AKTUALNOŚCI SPORTOWE
O nas | Aktualności | Po lekcjach| Klasa sportowa | Indywidualnie | Linki |

 

ZDJĘCIA Z IMPREZ I ZAWODÓW SPORTOWYCH SZUKAJ W GALERII

 

 

 

 

 

     

 

 

 

BIEGI PRZEŁAJOWE czyli CROSS

 

25 czerwca odbył się coroczny Cross wiosenny - na powitanie lata. Nasza reprezentacja w ilości 68 biegaczy pokazała, jak należy startować i jak wspaniale dopingować. Nasi zawodnicy znaleźli się na podium: A.Wójcik 4a - złoty medal, M.Klimecka 4b - srebrny medal, K.Jania 4c, A.Kowalska 5c i D.Duda 5c - brązowy medal. Większość naszych zawodników odnalazła swoje nazwiska na początku listy z wynikami. Miłym akcentem był owocowy poczęstunek dla zawodników, bo jabłka są dobre na każdą okazję. Nasz powrót do szkoły był wyzwaniem, bo szliśmy między kroplami deszczu. Nie wszyscy to potrafią, więc wróciliśmy mokrzy ale zadowoleni.

 

dodał: 25.06.2014 administrator

 

 

RODZICE DZIECIOM, DZIECI RODZICOM

 

 

Kolejna edycja turnieju "Rodzice - dzieciom, dzieci - rodzicom" już za nami. W sobotnich eliminacjach dzielnicowych nasi tatusiowie nie dali szans przeciwnikom kwalifikując się szybko do finału. My, jako klub kibica - nasze mamy i nasi uczniowie - z cheerleaderkami na czele walczyliśmy do końca zajmując ostatecznie II miejsce.

Finał turnieju odbywał się w niedzielne, upalne przedpołudnie. Przyszło nam kopać piłkę i kibicować w 35 stopniowym upale. Nasz doping poniósł naszych rodziców aż do finału. Jednak podczas meczu finałowego zabrakło trochę szczęścia i nasi ojcowie zajęli zaszczytne II miejsce, a my w kategorii Klubu Kibica - V miejsce. Gratulujemy tak wysokiego miejsca i dziękujemy za wygranie dla nas kolejnej porcji piłek.

 

 

zaktualizowane: 12.06.2014 administrator

 

 

MISTRZOSTWA SZOMBIEREK W PŁYWANIU

 

 

Jak co roku w czerwcowe przedpołudnie wszyscy chcący sprawdzić swoje umiejętności pływackie wybierają się na zawody dzielnicowe do Gimnazjum nr 7. Nasza reprezentacja liczyła 63 zawodników. W ilości siła - bo zebraliśmy też najwięcej medali w każdej kategorii wiekowej zdobywając tytuł i puchar dla najlepszej szkoły. ponieważ nie wszyscy mogli stanąć na podium, dlatego każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom za udział w zawodach. Wielkie brawa dla wszystkich startujących!!!

 

 

dodał: 12.06.2014 administrato

 

 

TOUR DE BYTOM

 

 

Z  okazji Dnia Dziecka oraz zbliżającego się festynu szkolnego "Z plecakiem pełnym marzeń" odbyła się w naszej szkole kolejna gra - Szkolny Tour de Bytom. Każda klasa dokonała własnego podziału na kilkuosobowe grupy tak, by każdy uczeń mógł pokazać się z najlepszej strony, ujawnić swoje talenty lub zrealizować swoje ukryte marzenia. Klasy młodsze brały udział w konkurencjach: Omnibus, Mini Playback Show, Sportowy Galimatias, Plecak z Plastycznym Pomysłem. Natomiast klasy starsze konkurowały w teście o Bytomiu, turystycznych podchodach, sportowych wyzwaniach, ekologicznej modzie czy biwakowym "To umiem". Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce - klasa 2a, 6a i 6b

II miejsce - klasa 2e, 5b i 5e

III miejsce - klasa 3d

 

 

dodał: 09.06.2014 administrator

 

 

MISTRZOSTWA BYTOMIA W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ

 

 

Siatkówka plażowa w tym roku reprezentowana była w dużej mierze przez piątoklasistów. Nasi reprezentanci J.Kamiński 5c, D.Duda 5c i rezerwowy D.Szymański 5c radzili sobie bardzo dobrze i znaleźli się na podium. Nasze dziewczyny M.Mąsior 5c, M.Stasz 6c i rezerwowa N.Jarosz 6c również pokazały klasę plasując się na "pudle". Obie nasze reprezentacje zdobyły brązowe medale. Gratulujemy!!!

 

 

dodał: 09.06.2014 administrator

 

 

DZIEŃ BEZ PAPIEROSA

 

 

30 maja z okazji Dnia bez Papierosa odbyły się wyścigi rzędów dla wszystkich klas , które miały jeden cel wspólna zabawa bez używek! Było wspaniale, wesoło, bo dobry humor nikogo nie opuszczał. Wszyscy z zapałem podeszli do zadań: biegu w workach, chodzenia na szczudłach, skoków na piłce czy wyścigów z balonami. Była również akcja profilaktyczna pokazująca, ze lepiej wybrać wspólną zabawę zamiast używek. Bo każda rzecz może być inspiracją do rewelacyjnej zabawy sportowej. W KOŃCU TO NIE WYNIK SIĘ LICZYŁ, ALE DOBRA ZABAWA.

 

 

dodał: 31.05.2014 administrator

 

 

RAJD GWIAŹDZISTY

 

 

Pod koniec maja klasa 6c wzięła udział w rajdzie pieszym, którego celem było poznanie młodzieży z walorami przyrodniczymi i zabytkami techniki naszego miasta, które w tym roku obchodzi 760-lecie oraz propagowanie turystyki pieszej. Rajd miał charakter gwiaździsty, tzn. brały w nim udział 4 grupy, które różnymi trasami pod opieką przewodników zwiedzały miasto, spotykając się ostatecznie w Parku Miejskim. Nasza grupa odwiedziła zabytkowy kościół ewangelicki, elektrociepłownię Szombierki, by zielonymi trasami Bytomia dojść do Parku. Wycieczka była wspaniała!!!

 

dodał: 30.05.2014 administrator

 

 

BIEGI ROZSTAWNE I SZTAFETA SZWEDZKA

 

 

Ostatnie zawody lekkoatletyczne to sztafeta szwedzka i biegi rozstawne. W biegach rozstawnych 4x100m nasi chłopcy byli bezkonkurencyjni i zdobyli zlote medale. Dziewczyny walczyły dzielnie i zdobyły brązowy medal. Większe emocje towarzyszyły sztafecie szwedzkiej 100+200+300+400m. Dziewczyny swój bieg zakończyły na drugim miejscu, ale o kolejnych okazało się, że ostatecznie zajęły IV miejsce. Natomiast chłopcy nie dali szans rywalom pewnie wygrywając biegowe zmagania. Nasza reprezentacja: N.Szołtysik, M.Stasz, P.Swoboda, N.Taradaj, M.Mąsior, A.Kowalska, K.Jasicka, W.Cybul, A.Wójcik oaz B.Harewski, P.Niesterczuk, P.Misiok, J.Kamiński, D.Kacprzak, S.Grządziel, M.Mazur, P.Adamczyk zasługuje na wielkie brawa i gratulacje.

 

dodał: 30.05.2014 administrator

 

 

CZWÓRBÓJ LEKKOATLETYCZNY

 

 

Maj to czas lekkoatletycznych zmagań. Najpierw chłopcy zmierzyli się z innymi reprezentantami bytomskich szkół w skoku w dal, sprincie, biegu długim oraz rzucie piłeczką palantową. Nasza reprezentacja w składzie: D.Kacprzak 6b, J.Magierowski 6b, S.Żarczyński 6b, J.Kamiński 5c, B.Harewski 6c, D.Kołodziej 6c, P.Leksy 6c była najlepsza i zdobyła I miejsce i mistrzostwo Bytomia. Jednak w zawodach rejonowych lepsi od nas okazali się zawodnicy z Piekar Śl. Gratulujemy postawy i wyniku!!! Później przyszła pora na drużynę dziewcząt w składzie mocno rezerwowym: N.Szołtysik 6c, W.Cybul 6a, K.Jasicka 6a, N.Muc 6a, A.Kowalska 5c, M.Mąsior 5c Wszystkie spisały się wspaniale, bo poprawiły swoje najlepsze wyniki. Ostatecznie dziewczyny zajęły wysokie V miejsce. Gratulujemy!!!

  

dodał: 28.05.2014 administrator

 

 

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W SZPADZIE

 

 

16 maja w Radlinie odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w szpadzie. W tym roku na zawody pojechali chłopcy: P.Adamek 6a, M.Marcol 6a i S.Paluch 5e oraz tylko jedna dziewczyna – J.Gwóźdź (kontuzje rozłożyły nasze zawodniczki). Rok wcześniej Patryk zakończył swoje rozgrywki jako wicemistrz, a dziewczyny – drużynowo – również przywiozły srebrne medale. Tym razem role się odwróciły.

Na starcie stanęło 70 szpadzistów i szpadzistek z woj. śląskiego. Na początku rywalizacji młodzi zawodnicy wysłuchali olimpijskiego przesłania oraz hymnu Igrzysk Szkolnych. Później zawody przeniosły się na plansze. Zawodnicy rozpoczęli zmagania  z przeciwnikami oraz z własnymi słabościami.

Tym razem Julia dzielnie broniła honoru szkoły, ale w zaciętej walce przegrała o wejście do najlepszej ósemki.

Chłopcy spisali się wspaniale (Patryk indywidualnie w tym roku na brązowy medal) i zostali MISTRZAMI WOJEWÓDZTWA, a złote medale na ich białych bluzach dodały blasku osiągniętemu sukcesowi drużyny. 

A młody narybek nam już rośnie. M.Kuczkowski z 2a w VII Memoriale Jerzego Janikowskiego zdobył 1 miejsce. Gratulujemy i trzymamy kciuki  za dalszy rozwój i kolejne sukcesy.

 

dodał: 18.05.2014 administrator

 

 

 

BnO CZYLI BIEGI NA ORIENTACJĘ

 

Bieg na orientację to dyscyplina sportowa, w której za pomocą mapy i kompasu zawodnicy przebiegają określony dystans zaliczając po drodze punkty kontrolne. Czteroosobowa reprezentacja chłopców postanowiła od samego początku walczyć o jak najwyższe miejsce. Chłopcy: K.Adamek 5b,, D.Kołodziej 6c, K.Zdunek 6c i P.Niesterczuk 6c byli żądni medali i najwyższych laurów. Okazało się, że trasę biegu najszybciej pokonał Daniel, co dało mu indywidualny złoty medal. Cała drużyna również znalazła się na najwyższym stopniu podium, gdyż wyniki chłopaków były bardzo zbliżone. Uzyskaliśmy tym samym awans do zawodów wojewódzkich. Czteroosobowa reprezentacja dziewczyn: A.Kowalska 5c, N.Taradaj 6c, N.Szołtysik 6c i M.Stasz 6c startowały z wielkim niepokojem.  Potrafiły jednak sprężyć się, uspokoić nerwy, zaliczyć poprawnie wszystkie punkty kontrolne, chociaż trwało to dość długo. Okazało się, ze nasza reprezentacja dziewczyn uplasowała się na drugim miejscu w mieście i zdobyła srebrny medal. Szok, radość i niedowierzanie – te uczucia i emocje towarzyszyły nam jeszcze długo po zakończeniu zawodów.

22 maja w rybnickim lesie odbyły się zawody wojewódzkie. Nasi zawodnicy pokazali się z najlepszej strony. W końcowej klasyfikacji dziewczyny zostały sklasyfikowane na 10 miejscu w województwie, a chłopcy na 8 miejscu. GRATULUJEMY!!!

 

 

zaktualizowane: 03.06.2014 administrator

 

 

MISTRZOSTWA BYTOMIA W PIŁCE NOŻNEJ

 

 

Rozpoczęły się rozgrywki w ramach piłki nożnej chłopców i dziewcząt. Wszyscy szlifowali formę na te najważniejsze zawody, ale nikt nie wziął pod uwagę braków kadrowych. Nasz najlepszy zawodnik w tym dniu miał zgrupowanie kadry i musieliśmy obyć się bez niego. Nasi zawodnicy: M.Płocieniak 6c, M.Chyrek 6c, B.Harewski 6c, D.Kołodziej 6c, P.Leksy 6c, P.Jania 6c, O.Zych 4c, P.Niesterczuk 6c, A.Dziuk 4c, J.Nawrot 5c wygrali dwa z trzech meczów eliminacyjnych i niestety nie zakwalifikowali się do rundy finałowej. Ostatecznie zajęli 6 miejsce w Bytomiu. Natomiast dziewczynom w składzie: M.Mąsior 5c, J.Pisula 5c, Z.Konieczna 5c, A.Kowalska 5c, M.Olszyna 5c, P.Swoboda 6c, J.Mróz 6c, M.Stasz 6c, W.Buchenfeld 6c, N.Taradaj 6c, N.Szołtysik 6c zabrakło jednego małego punkcika, aby wyjść z grupy eliminacyjnej (różnica jednej bramki). Ostatecznie zostały sklasyfikowane na 7 miejscu w Bytomiu. Dziękujemy za ambitną grę do końca :)

 

dodał: 30.04.2014 administrator

 

 

 

POZNAJEMY ŁUCZNICTWO

 

W piątek  poznaliśmy „nowy” sport olimpijski – łucznictwo. Dlaczego nowy? Bo dopiero teraz mogliśmy  wziąć do ręki łuk klasyczny czy łuk bloczkowy,  napiąć cięciwę i …spróbować trafić w tarczę. Ale zanim doszliśmy do części praktycznej była chwila z zawodnikami MLKS Czarna Strzała Bytom. Powiedzieli kilka słów na temat tego wspaniałego sportu, swoich  klubowych osiągnięć, a potem przeszli do praktyki. Najpierw  na sali gimnastycznej, gdzie wiatr nikomu nie przeszkadzał, a później na świeżym powietrzu. Każdy mógł poczuć się jak Robin Hood, a nasi goście korygowali postawę, sposób ułożenia łokcia, by wszystko odbywało się poprawnie i bezpiecznie.

 

dodał: 30.04.2014 administrator

 

 

 

GIMNAZJALIŚCI - SZÓSTOKLASISTOM

 

W przedświąteczny poniedziałek odbył się Turniej Koszykówki  o Puchar Dyrektora ZSTiO w Bytomiu dla dziewcząt i chłopców z klas szóstych. W zawodach wzięły udział: SP6, SP9, SP16, SP21, SP44, SP45 i SP51. Zawodnicy drużyny grali w koszykówkę naprzemiennie czyli pierwszą i trzecią kwartę – dziewczyny, a drugą i czwartą – chłopcy. Liczył się wynik końcowy meczu. Nasi szóstoklasiści wygrali wszystkie mecze i okazali się najlepsi! W przerwie odbyły się wspaniałe pokazy umiejętności technicznych gimnazjalistów trenujących koszykówkę. Do klasyfikacji generalnej szkól liczyły się również wyniki Turnieju Gier i Zabaw Koszykarskich. Uczniowie sprawdzili swoją szybkość, umiejętność sprawnego przenoszenia 3 piłek koszykowych, techniki kozłowania, jednoczesnego prowadzenia piłki nogą i kozłowania czy toczenia dwóch piłek jednocześnie. A wszystko to odbywało się na czas! Tutaj również wygraliśmy! brawa dla naszych szóstoklasistów :)

 

dodał: 15.04.2014 administrator

 

 

II TURNIEJ PIŁKARSKI PAMIĘCI A. MOTYKI

 

 

 

12 kwietnia, w sobotę, odbył się II Turniej Piłkarski pamięci Andrzeja Motyki (byłego piłkarza Szombierek Bytom, który zmarł nagle trzy lata temu). W turnieju rywalizowali najmłodsi piłkarze ze śląskich klubów. Podczas turnieju rywalizowali piłkarze, głównie z rocznika 2004 z klubów, z którymi śp. Andrzej Motyka był sportowo  związany. Nasi koledzy, którzy  na co dzień trenują w klubie Szombierki Bytom,  wygrali cały turniej. Dodatkowo J.Kamiński 5c został królem strzelców, a G.Szeląg 4c – najlepszym bramkarzem turnieju. Dodatkowo na parkiecie pojawili się również uczniowie szombierskich szkół i ich rodzice. W tym roku podczas turnieju odbył się mecz towarzyski reprezentacji szkół SP44 i SP45 (Rok temu był to mecz pierwszaków).  I tym razem znów byliśmy górą. Nie zabrakło również towarzyskiego meczu Rodzice SP44 vs Rodzice SP45.  Tym razem pozwoliliśmy wygrać rodzicom z sąsiedniej szkoły, ale rewanż nastąpi podczas turnieju "Rodzice dzieciom, dzieci rodzicom".

