyków w jęz. angielskim MINI DRAMA FESTIVAL. Przedszkolaki patrzyły i słuchały z zaciekawieniem rozumiejąc lub domyślając się znaczenia wypowiadanych słów. Dziękujemy serdecznie wychowawczyniom z Przedszkola nr 39 za zaproszenie i ciepłe przyjęcie, a naszych widzów zapraszamy w przyszłości w progi naszej szkoły, gdzie będą mogły rozwijać swoje talenty językowe i aktorskie.

 

dodał: 17.03.2012 administrator

 

 

 

 

PISARZ GRZEGORZ KASDEPKE ZAWITA DO NASZEJ SZKOŁY

 

 

 

Już 19 marca (poniedziałek) o godzinie 16.00 w naszej szkole odbędzie się

spotkanie autorskie z GRZEGORZEM KASDEPKE – twórcą książek dla dzieci.

Apetyt na czytanie wzrośnie, ponieważ pisarz znany jest z dowcipu, świetnego kontaktu z czytelnikami i odpowiedzi  na najbardziej dociekliwe pytania. To nie pierwszy nasz kontakt z autorem. Pan Grzegorz Kasdepke w styczniu tego roku przekazał na rzecz chorej Natalki Majchrzak książki ze specjalnymi dedykacjami, które zostały zlicytowane podczas koncertu w Bytomskim Centrum Kultury 17 stycznia.

Przypominamy, że spotkanie z pisarzem jest elementem projektu realizowanego w SP45 przez p. Joannę Kściuczyk i p. Martę Sołtysik-Warchał: Na deser książka. To w ramach tego projektu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w maratonie czytania książek Grzegorza Kasdepke w dniu 24 listopada 2011r. A teraz będą mieli szansę usłyszeć, co sam czyta.

Spotkanie 19 marca jest również wstępem do konkursu Na tropie twórczości Grzegorza Kasdepke, ale to na razie niespodzianka.

 

dodał: 13.03.2012 administrator

 

 

 

 

WARTO BYĆ DOBRYM? – WARTO!

 

Widok roweru zawieszonego w holu szkoły zapewne wzbudził Waszą ciekawość J. Już wyjaśniamy, w jaki sposób można stać się jego właścicielem. Organizatorem akcji Warto być dobrym – 2011/2012 jest Stowarzyszenie Rodziców Na Rzecz Pomocy Szkołom „Przyjazna Szkoła” z siedzibą w Mysłowicach, ul. Chopina 2c. Strona stowarzyszenia na Facebooku. Znajdziecie tam najświeższe informacje dotyczące akcji, nawiążecie dyskusje, szkoły zamieszczają wątki dotyczące przebiegu akcji oraz zdjęcia. Klikając „lubię to” będziecie Państwo mogli wraz z dziećmi oraz rodzicami w pełni uczestniczyć w tworzeniu Fan Page’a. Celem akcji jest promowanie pozytywnych wzorów postaw wśród dzieci i młodzieży w szkołach. Akcja składa się z trzech etapów:

-etap informacyjny: do 15. 01. 2012 – mamy opóźnienie;)

- etap realizacji: do końca roku szkolnego 2012.

-etap podsumowania i rozliczenia: do 30.07. 2012.

Koordynatorzy: pani Dyrektor mgr Urszula Łazuka- Datko, mgr Beata Soroko – Kałuża, mgr Ewelina Bonk. Opieka nad uczestnikami: wychowawcy.

 

dodał: 05.03.2012 administrator

 

 

 

SZKOLNE WARSZTATY TEATRALNE

 

 

 

Każdy kiedyś marzył o zostaniu gwiazdą filmową lub teatralną. Dzięki współpracy z Teatrem Edukacji z Wrocławia mogliśmy się dzisiaj przekonać, czy zawód aktora jest dla nas idealny. Warsztaty teatralne dla klasy 3a i 3c uświadomiły wszystkim, że jest to trudna i wymagająca praca, która przynosi jednak dużo satysfakcji. Podczas zajęć teatralnych prowadzonych przez panią Katarzynę Misterkę uczniowie pokonywali swoją nieśmiałość, chętnie angażowali się we wszystkie działania artystyczne, realizowali swoje pomysły na mini-scenki teatralne, a przy tym dobrze się bawili. Zabawa w teatr była wspaniała i dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń.

 

 

dodał: 02.03.2012 Joanna Tlatlik

 

 

 

CZY JUŻ JESTEŚMY EKO-SZKOŁĄ?

SP45 LIDEREM ZIMY

 

 

 

Kolorowe opakowania, gazety, czasopisma, czyli makulatura  sprawia, że ilość odpadów w każdym gospodarstwie domowym wzrasta. Jak co roku nasza szkoła zachęca wszystkich: uczniów, rodziców i nauczycieli do segregacji surowców wtórnych, a nauczanie jej zasad staje się jednym z najważniejszych zadań naszej placówki. Wszyscy chętnie włączają się w działania podejmowane przez szkołę: zbierają i segregują makulaturę, plastikowe nakrętki, stare telefony, zużyte baterie... DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA TROSKĘ O ŚRODOWISKO. Dzięki Wam SP45 w Bytomiu została  liderem segregacji ZIMA 2012 w Bytomiu.

 

dodał: 23.02.2012 administrator

 

 

 

 

OD ROBALA DO KAMELEONA CZYLI SPOTKANIE Z PRZYRODĄ

 

 

 

21 lutego odbyła się w naszej szkole lekcja przyrody połączona z pokazem zwierząt egzotycznych. Anakonda, pyton albinotyczny, legwan, skorpion cesarski, ptasznik to tylko niektóre ze zwierząt zaprezentowanych przez pana Krystiana Kawika, założyciela i właściciela Ośrodka Edukacji Proekologicznej Bitis z Siemianowic Śląskich. Uczniowie poznali biologię prezentowanych gatunków, a szczególnie umiejętność przystosowania się do środowiska, w którym żyją oraz sposoby zdobywania pożywienia i obrony przed drapieżnikami. Profesjonalny pokaz i ciekawy komentarz wzbudziły duże zainteresowanie wszystkich uczniów.

dodał: 22.02.2012 administrator

 

 

 

POMAGAMY ISKIERCE JUŻ TRZECI ROK

 

 

 

Od grudnia 2011 do końca stycznia 2012 trwała w naszej szkole sprzedaż kalendarzy otrzymanych od fundacji  Iskierka działającej na rzecz dzieci z chorobą nowotworową. Już trzeci sezon w ten sposób wspieramy działalność fundacji, której siedziba mieści się w Chorzowie przy ul. Kościuszki 6. Postawa naszych uczniów budzi wzruszenie, kiedy dzieci tak spontanicznie reagują chęcią pomocy. W ten sposób udało nam się zebrać, UWAGA, 1189,59 złotych!!! Pieniądze zostały już wpłacone na konto fundacji z tytułem: DZIECI DZIECIOM. Wychowawcom bardzo dziękujemy za okazane serce i zaangażowanie w zbieranie pieniędzy, a dzieciom za szlachetność i wrażliwość. Wszystkich zainteresowanych wspieraniem działalności fundacji zapraszamy na stronę: www.fundacjaiskierka.pl

NUMER KONTA, na który można dokonywać wpłat:

ING BANK ŚLĄSKI

nr: 16 1050 1588 1000 0023 0023 0170

 

 

dodał: 22.02.2012 Beata Soroko-Kałuża

 

 

 

FERIE, FERIE...I PO FERIACH

 

 

 

Minęły mroźne i śnieżne ferie i wróciliśmy do szkoły na ostatnie dni karnawału. Walentynki przywitały nas niespodziankami od szkolnego listonosza. Odbyły się walentynkowe imprezy, klasowe dyskoteki, karnawałowe bale, szkolna dyskoteka, na której spalaliśmy kalorie  ze zjedzonych wcześniej pączków. Jeszcze tylko świetlicowe ostatki i zaczynamy czas oczekiwania na Wielkanoc. Z tej okazji warto zrobić sobie czterdziestodniowe postanowienie - np. zdobywam tylko pozytywne oceny, przychodzę na zajęcia punktualnie czy nie jem słodyczy. W końcu to tylko 40 dni. Spróbuj wytrwać w swoim postanowieniu. Poćwicz swoją silną wolę.

dodał: 17.01.2012 administrator

 

 

 

LALKI DLA UNICEF POLAND

 

 

 

W grudniu 2011 nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego UNICEF "Wszystkie Kolory Świata". Nasi uczniowie uszyli laleczki oraz nadali im imiona. Teraz dorośli mogą włączyć się do projektu i zaopiekować się wybraną przez siebie laleczką, przekazując przy tym darowiznę na rzecz dzieci w Sierra Leone. Darowizny przekazane na ten cel pozwolą na uratowanie życia dzieci z Sierra Leone i zaszczepienie ich przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego, takim jak: polio, gruźlica czy odra. Laleczki będą rozprowadzane podczas zebrań z rodzicami 25 stycznia 2012 roku. Zachęcamy także do głosowania w konkursie na "Najbardziej oryginalną laleczkę" na oficjalnej stronie UNICEF Poland na Facebooku. Nagrodą w konkursie jest wizyta Ambasadora Dobrej Woli UNICEF Majki Jeżowskiej i koncert zorganizowany na terenie placówki.

 

dodał: 24.01.2012 administrator

 

 

 

ZAGRALIŚMY DLA NATALKI

 

 

 Mała Natalka była prawdziwą bohaterką koncertu charytatywnego Dla Natalii...- spełniamy dziecięce marzenia, który 14 stycznia odbył się w Bytomskim Centrum Kultury. To kolejna inicjatywa naszej szkoły mająca na celu wsparcie leczenia chorej na Zespół Aperta dziewczynki. Dochód z biletów cegiełek, a także fundusze uzyskane z przeprowadzonej licytacji, zostaną przekazane na rzecz Natalki. Zagrali wspaniali artyści i wielkie osobowości sceniczne – charyzmatyczny zespół VIDEO, niepowtarzalna Ewa Uryga, energetyczny Marcin Kindla z zespołem, niezwykle utalentowany Łukasz Wierzba z przyjaciółmi i szkolny chór Bel Canto. Sala Bytomskiego Centrum Kultury wypełniła się publicznością, która potrafiła połączyć dobrą zabawę z pięknym celem. Dzięki sponsorom, darczyńcom i widowni skarbonka Natalki wypełniła się i 8 lutego mała bohaterka bezpiecznie uda się na pierwszą, ważną operację do odległego Monachium. Organizatorami koncertu była Szkoła Podstawowa nr 45 w Bytomiu oraz Stowarzyszenie Liga Kobiet Nieobojętnych. Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Bytomia pan Piotr Koj, który od początku wspierał szlachetną inicjatyw oraz UM Bytom, TV Sfera, TV Silesia i Życie Bytomskie.

Dziękujemy WSZYSTKIM za bezinteresowne zaangażowanie i dowód, że drugi człowiek jest na wyciągnięcie ręki.

dodał: 17.01.2012 administrator

 

 

 

ROZWIJAJ SWOJE ZAINTERESOWANIA

 

 

 W piątek 13 stycznia od godziny 16.00 zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzenia Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego. Można będzie zobaczyć, co pijemy czyli herbatę pod mikroskopem, wyizolować DNA metodą kuchenną, zobaczyć zimową symulację wiosny czy cebulę jakiej nie znamy. Dokładny harmonogram wystaw, ćwiczeń, pokazów etc. można zobaczyć TUTAJ.

dodał: 11.01.2012 administrator

 

 

 

ZAPRASZAMY NA KONCERT

"DLA NATALKI"

 

 

 

Dnia 14 stycznia 2012r. w Bytomskim Centrum Kultury odbędzie się charytatywny koncert dla małej Natalki  www.natalkamajchrzak.pl, która pilnie potrzebuje pomocy. Otwórz serce, przyjdź na koncert, pobaw się z nami oraz między innymi z zespołem VIDEO, a przy okazji wrzuć do puszki kilka złotych na operację Natalki.

 

 

 

dodał: 05.01.2012 administrator

 

 

 

W TEN ŚWIĄTECZNY CZAS

 

 

 

Życzenia dobrych ocen dla uczniów,

spełnienia marzeń wszystkim marzycielom,

szczęścia w miłości wszystkim zakochanym... i tym samotnym też,

zdrowia wszystkim chorym,

szczęścia - zmartwionym,

 spokoju – zestresowanym,

a dla wszystkich przyjaźni, radości, magicznych świąt Bożego Narodzenia

oraz samych dobrych dni w 2012 roku

życzą

uczniowie, nauczyciele i pracownicy

 SP45 w Bytomiu

 

dodał: 20.12.2011 administrator

 

 

 

GÓRA GROSZA

 

 

Od 23 listopada do 4 grudnia trwała w naszej szkole zbiórka pieniędzy na "Górę Grosza". Akcję tę już po raz 11 organizowało Towarzystwo "NASZ DOM" do tej pory zebrano ponad 13 milionów złotych. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych czy rodzin zastępczych. W ciągu 2 tygodni uczniowie samorządu szkolnego  wraz z opiekunami  i wychowawcami klas zbierali pieniądze, a potem nastąpiło wielkie liczenie. W klasie numer 110 brzęczały, przeliczane podczas mrówczej pracy, pieniążki. Zebraliśmy 20401 monet czyli 547,11 zł. Dziękujemy!

 

dodał: 19.12.2011 administrator

 

 

 

ŚWIĄTECZNE KIERMASZE Z SERCEM

 

 

 

 

Przez dwa przedświąteczne tygodnie odbywał się w holu naszej szkoły kiermasz bożonarodzeniowy. Dziękujemy wszystkim: Rodzicom, uczniom i nauczycielom, którzy przygotowali bombki, kartki świąteczne, skarpety , serwetki, piernikowe ozdoby choinkowe, aniołki czy świeczniki. Przygotowane przez Was drobiazgi świąteczne cieszyły się dużym zainteresowaniem i szybko znalazły bogatych sercem nowych właścicieli. Wszystkie zebrane w ten sposób pieniądze zasiliły konto Natalki Majchrzak. Rodzice wraz z dzieciątkiem dziękują wszystkim i życzą WESOŁYCH ŚWIĄT.

Na szkolnym kiermaszu znalazły się równie ekologiczne elementy: sianko czy stroiki. Dochód ze sprzedaży tych drobiazgów zastał przekazany na rzecz Mysłowickiego Hospicjum "CORDIS". Dziękujemy!

 

dodał: 19.12.2011 administrator

 

 

 

POMAGAJ - DOBRO WRACA

"DLA NATALKI"

 

 

 

Malutka Natalia Majchrzak pilnie potrzebuje pomocy. Urodziła się z zespołem Aperta i jak najszybciej musi być poddana kosztownej operacji główki, następnie rączek i nóżek. Jej historię można poznać wchodząc na www.natalkamajchrzak.pl  Uczniowie, rodzice, nauczyciele  i pracownicy naszej szkoły aktywnie włączyli się  w działania mające pomóc zebrać pieniądze dla Natalki. Zbieramy zakrętki po napojach, przygotowujemy bożonarodzeniowe ozdoby, z których datki zasilą konto Natalki, organizujemy koncert charytatywny (informacje na zdjęciu) "Dla Natalki". Otwórz serce, przyjdź na koncert  i wesprzyj z nami to małe dziecię.