 

dodał: 14.04.2014 administrator

 

 

GRY I ZABAWY DLA PRZEDSZKOLAKÓW

 

 

Nasze kochane panie z klas młodszych są bardzo kreatywne i zawsze potrafią „z niczego zrobić coś wspaniałego”. 8 kwietnia dla odwiedzających nas grup przedszkolnych  zorganizowały zajęcia artystyczne oraz zajęcia sportowe w formie współzawodnictwa między oddziałami przedszkolnymi. Nasi najmłodsi goście chętnie wzięli udział w przygotowanych atrakcjach. Najgwarniej było na sali gimnastycznej, gdzie dzieciaki konkurowały ze sobą  w ramach „wyścigów rzędów”. Była próba szybkościowa, slalom z piłkami, sprawdzian dokładności, a na koniec sadzenie i zbieranie ziemniaków czyli woreczków. Bo w naszej szkole od najmłodszych lat dbamy o zdrowie i sprawność fizyczną.

 

dodał: 08.04.2014 administrator

 

 

 

MISTRZOSTWA BYTOMIA W PŁYWANIU

 

 

25 marca na Basenie Miejskim w Bytomiu rozegrano Mistrzostwa Bytomia w pływaniu dziewcząt i chłopców. Nasi zawodnicy wrócili z garścią medali i rewelacyjnymi wynikami. W kategorii dziewcząt: J.Czornik 6b - złoty medal, M. Stasz 6c-brązowy medal, Z. Ścibura 6a - zloty medal, Z. Krogul 6a - srebrny medal, A. Krzywiecka 5b - złoty medal, A.Pawłowska 5b - brązowy medal, A.Szwajnos 4d - brązowy medal, a tuż za podium znalazły się: K.Dragon 5d, M.Szpecińska 5b, Z.Niznik 4c, A.Lubos 3c, L.Pietrzyk 3c, K.Skitek 3c. Natomiast wśród chłopców: M. Łachecki 6b - złoty medal, S. Grządziel 6b -srebrny medal, P.Leksy 6c - brązowy medal, K.Adamek 5b - zloty medal, Ł. Górka 5e - złty medal, J.Pokultinis 5d - srebrny medal oraz tuż za podium: M.Leksy 5c, S.Żarczyński 6b,  J.Mocigemba 5a, M.Grad 4d, K.Katryniok 4a, F.Krogul 3c. Oczywiście, każdy startował jednym stylem, a później były jeszcze sztafety:  sztafeta dziewcząt stylem dowolnym klas III-IV zajęła II miejsce, sztafeta dziewcząt stylem zmiennym klas V-VI zajęła III miejsce, a sztafeta chłopców stylem zmiennym klas V-VI zajęła II miejsce. Ostatecznie nasze wyniki pozwoliły naszym reprezentacjom zająć III miejsce wśród startujących szkół. Brawo!!!

 

 

dodał: 25.03.2014 administrato

 

 

 

TURNIEJ NA PRZYWITANIE WIOSNY

 

 

 

W sobotę 22 marca do naszej szkoły przybyły dwójki siatkarskie trzecioklasistek i czwartoklasistek. W ten sposób rozpoczęliśmy wiosenne rozgrywki sportowe. Tym razem My byliśmy gospodarzami I Wiosennego Turnieju Mini Siatkówki dziewcząt, który zorganizowała pani Marta Wężyk. W turnieju wzięło udział siedem dwu-osobowych drużyn z różnych szkół  Bytomia i Piekar Śląskich. Główną ideą turnieju była popularyzacja siatkówki, ale także – a może przede wszystkim – zabawa, rywalizacja sportowa i zawiązywanie przyjaźni poprzez sport. Pierwsze trzy miejsca zajęły: SP 21 Bytom, UKS MOSM Bytom z SP 44 Bytom, MDK 2. Nasze dwie drużyny w składzie : J. Kubicka, P. Sobel, O.  Sojkowska oraz Z. Niżnik, O.Klyta i D. Lasczyk zajęły czwarte i piąte miejsca. Zwyciężczyniom zostały wręczone medale i nagrody. 

 

dodał: 23.03.2014 administrator

 

 

 

 

BADMINTON

 

Jak co roku, 21 marca odbyły się Mistrzostwa Bytomia w Badmintonie. Naszą szkołę reprezentowały dwuosobowe drużyny dziewcząt:  P. Swoboda 6c i M. Mąsior 5c i chłopców: K. Zdunek 6c i J. Kamiński 5c. Zawody były rozgrywane systemem brazylijskim do dwóch przegranych meczów.  Oznaczało to rozegranie przez naszych zawodników ok. 5-6 meczów. Badminton jest jednym z najszybszych sportów tzw. „rakietowych” i nasi reprezentanci poczuli to na własnej skórze. Po swoich meczach byli zmęczeni, ale zadowoleni. Ostatecznie drużyna chłopców zajęła wysokie 5 miejsce, a drużyna dziewcząt zdobyła brązowy medal czyli zajęła 3 miejsce 

Jesteście wielcy. BRAWO!!!!

 

 

dodał: 23.03.2014 administrator

 

 

MISTRZOSTWA BYTOMIA W SIATKÓWCE CHŁOPCÓW

 

W tym razem byliśmy gospodarzami półfinałów miejskich w czwórkach siatkarskich chłopców. Musieliśmy więc wygrać eliminacje. Nasi chłopcy: J.Kamiński 5c, D.Duda 5c, D.Szymański 5c, S.Grządziel 6b, M.Łachecki 6b, M.Żugaj 6b, S.Żarczyński 6b, P.Jania 6c, K.Zdunek 6c, D.Kołodziej 6c, M.Chyrek 6c i P.Adamczyk 6a stanęli na wysokości zadania i przeszli do półfinału, gdzie w miłej i sportowej atmosferze walczyli do upadłego, by znaleźć się w finale mistrzostw miasta.  Dziękujemy wszystkim zawodnikom za walkę oraz grę „fair play”, a kibicom za wspaniały doping.

Nadszedł dzień finału Mistrzostw Bytomia w czwórkach siatkarskich chłopców. Przystępowaliśmy do niego pełni obaw, ponieważ w eliminacjach przegraliśmy mecz z naszymi rywalami z SP44 w tie-breaku (1:2) i przegrana ta, była nam przepisywana dalej czyli w półfinałach oraz w finale – z naszej grupy eliminacyjnej i półfinałowej wychodziły zawsze dwie drużyny, i zawsze były to SP44 i SP45. Tak więc do finału przystępowaliśmy już z małym minusem. Musieliśmy wygrać nasze mecze 2:0 i do tego liczyć na słabszą grę rywali.  I cóż się stało? Zagraliśmy wspaniale i zostaliśmy mistrzami Bytomia w czwórkach siatkarskich chłopców.

7 kwietnia po raz pierwszy od niepamiętnych czasów, nasza szkoła była gospodarzem Mistrzostw Rejonu Czwórek Siatkarskich chłopców i dziewcząt. Gościliśmy mistrzynie Bytomia (SP21) i mistrzynie Piekar Śląskich (SP12) oraz mistrzów Piekar Śląskich (SP13). Okazało się, że jesteśmy lepsi i przechodzimy do półfinałów wojewódzkich.

Niestety w półfinałach wojewódzkich trafiliśmy na bardzo dobre zespoły i zostaliśmy pokonani. Ale sukcesem jest nasz wynik i ogranie. W końcu jesteśmy w najlepszej ósemce śląskich reprezentacji :)

 

 

zaktualizowane: 10.05.2014 administrator

 

 

MISTRZOSTWA BYTOMIA W SIATKÓWCE DZIEWCZĄT

 

W środę przyjechały do nas reprezentacje czwórek siatkarskich dziewcząt z SP28, SP21 i SP33. Dlaczego? Znów byliśmy gospodarzami – tym razem już półfinałów mini siatkówki dziewcząt rozgrywanych w ramach Mistrzostw Bytomia. Byliśmy dobrze przygotowani, co udowodniłyśmy. Do finału przeszły drużyny SP21 i SP45 czyli również MY - M.Stasz 6c, N.Jarosz 6c, N.Taradaj 6c, N. Szołtysik 6c, P.Swoboda 6c, W.Zawadzka 6c,M. Mąsior 5c, J.Gwóźdź 5c, A.Kowalska 5c, N.Bonczar 5c.. Cieszyłyśmy się bardzo.  W finale spotkały się reprezentacje SP21, SP45, SP32 i SP42. Po zaciętych meczach nasza drużyna wywalczyła III miejsce i brązowy medal. Gratulacje!!!!

 

dodał: 10.02.2014 administrator

 

BĄDŹ BEZPIECZNY - NAUCZ SIĘ PŁYWAĆ

 

Mając na uwadze rozwijanie kondycji fizycznej i podnoszenie stanu zdrowia naszych uczniów oraz aby zaszczepić w dzieciach potrzebę aktywnego spędzania czasu wolnego zorganizowano w naszej szkole cotygodniowe wyjazdy do Centrum Działalności Podwodnej „Nurek”. Zajęcia na basenie odbywają się we wtorkowe i środowe popołudnia. Uczyć się pływać może każdy od pierwszaka do szóstoklasisty. CENA WYJAZDU 9zł czyli za miesiąc - 36zł.

W czasie pobytu na krytej pływalni uczniowie mają zorganizowane zajęcia z nauki pływania oraz czas przeznaczony na pływanie rekreacyjne. Podczas miło spędzonego czasu uczniowie korzystnie wpływają na rozwój własnych organizmów wykorzystując niezastąpiony wpływ środowiska wodnego. Pływanie jest bowiem wspaniałą rzeczą jeśli chodzi o profilaktykę wad postawy oraz korygowanie wad już istniejących. Ćwiczenia oddechowe w wodzie, koordynacja pracy rąk i nóg, orientacja przestrzenna nad i pod wodą wspaniale wpływają na rozwój i pracę wszystkich układów w organizmie człowieka. Poprawa kondycji fizycznej oraz wydolności organizmu to dodatkowe efekty zajęć na basenie. Program zajęć na pływalni oparty jest na zabawach ruchowych w wodzie. Dzięki nim nasi uczniowie przełamują strach wykonując pierwsze skoki do wody, a także doskonalą umiejętność pływania i nurkowania.

 

dodał: 20.02.2014 administrator

 

 

 

STARAMY SIE O TYTUŁ: WF Z KLASĄ

 

 

W środę 19 lutego 2014r. odbyła się debata dotycząca akcji „WF z klasą”. Całość poprowadziła pani pedagog  przy udziale nauczycieli wychowania fizycznego oraz przedstawicieli wszystkich klas III-VI.  Najpierw zaprezentowana została prezentacja na temat celów i zadań akcji oraz zasad prowadzenia debaty. Następnie uczniowie pracowali w grupach, by zebrać informacje na temat tego, co jest pozytywne, a co negatywne na zajęciach wychowania fizycznego, jak można uatrakcyjnić  nasze zajęcia, co można zmienić własnymi siłami, a w czym pomóc nam mogą nauczyciele i osoby z zewnątrz. Podsumowując bardzo burzliwy przebieg debaty ustalono, że przede wszystkim poprawy wymaga sposób łączenia grup ćwiczebnych na sali gimnastycznej.  Inne wnioski to: więcej gry, mniej ćwiczeń, krótsza lecz intensywniejsza rozgrzewka, piłka nożna również dla dziewcząt, dwie lekcje WF pod rząd, zajęcia z muzyką, większe szatnie, ciekawsze zajęcia pozalekcyjne: basen, łyżwy, rolki, turnieje międzyklasowe, więcej zajęć na świeżym powietrzu. Co nam się uda zmienić - zobaczymy. Sprawozdanie z naszych działań można śledzić na naszym sportowym blogu: http://blogiceo.nq.pl/sp45bytom

 

dodał: 20.02.2014 administrator

 

 

MISTRZOSTWA BYTOMIA W KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT

 

 

10 lutego nasze dziewczyny rozpoczęły rozgrywki w ramach Mistrzostw Bytomia w koszykówce. Przeciwnikami naszych zawodniczek były reprezentantki SP33, SP21, SP46. Nasza reprezentacja w składzie: W. Buchenfeld 6c, W. Zawadzka 6c, P. Swoboda 6c, M. Stasz 6c, N. Jarosz 6c, N. Szołtysik 6c, N. Taradaj 6c, M. Reiss Va, M. Olszyna 5c, K. Jankowska 6a. Dziewczyny walczyły dzielnie, ale nie pokonały reprezentacji SP21. Gratulujemy sportowej postawy :)

 

dodał: 10.02.2014 administrator

 

 

 

MISTRZOSTWA BYTOMIA W ŁYŻWIARSTWIE SZYBKIM

 

 

7 lutego na lodowisku Polonii Bytom przy ul. Piłsudskiego odbyły się Mistrzostwa Bytomia w Biegach Łyżwiarskich. Nasza reprezentacja jest bardzo młoda, bo w jej skład wchodzą nawet trzecioklasiści. Nasze łyżwiarki: W. Wasilewska 4c, J. Staszczak 4c, P. Swoboda 6c, N. Szołtysik 6c dała z siebie wszystko i zajęła bardzo dobre V miejsce. Natomiast nasi łyżwiarze: B. Fojcik 3b, M. Krzyszkowski 4a, K. Katryniok 4a, P. Jania 6c walczyli do samego końca i tylko sekundy dzieliły ich od podium. Ostatecznie uplasowali się tuż za podium zajmując IV miejsce. Gratulujemy!

 

dodał: 10.02.2014 administrator

 

 

 

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

CZYLI NASZ L.A.S

 

 

 W tłusty czwartek spalaliśmy pączki podczas Miejskiego Turnieju Tenisa Stołowego, którego głównym organizatorem była nasza wuefistka H. Paprocka. Współorganizatorem naszej akcji było Bytomskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne, a patronat medialny objęła lokalna gazeta Życie Bytomskie http://zyciebytomskie.pl/index.php/ZB/news/zagrajcie-w-ping-ponga O naszej imprezie przeczytać można również na oficjalnym portalu Bytomia http://www.bytom.pl/pl/10/1393596978/4. 27 lutego do naszej szkoły przybyło prawie 100 tenisistów i tenisistek z SP6, SP21, SP28, SP42, SP44, SP45, SP51.  Młodzi adepci ping-ponga pokazali, że nie brakuje pasjonatów tego sportu. Przy tenisowym stole można się spocić, zmęczyć, ale również zrelaksować, odreagować czy poprawić sobie humor. Dla jednych uczestników było to sprawdzenie swoich umiejętności, dla innych rewanż za międzyszkolne mistrzostwa, a dla pozostałych dobra zabawa i miłe spędzenie „tłustego czwartku” w sportowej atmosferze. Nie zapomnieliśmy również o przemyceniu odrobiny informacji o bezpieczeństwie, którą przekazali obecni na turnieju policjanci – informacja ze strony policji. Jako gospodarze okazaliśmy się niezwykle gościnni. Najlepszą szkołą turnieju okazała się SP21, której zawodniczki opanowały podium. Wśród chłopców na podium uplasowali się zawodnicy SP44, SP21 i SP51.

 

zaktualizowane: 01.03.2014 administrator

 

 

MISTRZOSTWA BYTOMIA W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW

 

 

14 stycznia rozpoczęliśmy rozgrywki w ramach Mistrzostw Bytomia w Piłce Ręcznej. Nasza reprezentacja w składzie: J. Kamiński 5c, D. Duda 5c, M. Chyrek 6c, P. Jania 6c, B. Harewski 6c, P. Leksy 6c, D. Kołodziej 6c, P. Niesterczuk 6c, M. Płocieniak 6c, K. Zdunek 6c, S. Grządziel 6b, F. Kędra 6a pokonała w meczach eliminacyjnych SP9, SP33, SP43 i zakwalifikowała się do finału. 5 lutego po zaciętych i bardzo wyrównanych meczach nasi szczypiorniści zdobyli wicemistrzostwo Bytomia. Gratulujemy!

 

zaktualizowane: 15.01.2014 administrator

 

 

FERIE NA SALI GIMNASTYCZNEJ

 

 

W naszej szkole podczas ferii zimowych odbywają się zajęcia w ramach OTWARTYCH SAL GIMNASTYCZNYCH. Pierwszy  tydzień upłynął na sportowo z p. Eweliną Paprocką. Były konkursy sportowe, gry i zabawy rekreacyjno-sportowe, gry i zabawy korekcyjne, a wszystko to z zachowaniem bezpieczeństwa i w duchu sportowej rywalizacji. W drugim tygodniu rozgrywki sportowe organizowała p. Marta Wężyk. Był turniej gier i zabaw z przyrządami nietypowymi, turniej tenisa stołowego, zajęcia taneczne, a wszystko to, w ramach promowania zdrowego stylu życia.