 

dodał: 14.12.2011 administrator

 

 

 

GŁOSUJ CODZIENNIE

 

 

 

Zagłosuj na nas! Szukaj w Interkl@sie!Po raz kolejny przystąpiliśmy do konkursu na najlepszą szkolną stronę internetową. Bardzo prosimy o codzienne głosowanie na naszą witrynę na stronie interkl@sy. Wystarczy kliknąć na logo, które automatycznie przenosi na stronę konkursu. Dziękujemy za codzienne głosy:)

 

dodał: 07.11.2011 administrator

 

 

 

ROZPOCZYNAMY OBCHODY DBI 2012

 

 

 

W roku 2012 DBI  obchodzić będziemy 7 lutego. My natomiast, 8 grudnia 2011r., rozpoczęliśmy obchody Dnia Bezpiecznego Internetu 2012 cyklem spotkań z policjantami na temat Bezpieczeństwa w sieci i działaniami na rzecz bezpieczeństwa on-line. Tematem przewodnim międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu jest Internet jako łącznik między pokoleniami. Wszystkie działania będą realizowane pod hasłem "Wspólnie odkrywamy cyfrowy świat! Bezpiecznie!".  Podczas tegorocznych obchodów DBI chcemy zwrócić uwagę na to, że wirtualny świat może być odkrywany wspólnie przez najmłodszych oraz ich rodziców czy dziadków. Dzieci mogą oswoić swoich dziadków z techniczną obsługą Internetu, dziadkowie zaś czuwają nad bezpiecznym i rozważnym poruszaniem się najmłodszych w sieci.

 

dodał: 09.12.2011 administrator

 

 

 

MIKOŁAJ W SP45 BYTOM

 

 

 

6 grudnia 2011r. uczniów naszej szkoły odwiedził Mikołaj. Piłkarze wzięli udział w II Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej. Niektóre klasy szukały Mikołaja w kinie, w teatrze i podczas wycieczek. Klasy trzecie spędziły ten dzień na sportowo bawiąc się aktywnie na sali gimnastycznej. Świetlica zorganizowała konkursy artystyczne i sprawnościowe oraz zabawę ze św. Mikołajem. Wszyscy miło spędzili czas:)

 

dodał: 09.12.2011 administrator

 

 

 

PRÓBNY SPRAWDZIAN KOMPETENCJI

 

 

 

8 GRUDNIA szóstoklasiści napiszą swój drugi, a piątoklasiści pierwszy, próbny sprawdzian kompetencji. Właściwy czeka szóstoklasistów 3 kwietnia. Stanowi tak ważny dla dziecka moment jak przekroczenie progu szkoły czy przejście do klas 4-6. Bowiem jest zamknięciem pewnego etapu i otwarciem nowego. Próbne sprawdziany to: trening i oswojenie z formą i procedurami przeprowadzania sprawdzianu, próba zmieszczenia się w wyznaczonym czasie, trening pisania sprawdzianu w odmiennych warunkach (strój galowy, sala gimnastyczna, komisja), nauka kodowania (wytrenowana na właściwy sprawdzian), oswojenie ze stresem, motywacja. 8 grudnia uczniowie przychodzą do szkoły w strojach galowych, zgodnie z planem, sprawdzian trwa 60 minut, po nim następują zajęcia zgodnie z planem.

1. CO NALEŻY PRZYNIEŚĆ ZE SOBĄ NA SPRAWDZIAN?

legitymację szkolną, długopis z czarnym atramentem (2 sztuki) – sprawdzić w domu, czy pisze, przybory typu: linijka, kątomierz, ekierka, ołówek

2. WSZYSTKIE PRZYBORY WNOSIMY NA SALĘ BEZ PIÓRNIKA (można związać je gumką – recepturką).

3. ZADANIA ZAMKNIĘTE (A,B,C,D) KODUJEMY NA KARCIE KODOWEJ (czarnym długopisem).

4. ZADANIA OTWARTE WYKONUJEMY CZARNYM DŁUGOPISEM.

5.Ewentualne rysunki można wykonać ołówkiem.

6. NIE WOLNO UŻYWAĆ KOREKTORA, ZMAZYWACZA!

7. NA SALĘ UCZNIOWI NIE WOLNO WNOSIĆ TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH, jedzenia i napojów.

BAZA TESTÓW: http://www.oke.krakow.pl  http://test6.cauchy.pl/

 

dodał: 05.12.2011; J. Kściuczyk

 

 

 

BPSC DZIECIOM - II MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

 

 

 

6 grudnia 2011r. w hali „Skarpa” odbył się II Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej chłopców szkół podstawowych z Bytomia, Rudy Śląskiej i Świętochłowic. Organizatorem turnieju było Towarzystwo Sportowe „Szombierki” Bytom oraz SP45 Bytom. W tym roku powiększono grono uczestników o Szkołę Podstawową ze Świętochłowic. Grano systemem ligowym dwurundowym (mecz i rewanż). Każdy uczestnik turnieju został obdarowany słodkimi upominkami, które ufundowała firma BPSC (główny sponsor IV ligowej drużyny Szombierek). Turniej wygrała reprezentacja SP45 (22 pkt) przed SP19 (14 pkt) ze Świętochłowic i SP44 (9 pkt) z Bytomia. Gratulujemy!

 

dodał: 09.12.2011 administrator

 

 

 

ZACZAROWANI SŁOWEM, OCZAROWANI SPOTKANIEM

 

 

 

Nie na co dzień mamy okazję zapytać znanego pisarza, jak się pisze książki, jak się  je wydaje, jak wygląda proces tworzenia. te i wiele innych pytań mieliśmy okazję zadać podczas spotkania autorskiego z p. Lidią Miś - Nowak - pisarką książek dla dzieci i młodzieży, ale również, jak nam zdradziła, dla dorosłych. Autorka podczas spotkania z piątoklasistami zaprezentowała swoje niezwykłe książki, wprowadziła nas w ich cudowny świat, opowiadając o genezie powstania i czytając na głos fragmenty "Serca lasu" oraz "Opowieści biblijnej dziadzia Józefa". Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkową zakładkę z autografem oraz słodką niespodziankę.

 

 

dodał: 02.12.2011 M. Szołtysik-Warchał, J. Kściuczyk

 

 

 

CZAS WRÓŻB NADSZEDŁ

 

 

 

W wigilię andrzejek i w dniu imienin św. Andrzeja, każdy chce sprawdzić, co go spotka w najbliższym czasie. W te dni mugolskie dzieci wchodzą w świat wróżb i zaklęć, w świat czarów i magii. Kto żyw sprawdzał swoją przyszłość u świetlicowej wróżki, rzucając obierki przez ramię czy lejąc wosk. Na koniec wszyscy wspólnie bawili się na szkolnej dyskotece.

 

dodał: 30.11.2011 administrator

 

 

 

MARATON CZYTANIA

Na tropie twórczości Grzegorza Kasdepke

 

 

 

Kto 25 listopada 2011 roku między godziną 18.00 a 22 zajrzałby do naszej szkoły, byłby zaskoczony niecodziennym widokiem. Osiemdziesięciu młodych czytelników wygodnie ułożonych w śpiworach i pod kocami, z głowami na poduszkach trzymających w ręku książki jednego autora – Grzegorza Kasdepke. Tak w skrócie przebiegał maraton czytania Książka najlepiej smakuje przed snem. Uczniowie klas 1-6, zaproszeni goście – K. Michalska – doradca metodyczny języka polskiego UM w Bytomiu, U. Łazuka-Datko – dyrektor szkoły, rodzice oraz organizatorki – p. J. Kściuczyk, p. M. Sołtysik-Warchał i p. E. Bonk czytali na głos przez 4 godziny książki Grzegorza Kasdepke. Było zabawnie, dzięki urwisowatemu bohaterowi Kacprowi, polonistycznie - za sprawą Bartusia i jego zmagań z frazeologizmami, pouczająco, dzięki Dominikowi z książki „Ostrożnie”, refleksyjnie – za sprawą historii pewnego bajkopisarza, sensacyjnie przez przygody pozytywnego detektywa, a nawet tragicznie, gdy czytelnicy słuchali opowieści o Prometeuszu – bohaterze zbioru mitów Zeus i spółka. Maraton czytania organizowany od zeszłego roku w SP45 pokazuje, że czytanie może być przygodą łączącą ludzi zafascynowanych słowem pisanym. Przedstawia czytanie jak przyjemność, a nie nudny obowiązek i formę spędzania wolnego czasu alternatywną do gier komputerowych czy telewizji.

 

 

dodał: 29.11.2011 administrator

 

 

 

MARATON CZYTANIA

 

 

Wszystkich uczniów klas 1-6 zafascynowanych książkami zapraszamy do udziału w drugim już w historii naszej szkoły maratonie czytania. Ponieważ wiadomo, że książka najlepiej smakuje przed snem, przygodę zaczniemy o godzinie 18.00 25 listopada 2011 roku. Maraton potrwa do godziny 22. W tym roku będziemy tropić literaturę znanego dzieciom i młodzieży pisarza Grzegorza Kasdepke. Nie zapomnijcie wziąć ze sobą książki, koca, ulubionej podusi i dobrego humoru! A już wkrótce relacja fotograficzna z “poczytajowej” przygody.

 

dodał: 25.11.2011 administrator

 

 

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 

 

25 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. W tym roku ogłosiliśmy konkurs na najlepszy strój Pluszowego Misia. Dzisiaj, każdy kto przygotował sobie misiowe przebranie mógł w nim wystąpić i walczyć o misiową, słodką, główną nagrodę. Jak zawsze, w cenie,  jest pomysłowość i oryginalność oraz wysiłek włożony w przygotowanie stroju. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę.

 

dodał: 25.11.2011 administrator

 

 

 

60 LAT BYTOMSKIEGO PTTK

 

 

23 listopada w ramach obchodów 60-lecia bytomskiego PTTK wybraliśmy się na wycieczki do bytomskich miejsc, które są na co dzień mało dostępne. Wycieczka Śladami Żydów bytomskich pozwoliła nam wejść i zobaczyć bytomski Kirkut, a podczas wycieczki Niezwykłe świątynie odwiedziliśmy kościół Najświętszej Marii Panny i kościół Św. Ducha.  Mamy nadzieję, że takie wycieczki będą odbywać się częściej.

 

dodał: 25.11.2011 administrator

 

 

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

 

 

21 listopada przypada Światowy Dzień Życzliwości. W tym dniu w naszej szkole obowiązuje kolor żółty - kolor słońca, uśmiechu i radości. Wszyscy staramy się rozwijać tolerancję dla innych oraz stosować w praktyce zasady kulturalnego zachowania. Z tej okazji ogłoszone zostały konkursy: Order Życzliwości, tekst życzeń oraz wybory najbardziej życzliwego ucznia. My zaś życzymy Wam życzliwości dla siebie samych, rodziny, kolegów i koleżanek, znajomych i obcych na ulicy. Uśmiech niech będzie z Wami!

 

dodał: 21.11.2011 administrator

 

 

 

ŚLADAMI JÓZEFA LARISCHA

 

 

Wszyscy zainteresowani historią naszej dzielnicy spotkali się na wycieczce po ciekawych zakątkach Szombierek prowadzonej przez Macieja Dronia z Muzeum Górnośląskiego. Odwiedziliśmy miejsca, o których pisał śp. J. Larisch w swojej książce Historia Szombierek. Później odbyła się Szkolna Gra Miejska, która sprawdzała znajomość topografii szkoły, wiedzę o naszej dzielnicy i mieście oraz sprawność manualną uczestników zabawy. W przerwie każdy mógł zmierzyć się w walce na miecze prowadzonej przez rycerzy czy posilić się grillowanymi, pachnącymi kiełbaskami. Widać, że w szkole można ciekawie i miło spędzić sobotni poranek.

 

dodał: 21.11.2011 administrator

 

 

 

SZKOLNA GRA MIEJSKA

 

 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych historią naszej dzielnicy. W sobotę 19 listopada odbędzie się wycieczka po ciekawych zakątkach Szombierek prowadzona przez Macieja Dronia z Muzeum Górnośląskiego. O godz.13.30 odbędzie się Szkolna Gra Miejska. Zgłoszenia do 17 listopada. więcej informacji w sekretariacie szkoły lub na plakacie. Zabawę umili nam pokaz walk rycerskich oraz grilowane kiełbaski. Zapraszamy.

 

dodał: 15.11.2011 administrator

 

 

 

PROJEKT ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

 

W ramach uczczenia obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole odbywały się zajęcia z zakresu wychowania patriotycznego i obywatelskiego. Celem projektu było kształtowanie postaw i uczuć patriotycznych. W tym dniu wszyscy uczniowie pracowali z tekstami o tematyce patriotycznej oraz w oparciu o karty pracy, aktywnie poznawali historię swojej Ojczyzny. W sali kinowej obejrzeliśmy prezentację multimedialną o historii naszej najbliższej okolicy, a w pracowni muzycznej wysłuchaliśmy i śpiewaliśmy pieśni patriotyczne.

 

dodał: 10.11.2011 administrator

 

 

 

WYGRALI  BILETY NA MECZ POLSKA-WŁOCHY

 

 

 

Hasłem tegorocznej edycji SZKOŁY BEZ PRZEMOCY jest "Kibicujemy fair play". Nasza szkoła aktywnie przyłącza się do tego wydarzenia poprzez promocję idei kibicowania fair play. Pokażemy, że na polskich stadionach można kibicować bezpiecznie, a przemoc i agresję można zmniejszać podobnie jak w szkołach. Już mamy pierwsze efekty naszych działań.

Dwóch uczniów naszej szkoły: Tomasz Werenc z kl. I e i Oliwia Głowacka z kl. I b otrzymali wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie na przebranie kibica, które przygotowali wraz z p. I. Andruszkiewicz, N. Luhova i E. Paprocką. Nagrodą, którą otrzymali są 2-osobowe bilety na mecz otwarcia stadionu we Wrocławiu  (11XI2011) podczas meczu Polska-Włochy.

 

dodał: 10.11.2011 administrator

 

 

GRATULUJEMY NAGRODY W KONKURSIE OGÓLNOPOLSKIM

 

 

 

„Dom, rodzina, miłość – utrata tych wartości to bezdomność”. Niełatwo jest pisać na tematy trudne, dotyczące wartości i przez to pełne emocji. Bardzo się cieszymy, że uczniowie naszej szkoły podjęli się trudnego wyzwania, jakim było uczestnictwo w konkursie zorganizowanym przez Gimnazjum nr 14 we Wrocławiu i Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta.

Radość tym większa, że napisali bardzo dojrzałe, mądre teksty, które doceniło jury konkursowe. Tymoteusz Mierzwiński z kl. 6c zajął pierwsze miejsce za utwór poetycki i oryginalne opowiadanie, w którym mistrzowsko posłużył się metaforą, a bohaterami tekstu uczynił pojęcia abstrakcyjne. Fabian Wesołek z kl. 6d zdobył drugie miejsce w tym konkursie za utwór poetycki. Jesteśmy dumni i serdecznie gratulujemy uczniom i opiekunom: p. Marcie Sołtysik-Warchał i p. Joannie Kściuczyk.