 

dodał: 04.02.2014 administrator

 

 

ZAJĘCIA NA LODOWISKU

 

 

Zajęcia na świeżym powietrzu nawet zimą mogą być wspaniałą alternatywą dla typowych lekcji wychowania fizycznego. Klasy:4c, 5c, 6c postanowiły wykorzystać okazję i spędzić zajęcia wychowania fizycznego na lodowisku. Uczniowie doskonalili umiejętność bezpiecznej jazdy na łyżwach oraz wspaniale bawili się na łyżwach.

W czasie ferii dzieci i młodzież szkolna za okazaniem legitymacji szkolnej będzie mogła korzystać z lodowiska sezonowego (pl. Sobieskiego) od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00 - 15.00 za darmo!

 

dodał: 20.01.2014 administrator

 

 

MISTRZOSTWA BYTOMIA W SZACHACH

 

 

18 grudnia w I Liceum Ogólnokształcącym odbyły się Mistrzostwa Bytomia Szkół Podstawowych w Szachach. W turnieju udział wzięło czworo uczniów naszej szkoły: M. Stec 6b, D. Kołodziej 6c oraz J. Staszczak 4c,  O. Klyta 4c. Poradzili sobie bardzo dobrze mimo tego, że nie znaleźli się w ścisłej czołówce. Brawo za odwagę reprezentowana szkoły w tak "innych" zawodach sportowych.

 

 

dodał: 20.12.2013 administrator

 

 

 

MISTRZOSTWA BYTOMIA TENISIE STOŁOWYM

 

 

 

13 grudnia w hali „Na Skarpie” odbyły się Mistrzostwa Bytomia w Tenisie Stołowym. Uczniowie szkół podstawowych swoje spotkania rozgrywali na 9 profesjonalnych stołach. Chętnych do uczestnictwa było tak wielu, a mecze tak wyrównane, że potrzeba było kilku godzin, by wyłonić najlepszych. Nasi reprezentanci: P. Swoboda 6c, W. Buchenfeld 6c i M. Mąsior 5c oraz D. Szymański 5c, D. Zaleśny 5c, J. Kamiński 5c pokazali swoje umiejętności wygrywając i przegrywając podczas zawodów. Po podsumowaniu punktów za mecze dziewczęta zajęły VI miejsce, a chłopcy VII miejsce wśród bytomskich drużyn.

 

 

dodał: 13.12.2013 administrator

 

 

 

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ MINI SIATKÓWKI

 

 

 

7 grudnia rozegrany został I Mikołajkowy Turniej Mini Siatkówki Dziewcząt o Puchar Dyrektora MDK nr 2 w Bytomiu. Dziewczęta z klasy sportowej o profilu piłka siatkowa spisały się na medal. Nasze reprezentantki z klasy VIc: P. Swoboda, W. Zawadzka, M. Stasz, W. Buchenfeld pod okiem trenerki mgr M. Wężyk zdobyła III miejsce, a reprezentacja klasy Vc: M. Mąsior, N. Bonczar, J. Gwóźdź, N. Nowicz z trenerką mgr E. Paprocką wywalczyły IV miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

dodał: 13.12.2013 administrator

 

 

 

IV MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

 

 

 

4 grudnia W hali „Na Skarpie” nasi najmłodsi piłkarze wzięli udział w IV Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej. Podczas turnieju reprezentacja naszej szkoły: A. Dziuk 4c, J. Brzytwa4c, O. Zych 4c, M. Leksy 5c, B. Tutak, M. Sacco, G. Szeląg4c, J. Król, I. Kubisa, B. Kuś, F. Domagalski, K. Jania 4c zmierzyła się z drużynami SP28Bytom, SP44Bytom, SP19Świętochłowice, SP6Ruda Śląska. Po bardzo emocjonującej grze w rzutach karnych wygrała SP6Ruda Śląska, a nasi zawodnicy zdobyli II miejsce Gratulujemy!

 

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Bartek KUŚ (SP45Bytom). Najlepszym strzelcem turnieju Maks GRUSZCZYŃSKI (SP44Bytom).

Serdeczne podziękowania dla sponsora nagród rzeczowych firmie MANI Sport z Rudy Śląskiej.

 

dodał: 06.12.2013 administrator

 

 

MISTRZOSTWA BYTOMIA W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW

 

 

12 listopada rozpoczęliśmy rozgrywki w ramach Mistrzostw Bytomia w koszykówce chłopców. W ramach eliminacji w hali sportowej OSiR przy ul. Kosynierów 17 zmierzyliśmy się z SP6, SP16, SP51. Nasza reprezentacja w składzie: M. Łachecki 6b, S. Szmajduch 6d, K. Golec 6b, S. Grządziel 6b,  W. Sitarz 6a, W. Komorowski 6b, P. Kamiński 6b, J. Kamiński 5c, D. Kacprzak, J. Magierowski 6c, D. Olszyna 6b, F. Kędra 6a, M. Marcol 6a, M. Chyrek 6c, D. Kołodziej 6c, K. Zdunek 6c pokonała swoich rywali pewnie awansując do finału. 20 listopada odbył się mecz finałowy. Ostatecznie nasi koszykarze zdobyli wicemistrzostwo Bytomia i srebrne medale. Gratulujemy!

zaktualizowane: 21.11.2013 administrator

 

ROK SZKOŁY W RUCHU

 

 

Nasza szkoła przystąpiła do Akcji MEN „Ćwiczyć każdy może” organizowanej w ramach Roku Szkoły w Ruchu. Ubiegamy się o przyznanie tytułu „Szkoła w ruchu”. Tytuł przyznany będzie szkołom, które w istotny sposób przyczyniają się do promowania w swoim środowisku aktywności fizycznej. W ramach akcji społeczność szkolna podejmować będzie różne formy aktywności fizycznej kształtujące zdrowy styl życia. Ze szczegółami akcji, szkołami biorącymi w niej udział i wymogami regulaminowymi można zapoznać się na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej http://www.szkolawruchu.men.gov.pl/. To nie jedyny program promujący aktywność fizyczną w naszej szkole. Cztery klasy młodsze rozpoczęły realizację działań w ramach Przygody „Muuvit – ruszaj się z klasą”. Skandynawski pomysł przeniesiony do Polski. Uczniowie zbierają punkty za każde 10 minut aktywności fizycznej (tak w szkole, jak i w domu), gromadzą mile i wspólnie wybierają się w wirtualną podróż po stolicach Europy. Klasa przy okazji ćwiczy liczenie i znajomość mapy, a także poznaje różne ciekawostki dotyczące innych kultur.

dodał: 03.12.2013 administrator

 

 

INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA BYTOMIA W PŁYWANIU

 

 

17 listopada na Basenie Miejskim w Bytomiu odbyły się Mistrzostwa Bytomia w Pływaniu w 20 kategoriach wiekowych. Każdy mógł spróbować swoich sił i spędzić to niedzielne przedpołudnie na pływalni. Zawodnicy musieli wybrać dwa spośród czterech stylów, w których chcieli startować. Do wyboru był: grzbietowy, klasyczny, motylkowy oraz dowolny. Tradycyjnie już najbardziej zacięta rywalizacja toczyła się w grupach dzieci. W kategoriach rocznika 2005 oraz 2004 wystąpiło łącznie 60 młodych adeptów pływania, co bardzo dobrze świadczy o popularności tego sportu w naszym mieście. Mieliśmy też swoich reprezentantów na podium. Wśród najmłodszych pływaków Agata Lubos 3c zajęła II miejsce z czasami na dystansie 25m – styl dowolny  0:21,52, klasyk  0:37,21. W kategorii chłopców na dystansie 50m klas V i VI Maciek Łachecki 6b zajął II miejsce z czasami - styl dowolny  0:32,77, klasyk  0:42,05, a Krzysztof Adamek 5b III miejsce z czasami - styl dowolny  0:33,02, grzbiet  0:38,00. Natomiast w kategorii dziewczyn – Julia Czornik 6b zajęła I miejsce z czasem - styl dowolny  0:31,62, grzbiet  0:36,64. Gratulujemy wszystkim, którzy wystartowali chęci rywalizacji i sprawdzenia swoich sił. Brawo!

dodał: 18.11.2013 administrator

 

 

 

ŚNIADANIE DAJE MOC

 

 

Dbając o nasze zdrowie   przystąpiliśmy do akcji Śniadanie daje moc. 8 listopada uczniowie wspólnie przygotowywali zdrowe kanapki na drugie śniadanie i wspólnie je zjadali. W całej szkole pachniało kolorowymi i zdrowymi warzywami, które lądowały najpierw na kanapkach, a później w brzuchach naszych uczniów. Wspólne śniadanie w klasie to bardzo dobra akcja, która przy okazji przypomina o konieczności zjadania pierwszego (bardzo ważnego) posiłku w domu. Była to również wspaniała okazja do przypomnienia sobie zasad zdrowego żywienia oraz kultury przyrządzania i spożywania posiłków.

 

dodał: 8.11.2013 administrator

 

 

 

MISTRZOSTWA BYTOMIA W GRACH I ZABAWACH

 

 

 

7 listopada nasi najmłodsi reprezentanci z klas II i III rozpoczęli eliminacje w ramach Mistrzostw Bytomia w Grach i Zabawach. W grupie eliminacyjnej zmierzyliśmy się z SP3 i SP6. Niestety zajęliśmy II miejsce i w zawodach barażowych walczyliśmy o ostatnie miejsce w finale. Udało się! Nasi najmłodsi reprezentanci pokonali SP54 i SP16 wywalczając udział w listopadowym finale.

21 listopada w SP32 nasza reprezentacja: klasy IIM. Kuczkowski 2a, K. Dybas 2b, B. Leonarcik 2e, K. Kwiatkowski 2e, J. Gwóźdż 2e, M. Juszczak 2e, J. Waniek 2b, M. Mika 2c, K. Kubot 2a, E. Widera 2a, D. Ślimakowska 2b i klasy III: A. Ilga 3b, J. Białecki 3b, B. Frank 3c, B. Kuś 3e, P. Brandysiok 3c, B. Oczkiewicz 3b, M. Caban 3b, A. Mosch 3e, A. Lubos 3c, J. Podsiadły 3e pokazała klasę i wywalczyła III miejsce i brązowy medal. Wielkie gratulacje dla najmłodszych reprezentantów naszej szkoły.

 

zaktualizowane: 23.11.2013 administrator

 

 

 

WYJAZDY NA BASEN

 

 

W roku szkolnym 2013/2014 istnieje możliwość wyjazdu na zajęcia na basenie "NUREK" przy ul. Chorzowskiej 28. Zajęcia – nauka i doskonalenie umiejętności pływackich – odbywać się będą:

we wtorki  o godz. 14.30 –wyjazd, 16.30/45 - powrót

                            w środy o godz. 15.30 – wyjazd, 17.30/45 - powrót

Cena za jednorazowy wyjazd na basen wraz z przejazdem i trenerem – 9 zł

PIENIĄDZE BĘDĄ ZBIERANE PRZEZ NAUCZYCIELI WF. Każdorazowo wymagana będzie zgoda rodziców na wyjazd dziecka.

Jeżeli nie zbierze się grupa 20 osobowa – zajęcia są odwołane.

 

Uwaga: W październiku Rada Rodziców zobowiązuje się dopłacać 50% wartości biletu (4,50zł./raz w tygodniu) by zachęcić do aktywności fizycznej i doskonalić umiejętności pływackie naszych uczniów.

 

poprawione: 10.10.2013 administrator

 

 

 

PRZEŁAJE 2013

 

 

Jak co roku w Parku Miejskim w Bytomiu biegając, rozpoczęliśmy rywalizację międzyszkolną. 9 października odbyły się Mistrzostwa Bytomia w Biegach Przełajowych szkół podstawowych. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: J. Kamiński 5c, K. Zdunek 6c, B. Harewski 6c, Duda 5c, J. Mocigęba 5b, P. Morgała 5b jak zwykle spisała się na medal. Gratulujemy zdobycia wicemistrzostwa Bytomia i srebrnego medalu! Natomiast dziewczyny w składzie: J. Czornik 6b, P. Swoboda 6c, N. Taradaj 6c, N. Szołtysik 6c, M. Stasz 6c, A. Kowalska 5c oraz rezerwowa W. Zawadzka 6c wspaniale reprezentowały szkołę zdobywając I miejsce, złoty medal i mistrzostwo Bytomia. Gratulujemy!!!

W mistrzostwach rejonowych na dystansie 6x800m nasze dziewczyny również zajęły I miejsce. Brawo!

23 października w Rudzie Śląskiej nasze dziewczyny wzięły udział w Finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej województwa śląskiego w sztafetowych biegach przełajowych. Sztafeta dziewczyn zajęła VIII miejsce. Gratulujemy wysokiego miejsca w rankingu śląskich szkół.

 

poprawione: 24.10.2013 administrator

 

 

WICEMISTRZYNIE WOJEWÓDZTWA

 

 

 

9 maja  w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Radlinie odbył się Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej Województwa Śląskiego w szpadzie dziewcząt i chłopców.  Nasza reprezentacja w składzie: J.Gwóźdź, A.Kowalska i W. Staryszczak(wszystkie z kl.IV c) pod okiem nauczycielki mgr Eweliny Paprockiej w klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych w województwie zajęła II miejsce!!! To ogromny sukces młodych reprezentantek. W turnieju indywidualnym ogromną radość po wielu ciężkich walkach sprawił uczeń naszej szkoły Patryk Adamczyk z kl. Va zdobywając II miejsce. Natomiast w kategorii indywidualnej dziewcząt Julia Gwóźdź uplasowała się na 6 pozycji.

Serdecznie gratulujemy !!!

 

dodał:22.05.2013 administrator

 

 

 

 

 

SREBRNI PIŁKARZE

 

 

11 kwietnia odbyły się mecze finałowe w ramach Mistrzostw Bytomia w Piłce Nożnej Chłopców. Nasi reprezentanci: P. Leksy 5c, G. Bomba 6c, J. Lussek 6c, D. Zabiegliński 5c, M. Chyrek 5c, D. Marutschke 6c, E. Wójciak 6c, F. Mędrek 6c, J. Kamiński 4c, K. Kamiński 6c, B. Fornal 6c, P. Jania 5c po ciężkim boju ulegli tylko SP51 zdobywając WICEMISTRZOSTWO Bytomia i srebrny medal. Gratulujemy!!!

 

dodał:22.04.2013 administrator

 

 

 

 

TYTUŁ OBRONIONY NA PŁYWALNI

 

 

11 kwietnia na Basenie Miejskim w Bytomiu odbyły się Mistrzostwa Bytomia w Pływaniu dziewcząt. Nasze zawodniczki spisały się świetnie zdobywając medale i pływając życiówki": Z. Niżnik 3d - grzbietem 1:14, A. Szwajnos 3d - dowolnym 0:54, J. Maniura 4b - grzbietem 1:02, M. Szpecińska 4b - dowolnym 0:46, A. Krzywiecka 4b - klasycznym 0:56, Z. Ścibura 5a - grzbietem 0:49, Z. Krogul 5a - klasyk 0:52, S. Przybyłowska 5b - 0:52, J. Czornik 5b - motylem 0:36, M. Szpyrka 6d - klasyk 0:56, M. Szałajda  6d - dowolnym 0:49, I. Wójcik 6c - grzbiet 1:00, M. Miśkiewicz 6a 0;39, M. Sobolewska 6d - motylem 0:54.  Nasza mała sztafeta klas 3-4 stylem dowolnym zdobyła II miejsce z czasem 3:32. Dzięki temu, jako drużyna obroniliśmy zeszłoroczne miejsce. Gratulujemy WICEMISTRZYNIOM Bytomia w pływaniu!

 

dodał: 14.04.2013 administrator

 

 

 

 

SIATKARSKIE ZŁOTKA

 

 

10 kwietnia  odbyły się finałowe mecze rozgrywane w ramach Mistrzostw Bytomia w siatkówce dziewcząt. Nasza reprezentacja w składzie: P. Kokoszka 6c, A. Kurzątkowska 6d, M. Szpyrka 6d, O. Kasperska 6c, P. Szymańska 6c, P. Gołąb 6c, J. Drzewiecka 6c, S. Szmajduk 6c, W. Poloczek 6c, I. Wójcik 6c wygrała wszystkie mecze zdobywając złoty medal i MISTRZOSTWO BYTOMIA. Gratulacje!!!

 25 kwietnia odbędą się Rejonowe Mistrzostwa Czwórek Siatkarskich. 