 

dodał: 09.11.2011 administrator

 

 

 

ZADBAJMY O KLIMAT

 

 

 

7 listopada w ramach kampanii ARKA dla ZIEMI w naszej szkole odbyły się warsztaty pod hasłem "Zadbaj o klimat". Nasi uczniowie, pod kierunkiem S. Kułakowskiego, poprzez zabawę, wykorzystując niekonwencjonalne metody i techniki  pracy, uczyli się postępować ekologicznie. Dzięki warsztatom Fundacja Arka propaguje różnorodne postawy i działania kształcące odpowiedzialność za zmiany klimatyczne na naszej planecie. W końcu - tu chodzi o naszą przyszłość!. Los Ziemi jest również w NASZYCH rękach!

 

dodał: 08.11.2011 administrator

 

 

 

JESIENNA EKO-WYSTAWA

 

 

Powiał jesienny wiatr i w holu szkolnym zrobiło się kolorowo. A dlaczego? Rok 2011 Organizacja Narodów Zjednoczonych ustanowiła Międzynarodowym Rokiem Lasów. Jego główne hasło Lasy dla ludzi uświadamia nam, jak ogromne znaczenie mają lasy w życiu każdego z nas. Las łagodzi klimat, daje ludziom tlen, drewno... Z okazji Święta Drzewa oraz Międzynarodowego Roku Lasów klasy młodsze wzięły udział w szkolnym projekcie ekologicznym „Święto Drzewa” oraz jesiennym konkursie plastyczno-techniczym „Szal Pani Jesieni”. Efekty tych działań możemy już od miesiąca podziwiać na przepięknej, ekologicznej wystawie.

 

dodał: 07.11.2011 administrator

 

 

 

NAPOJE ENERGETYCZNE – NOWE ZAGROŻENIE

 

 

Napoje energetyczne są w Polsce bardzo popularne. Mają pomagać dorosłym w okresie wytężonego wysiłku poprzez likwidację zmęczenia i wzmacnianie koncentracji. Substancje takie jak kofeina czy tauryna, wchodzące w skład energy drinków, jednak zupełnie niepotrzebne dzieciom. Dla młodego organizmu jedna puszka takiego napoju to jak wypicie nawet 6 filiżanek kawy. Kofeina przyjmowana w dużych ilościach może doprowadzić między innymi do psychicznego i fizycznego uzależnienia. Specjaliści ostrzegają, że 90% rodziców wie, że ich dziecko sięga po napoje energetyczne, jednak nie zdają sobie sprawy z zagrożenia. Prawo w Polsce nie zabrania sprzedaży napojów energetyzujących nieletnim. Oznacza to, że takiego drinka może kupić nawet małe dziecko. Może warto zastanowić się nad napojami naszego dziecka!

dodał: 07.11.2011 administrator

 

 

PAMIĘTAMY O TYCH, CO ODESZLI...

 

 

1 listopada zbliża się szybkimi krokami, więc nasz niezawodny zespół uczniów z SP45 podążył na cmentarz Mater Dolorosa. Celem wyjścia było porządkowanie oraz ozdabianie grobów osób zasłużonych dla Bytomia. Utrzymywanie wybranych grobów w należytym porządku to już wieloletnia tradycja naszej szkoły. Uczniowie SP45 w ten sposób czczą pamięć tych, którzy odeszli.

 

 

Przypominamy, że 31 października 2011r. w naszej szkole jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

 

dodał: 28.10.2011 J. Wawrzyniak

 

 

 

PRÓBNY SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

 

 

28 października nasi uczniowie pisali próbny sprawdzian szóstoklasisty. Wszystko odbyło się tak, jak to będzie na właściwym sprawdzianie 3 kwietnia 2012r. Trzymamy kciuki za same czterdziestki teraz i w kwietniu. Powodzenia.

 

dodał: 28.10.2011 administrator

 

 

 

PODARUJ ZNICZ NA KRESY - DZIĘKUJEMY

 

 

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w szkolną zbiórkę zniczy pod hasłem "Podaruj znicz na Kresy". Organizatorem akcji jest Koło Śląskie Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Drohobyckiej w Bytomiu. Wszystkie zebrane znaki pamięci zapłoną na opuszczonych i zapomnianych polskich grobach mieszczących się na cmentarzach na Kresach.

 

 

dodał: 28.10.2011 administrator

 

 

 

JESIENNA WIECZORNICA

 

 

 

26 października uczniowie klasy 6a i 6e przygotowali jesienną wieczornicę. W przepięknej, jesiennej scenografii, przy nastrojowym świetle świec i wspaniale dobranej muzyce, w strojach rodem z jesiennego obrazu zachwycali swoją grą aktorską. Recytowali jesienne wiersze w kaloszach i pod parasolem, śpiewali piosenki o czerwonozłotej porze roku. Wszyscy widzowie byli zasłuchani i zadziwieni wieczornicą stworzoną przez naszych artystów. Dziękujemy!

 

dodał: 21.10.2011 wychowawcy 6a i 6e

 

 

 

ZEBRANIA Z RODZICAMI

 

 

Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów naszej szkoły na spotkania z wychowawcami klas. Zebrania odbędą się 26 października 2011r. w godzinach ustalonych dla poszczególnych klas. Klasy I-III o godz.18.00, a klasy IV-VI o godz. 17.00

 

 

dodał: 21.10.2011 administrator

 

 

ZAJĘCIA W MUZEUM GÓRNOŚLĄSKIM

 

 

21 października nasi najmłodsi uczniowie z klasy 1b i 1e odwiedzili Muzeum Górnośląskie. Dzieci uczestniczyły w zajęciach muzycznych "To jest dom zaklęty, w którym grają instrumenty". Później tworzyli przedstawienie teatralne do obrazu S. Świerzyńskiego "Widok Wawelu", poznały piosenkę napisaną do obrazu Z. Waliszewskiego "Martwa natura za kotarą" i sami zmienili się w małych artystów tworzących własne dzieła sztuki. Po lekcji w galerii nasi pierwszoklasiści zobaczyli wystawę przyrodniczą i etnograficzną.

 

dodał: 21.10.2011 wychowawcy 1b i 1e

 

 

 

ZAPRASZAMY NA MAJOWĄ WYCIECZKĘ

 

 

Zapraszamy na wycieczkę do Niemiec i Paryża w długi, majowy weekend czyli w dniach 28 IV - 3 V 2012. Odwiedzimy park typu safari Serengeti Park koło Hanoweru, pobawimy się w Parku Asterixa pod Paryżem, zwiedzimy Reims i Paryż. Więcej informacji tutaj oraz w sekretariacie szkoły. Zapraszamy!

 

 

Zapraszamy również na wycieczkę do Szwajcarii w dniach 28 IV - 4 V 2012. Odwiedzimy Lucernę, Lauterbrunnen, Berno, Stein nad Renem, będziemy podziwiać największy w Europie wodospad na Renie oraz panoramę Alp, odwiedzimy fabrykę sera czy podziemne wodospady Trummelbachfalle. Więcej informacji w sali 104 lub w sekretariacie.

 

 

dodał: 21.10.2011 administrator

 

 

 

PAŹDZIERNIKOWE PRELEKCJE

 

 

Dzisiaj odbyło się ostatnie październikowe spotkanie w ramach kampanii "Bezpieczeństwo w szkole...". Klasy młodsze wzięły udział w prelekcji na temat Bezpieczeństwa w sieci. Natomiast klasy starsze, które ten temat opracowują w ramach TI, spotkały się na zajęciach Dopalacze - niebezpieczna tabletka prowadzonych przez przedstawiciela firmy Visin. Dziękujemy za poszerzenie wiedzy w tej ważnej kwestii.  