 

dodał: 10.04.2013 administrator

 

 

 

 

CHŁOPCY NA FALI...

 

 

10 kwietnia odbyły się zawody w ramach Mistrzostw Bytomia w Pływaniu chłopców. Nasi chłopcy spisali się znakomicie poprawiając swoje rekordy czasowe: K. Katryniok 3c - klasyk 1:15, M. Grad 3b - dowolny 1:07, M. Mika 3a - grzbiet 1:19, K. Adamek 4b - klasyk 0:44, Ł. Górka 4e - grzbiet 0:38, J. Mocigemba 4d - dowolny 0:43, M. Łachecki 5b- dowolny 0:33, S. Żarczyński 5b- klasyk 1:05, O. Bielat 6b - grzbiet 0:54, D. Jakuszczonek 6b - dowolny 1:06. Nasza mała sztafeta klas 3-4 stylem dowolnym zdobyła II miejsce z czasem 3:01. Ostatecznie drużyna chłopców znalazła się na pudle zdobywając III miejsce w Bytomiu.  Gratulujemy!

 

dodał: 10.04.2013 administrator

 

 

 

 

CZWÓRKI SIATKARSKIE CHŁOPCÓW

 

 

Nasza reprezentacja siatkarzy zmierzyła się w zawodach o Mistrzostwo Bytomia z zawodnikami innych podstawówek. Po eliminacjach, które sprawnie wygrali przyszedł czas na zmagania finałowe. Tutaj spisali się świetnie. Nasi siatkarze: P. Witkowski 6b, J. Lussek 6c, B. Fornal 6c, D. Marutschke 6c, M. Klimowicz 6c, D. Jakuszczonek 6b, K. Kamiński 6c, M. Zgodzaj 6b, G. Bomba 6c, P. Kuciński 6d oraz P. Choła 6c wrócili ze srebrnymi medalami zdobywając WICEMISTRZOSTWO Bytomia. Gratulujemy!

 

dodał: 27.03.2013 administrator

 

 

 

 

MISTRZOSTWA BYTOMIA W SZACHACH

 

 

6 marca odbyły się Mistrzostwa Bytomia w Szachach. Szkoły były reprezentowane przez dwójki szachowe. Piotr Witkowski 6b, który ostatnio wygrywał ze wszystkimi i tym razem nie dał kolegom szans. Podczas Mistrzostw Bytomia zajął indywidualnie I miejsce. Jednak w ostatecznej rywalizacji, gdzie liczył się wynik obydwu zawodników (Piotrek i Grzegorz Osemka 6d) znaleźliśmy się tuz za podium zajmując IV miejsce.  Gratulujemy!

 

dodał: 27.03.2013 administrator

 

 

 

 

MUSZKIETERKA -JULIA GWÓŹDŹ

 

 

Nasza uczennica Julia Gwóźdź z klasy 4c jest adeptką Bytomskiego Towarzystwa Szermierczego. W Turnieju o Puchar Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej zajęła 3 miejsce. Sukcesem zakończył się także występ Julii w Turnieju "Muszkieter-Trophy" zaliczany do klasyfikacji Polskiego Związku Szermierczego, gdzie pokonała wszystkie rywalki i zajęła I miejsce. Natomiast w największym na świecie turnieju dla dzieci, młodzików i juniorów młodszych "Challenge Wratislavia" (gdzie startuje ponad 2000 zawodników i zawodniczek z całego świata) Julia Gwóźdź zakwalifikowała się do finałowej ósemki i ostatecznie zajęła 6 miejsce.  Gratulujemy!

 

aktualizacja: 27.03.2013 administrator

 

 

 

 

BIEGASZ, POMAGASZ

 

 

www.cleo.vot.pl/aktualnosci

 

dodał: 10.03.2013 administrator

 

 

 

 

II MISTRZOSTWA BYTOMIA W BADMINTONIE

 

 

21 marca w hali "Na Skarpie" odbyły się Mistrzostwa Bytomia w badmintonie. Na kortach zjawiły się dwuosobowe reprezentacje bytomskich podstawówek. Nasze reprezentantki: P. Kokoszka 6c, P. Swoboda 5c oraz rezerwowa M. Mąsior 4c, a także reprezentanci: K. Zdunek 5c, D. Kołodziej 5c i rezerwowy K. Adamek 4b poczuli smak rywalizacji i podniecenie udziału w zawodach tej rangi. Doświadczenie jednak czyni mistrza, co pokazała P. Kokoszka zdobywając II miejsce i srebrny medal, a rozdzielając mocne zawodniczki SP21. Gratulujemy!

 

dodał: 22.03.2013 administrator

 

 

 

 

TURNIEJ SZACHOWY

 

 

6 marca odbył się Szachowy Turniej dla uczczenia pamięci Powstania Styczniowego 1863r. W zawodach startowało 2 naszych zawodników. W klasyfikacji końcowej na najwyższym miejscu podium znalazł się P. Witkowski 6b, który zajął I miejsce. Równie dobrze spisał się G. Bomba 6c, który zajął 6 miejsce. Gratulujemy!

 

dodał: 10.03.2013 administrator

 

 

 

 

MISTRZOSTWA SZOMBIEREK W TENISIE STOŁOWYM

 

 

 

6 lutego w szkole odbył się Turniej Tenisa Stołowego o puchar Prezesa TSK Szombierki dla dziewcząt i chłopców szkół podstawowych i gimnazjalnych naszej dzielnicy pod patronatem prezydenta Bytomia Damiana Bartyli. Wszyscy graliśmy systemem pucharowym. Szóstoklasiści świetnie spisali się w roli sędziów. W przerwie odbyło się spotkanie z policjantami, którzy przestrzegali przed niebezpieczeństwami zimowych harców oraz przypomnieli nam, jak bezpiecznie i udanie spędzić ferie zimowe. Najlepszymi zawodnikami okazali się w kategorii dziewcząt: Paulina Kokoszka z 6c oraz Wiktoria Ciuraj z G7, zaś w kategorii chłopców: Bartek Fornal z 6c oraz Maciej Fabijański z G7. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe upominki, zaś najlepsi w swoich kategoriach puchary, medale oraz dyplomy. FOTO

 

dodał: 10.02.2013 administrator

 

 

 

MISTRZOSTWA W KOSZYKÓWCE

 

 

 

W tym roku wystartowaliśmy  z impetem wygrywając pojedynki eliminacyjne. Jednak później okazało się, że są lepsi od nas. Nasi chłopcy nie zakwalifikowali się do finału. Natomiast dziewczyny pokazały, co to zadziorność i walka do końca.   Nasze koszykarki w składzie: M. Miśkiewicz 6a, K. Mesjasz 6a, N. Markiewicz 6a, S. Krawczyk 6a, M. Kala 6d, M. Szałajda 6d, N. Makowska 6d, J. Ludwiszewska 6d, A. Kurzątkowska 6d, M. Szpyrka 6d, A. Wręczycka 6b, W. Fudali 6b, J. Kurek 6d ostatecznie zajęły II miejsce i zdobyły srebrny medal. Gratulujemy :)

 

dodał: 10.02.2013 administrator

 

 

 

PIŁKA RĘCZNA NA FALI

 

 

 

W Mistrzostwach Bytomia w Piłce Ręcznej Chłopców Szkół Podstawowych podczas eliminacji graliśmy w grupie II pokonując SP42 i SP32. W finałach, grając systemem "każdy z każdym", nasza drużyna w składzie: G. Bomba 6c, J. Kamiński 4c, K. Kamiński 6c, B. Harewski 5c, J. Lusek 6c, E. Wójciak 6c, P. Kuciński 6a, D. Jakuszczonek 6b,  M. Klimowicz 6c, S. Czech 6c, B. Choła 6c. W ten sposób zajęliśmy II miejsce i srebrny  medal. Gratulujemy!!!

 

dodał: 27.01.2013 administrator

 

 

 

WF NA LODOWISKU

 

 

Dla kilku klas zajęcia wychowania fizycznego w styczniu odbyły się na lodowisku przy pl. Sobieskiego. Niektórzy po raz pierwszy założyli łyżwy na nogi, inni jeździli jakby urodzili się na łyżwach. Mimo wywrotek, nikt nie przejmował się upadkiem. Było zimno, ale dobra zabawa rozgrzewała wszystkich. Szkoda, że lodowisko jest tak daleko i nie możemy na zajęcia przychodzić tam częściej :)

 

dodał: 27.01.2013 administrator

 

 

II MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

 

 

 

6 grudnia w hali sportowej "Na Skarpie" spotkały się drużyny piłkarzy rocznik 2000-2002 z Szombierek (Bytom), Goduli (Ruda Śl.) i Świętochłowic.  Organizatorem turnieju było Towarzystwo Sportowe „Szombierki” Bytom oraz SP45 Bytom, a pomysłodawcą - D. Roczniok.  Grano systemem ligowym dwurundowym (mecz i rewanż). Każdy uczestnik turnieju został obdarowany słodkimi upominkami, które ufundowała firma BPSC (główny sponsor IV ligowej drużyny Szombierek). Gratulujemy naszej reprezentacji, która wywalczyła w turnieju I miejsce. II miejsce zajęła SP44 Bytom, a III miejsce -SP42 Bytom.

 

 

dodał: 07.12.2011 administrator

 

 

 

 

SZACHY INDYWIDUALNIE

 

 

W MDK 2 w Bytomiu odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Szachach. W zawodach startowało 54 uczniów z 12 bytomskich podstawówek. W klasyfikacji końcowej na podium znalazł się P. Witkowski 6b, który zajął III miejsce. Równie dobrze spisał się G. Osemka 6d, który znalazł się w gronie 6 najlepszych. Gratulujemy!

 

dodał: 25.11.2012 administrator

 

 

 

 

PRZEŁAJE 2012

 

 

Jak co roku w Parku Miejskim w Bytomiu rozpoczęliśmy rywalizację międzyszkolną biegając. Już we wrześniu odbyły się Mistrzostwa Bytomia w Biegach Przełajowych szkół podstawowych. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: J. Kmiński 6c, K. Kamiński 4c, D. Zabiegliński 5c, B. Fornal 6C, M. Zgodzaj 6b, S. Kasprzak 6c jak zwykle spisała się na medal. Gratulujemy zdobycia wicemistrzostwa Bytomia i srebrnego medalu! Natomiast dziewczyny w składzie: J. Czornik 5b, S. Szmajduch 6c, P. Kokoszka 6c, N. Taradaj 5c, N. Szołtysik 5c, M. Stasz 5c uplasowały się tuż za podium zdobywając 4 miejsce. Gratulujemy!!!

 

dodał: 07.10.2012 administrator

 

 

 

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR TUSKA

 

 

Piłka nożna w naszym kraju rządzi. Dlatego zaczęliśmy rok szkolny od przygotowań do turnieju piłki nożnej o puchar premiera Tuska. Wystawiliśmy cztery drużyny w każdej z kategorii. Podczas meczów okazało się, że chłopcy nie mają sobie równych, a dziewczyny uległy tylko Tygryskom Świętochłowice. Za to Wiktoria Buchenfeld jako najlepsza nasza zawodniczka została zaproszona na treningi do drużyny. Gratulujemy!!!

 

dodał: 14.09.2012 administrator

 

 

 

 

MISTRZOSTWA SZKOŁY W TENISIE STOŁOWYM

 

 

 

W poniedziałki i wtorki przed lekcjami o godz. 7.15 rozpoczynają się w naszej szkole Mistrzostwa Tenisa Stołowego - najpierw klas VI chłopców. gramy systemem pucharowym, a wszystkie sprawy organizacyjne uzgodnimy na miejscu. Mile widziany strój sportowy i własny sprzęt. powodzenia!

 

dodał: 12.04.2012 administrator

 

 

 

SIATKARKI NAJLEPSZE W BYTOMIU

 

 

 

4 kwietnia 2012r. odbyły się mecze finałowe siatkarek organizowanych w ramach Mistrzostw Bytomia Dziewcząt. Nasze zawodniczki: N. Różyło 6c, A. Ondycz 6c, S. Sobolewska 6c, N. Brzezińska 6c, A. Juraszczyk 6c, A. Stypułkowska 6c, A. Adamek 6c, R. Rogowicz 5c, A. Kurzątkowska 5d, P. Kokoszka 5c, bez problemu zakwalifikowały się do finału. Mecze finale były bardzo zacięte i wyrównane. Jednak najlepszą drużyną okazała się SP45 - zdobywając MISTRZOSTWO BYTOMIA i złoty medal. Gratulujemy!!!

 

dodał: 04.04.2012 administrator

 

 

 

 

 

SIATKARZE NAJLEPSI W BYTOMIU

 

 

 

29 marca 2012r. w SP32 w Bytomiu odbyły się finały siatkówki chłopców szkół podstawowych. Nasza drużyna siatkarzy w składzie: J. Zdrada 6, K. Główka 6c, D. Muc 6e, G. Wyskiel 6e, P. Juraszczyk 6c, J. Bielecki 5c, J. Kostecki 6e, P. Stokłosa 6a, F. Szczot 6a, M. Kłosek 6e pokonała wszystkich rywali zdobywając MISTRZOSTWO BYTOMIA - I miejsce i złoty medal. Gratulujemy!!!

 

dodał: 02.04.2012 administrator

 

 

 

 

MISTRZOSTWA W KOSZYKÓWCE

 

 

 

Koszykówka zawsze była nam bliska i osiągaliśmy wysokie wyniki podczas zawodów. W tym roku wystartowaliśmy  z impetem wygrywając pojedynki eliminacyjne i kwalifikując się do finału. Niestety - termin finałowych pojedynków był niefortunny i pokrył się z terminem próbnego sprawdzianu szóstoklasisty. Z tego też powodu przegraliśmy pojedynki z SP32, SP51 i SP5 walkowerem i ostatecznie zajmując IV miejsce w Bytomiu.

 

dodał: 02.04.2012 administrator

 

 

 

PIŁKA RĘCZNA NA FALI

 

 

 

W Mistrzostwach Bytomia w Piłce Ręcznej Chłopców Szkół Podstawowych graliśmy w grupie II pokonując SP42 i SP32. W finałach, grając systemem "każdy z każdym", nasza drużyna w składzie: K. Główka 6c, J. Bielecki 5c, M. Krygiel 6b, W. Zgondek 6a, P. Juraszczyk 6c, F. Wesołek 6d, P. Malec 6d,  I. Kucia 6c,  M. Szewczyk 6c, F. Szczot 6a, P. Stokłosa 6a, G. Wyskiel 6a, D. Fabijański 6a pokonała SP44, a uległa  SP6 i SP51. W ten sposób zajęliśmy III miejsce i brązowy medal. Gratulujemy

 

dodał: 25.03.2012 administrator

 

 

 

MISTRZOWIE BYTOMIA w TENISIE STOŁOWYM

 

 

 

20 marca w Klubie Sportowym Silesia w Bytomiu odbyły się Mistrzostwa Bytomia w Tenisie Stołowym Chłopców ze Szkół Podstawowych. W zawodach wzięło udział 8 drużyn szkolnych. Grano systemem do dwóch przegranych, każdy zawodnik zdobywał punkty do klasyfikacji drużynowej. Zgodnie z regulaminem wygrała drużyna SP45 w składzie: M. Freus 6e, K. Główka 6c i J. Zdrada 6a zajmując I miejsce i zdobywając złoty medal. Gratulujemy!!!

Jednocześnie rozegrane zostały zawody rejonowe. Nasi zawodnicy po bardzo ambitnej i wyrównanej grze zajęli II miejsce na szczeblu rejonowym. BRAWO!!!

 

dodał: 25.03.2012 administrator

 

 

 

GRAMY W BADMINTONA

 

 

22 marca odbyły się w hali "Na Skarpie" zawody w ramach Mistrzostw Bytomia w Badmintonie. Rozgrywki przeprowadzono w dwóch fazach - najpierw losowo podzielono graczy na dwie grupy i rozegrano mecze systemem pucharowym, a później rozegrano mecze półfinały i finały. Nasi zawodnicy: dziewczyny - P. Kokoszka 5c i S. Szmajduch 5c zajęły 8 miejsce, a chłopcy: W. Zgondek 6a i F. Szczot 6a - 5 miejsce. Gratulujemy!!!

 

dodał: 25.03.2012 administrator

 

 

 

 

WICEMISTRZYNIE BYTOMIA W PŁYWANIU

ZNAKOMICI PŁYWACY

 

 

21 marca na basenie CDP Nurek rozpoczęły się zmagania pływaków. Nasi zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony ostatecznie zajmując wysokie IV miejsce. Indywidualnie wielu z nich zdobyło medale i punkty do rankingu szkolnego. 28 marca na basenie CDP Nurek stawiły się dziewczyny, które wróciły w komplecie z medalami. Po zaciętych walkach sztafet ostatecznie zostały WICEMISTRZYNIAMI BYTOMIA - zajęły II miejsce zdobywając srebrny medal. Gratulujemy!!!

 

INDYWIDUALNIE:

 

 

DZIEWCZYNY CHŁOPCY
nazwisko czas miejsce nazwisko czas miejsce
A. Adamek - klasyk 0:47 I      
A. Spendel - grzbiet 0:43 III      
I. Wójcik - grzbiet 0:57 II      
M. Szałajda - klasyk 1:01 III      
M. Szpyrka - dowolny 0:43 II      
J. Czornik - dowolny 0:36 I      
Z. Ścibura - grzbiet 0:51 II      
Z. Krogul - klasyk 1:00 III      
A. Krzywiecka - klasyk 1:07 II      
J. Maniura - grzbiet 1:01 III      
sztafeta dowolna 3-4 3:30 III      
sztafeta zmienna 5-6 3:22 III      

 

 

dodał: 29.03.2012 administrator

 

 

SZACHY DRUŻYNOWO

 

 

13 marca 2012r. odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Bytomia Szkół Podstawowych w Szachach. W zawodach startowało 22 uczniów z 11 bytomskich podstawówek. W klasyfikacji końcowej nasi zawodnicy P. Witkowski 5b i M. Krygiel 6b wypadli bardzo dobrze plasując się tuż za podium na IV miejscu. Gratulujemy!

 

dodał: 25.03.2012 administrator

 

 

 

WF NA LODOWISKU

 

 

Dla kilku klas ostatnie zajęcia wychowania fizycznego przed feriami odbyły się na lodowisku przy ul. Piłsudskiego. Niektórzy po raz pierwszy założyli łyżwy na nogi. Jednak nikt nie przejmował się upadkiem. Było zimno, ale dobra zabawa rozgrzewała wszystkich. Szkoda, że lodowisko jest tak daleko i nie możemy na zajęcia przychodzić tam częściej :)

 

dodał: 27.01.2012 administrator

 

 

 

ZAWODY WE WSPINACZCE

 

 

24 stycznia odbyły się w hali "Na Skarpie" ZAWODY SZKÓŁ BYTOMSKICH WE WSPINACZCE. Nasza reprezentacja składała się z zawodników i zawodniczek, którzy pokazali się z bardzo dobrej strony.


Kategoria: 1-3 SP dziewczyn                              Kategora: 4-6 chłopcy

1.      LELONEK Amastazja – SP45                     5. Karol Szewczyk 5c

4.      PISULA Julia – SP45

5.      PAŁGAN Maria – SP45

 

 

 

 

 

 

 

 

dodał: 24.01.2012 administrator

 

 

 

ŁYŻWIARSTWO SZYBKIE

 

 

 

14 grudnia na lodowisku przy ul. Pułaskiego odbyły się zawody w ramach Mistrzostw Bytomia szkół podstawowych. Nasza reprezentacja była najmłodszą drużyną szkół podstawowych. Nasi zawodnicy: J. Białecki 1b, B. Fojcik 1b, K. Godziński 1b, K. Katryniok 2c, M. Krzyszkowski 2c. Mimo najmłodszego wieku zajęli zaszczytne 5 miejsce w Bytomiu. Gratulujemy!!!

 

dodał: 15.12.2011 administrator

 

 

 

ŚWIĄTECZNY TURNIEJ W SZPADZIE

 

 

14 grudnia w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 45 w Bytomiu odbył się Świąteczny Turniej w Szpadzie o Mistrzostwo Bytomia. Organizatorem był MDK nr 1 w Bytomiu, gdzie każdy może spróbować swoich sił w tym pięknym sporcie. Zawodnicy walczyli w swoich kategoriach wiekowych. Wyniki indywidualne można zobaczyć TUTAJ. Każdy dostał mały, świąteczny upominek, a zwycięscy - medali i puchary. Gratulujemy udanych zawodów a zwycięzcom wyróżnień.

 

dodał: 15.12.2011 administrator

 

 

 

II MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

 

 

 

6 grudnia w hali sportowej "Na Skarpie" spotkały się drużyny piłkarzy rocznik 1999-2000 z Szombierek (Bytom), Goduli (Ruda Śl.) i Świętochłowic.  Organizatorem turnieju było Towarzystwo Sportowe „Szombierki” Bytom oraz SP45 Bytom, a pomysłodawcą - D. Roczniok.  Grano systemem ligowym dwurundowym (mecz i rewanż). Każdy uczestnik turnieju został obdarowany słodkimi upominkami, które ufundowała firma BPSC (główny sponsor IV ligowej drużyny Szombierek). Gratulujemy naszej reprezentacji, która wywalczyła w turnieju I miejsce. Wszystkim zawodnikom należą się duże brawa za fair play, która królowała na boisku.

 

 

dodał: 07.12.2011 administrator

 

 

 

 

SZACHY INDYWIDUALNIE

 

 

Z okazji zbliżającego się Święta Odzyskania Niepodległości 8 listopada w MDK 2 w Bytomiu odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Szachach. W zawodach startowało 54 uczniów z 12 bytomskich podstawówek. W klasyfikacji końcowej nasi zawodnicy wypadli bardzo dobrze: M. Krygiel 6b zajął VII miejsce, P. Witkowski 5b - X miejsce, P.Malec 6d -XX miejsce, D. Fabijański 6a - miejsce XXXIII. Gratulujemy!

 

dodał: 25.11.2011 administrator

 

 

 

 

PRZEŁAJE 2011

 

 

6 października odbyły się Mistrzostwa Bytomia w Biegach Przełajowych szkół podstawowych. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: D. Fabijański 6a, W. Zgondek 6a, P. Juraszczyk 6c, M. Szewczyk 6c, M. Kłosek 6e, K. Szewczyk 5c jak zwykle spisała się na medal. Gratulujemy zdobycia wicemistrzostwa Bytomia i srebrnego medalu!

 

dodał: 07.10.2011 administrator

 

 

 

SPORTOWY RANKING

 

 

Jak co roku we wrześniu ogłoszono wyniki w ramach Bytomskiego Współzawodnictwa Sportowego. Nasza szkoła uplasowała się tuż za podium czyli zdobyła IV miejsce w Bytomiu. Gratulujemy!!! Zwłaszcza tym, którzy wygrywając starty w zawodach miejskich kwalifikowali się do zawodów na szczeblu rejonowym i wojewódzkim. Dzięki temu zostaliśmy najwyżej sklasyfikowaną szkołą bytomską w województwie śląskim (14 miejsce na Śląsku)

 

dodał: 21.09.2011 administrator

 

 

 

 

 

MISTRZOSTWA SZOMBIEREK W PŁYWANIU

 

 

 

Jak co roku w czerwcu w Gimnazjum nr 7 odbywają się Mistrzostwa Dzielnicy w Pływaniu. Na basenie spotykają się uczniowie klas 1-6 z: SP44, STO i SP45. Największa konkurencja dotyczy dziewcząt z STO i naszej szkoły, gdyż są to złote i brązowe medalistki Mistrzostw Bytomia. W tym roku nasi zawodnicy również zdobywali medale: K. Katryniok 1c, Z. Niżnik 1d, W. Pukocz 1d, K. Adamek 2b, M. Łachecki 3b, J. Czornik 3b, A. Kurzątkowska  4d, A. Spendel 5e, M. Kłosek 5e. Gratulujemy. Ostatecznie kolejność szkół w dzielnicy: 1. STO, 2. SP45 3. SP44. Gratulujemy wszystkim startującym!.

 

dodał: 20.06.2011 redaktor

 

 

 

DZIEŃ SPORTU KLAS MŁODSZYCH

 

 

 

13 czerwca odbył się w naszej szkole Dzień Sportu dla klas młodszych. Były rozgrywki klas trzecich w "Zbijaka", Sprawnościowo-Zwinnościowy Tor Przeszkód dla każdego oraz Turniej Piłki Nożnej dla klas I-II. Wszyscy byli bardzo dobrze przygotowani. Zawodnicy szlifowali formę już od kilku dni, a cheerliderki  ćwiczyły układy i doping. Ostateczne wyniki współzawodnictwa klasowego przedstawiają się następująco:

Zbijak: I miejsce:  3c    6 punktów

          II miejsce: 3b    5 punktów

          III miejsce:3d    4 punktów

          IV miejsce:3e    3 punktów

          V miejsce: 3a    2 punktów

Tor Sprawnościowy: Klasa I: 1.J. Adamczewska 1d 31,04s.; 2.M. Klimecka 1b 32,50s.; 3. D. Lesczyk 1b 32,88s. chłopcy - 1. K. Czupała 1b 35,04s; 2. P. Tydola 38.00s; 3. M. Mesjasz 1a 39,75s. Klasa II: 1. A. Kowalska 2d 29,85s; 2.N. Bonczar 2d 34,71s; A. Utikal 2e 35,34s; chłopcy - 1. M. Lekszy 2d 30,00s; 2. P. Morgała 2d 32.22s Klasa III: 1. N. Muc 3a 31,20s; 2. Z. Ścibura 3a 32,41s; K. Jasicka 3a 33,06s; chłopcy - M. Żugaj 3b 31,97s; M. Chyrek 3c 32,09s; 3. O. Fricowski 3e 32,18s

Piłka Nożna: 1. Czerwone Diabły 1a

                 2. Piłkożercy 1d

                 3. Katalończycy 2a

                 4. Czarne Diabły 2e

Wszystkim gratulujemy osiągnięć i dziękujemy za kulturalny doping. Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili.

 

 

dodał: 13.06.2011 redaktor

 

 

 

PLAŻÓWKA

 

 

 

1 i 2 czerwca odbyły się Mistrzostwa Bytomia  w siatkówce plażowej. Jak wszyscy wiedzą podczas gry nie można odbierać czy przebijać piłki palcami. Ważna jest również pewna, dobra i mocna zagrywka. Nasze zawodniczki: Martyna Kubisz 6a i Natalia Przybyszewska 6a rozpoczęły rozgrywki z animuszem, ale ostatecznie zostały sklasyfikowane w drugiej części tabeli końcowej. Natomiast nasi zawodnicy: Michał Bławat 6a 9 Łukasz Kurkiewicz 6a szli jak burza i ostatecznie zdobyli brązowe medale zajmując III miejsce w Bytomiu. Gratulujemy!

 

dodał: 03.06.2011 redaktor

 

 

 

LEKKA ATLETYKA

mistrzowie Bytomia

mistrzowie Rejonu

 

 

 

Rozpoczął się sezon zawodów lekkoatletycznych. Podczas Mistrzostw Bytomia nasze zawodniczki: A. Kisielewicz 6a, A. Kowalska 6a, U. Kuźnicka 6b, K. Kłoczny 6b, K. Bożek 6c, I. Giętka 6c zdobyły 697 punktów i zajęły VI miejsce w Bytomiu. Natomiast chłopcy w składzie: J. Larisch 6c, K. Musiał 6c, F. Berync 6d, P. Juraszczyk 5c, A. Bugajczyk 6c, Ł. Piątek 6c wygrali swoje współzawodnictwo podczas Mistrzostw Bytomia i Rejonu z wynikiem 1052 punktów zdobywając PUCHAR I ZŁOTE MEDALE. Gratulujemy:)

31 maja odbyły się Mistrzostwa Województwa w LA. Nasi zawodnicy wystartowali bardzo dobrze. Po podliczeniu punktów okazało się, że do pełnego zwycięstwa zabrakło 2 punkcików. Jednak sukcesu naszej reprezentacji nie można pomniejszać. Zostaliśmy WICEMISTRZAMI ŚLĄSKA W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM. Brawo!!!

 

 

zmienione: 02.06.2011 redaktor

 

 

 

PIŁKA NOŻNA

mistrzowie Bytomia

mistrzowie Rejonu

 

 

 

Zawodnicy naszej drużyny piłkarskiej nie dali żadnych szans rywalom podczas Mistrzostw Bytomia w Piłce Nożnej Chłopców. Nasza drużyna w składzie: J. Larisch 6c, R. Matula 6c, K. Musiał 6c, P. Pietrzykowski 6c, F. Berync 6d, D. Wróbel 6b, P. Juraszczyk 5c, M. Szewczyk 5c, A. Bugajczyk 6c, Ł. Piątek 6c rozpoczęła grę 13 kwietnia. Po wygranych eliminacjach z SP3 (4:0), SP5 (4:0), SP37 (7:0) i SP6 (10:0) przyszedł czas na finały. Nasi zawodnicy nie dali szans przeciwnikom wygrywając wszystkie mecze z SP28 (2:0), SP51 (2:1), SP33 (4:1)  zdobywając Mistrzostwo Bytomia oraz złoty medal. Gratulujemy!

Podczas meczu o mistrzostwo Rejonu nasi zawodnicy pokazali się z najlepszej strony. Na "Orliku" w Piekarach Śl. pokonali swoich przeciwników 8:3 i awansowali do półfinałów wojewódzkich. Gratulujemy!

 

 

zmienione: 15.05.2011 redaktor

 

 

 

SIATKÓWKA

wicemistrzynie Bytomia

mistrzowie Bytomia

 

 

18 marca rozpoczęły się mecze w ramach Mistrzostw Bytomia w Siatkówce Dziewcząt. Nasze reprezentantki w składzie: A. Duś 6c, N. Przybyszewska 6a, M. Kubisz 6a, A. Kisielewicz 6a, N. Strawa 6c, K. Pawłowska 6c, A. Ondycz 5c wspaniale serwowała i rozgrywała piłki zdobywając II miejsce w Bytomiu i srebrny medal. Gratulujemy!

Chłopcy w składzie: M. Bławat 6a, Ł. Kurkiewicz 6a, Ł. Stokłosa 5a, P. Olesiak 6a, A. Leszczyński 6a, J. Larisch 6c, R. Matula 6c, K. Musiał 6c, P. Pietrzykowski 6c, F. Szczot 5a i D. Fabijański 5a rozpoczęli grę 28 marca. Po wygranych eliminacjach przyszedł czas na finały. Nasi zawodnicy nie dali szans przeciwnikom wygrywając wszystkie mecze i zdobywając Mistrzostwo Bytomia oraz złoty medal. Gratulacje!

 

 

zmienione: 08.04.2011 redaktor

 

 

 

PŁYWAMY PO MISTRZOWSKU

trzecie pływaczki Bytomia

 

 

 

23 marca na basenie CDP w Bytomiu odbyły się zawody pływackie w ramach Mistrzostw Bytomia w Pływaniu. Reprezentacja dziewcząt tworzą: J. Czornik 3b, Z. Krogul 3a, Z. Ścibura 3a, M. Szpyrka 4d, M. Szałajda 4d, I. Wójcik 4c, A. Spendel 5e, W. Wajs 5e, A. Adamek 5c, N. Różyło 5c, M. Grzywnowicz 6c, A. Górska 6c, J. Kasprowicz 6b. Nasze dziewczyny spisały się wspaniale zajmując drużynowo III miejsce. Jednocześnie nasza sztafeta młodsza w składzie: J. Czornik, Z. Ścibura, M. Szałajda, M. Szpyrka płynąc stylem dowolnym zdobyła brązowy medal, a sztafeta pływająca stylem zmiennym w składzie: A. Spendel, J. Kasprowicz, A. Adamek, A. Górska zajęła IV miejsce. Gratulujemy:) Indywidualnie - Z. Krogul brązowy medal, Z. Ścibura brązowy medal, M. Szpyrka srebrny medal, I. Wójcik srebrny medal, A. Spendel srebrny medal, A. Adamek srebrny medal.

 

 

zmienione: 28.03.2011 redaktor

 

 

 

GRAMY W TENISA STOŁOWEGO

wicemistrzowie Bytomia

 

 

 

4 i 8 marca odbyły się w naszej szkole Szkolne Zawody w tenisa stołowego organizowane jako eliminacje do Mistrzostw Bytomia, które odbędą się 16 marca w "SILESII" Miechowice. W szkolnych zawodach na pudle znaleźli się: K. Musiał 6c, P. Pypeć 6c, Ł. Latawiec 6c, a wśród dziewczyn: A. Duś 6c, A. Kisielewicz 6a, N. Strawa 6c. Prawdopodobnie będzie to nasza reprezentacja na Mistrzostwa Bytomia, które odbędą się 16 marca. Trzymamy kciuki!!!!