 

dodał: 20.10.2011 administrator

 

 

 

SPOTKANIE Z PRAWNIKIEM

 

 

19 października odbyło się kolejne spotkanie w ramach kampanii "Bezpieczeństwo w szkole dzięki edukacji prawnej". Przedstawiciel Prokuratury Rejonowej poprowadził spotkanie na temat: "Jestem świadomy swoich praw i obowiązków oraz konsekwencji wynikających z niewłaściwego zachowania nieletnich". Były informacje prawne, były też pytania i fachowe odpowiedzi. Teraz już wiemy, że każdy z nas może odpowiadać przez sądem za swoje wybryki.

 

dodał: 19.10.2011 administrator

 

 

TORNISTRY SZKOLNE - ZALECENIA GIS

 

 

W tym roku  Główny Inspektor Sanitarny opierając się na wynikach międzynarodowych badań nad zachowaniami zdrowotnymi dzieci i młodzieży, z których wynika, że tylko 35,5% dzieci w wieku szkolnym utrzymuje aktywność fizyczną na zalecanym poziomie, przedstawia zalecenia dotyczące właściwego wyboru tornistra/plecaka szkolnego, a także wskazania jak prawidłowo zapakować i kontrolować jego właściwe użytkowanie. Informacje można przeczytać tutaj.

 

 

dodał: 19.10.2011 administrator

 

 

 

STOP PUSTYM MISKOM, POMAGAMY SCHRONISKOM

 

 

 

"STOP PUSTYM MISKOM, POMAGAMY SCHRONISKOM" pod taka nazwą organizowana jest pomoc w naszej szkole dla kociaków i piesków ze schroniska w Miechowicach. Zbieramy jedzenie czyli: suchą karmę, makaron, kaszę, ryż, konserwy dla zwierząt oraz ciepłe koce i miski. Zbiórka potrwa do końca października i wszystkie dary należy składać w świetlicy. Pomóżmy zwierzętom w schronisku przetrwać zbliżające się chłody!

 

dodał: 19.10.2011 administrator

 

 

 

EDUKACJA PRAWNA DLA NAJMŁODSZYCH

 

 

W ramach kampanii "Bezpieczeństwo w szkole dzięki edukacji prawnej" 18 października odbyła się w naszej szkole prelekcja dla uczniów klas IV-V. Swoją wiedzę przekazał nam pan Wojciech Wyrozumski, prawnik, współautor materiałów edukacyjnych z edukacji prawnej. Mówił ciekawie i interesująco, a dla wszystkich wzrokowców przygotował prezentację multimedialną, która pomogła nam zrozumieć zawiłe pojęcia prawne.

 

dodał: 18.10.2011 administrator

 

 

 

MAŁĄ AKADEMIA JAZZU

 

 

Muzyka jest dla każdego, nie gryzie. Trzeba ją poznać, by pokochać i zrozumieć. Mogą się o tym przekonać uczniowie naszej szkoły, którzy w tym roku będą uczestniczyć w cyklicznych spotkaniach jazzowych organizowanych przez Dzielnicowy Klub Relaks. 18 października naszym przewodnikiem muzycznym był mistrz gitary flamenco, sitaru oraz innych egzotycznych instrumentów, lider zespołu Indialucia oraz Viva Flamenco - Michał Czachorowski, który zabrał nas w muzyczną podróż z Indii do Hiszpanii. Świat dźwięków jest bardzo ciekawy i bogaty. Wato się o tym przekonać. Zapraszamy!

 

dodał: 18.10.2011 administrator

 

 

ZATAŃCZ Z NAMI

 

 

Lubisz tańczyć? Chciałbyś kiedyś wystąpić na scenie? Chciałbyś tańcem wypełnić swój wolny czas? Jeżeli tak - to dobrze trafiłeś. 17 października wszyscy uczniowie mogli przekonać się, jak łatwo jest poruszać się w rytmie hip hopu. Razem z Sebastianem - tancerzem Szkoły Tańca ISKRA - spróbowali swoich sił podczas warsztatów tanecznych.

 

dodał: 17.10.2011 administrator

 

 

 

ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

 

 

Dziś czternasty października - to jest święto pracownika,

który w trudzie i mozole, wychowuje dzieci w szkole.

I choć nas to często nudzi - wychowuje nas na ludzi!

"Obyś cudze dzieci uczył" bardzo stare to przekleństwo.

Chwała więc nauczycielom za codzienne ich męczeństwo.

Z okazji Dnia Edukacji wszystkim pracownikom naszej szkoły w podziękowaniu, za trudną pracę i wskazywanie właściwej drogi życzymy dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości, sukcesów zawodowych, poczucia humoru jak również uśmiechu każdego dnia oraz zadowolenia z nas.

Dziękujemy - uczniowie.

 

dodał: 14.10.2011 administrator

 

 

DZIĘKUJEMY ZA WASZ TRUD

 

 

13 października, w przededniu Święta Edukacji Narodowej, podziękowaliśmy naszym pedagogom za ich trud. Z tej okazji chór, świetlicowy zespół teatralny oraz uczniowie klas 2b i 2d pod kierunkiem swoich opiekunów przygotowali program artystyczny, którego motto brzmiało: Bezimienny nasz trud wdzięczności. Zaprezentowane piosenki, wiersze i inscenizacje wzruszyły i rozbawiły publiczność. Scenografię oraz upominki wymyśliły i wykonały wraz z wychowankami wychowawcy świetlicy.

 

dodał: 18.10.2011 administrator

 

 

 

WRÓCILI Z ZIELONEJ SZKOŁY

 

 

Przez dwa tygodnie w dniach 28 IX - 12 X nasi trzecioklasiści przebywali w Łebie. Podczas pobytu na zielonej szkole poznali Pomorze Zachodnie, Kaszuby, Trójmiasto, a także Pobrzeże Słowińskie. W ramach zajęć ekologicznych odwiedzili Słowiński Park Narodowy oraz nadmorskie lasy. Nad Bałtykiem oddychali zdrowym, wypełnionym jodem powietrzem, tworzyli rzeźby i budowle z piasku, zbierali muszelki. Nie zapomnieli o swojej sprawności fizycznej. Biegali, spacerowali, a nawet pływali. To były niezapomniane chwile, które solidnie zintegrowały uczniów klas trzecich.

 

dodał: 14.10.2011 administrator

 

 

 

ŚWIĘTO DRZEWA

 

 

Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej Klubu Gaja, której inauguracją jest akcja sadzenia drzew. W 2011 - Międzynarodowym Roku Lasów - aktywnie włączamy się w akcję. Nasza szkoła od kilku lat współpracuje z Nadleśnictwem Brynek. W ramach obchodów Święta Drzewa uczniowie klas czwartych uczestniczyli w zajęciach terenowych prowadzonych przez leśników. Były zajęcia teoretyczne w izbie leśnej oraz "zielone lekcje" na leśnej ścieżce dydaktycznej. Klasy trzecie świętowały podczas zajęć terenowych w Słowińskim Parku Narodowym. Uczniowie klasy piątej z tej okazji posadzili w szkolnym arboretum sosnę żółtą, która wzbogaci nasz ogród dendrologiczny. W szkole odbyło się wiele konkursów m.in. Jesienne drzewo czy Eko-pojazd przyszłości, a także rozpoczęliśmy zbiórkę surowców wtórnych: makulatury, baterii, telefonów komórkowych, zakrętek...