Nasze rakiety (chłopcy) drużynowo zdobyli tytuł wicemistrzów Bytomia w tenisie stołowym. Gratulujemy!!! :)

 

 

zmienione: 17.03.2011 redaktor

 

 

NASI ... MISTRZOWIE ŚLĄSKA

 

 

5 marca odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Śląska w Biegach Przełajowych. Nasi koledzy Łukasz Piątek 6c i Jakub Larisch 6c wspaniale zaprezentowali się wśród 30 zawodników z całego Śląska. Łukasz Piątek zdobył złoty medal i tytuł MISTRZA ŚLĄSKA W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH, a Jakub Larisch również znalazł się na pudle zajmując trzecie miejsce i zdobywając brązowy medal. Gratulujemy!!!

 

dodał: 03.03.2011 redaktor

 

 

KOSZYKÓWKA

IV miejsce w Bytomiu

 

 

1 marca rozpoczęły się rozgrywki w ramach Mistrzostw Bytomia w Piłce Ręcznej chłopców i dziewcząt. Nasza reprezentacja chłopców w składzie: J. Larisch 6c, K. Musiał 6c, R. Matula 6c, Ł. Piątek 6c, D. Woźnica 6c, M. Bławat 6a, Ł. Kurkiewicz  6a, A. Leszczyński 6a, P. Olesiak 6a, D. Fabijański 5a, P. Malec 5d wygrali swoją grupę eliminacyjną oraz półfinał.  Nasze koszykarki w składzie: A. Szczepanik 6a, A. Kisielewicz 6a, U. Kuźnicka 6b, K. Bożek 6c, A. Duś 6c, K. Pawłowska 6c, N. Przybyszewska 6a, N. Strawa 6c, W. Ciuraj 6c, M. Kubisz 6a, I. Giętka 6c, A. Szubert 6a również przeszły do finału. 14 i 15 marca odbyły się finały. Mecze były bardzo zacięte, a drużyny prezentowały podobny poziom umiejętności. Po podliczeniu dużych i małych punktów obie nasze reprezentacje zajęły IV miejsca wśród bytomskich drużyn. Gratulujemy!!! 

 

zmienione: 21.03.2011 redaktor

 

 

PIŁKA RĘCZNA

II i IV miejsce w Bytomiu

 

 

16 lutego rozpoczęły się rozgrywki w ramach Mistrzostw Bytomia w Piłce Ręcznej chłopców i dziewcząt. Nasza reprezentacja chłopców w składzie: J. Larisch 6c, K. Musiał 6c, R. Matula 6c, Ł. Piątek 6c, D. Thobor 6b, K. Pietrzykowski 6c, D. Wróbel 6b, J. Bielecki 4c, M. Szewczyk 5c, P. Pypeć 6c, A. Bugajczyk 6c wygrała swoją grupę eliminacyjną, a później zdobyli WICEMISTRZOSTWO BYTOMIA W PIŁCE RĘCZNEJ. Nasze zawodniczki rozpoczęły swoje rozgrywki już 9 lutego wygrywając swoją grupę eliminacyjną. Ostatecznie reprezentacja szczypiornistek SP45 w składzie: A. Szubert 6a, I. Giętka 6c, N. Strawa 6c, W. Ciuraj 6c, N. Przybyszewska 6a, K. Pawłowska 6c, A. Duś 6c, U. Woźniacka 6b, A. Kowalska 6a, P.Szapiel 6c, K. Bożek 6c po zaciętych meczach znalazła się tuż za podium i ostatecznie wywalczyła IV miejsce w Bytomiu. Gratulujemy:)

 

zmienione: 01.03.2011 redaktor

 

 

ŚWIĄTECZNY TURNIEJ 3 KOSZYKARSKICH

 

 

20 grudnia w Hali "Na Skarpie" odbył się Świąteczny Turniej Trójek Koszykarskich zorganizowany przez Klub Koszykarski Bytom. W Turnieju granym wg zasad StreetBalla grały trzy drużyny naszej szkoły. Nasze zawodniczki: U. Kuźniacka 6b, A. Szczepanik 6a, A. Duś 6c, M. Kubisz 6a zdobyły III miejsce. Nasi zawodnicy - pierwsza drużyna: J. Larisch 6c. K. Musiał 6c, R. Matula 6c, D. Woźnica 6c zdobyła I miejsce, a druga drużyna: Bławat 6a, Ł. Kurkiewicz 6a, P. Olesiak 6a i A. Leszczyński 6a zajęła IV miejsce.

 

dodał: 21.12.2010 redaktor

 

 

 

 

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

 

 

W Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej zorganizowanym przez GKS Szombierki i SP45 Bytom wzięły udział 4 drużyny: SP45Bytom, SP44Bytom, SP6 Ruda Śląska i SP40 Ruda Śląska. Atmosfera podczas meczów była mikołajkowa, chociaż walka trwała do ostatniej minuty meczu. Ostatecznie I miejsce zajęli zawodnicy z naszej szkoły, II miejsce SP40 Ruda Śląska, III miejsce SP44 Bytom, a IV - SP6 Ruda Śląska. Królem strzelców okazał się Daniel Piliński i Adam Bugajczyk, którzy strzelili po 5 bramek. Najlepszym zawodnikiem został Tymoteusz Mierzwiński, który nie puścił żadnego gola. Gratulujemy:)

 

dodał: 21.12.2010 redaktor

 

 

SZKOLNA LIGA SPORTOWA

 

 

W późnojesienne wtorki i środy rozgrywaliśmy mecze w ramach współzawodnictwa międzyklasowego. Rozgrywki rzucanki siatkarskiej i siatkówki pokazały, że największe problemy nasi zawodnicy mają z wyrażeniem emocji podczas meczu i po rozgrywkach. Niestety - za niesportowe zachowanie jedna z klas została odsunięta z rozgrywek, a zdobyte punkty-anulowane. Po meczu dziękujemy sobie za grę bez względu na wynik. Zawsze musi być zwycięzca i pokonany. A do szatni nie przenosimy animozji z boiska ale wyciągamy wnioski na przyszłość.  Regulamin meczy "Rzucanka siatkarska" i siatkówka klas V i VI był wywieszony w holu sali gimnastycznej wraz z terminami. A tak kształtują się wyniki po wszystkich rozegranych już meczach:

 

1. Klasa 4c 6p. 1. Klasa 5a 8p. 1. Klasa 6c 6p.
2. Klasa 4d 4p. 2. Klasa 5c 6p. 2. Klasa 6a 4p.
3. Klasa 4b 2p. 3. Klasa 5d 4p. 3. Klasa 6d 2p.
3. Klasa 4b 0p. 4. Klasa 5b 2p. 4. Klasa 6b 0p.- DSC
  5. Klasa 5e 0p.  

 

Pamiętajcie!

Klasę zawodników poznaje się po umiejętności zachowania się przede wszystkim po przegranym meczu. Trzeba pokazać, że umie się przegrywać z honorem, bez obrażania się, bez zrzucania winy na kolegów. Odpowiedzialność spada na całą drużynę, bo siatkówka czy rzucanka to gry zespołowe.

 

dodał: 17.12.2010 redaktor

 

 

ŁYŻWIARSTWO SZYBKIE

 

 

29 listopada 2010r. na lodowisku Polonii Bytom przy ul. Piłsudskiego odbyły się Mistrzostwa Bytomia w Łyżwiarstwie Szybkim.  Nasi łyżwiarze: Ł. Latawiec 6c, M. Biadacz 6c, M. Marchwiany 6a, K. Katryniok 1c oraz łyżwiarki: W. Wasilewska 1c i A. Witkiewicz 5b powtórzyli wynik z zeszłego roku zdobywając srebrny medal i tytuł Wicemistrzów Bytomia. Nasi chłopcy uplasowali się tuż za drużyną SP36, w której zawodnicy trenują hokej na lodzie. Dużą niespodzianką okazał się start naszej pierwszoklasistki Wiktorii, która pokazała, jak dobrze i szybko można jeździć na łyżwach.

Gratulujemy!

 

dodał: 07.12.2010 redaktor

 

 

 

OTWARTY TURNIEJ NIEPODLEGŁOŚCI W TENISIE STOŁOWYM

 

 

11 listopada 2010r. w Hali "Na Skarpie" odbył się Otwarty Turniej Tenisa Stołowego organizowany z okazji Święta Niepodległości. Nasi zawodnicy z powodzeniem zmierzyli się w meczach wygrywając swoje rozgrywki. Dopiero w finale trafili na mistrza, który pokonał naszych zawodników. Ostatecznie w pierwszej trójce znaleźli się:

II miejsce - Kacper Pietrzykowski 6c

III miejsce - Kacper Musiał  6c

Gratulujemy!

 

dodał: 17.11.2010 redaktor

 

 

SZACHOWE MISTRZOSTWA SZOMBIEREK

 

 

10 listopada w Klubie "Relaks" odbyły się Szachowe Mistrzostwa Szombierek organizowane pod egidą TSK Szombierki. Turniej był rozgrywany systemem szwajcarskim, a każdy zawodnik miał 15 minut na rundę. Zawody zgromadziły na starcie 17 zawodników. Ostatecznie po 5 rundach klasyfikacja przedstawia się następująco:

 I miejsce: Piotr Witkowski 4b - 4p.

II miejsce: Dominik Werenc SP4 - 4p.

III miejsce: Dawid Fabijański 5a - 3,5p

Pozostali uczestnicy wg rankingu: D. Pawełczyk i P. Malec po 3,5p. M. Krygier i B. Sęk po 3p. F. Wesołek, M. Stacherski, M. Mazur po 2,5p oraz G. Wyskiel, P. Marczewska, P. Rudakiewicz, M. Bartoszek, M. Tondygroch, P. Staryszczak, K. Adamczyk.

 

dodał: 17.11.2010 redaktor

 

 

 

JESIENNE PRZEŁAJE

 

 

21 października rozegrane zostały Mistrzostwa Śląska w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Nasi chłopcy: Ł. Piątek 6c, J. Larisch 6c, K. Musiał 6c, D. Fabijański 5a, A. Bugajczyk 6c, F. Berync 6d, W. Zgondek 5a wybiegali sobie srebrne medale oraz tytuł WICEMISTRZÓW ŚLĄSKA w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Zawody rozgrywane były w Rudzie Śląskiej. Wcześniej - 7 października nasi zawodnicy zdobyli już MISTRZOSTWO BYTOMIA I MISTRZOSTWO REJONU. Gratulujemy! Nasze dziewczyny w składzie: A. Makosz 6b, W. Ciuraj 6c, N. Przybyszewska 6c, A. Duś 6c, A. Kowalska 6a, N. Strawa 6c pobiegły dobrze ostatecznie lokując SP45 na IX miejscu wśród bytomskich szkół. Brawo!

 

dodał: 25.10.2010 redaktor

 

 

ŚLĄSKA LIGA ORLIKÓW 2010

 

 

 

3 października zakończyła się Śląska Liga Orlików, której rozgrywki trwały od czerwca 2010r. Reprezentacja SP45, która w 100% składa się z zawodników klasy sportowej "Szombierek" Bytom, zdobyła brązowy medal w Wojewódzkiej Lidze Orlików o puchar Marszałka Województwa Śląskiego. Ostatecznie najlepsza okazała się Szkoła Mistrzostwa Sportowego BBTS Podbeskidzie Bielsko-Biała, II miejsce zajęła SP10 Tychy, a III miejsce - SP45 Bytom. Tuż za podium znalazła się SP Koziegłowy

 

 

dodał: 25.10.2010 redaktor

 

 

SZKOLNA LIGA SPORTOWA

 

 

W październikowe wtorki i środy rozgrywaliśmy mecze w ramach współzawodnictwa międzyklasowego. Pierwsze rozgrywki określiły Wasze umiejętności rzutów i chwytów, a także zgranie klasy i umiejętności taktyczne. Pokazały również zaangażowanie i chęci pracy nad swoim rozwojem fizycznym. Regulamin meczy "Dwa ognia" był wywieszony w holu sali gimnastycznej wraz z terminami. A tak kształtują się wyniki po wszystkich rozegranych już meczach zbijanego:

 

1. Klasa 4c 6p. 1. Klasa 5c 8p. 1. Klasa 6b 6p.
2. Klasa 4d 4p. 2. Klasa 5b 6p. 2. Klasa 6c 4p.
3. Klasa 4a 1p. 3. Klasa 5e 4p. 3. Klasa 6a 2p.
3. Klasa 4b 1p. 4. Klasa 5d 2p. 4. Klasa 6d 0p.
  5. Klasa 5a 0p.  

 

Niestety - najmniej waleczne okazały się klasy szóste, które oddawały mecze walkowerami czyli nie stawiały się na rozgrywki w wyznaczonym terminie. Kalendarz rozgrywek jest stale wywieszony w segmencie sportowym i należy się z nim zapoznać. Mam nadzieję, że rozgrywki listopadowo-grudniowe będą odbywać się przy pełnej frekwencji drużynowej.

 

zmieniony: 04.11.2010 redaktor

 

 

 

TURNIEJ ORLIKA O PUCHAR PREMIERA TUSKA

 

 

Już we wrześniu dwie drużyny chłopców i jedna drużyna dziewcząt wzięły udział w eliminacjach gminnych do Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. Mimo tego, że były to rozgrywki piłki nożnej nasze dziewczyny w składzie: A. Duś 6c, W. Ciuraj 6c, A. Szubert 6a, N. Przybyszewska 6a, J. Przechrzta 6d, M. Grabowska 6d, I. Giętka 6c oraz P. Kokoszka 4c zajęły II miejsce w Bytomiu. Gratulujemy!  Okazało się, że poziom naszych zawodniczek i zawodników jest podobny, gdyż w kategoriach, w których występowali wszystkie trzy drużyny zajęły II miejsca. Nasi chłopcy występowali w składzie: 1998/9 - J. Larisch 6c, Ł. Piątek 6c, A. Bugajczyk 6c, M. Szewczyk 5c, P. Juraszczyk 5c, R. Matula 6c, K. Musiał 6c, K. Pietrzykowski 6c, Ł. Latawiec 6a, M. Kudlek 6c oraz 1999/2000 - J. Bielecki 4c, G. Bomba 4c, S. Kwaśnik 5c, I. Kucia 5c, K. Gajtkowski 5c, B. Fornal 4c, K. Szewczyk 4c, F. Mędrek 4c.

 

dodał: 23.09.2010 redaktor

 

 

CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE

 

 

Od września rozpoczęła się śląska edycja lekkoatletycznych zawodów sportowych organizowanych pod nazwą "Czwartki Lekkoatletyczne". Do bytomskiej reprezentacji dostali się: Łukasz Piątek 6c, Adam Bugajczyk 6c, Jakub Larisch 6c, Fabian Berync 6d, Dawid Fabijański 5e, Wincent Zgondek 5a, Filip Szczot 5e. Wyjazdy na stadion lekkoatletyczny MKS-MOS "Płomień Sosnowiec" Al. Mareckiego 4 organizuje koordynator sekcji lekkiej atletyki w Bytomiu Janusz Szczyrk tel. 607447720. Nasi koledzy pokazali się z bardzo dobrej strony zdobywając medale i zawsze lokując się w pierwszej szóstce najlepszych zawodników danej konkurencji. Najlepsi z najlepszych będą mogli zmierzyć się z innymi zawodnikami z całej Polski podczas finałów  w Warszawie.

 

dodał: 27.09.2010 redaktor

 

 

____________________________________________________________________

 

2009/2010

 

 

MAMY II MIEJSCE W MIEJSKIM WSPÓŁZAWODNICTWIE SPORTOWYM

 

 

Dziękujemy wszystkim reprezentantom szkoły, którzy brali udział w zawodach międzyszkolnych na szczeblu miejskim, rejonowym i wojewódzkim w roku szkolnym 2009/2010. Do zwycięstwa zabrakło nam 6 małych punktów. Gratulujemy wszystkim wspaniałej postawy i zaangażowania.

 

dodał: 03.09.2010 redaktor

 

 

 

WICEMISTRZYNIE BYTOMIA W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ

 

 

1 czerwca w SP 45 odbyły się Mistrzostwa Bytomia w siatkówce plażowej. Niestety z powodu niesprzyjającej aury zawody odbyły się sali gimnastycznej. Nasza reprezentacja w składzie: W. Adamska 6b, D. Kilar 6e, K. Lupa 6c, wywalczyła II miejsce i srebrny medal w tej dyscyplinie. Tak trzymać!

2 czerwca chłopcy rozgrywali swoje mecze. Nasi reprezentanci: T. Ludwiszewski 6d, K. Chyrek 6e oraz K. Junkiert 6e

 

dodał: 03.06.2010 redaktor

 

 

CZWÓRBÓJ LEKKOATLETYCZNY

 

 

25 i 26 maja na boisku ZSO odbyły się zawody dziewcząt i chłopców w czwórboju lekkoatletycznym. Każdy z uczestników miał za zadanie zdobyć jak najlepszy wynik w czterech dyscyplinach lekkoatletycznych: sprint czyli 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz bieg na dystansie 600m (dziewczyny) lub 1000m (chłopcy). Nasze reprezentantki w składzie: W. Adamska6b, S. Lis 6b, D. Kilar 6e, K. Lupa 6c, D. Piasecka 6c, R. Kaim 6c, N. Rydzewska 6d zajęła 4 miejsce - czyli tuż, tuż za podium. Natomiast nasi reprezentanci: M. Fabijański6e, D. Blachucik 6a, D. Pańków 6a, K. Piosek 6b, M. Stanek 6b, A. Kapica 6e wygrali rywalizację. Ostatecznie zdobyli MISTRZOSTWO BYTOMIA, I miejsce w rejonie oraz 13 miejsce w zawodach wojewódzkich. Gratulujemy!

 

dodał: 27.05.2010 redaktor

 

 

WICEMISTRZYNIE BYTOMIA W PIŁCE NOŻNEJ

 

 

17 i 18 maja w hali sportowej "Na skarpie" odbyły się mecze dziewcząt rozgrywane w ramach Mistrzostw Bytomia w Piłce Nożnej. Nasza reprezentacja w składzie: M. Banaś 6d, A. Duś 5c, W. Adamska 6b, J.  Bielecka 6e, K. Szolich 6c, R. Kaim 6c, I. Giętka 5c, K. Bożek 5c, D. Kilar 6e, J. Durzyńska 6e, E. Dziedzic 6d, wywalczyła II miejsce i srebrny medal w tej dyscyplinie. Gratulujemy postawy oraz tego, że w całym turnieju nie dały sobie strzelić ani jednej bramki. Tak trzymać!

 

dodał: 19.05.2010 redaktor

 

 

PIŁKA NOŻNA CHŁOPCÓW

 

 

21 kwietnia na boisku Polonii Bytom ze sztuczną murawą odbędą się eliminacje do Mistrzostw Bytomia w mini piłce nożnej chłopców. Nasza reprezentacja w składzie: K. Junkiert 6e, D. Pańków 6a, A. Bugajczyk 5c, M. Grabowski 6e, A. Kapica 6e, M. Tonia 4c, F. Berync 5d, J. Larisch 5c, D. Wróbel 5b B.Mąsior 6c, P. Freus 6a rozegrała cztery mecze. Do finału przechodzi tylko zwycięzca. Po rozegranych meczach na pierwszym miejscu znalazły się dwie szkoły z taka samą ilością punktów. Niestety, w dodatkowym meczu przegraliśmy 1:2 i zajęliśmy II miejsce w eliminacjach miejskich. Po ostatecznym zliczeniu małych punktów zajęliśmy V miejsce w Bytomiu. Gratulujemy.

 

dodał: 22.04.2010 redaktor

 

 

SIATKÓWKA CHŁOPCÓW

MISTRZOWIE BYTOMIA

 

 

30 marca w SP44 w Bytomiu odbyły się eliminacje do Mistrzostwa Bytomia w siatkówce chłopców szkół podstawowych. Nasza reprezentacja w składzie: K. Junkiert 6e, K. Malec 6e, M. Fabijański 6e, K. Chyrek  6e, T. Ludwiszewski 6d, M. Grabowski 6e, J. Ługowyj 6e, A. Kapica 6e, M. Stanek 6b, A. Poloczek 6b pokonała przeciwników i wywalczyła awans do finału, który odbędzie się 28 kwietnia.  W finale nasi chłopcy zmierzyli się z najlepszym drużynami grup eliminacyjnych SP 32, SP21, SP51... i wszystkie pokonali! Zdobyli w ten sposób MISTRZOSTWO BYTOMIA i złoty medal w czwórkach siatkarskich. Teraz czas na zawody rejonowe, które odbędą się 7 maja. W meczu o tytuł Mistrza Rejonu , po zaciętym pojedynku nasi zawodnicy przegrali i zajęli II miejsce w zawodach rejonowych. Dziękujemy za grę i życzymy dalszych sukcesów.

 

zmieniono: 08.05.2010 redaktor

 

 

KOSZYKÓWKA DZIEWCZĄT

MISTRZYNIE BYTOMIA I MISTRZYNIE REJONU

 

 

29 marca w SP5 w Bytomiu odbyły się eliminacje do Mistrzostwa Bytomia w koszykówce dziewcząt szkół podstawowych. Nasza reprezentacja w składzie: K. Lupa 6c,  R. Kaim 6c, D. Piasecka 6c, W. Adamska 6b, D. Kilar 6e, E. Dziedzic 6d, N. Rydzewska 6d pokonała przeciwniczki i wywalczyła awans do finału, który odbędzie się 23 kwietnia.  W finale nasze dziewczyny rozgromiły swoje rywalki zdobywając tytuł MISTRZA BYTOMIA i złote medale. W meczu o MISTRZOSTWO REJONU pokonały Mistrza Piekar Śląskich i awansowały do półfinału wojewódzkiego, gdzie zajęły III miejsce. Gratulacje!

 

zmieniono: 29.04.2010 redaktor

 

 

SIATKÓWKA DZIEWCZĄT

WICEMISTRZYNIE BYTOMIA

 

 

24 marca w SP32 w Bytomiu odbyły się eliminacje do Mistrzostwa Bytomia w siatkówce dziewcząt szkół podstawowych. Nasza reprezentacja w składzie: K. Lupa 6c,  R. Kaim 6c, D. Piasecka 6c, J. Durzyńska 6e, S. Lis 6b, W. Adamska 6b, D. Kilar 6e, K. Zehnal 6e, M. Nowak 6a, E. Seredyn 6e, N. Rydzewska 6d pokonała przeciwniczki i wywalczyła awans do finału, który odbył się 31 marca. W finale nasze siatkarki zmierzyły się z SP 21, SP44 i SP3. Nasze reprezentantki zafundowały sobie horror kończąc wszystkie swoje mecze tie-breakami. Ostatecznie zdobyły WICEMISTRZOSTWO BYTOMIA W CZWÓRKACH SIATKARSKICH ulegając tylko 1:2 SP21. Gratulujemy zdobycia II miejsca w Mistrzostwach Bytomia :)

 

dodał: 31.03.2010 redaktor

 

 

MISTRZOSTWA BADMINTONA

 

 

19 marca w hali MOSiR w Bytomiu odbyły się Mistrzostwa Bytomia w Badmintonie. Reprezentowali nas: Monika Nowak 6a i Justyna Durzyńska 6e oraz Kasper Chyrek 6e i Łukasz Spendel 6a. Pierwszy nasz start w mistrzostwach zakończył się zdobyciem III miejsca dla reprezentacji chłopców oraz V miejsca dla reprezentacji dziewcząt. Indywidualnie najlepiej wypadła Monika Nowak, która zdobyła brązowy medal. Gratulujemy!

 

dodał: 22.03.2010 redaktor

 

 

SUKCESY W PŁYWANIU

NASZE SREBRNE PŁYWACZKI

 

 

17 i 18 marca na basenie przy ul. Chorzowskiej odbywały się zawody pływackie w ramach Mistrzostw Bytomia szkół podstawowych. Reprezentacja chłopców w składzie: O. Kloc 3d, G. Bomba 3b, J. Bielicki 3b, D. Jakrzewski 4e, P. Pypeć 5c, R. Matula 5c, B. Żak 5b, M. Niżnik 5a, M. Stanek 6b, W. Czaja 6b zdobyła drużynowe V miejsce w Bytomiu. Indywidualnie - Oskar Kloc zdobył srebrny medal grzbietem, Bartek Żak - brązowy medal  płynąc stylem klasycznym, a Marek Stanek - brązowy medal grzbietem.

Nasze dziewczyny czyli: M. Szałajda 3d, M. Szpyrka 3d, I. Wójcik 3c, A. Spendel 4e, A. Adamek 4c, N. Różyło 4c, A. Dziub 5a, M. Fiuk 5b, J. Kasprowicz 5b, M. Kokoszka 6a, N. Rydzewska 6d, K. Kulińska 6e pływały najszybciej jak potrafiły. Okazało się, że zasługują na miano SREBRNYCH PŁYWACZEK. Nasze dziewczyny drużynowo zajęły II miejsce czyli wicemistrzostwo w pływaniu. Zdobyły również II miejsce w pływaniu sztafetowym. Gratulujemy!  Indywidualnie - I. Wójcik - srebrny medal grzbietem, M. Szpyrka zdobyła srebrny medal stylem dowolnym, A. Spendel - brązowy medal grzbietem, A. Adamek - brązowy medal stylem klasycznym, J. Kasprowicz - brązowy medal grzbietem, N. Rydzewska brązowy medal stylem klasycznym, M. Kokoszka złoty medal grzbietem i K. Kulińska złoty medal motylkiem. Gratulujemy umiejętności!

 

dodał: 22.03.2010 redaktor

 

 

MISTRZOWIE POD KOSZEM

 

 

16 marca w hali sportowej przy ul. Kosynierów odbyły się Mistrzostwa Bytomia w koszykówce chłopców szkół podstawowych. Nasza reprezentacja w składzie: K. Junkiert 6e,  M. Fabijański 6e, T. Ludwiszewski 6d, M. Grabowski 6e, A. Kapica 6e, K. Malec 6e, J. Ługowyj 6e, M. Stanek 6b, A. Poloczek 6b, D. Blachucik 6a, D. Pańków 6a, D. Steinert 6a oraz D. Ostafin 6e i M. Frątczak 6a broniła tytułu z ubiegłego roku. I udało się! Jesteśmy MISTRZAMI BYTOMIA w KOSZYKÓWCE. Gratulujemy! Teraz będziemy walczyć o mistrzostwo rejonu. 26 kwietnia w SP5 odbyły się Rejonowe Mistrzostwa w Koszykówce chłopców. Nasi zawodnicy zdobyli tytuł Mistrza Rejonu. W półfinałach wojewódzkich, które odbyły się 6 maja w Tarnowskich Górach, nasi chłopcy wywalczyli III miejsce. Gratulujemy!

 

zmienione: 07.05.2010 redaktor

 

 

II OTWARTE MISTRZOSTWA BYTOMIA W ŁYŻWIARSTWIE

 

 

12 marca na sztucznym lodowisku przy ul. Piłsudskiego odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Bytomia w Łyżwiarstwie Szybkim. Startować mógł każdy - bez względu na płeć i wiek. Uczniowie naszej szkoły wystartowali w zawodach wygrywając w dwóch kategoriach. W kategorii chłopców rocznik 1999 i młodsi I miejsce i złoty medal zdobył Kamil Bąk z 3b, a w kategorii chłopców rocznik 1998 - I miejsce zdobył Paweł Pszon 5a, a II miejsce Łukasz Łatawiec 5c. Gratulujemy sukcesu!

 

dodał: 17.03.2010 redaktor

 

 

SP45 TRZECIĄ RAKIETKĄ BYTOMIA

 

 

11 lutego w Szkole Podstawowej nr 33 w Miechowicach odbyły się Mistrzostwa Bytomia w tenisie stołowym szkół podstawowych. Nasza reprezentacja w składzie: Kamil Junkiert 6e, Kacper Musiał 5c i Adam Bugajczyk 5c, po zaciętych meczach wywalczyli III miejsce jako reprezentacja SP 45 zdobywając brązowy medal w tenisie stołowym. Gratulujemy!

 

dodał: 11.02.2010 redaktor

 

 

MISTRZOWIE BYTOMIA W PIŁCE RĘCZNEJ

MISTRZOWIE REJONU

 

3 lutego odbyły się eliminacje do mistrzostw Bytomia w piłce ręcznej chłopców. Kadra szczypiornistów naszej szkoły: K. Junkiert 6e, M. Fabijański 6e, M. Grabowski 6e, A. Kapica 6e, K. Malec 6e, J. Ługowyj 6e, K. Chyrek 6e, M. Borowiec 6c, M. Stanek 6b, G. Świerczek 6b, K. Malec 6, W. Czaja 6b, A. Poloczek 6b, M. Fratczak 6a, M. Kuźniecow 6a, A. Nowakowski 6a, D. Pańków 6a, D. Steinert 6a oraz J. Larisch 5c, R. Matula 5c - rozegrała dwa mecze: SP45:SP32 12:8 i SP45:SP37 8:8 i wyszła z grupy eliminacyjnej. 8 i 9 lutego rozegrane zostały finały mini piłki  ręcznej chłopców, do których zakwalifikowaliśmy się wraz z SP4, SP9, SP3, SP44. Nasi zawodnicy wygrali wszystkie mecze, zajęli I miejsce i zdobyli tytuł MISTRZÓW BYTOMIA.

3 marca reprezentacja naszej szkoły zmierzyła się z Mistrzem Piekar Śląskich w meczu na szczeblu rejonowym. Wygraliśmy! W półfinałach wojewódzkich rozgrywanych w maju nasi zawodni szli jak burza. Niestety ostatni mecz przegrali różnicą trzech bramek, co oznacza, że zajęli II miejsce w Półfinałach wojewódzkich. Gratulujemy!!!

 

zmienione: 19.05.2010 redaktor

 

 

MISTRZOSTWA BYTOMIA W PIŁCE RĘCZNEJ

SZOMBIERKI GÓRĄ!

 

 

19  stycznia rozpoczęły się Mistrzostwa Bytomia dziewcząt w piłce ręcznej. Nasze dziewczyny zaczęły swoje zmagania meczami z SP 33 i SP 6. Nasze zawodniczki występowały w składzie: E. Ćwięczek 6a, W. Adamska 6b, Sandra Lis 6b, N. Filidadzis 6b, E. Kiczyńska 6c, K. Lupa 6c, D. Piasecka 6c, M. Kloza 6c, M. Wołczyńska 6c, W. Krzywda 6c, M. Banaś 6d, N. Rydzewska 6d, J. Bielecka 6b, D. Kilar 6e.  Niestety, zawodniczki SP33 nie dojechały, natomiast my pokonałyśmy drużynę SP6 12:4 - tym samym awansowałyśmy do finału, który odbył się 25 -26 stycznia. W rozgrywkach końcowych zmierzyłyśmy się z SP44, SP32 i SP37. Po zaciętych meczach: SP45:SP32 - 5:1, SP45:SP37 - 8:6, SP45:SP44 - 4:7 zajęłyśmy II miejsce w Bytomiu zdobywając srebrny medal i WICEMISTRZOSTWO BYTOMIA. Cieszymy się bardzo, zwłaszcza że mistrzostwo przypadło drużynie z sąsiedniej, szombierskiej szkoły.

 

dodał: 28.01.2010 redaktor

 

 

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

 

 

11 grudnia pod patronatem radnego Piotra Buli odbył się Świąteczny Turniej Tenisa Stołowego zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego naszej szkoły. Do turnieju zgłosiło się 45 zawodników i zawodniczek. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy - nagrody. Ostateczne wyniki sportowych zmagań:

 

          chłopcy:                                                   dziewczyny:

 

I miejsce - Kacper Musiał 5c                    I miejsce - Aleksandra Duś 5c

II miejsce - Kamil Junkiert 6e                   II miejsce - Aleksandra Kisielewicz 5a

III miejsce - Mateusz Grabowski 6e          III miejsce - Klaudia Rogiewicz 6a

IV miejsce - Paweł Juraszczyk 4c,            IV miejsce - Aleksandra Kołton 4a

                 Adrian Nowakowski 6a

V miejsce - D. Szatan 6c, M. Fabijański 6e, B. Mąsior 6c, F. Berync 5d, P. Freus 6a

 

dodał: 09.01.2010 redaktor

 

 

JAZDA SZYBKA NA LODZIE

 

 

10 grudnia na lodowisku przy ul. Pułaskiego odbyły się Zwody w Jeździe Szybkiej na Lodzie szkół podstawowych. W kategorii chłopców nasza drużyna w składzie: Paweł Pszon 5a, Łukasz Latawiec 5c, Michał Marchwiany 5a wywalczyła drużynowo 2 miejsce w Bytomiu. Natomiast dziewczyny w składzie: Kinga Napora 6e, Roksana Kaim 6c, Magda Gurowietz 6c, Katarzyna Czerniak 6b, Wiktoria Adamska 6b ostatecznie uplasowały się na 8 pozycji. Gratulujemy!

 

 

dodał: 10.12.2009 redaktor

 

 

TURNIEJ GIER I ZABAW

 

 

Po wieloletniej przerwie znów wzięliśmy udział w Turnieju „Gry i zabawy”, w którym startują zawodnicy z klas: drugich, trzecich, czwartych i piątych. Nasi zawodnicy przygotowywali się pod kierunkiem swoich wychowawców i nauczycieli w-f do zawodów. 6 listopada 2009r. w eliminacjach miejskich zajęliśmy trzecie miejsce. Niestety, tylko zwycięzcy przechodzą dalej. Ale pierwsze koty za płoty – za rok będzie lepiej!