 

dodał: 14.10.2011 administrator

 

 

 

SZKOLNE WYBORY

 

 

9 października nasi rodzice wzięli udział w wyborach do Sejmu i Senatu RP. Uczniowie w SP45 Bytom również wzięli udział w wyborach. Były to wybory do Samorządu Szkolnego. Wierzymy, że taka mała aktywność obywatelska uczniów w szkole będzie miała silne przełożenie na późniejszy stosunek do angażowania się w działalność lokalną i krajową. Do Samorządu Szkolnego wybrani zostali: M. Miśkiewicz5a, W. Fudali 5b, B. Sęk 6d, P. Witkowski 5b.

 

dodał: 14.10.2011 administrator

 

 

 

PRZESŁUCHANIA DO MUSICALU „KOPCIUSZEK”

 

 

3 października w Domu Kultury „Koszutka” w Katowicach odbyły się przesłuchania do musicalu „Kopciuszek”. Organizatorem przesłuchań był Dziecięcy Teatr Muzyczny PROTALENT, który promuje młode, wybitne talenty dziecięce. Na przesłuchaniach bardzo dobrze zaprezentowały się solistki przygotowane przez B. Orlińską-Grzyb: Ania Stypułkowska –uczennica klasy 6c oraz Sonia Zwolak – nasza absolwentka. Dziewczyny mogą rozwijać swój talent na deskach teatru Protalent i dalej kształcić swoje zdolności muzyczne. Gratulujemy!

 

dodał: 07.10.2011 administrator

 

 

VIII PIKNIK MALARSKI

 

 

6 października nasi utalentowani plastycznie uczniowie uczestniczyli w PIKNIKU MALARSKIM - SIELSKIE KLIMATY 2011. Jak co roku piknik odbył się na terenie chorzowskiego skansenu, a jego organizatorem było Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Katowicach przy współpracy Górnośląskiego Parku Etnograficznego. Wielkie malowanie w otoczeniu zabytkowych budowli i w jesiennej atmosferze skrzącej się czerwieniami, oranżami i żółcieniami rozbudzało talenty młodych artystów. Autorzy najciekawszych prac zostaną uhoronowani nagrodami, a ich prace zostaną wystawione na wystawie pokonkursowej.

 

dodał: 07.10.2011 administrator

 

 

 

BYĆ ZDROWYM

 

 

Od 1 października nasi uczniowie biorą udział w Ogólnopolskich Programach Edukacyjnych MLEKO DLA SZKÓŁ i 5 PORCJI WARZYW, OWOCÓW LUB SOKU. Mleko będzie wydawane 3 razy w tygodniu: środa, czwartek i piątek dla wszystkich klas, a  owoce i warzywa - poniedziałek i wtorek dla klas I-III. Więcej informacji o realizacji programów w zakładce PROJEKTY.

 

dodał: 30.09.2011 administrator

 

 

 

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

 

 

Zrób sobie przerwę od telewizora,

odejdź na dłużej od monitora,

bo w bibliotece na Ciebie czeka

książka - prawdziwy przyjaciel człowieka!

Październik to międzynarodowy miesiąc bibliotek szkolnych. W tym roku jego hasło to: Biblioteki szkolne przygotowują uczniów do życia. Przekonaj się, jak cenne są zbiory naszej szkolnej biblioteki. Sprawdź, czy informacja może być zawsze pod ręką. Weź udział w konkursach bibliotecznych. Odwiedź koniecznie bibliotekę! (dla zapominalskich II piętro segment A)

 

dodał: 30.09.2011 administrator

 

 

 

NAJLEPSZEGO, NAJSŁODSZEGO

 

 

30 września świętujemy Dzień Chłopaka. Z tej okazji wszystkie dziewczynki - te duże i te małe życzą naszym kochanym PANOM - tym małym i ty większym - wszystkiego co najlepsze, radości, humoru, uśmiechu i spełnienia marzeń.

 

 

dodał: 30.09.2011 administrator

 

 

 

SZANOWNI RODZICE

 

 

W trosce o bezpieczeństwo dzieci prosimy o przestrzeganie poniższych zasad:

1. Rodzice przyprowadzający i odprowadzający dzieci wchodzą wejściem przez szatnię. Oczekują na dzieci w przedsionku.

2. Rodzice, którzy odbierają dzieci ze świetlicy – zgłaszają fakt na portierni i tam oczekują na dziecko. Następnie schodzą z dzieckiem do szatni i czekają w przedsionku aż dziecko się przebierze.

3. Osoby, które chcą skontaktować się z nauczycielem, proszone są o zgłoszenie faktu na portierni, odebranie identyfikatora i wpis do księgi wejść.

 

 

dodał: 26.09.2011 administrator

 

 

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA

 

 

Jak co roku SP 45 przyłącza się do ogólnoświatowej akcji Sprzątanie Świata. Hasło tegorocznej edycji brzmi: „Lasy to życie – chrońmy je”. W dniach 16 – 23 września  uczniowie wraz z wychowawcami wysprzątali tereny najbliższego otoczenia. Na lekcjach przyrody i edukacji przyrodniczej rozmawialiśmy na temat roli lasów w życiu człowieka i sposobów ich ochrony. Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w akcji.

 

dodał: 26.09.2011 administrator

 

 

 

ŚCIANY Z POMYSŁEM W SP45

 

 

Od września 2011r. na ścianach korytarzy naszej szkoły będą pojawiać się rysunki, które mają nie tylko walor estetyczny. Stanowią pomoc naukową! Przy sali przyrodniczej znajduje się już róża wiatrów z zaznaczonymi kierunkami. Sukcesywnie takie nietypowe pomoce dydaktyczne będą malowane przy innych pracowniach. Mają za zadanie przypominać uczniom o ważnych treściach, utrwalać je. Mamy nadzieję, że te powtórki w nietypowej formie okażą się pomocne dla wzrokowców i wpłyną korzystnie na wyniki w nauce

 

dodał: 26.09.2011 administrator

 

 

PROFILAKTYKA I SPORT

 

 

 

Piątkowe przedpołudnie dla uczniów klas piątych to spotkanie z naszym olimpijczykiem Przemysławem Matyjaszkiem. Okazją był pokaz judo w wykonaniu juniorów klubu Czarni Bytom oraz naszego mistrza. Nasi koledzy mogli sprawdzić swoje umiejętności sportowe, a nawet "pokonać" medalistę olimpijskiego. Spotkanie w klubie było również doskonałym momentem, aby przypomnieć wszystkim, jak zachować trzeźwy umysły i nie dać się pokonać uzależnieniom. Pamiętaj - to ludzie dbający o swoje zdrowie, ciało i umysł osiągają sukcesy!

 

dodał: 23.09.2011 administrator

 

 

SPORTOWY RANKING

 

 

Jak co roku we wrześniu ogłoszono wyniki w ramach Bytomskiego Współzawodnictwa Sportowego. Nasza szkoła uplasowała się tuż za podium czyli zdobyła IV miejsce w Bytomiu. Gratulujemy!!! Zwłaszcza tym, którzy wygrywając starty w zawodach miejskich kwalifikowali się do zawodów na szczeblu rejonowym i wojewódzkim. Dzięki temu zostaliśmy najwyżej sklasyfikowaną szkołą bytomską w województwie śląskim (14 miejsce na Śląsku)

 

dodał: 21.09.2011 administrator

 

 

 

PRÓBNY ALARM PRZECIWPOŻAROWY

 

 

W trosce o bezpieczeństwo uczniów, 16 września w naszej szkole przeprowadzono próbny alarm ewakuacyjny na wypadek zagrożenia pożarowego. W godzinach rannych niespodziewanie rozległ się dzwonek sygnalizujący alarm. Uczniowie, kierowani przez nauczycieli i pracowników, w szybkim tempie opuścili budynek wyjściami ewakuacyjnymi. Każdy nauczyciel zdał także raport z frekwencji dyrektor szkoły. Akcja, przeprowadzona pod czujnym okiem Straży Pożarnej, przebiegła sprawnie, z poszanowaniem zasad bezpieczeństwa.

 

dodał: 16.09.2011 administrator

 

 

 

 

SPORTOWY WEEKEND

 

 

 

Wszystkich chcących sprawdzić swoje umiejętności sportowe zapraszamy do udziału w zawodach sportowych odbywających się w naszym mieście w ten weekend. 16 września (piątek) zapraszamy na wyścigi rowerowe dookoła hali "Na Skarpie". Zapisy ruszają o godz.14.00. Jeżeli postaracie się o 10 butelek lub puszek będzie można wziąć udział w loterii -a do wygrania m.in. rower. W niedzielę 18 września w Miechowicach odbędzie się 3 Bytomski Półmaraton, a przed nim o godz. 9.45 można sprawdzić swoją wytrzymałość w Biegach Przełajowych dla dzieci. Zapisy od 9.00 wraz z wypełnionym oświadczeniem rodziców. Natomiast o godz. 14.00 rusza Parafiada Sportowa w Kościele Najświętszego Serca w Szombierkach. Powodzenia!

 

dodał: 14.09.2011 administrator

 

 

 

ZEBRANIA Z RODZICAMI

 

 

Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów naszej szkoły na pierwsze spotkania z wychowawcami. Zebrania odbędą się 14 września 2011r. w godzinach ustalonych dla poszczególnych klas. Klasy I-III o godz.18.00, a klasy IV-VI o godz. 17.00

 

 

dodał: 12.09.2011 administrator

 

 

 

POPISY KARATEKÓW

 

 

 

Wtorkowy poranek w szkole stał pod znakiem sportu. Każdy z nas mógł zobaczyć, jakimi przymiotami powinien odznaczać się karateka, jakie umiejętności posiada i co zrobić, by też tak się prezentować. Wszystkich zainteresowanych treningami zapraszamy na zajęcia, które prowadzi sensei Janusz Sowa 4dan lub pod nr tel. 601 463 560 lub na www.karatebytom.republika.pl

 

dodał: 13.09.2011 administrator

 

 

 

SZNUPEK Z WIZYTĄ U PIERWSZOKLASISTÓW

 

 

Jak bezpiecznie przebyć drogę z domu do szkoły, jak zachować się na drodze, w jaki sposób bawić się w szkole i na podwórku, aby zachować zasady bezpieczeństwa? Tego wszystkiego pierwszoklasiści mogli dowiedzieć się na spotkaniu z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, które odbyło się 12 września na sali gimnastycznej naszej szkoły. Funkcjonariuszom towarzyszył Sznupek – maskotka śląskiej policji  wspomagająca od kilku lat działania edukacyjno-profilaktyczne. Sympatyczny psiak pomaga kształtować bezpieczne nawyki u najmłodszych. Na koniec spotkania uczniowie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia ze Sznupkiem oraz otrzymali kamizelki odblaskowe od Śląskiej Grupy Multimeedialnej.

 

dodał: 12.09.2011 administrator

 

 

 

UŚMIECHNIĘTA SP45

 

 

O tym, że warto dzielić się uśmiechem nie trzeba nikogo przekonywać. Dlatego nasza szkoła włączyła się aktywnie w ogólnopolski projekt Uśmiechnięta Polska prowadzony na terenie Bytomia przez Miejską Bibliotekę Publiczną.

W piątek 9 września utworzyliśmy na boisku szkolnym wielki uśmiech, który został uwieczniony na fotografii. Uczniowie wykonali również prace plastyczne przedstawiające uśmiechnięte buzie. Nasze uśmiechy, cząstka radości i pozytywny przekaz powędrują dalej – najpierw zostaną wystawione w Galerii Rotunda, a później dotrą do dzieci chińskich i azerbejdżańskich.

Wernisaż uśmiechniętej wystawy prac bytomskich uczniów już 14 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

 

dodał: 12.09.2011 administrator

 

 

 

JESTEŚMY SZKOŁĄ ODKRYWCÓW TALENTÓW

 

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło rok szkolny 2010/2011 Rokiem Odkrywania Talentów, a w ramach niego wyłania się instytucje, które szczególnie wspierają  uzdolnienia dzieci i młodzieży. Na uroczystości w dniu 2 września nasza szkoła otrzymała z rąk pani minister Krystyny Szumilas tytuł Szkoły Odkrywców Talentów. W ten sposób docenione zostały działania nauczycieli, którzy starają się pomóc wszystkim dzieciom w rozwoju ich talentów i umiejętności. Dziękujemy

 

dodał: 02.09.2011 administrator

 

 

 

Z WIZYTĄ W RECKLINGHAUSEN

 

 

 

Od 1 do 5 września 2011r. uzdolnieni muzycznie uczniowie i absolwenci naszej szkoły wzięli udział w 31 Beuthener Heimattreffen w Recklinghausen (Spotkanie Bytomian w Recklinghausen – Niemcy). Większość uczniów to śpiewacy chóru „Bel Canto”, którzy tym razem występowali w chórze Dziecięco – Młodzieżowego Zespołu „Piccolo” z Bytomia pod dyrekcją Barbary Orlińskiej – Grzyb. Na uroczystej mszy świętej, solo pieśń Panis Angelicus wykonała mgr Barbara Orlińska – Grzyb z towarzyszeniem swoich uczniów. Młodzi artyści, którzy śpiewali, grali i tańczyli na koncertach w Zespole „Piccolo” w Niemczech to: J. Adamczewska, A. Grzegorska, A. Spendel, J. Retkowska, A. Wróbel oraz dwoje absolwentów S. Zwolak i G. Bogdański. :)

 

dodał: 07.09.2011 administrator

 

 

 

WITAJCIE PIERWSZAKI

 

 

 

1 września 2011 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2011/2012 uroczystym pasowaniem uczniów klas pierwszych. Nasi młodsi koledzy złożyli ślubowanie, a pani dyrektor mgr Urszula Łazuka-Datko przyjęła ich w poczet uczniów szkoły. Starsi koledzy przygotowali wesołe przedstawienie dla pierwszoklasistów, którzy z wielkimi tytami w rękach dzielili się pierwszymi wrażeniami. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy, aby pokochali naszą szkołę i wielką w niej odegrali rolę.

 

W tym dniu skierowaliśmy również  słowa wdzięczności w stronę pana Edwarda Salamon za wkład włożony w rozwój estetyczny naszej szkoły, honorując tytułem Przyjaciela SP 45. Dziękujemy!

 

dodał: 01.09.2011 administrator

 

 

 

NOWY ROK SZKOLNY 2011/2012

 

 

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011 w Szkole Podstawowej nr 45 w Bytomiu:

klasy pierwsze - godz. 11.00 na sali gimnastycznej

klasy II - VI - godz. 9.00 w salach lekcyjnych

6 września 2011r. - fotograf dla klas pierwszych

 

dodał: 30.08.2011 administrator

 

 

 

NAGRODY DLA NASZYCH UCZNIÓW

 

 

 

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2011/2012 zostały przyznane nagrody Prezydenta Miasta dla uczniów wybitnie zdolnych. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom: Dorocie Kołodziej z 4d za wybitne osiągnięcia w nauce i sporcie oraz Piotrowi Olesiakowi z 6a za wybitne osiągnięcia w nauce i wysokie lokaty w konkursach miejskich, powiatowych i wojewódzkich. Gratulujemy!!!

 

dodał: 30.08.2011 administrator

 

Archiwum aktualności 2007/2008

Archiwum aktualności 2008/2009

Archiwum aktualności 2009/2010

Archiwum aktualności 2010/2011