Ostatecznie - po podsumowaniu wszystkich wyników nasza reprezentacja zajęła 10 miejsce w Bytomiu.

Nasza reprezentacja wystartowała w składzie:

Klasa II: A. Jagiełło 2a, J. Czornik 2b, W. Zawadzka 2c, D. Makosz 2d, W. Skowron 2e, M. Łachecki 2b, S. Grządziel 2b, Demarczyk 2b, S. Szmajduch 2c, M. Chyrek 2c

Klasa III: M. Miśkiewicz 3a, A. Wręczycka 3b, P. Kokoszka 3b, P. Szymańska 3b, A. Kurzątkowska 3d, G. Bomba 3b, M. Józaf 3b, M. Wójcik 3a, W. Hajda 3a, S. Kasprzak 3c.

Klasa IV: A. Spendel 4e, A. Juraszczyk 4c, A. Ondycz 4c, S. Sobolewska 4c, N. Różyło 4c, D. Fabijański 4a, F. Szczot 4a, M. Szewczyk 4c, P. Juraszczyk 4c, I. Kucia 4c

Klasy V: A. Duś 5c, A. Makosz 5b, W. Ciuraj 5c, K. Bożek 5c, J. Przechrzta 5d, M. Kudlek 5c, R. Matula 5c, K. Pietrzykowski 5c, A. Bugajczyk 5c, Ł. Latawiec 5c

 

dodał: 16.11.2009r. redaktor

 

 

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

 

 

29 września 2009r. w ramach Mistrzostw Bytomia odbyły się  SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE. Nasi reprezentanci: D. Kilar 6e, W. Adamska 6b, K. Kłoczny 5b, A. Kisielewicz 5a, N. Różyło 4c, A. Witkiewicz 4e oraz M. Fabijański 6e, K. Piosek 6b, A. Bugajczyk 5c, P. Olesiak 5a, M. Tonia 4c, P. Juraszczyk 4c. wspaniale wystartowali. Ostatecznie  - sztafeta chłopców zakończyła rywalizację na 5 miejscu, a reprezentacja dziewcząt - na 9 miejscu. Gratulujemy!

 

dodał: 07.10.2009r. redaktor

 

 

POKAZY UMIEJĘTNOŚCI SPORTOWCÓW

 

 

 

We wrześniu gościliśmy w naszej szkole zawodników klubu rugby i karate oraz wybraliśmy się z wizytą do klubu Czarni Bytom na spotkanie z reprezentantami klubu w judo. W szkole karatecy i rugbiści pokazali swoje umiejętności. Obserwujący pokaz uczniowie i nauczyciele byli pod wrażeniem doskonałej techniki i odwagi gości. Można było spróbować swoich sił podczas mini-walki z karateką albo sprawdzić, czy mecz rugby jest na miarę naszych sił i umiejętności. Podczas wizyty w klubie Czarni Bytom zawodnicy zaprezentowali pokaz trzymań, rzutów i padów. Na koniec nasi koledzy z klas piątych i szóstych spróbowali swoich sił w starciu z utytułowanymi zawodnikami Czarnych Bytom m.in. Januszem Wojnarowiczem. Za odwagę i umiejętności otrzymali oklaski, plakaty i słodkie upominki. Zainteresowanych zapraszamy na treningi do klubu. Więcej informacji na temat zajęć pozalekcyjnych można znaleźć w zakładce PO LEKCJACH.

 

dodał: 30.09.2009r. redaktor 

 

-----------------------------------------------------------------------------

 

2008/2009

 

 

SIATKÓWKA PLAŻOWA

 

 

20 i 21 maja na terenie basenu miejskiego w Bytomiu odbywały się Mistrzostwa Bytomia w Siatkówce Plażowej. W czwartek nasi reprezentanci: Dawid Wysłużal 6e i Tomek Ludwiszewski 5d rozegrali swoje mecze i wywalczyli brązowy medal. Gratulujemy III miejsca w Bytomiu. W piątek nasze dziewczyny: Nina Walda 6e i Angelika Czok 6a (rezerwowa: Magda Kalinowska z 6e) walczyły na piasku. Swój występ zakończyły w finale, ostatecznie zajmując II miejsce w Bytomiu. Gratulujemy!!!

 

dodał: 21.05.2009 redaktor.

 

 

MISTRZOSTWA BYTOMIA W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM

 

14 i 15 maja odbyły się zawody czwórboju lekkoatletycznego dla szkół podstawowych. W czwartek zmagały się dziewczyny z czterema konkurencjami: sprint 60m, skok w dal, bieg na dystansie 600m i rzut piłeczką palantową. Nasze dziewczyny w składzie: Paulina Kasjaniuk 6b, Daria Całus 6b, Sonia Zwolak 6b, Nina Walda 6e, Magda Kalinowska 6e walczyły do końca i ostatecznie zajęły zespołowo X miejsce w Bytomiu. Na wyróżnienie zasługuje Nina Walda, która rzuciła piłeczką palantową na odległość 41m - co było drugą odległością zawodów. Nasi reprezentanci: Kacper Siarka 6d, Marcel Markiefka 6a, Dawid Pańków 5a, Maciej Fabijański 5e, Łukasz Roś 6d, Maksymilian Kubisz 6e starali się jak mogli, zdobywając za kolejne konkurencje dużą liczbę punktów. Ostatecznie zostali srebrnymi medalistami Mistrzostw Bytomia w Czwórboju LA. Gratulujemy!!!

 

dodał: 15.05.2009 redaktor.

 

 

I CZWÓRMECZ LEKKOATLETYCZNY BYTOM -PIEKARY ŚL.- RADZIONKÓW-TARNOWSKIE GÓRY - O PUCHAR OŚRODKA SPORTU I REKREACJI

 

 

Zawody odbywają się zawody międzymiastowe w trzech edycjach: 30 kwietnia, 7 maja i 28 maja. Każdy zawodnik bierze udział w dwóch konkurencjach. Obowiązkowo w biegu na 60m oraz w dowolnej konkurencji wybranej z: 600m, skok w dal, rzut piłką lekarską w tył lub w zależności od klasy 200m, 300m, 400m. Nasi reprezentanci spisali się wspaniale. Punktacją podana zostanie w późniejszym terminie ze strony www.zso3.bytom.pl

 

dodał: 05.05.2009 redaktor.

 

 

XVI BYTOMSKI CROSS WIOSENNY

 

 

28 kwietnia odbyły się pierwsze w tym roku biegi przełajowe na terenie Parku Miejskiego im. F. Kachla w Bytomiu. Nasi zawodnicy startowali na dystansie 710m i 1400m. Najlepszymi zawodnikami okazali się: Adam Bugajczyk z klasy 4c i Wiktoria Adamska z klasy 5b, którzy w swoich kategoriach przybiegli na piątych pozycjach. Pozostali nasi reprezentanci spisali się równie dobrze, gdyż kończyli biegi wśród pierwszych trzydziestu zawodników. Tak więc pierwsze koty za płoty. A przed nami długi sezon zmagań lekkoatletycznych, który właśnie rozpoczęliśmy.

 

dodał: 05.05.2009 redaktor.

 

 

POLONIA BYTOM I KULTURA KIBICOWANIA

 

 

21 kwietnia naszą szkołę odwiedzili zawodnicy piłkarskiego klubu sportowego Polonia Bytom, czyli zawodnicy ekstraklasy. Spotkanie rozpoczęło się od tradycyjnego odśpiewania pieśni stadionowej - "Polonia Bytom - Królową Śląska".  Później były pytania do zawodników, pytania do publiczności, konfrontacje sportowe z zawodnikami, możliwość wygrania biletów na najbliższy mecz z Crakowią oraz zbieranie autografów. Mamy nadzieję, że spotkanie z zawodnikami wszystkich zadowoliło.

 

dodał: 22.04.2009 redaktor.

 

 

MAMY MISTRZÓW BYTOMIA W PIŁCE NOŻNEJ

 

16 kwietnia nasza reprezentacja chłopców rozpoczęła eliminacje w ramach Mistrzostw Bytomia w Piłce Nożnej. Grupa B, w której występują nasi uczniowie, to silna grupa złożona z reprezentacji: SP45, SP51, SP36, SP3, SP46. Reprezentanci szkoły w składzie: Kamil Junkiert 5e, Jakub Koc 6a, Dawid Pańków 5a, Arkadiusz Kapica 5e, Maciej Fabijański 5e, Mateusz Grabowski 5e, Jarosław Ługowyj 5e, Patryk Marczak 6c, Rafał Wołowski 6b, Robert Woronicz 4c, Bartek Mąsior 5c, a w bramce Jakub Larisch 4c wygrali wszystkie mecze w swojej grupie i z pierwszego miejsca dotarli do grupy finałowej. Trzymamy kciuki z mecze finałowe, które odbędą się juz w poniedziałek.

20 kwietnia odbyły się mecze finałowe Mistrzostw Bytomia w Piłce Nożnej. Nasi koledzy pokonali swoich przeciwników i wrócili do szkoły z pucharem i złotymi medalami. Gratulujemy!!!

8 maja odbyły się  Rejonowe Mistrzostwa w Piłce Nożnej chłopców w Piekarach Śląskich. Nasza reprezentacja pokonała mistrza Piekar Śląskich i przeszła do półfinałów wojewódzkich. Gratulujemy i będziemy kibicować podczas następnych meczy.

 

dodał:12.05.2009 redaktor

 

 

SIATKÓWKA CHŁOPCÓW

 

 

25 marca nasza reprezentacja chłopców zmierzyła się z reprezentacjami SP44 i SP32 w eliminacjach czwórek siatkarskich. Nasi reprezentanci w składzie: Dawid Wysłużal 6e, Kamil Junkiert 5e, Paweł Koczar 6b, Dastin Zieliński 6e, Dawid Pańków 5a, Tomek Ludwiszewski 5d, Maciej Fabijański 5e, Maksymilian Kubisz 6e, wygrali z SP 44, ale ostatecznie zajęli drugie miejsce w grupie. To też duże osiągnięcie. Gratulujemy!

 

dodał: 26.03.2009 redaktor

 

 

ZŁOTE KOSZYKARKI

 

 

20 marca 2009r. w Szkole Podstawowej nr 9 odbyły się eliminacje Mistrzostw Bytomia w minikoszykówce dziewcząt. Nasza reprezentacja w składzie: M. Mestenhauser 6c, D. Prygiel 6c, N. Walda 6e, D. Dziurka 6e, M. Kurkiewicz 6e, M. Kalinowska 6e, P. Kasjaniuk 6b, S. Zwolak 6b, A. Jedut 6b, A. Czok 6a, R. Kaim 5c, D. Piasecka 5c, K. Lupa 5c pokonała swoje konkurentki z SP 51 i SP9 i przeszła do fazy finałowej. Trzymamy kciuki za wtorkowe mecze!!!

24 marca odbyły się mecze finałowe. Nasze zawodniczki rozgromiły rywalki i zdobyły MISTRZOSTWO BYTOMIA w miniKOSZYKÓWCE. Gratulujemy!!!:) Teraz przed nimi mecze rejonowe. Trzymamy kciuki!

30 kwietnia odbyły się REJONOWE MISTRZOSTWA w miniKOSZYKÓWCE dziewcząt. Nasze dziewczyny pokonały mistrza Piekar Śląskich i przeszły do półfinału wojewódzkiego, który już 7 maja. Tylko tak dalej!

 

dodał: 04.04.2009 redaktor

 

 

PŁYWANIE CHŁOPCÓW

 

 

19 marca odbyły się zawody pływackie chłopców w ramach Mistrzostw Bytomia i Rejonu Bytomskiego. Nasi reprezentanci: W. Zgondek, K. Adamczyk,  R. Matula, M. Niżnik,  T. Mierzwiński, B. Żak, P. Pypeć, Ł. Spendel, M. Stanek, M. Koźlik zdobyli w punktacji łącznej 4 miejsce drużynowo. Indywidualnie zdobyli:

Wincent Zgondek z klasy 3a - brązowy medal

Mateusz Niżnik z klasy 4a - brązowy medal

Łukasz Spendel z klasy 5a - srebrny medal

Sztafeta 4x50m stylem dowolnym: T. Mierzwiński 3d, M. Niżnik 4a, W. Zgondek 3a, B. Żak 4b - brązowy medal

 

Gratulujemy!!!

dodał: 19.03.2009 redaktor

 

 

JAZDA SZYBKA NA LODZIE

 

 

18 marca 2009r. na Lodowisku Sztucznym Polonii Bytom odbyły się Otwarte Mistrzostwa w Łyżwiarstwie Szybkim. Nasi reprezentanci w kategorii - rocznik 1998 i młodsi zajęli trzy miejsca na podium:

I miejsce Paweł Pszon z klasy 4a

II miejsce Łukasz Latawiec z klasy 4c

III miejsce Michał Marchwiany z klasy 4a

W kategorii dziewcząt - rocznik 1997:

III miejsce Michalina Mucha z klasy 5d zdobyła

W kategorii chłopców - rocznik 1996:

I miejsce Jakub Pszon z klasy 6e

Gratulujemy umiejętności!!!

 

dodał: 18.03.2009 redaktor

 

 

PŁYWANIE DZIEWCZĄT

 

 

17 marca na pływalni przy ul. Chorzowskiej rozpoczęły się  zawody pływackie w ramach Mistrzostw Bytomia i Rejonu Bytomskiego. Nasze reprezentantki w składzie: A. Kurzątkowska 2d, A. Adamek 3d, P. Marczewska 3b, A. Spendel, W. Wajs, M. Fiuk, A. Dziub, E. Kiczyńska, M. Donocik, N. Rydzewska, M. Kokoszka, K. Kulińska zdobyły zespołowo 4 miejsce w Bytomiu. Indywidualnie:

Ania Spendel z klasy 3e - srebrny medal grzbietem

Ania Adamek z klasy 3d - srebrny medal stylem dowolnym

Monika Donocik z klasy 5a - brązowy medal stylem klasycznym

Nicole Rydzewska z klasy 5d - srebrny medal stylem dowolnym

Magdalena Kokoszka z klasy 5a - złoty medal grzbietem

Karolina Kulińska z klasy 5e - złoty medal delfinem

Gratulujemy!!!

 

dodał: 17.03.2009 redaktor

 

 

WICEMISTRZOSTWO BYTOMIA W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW

 

 

10 marca 2009r. w Szkole Podstawowej nr 4 odbyły się eliminacje Mistrzostw Bytomia w minikoszykówce chłopców. Nasi zawodnicy w składzie: Maciek Fabijański 5e, Mateusz Kędzior 6d, Dawid Wysłużal 6e, Dastin Zieliński 6e, Maksymilian Kubisz 6e, Adam Paczuła 6e, Tomek Ludwiszewski 5d, Kuba Koc 6a, Kamil Junkiert 5e, Paweł Koczar 6b, Łukasz Łapot 6b, Kuba Kasjaniuk 6a, Krzysztof Malec 5e zostali przydzieleni do grupy 4 i spotkali się z SP4, SP3, SP51. Naszym reprezentantom gratulujemy wygrania trzech meczy i awansu z pierwszego miejsca do fazy półfinałowej.

Piątek 13 marca okazał się dla naszych koszykarzy dniem szczęśliwym. W meczu półfinałowym pokonali SP5 i awansowali do finału miejskiego, w którym grać będą najlepsze cztery drużyny Bytomia. Trzymamy kciuki!

Hala przy ul. Kosynierów w Bytomiu była szczęśliwa dla naszych koszykarzy. Pokonali dwa zespoły, jednak na SP44 nie było mocnych. I w ten sposób zostali WICEMISTRZAMI BYTOMIA W miniKOSZYKÓWCE. Gratulujemy!!!!!!! :)

 

dodał: 23.03.2009 redaktor

 

 

LODOWISKO

 

 

Sport to zdrowie – pod takim hasłem nasi uczniowie z kl. IV- VI wybrali się na lodowisko na bytomski Rynek. Tak jak w zeszłym roku, wychowawcy proponowali termin wyjścia na lód. Uczniowie mogli stawiać pierwsze kroki na łyżwach, jak i doskonalić swoje umiejętności. Brawo dla wszystkich, a szczególnie dla tych, którzy mimo upadków i niepowodzeń, wrócili z lodowiska z tarczą, czyli nauczyli się poruszać po śliskiej tafli lodu

 

dodał: 17.12.2008 redaktor

 

 

ŚWIĄTECZNY TURNIEJ SZERMIERCZY

 

16 grudnia odbył się w naszej szkole Świąteczny Turniej Szermierczy w szpadzie  w randze Mistrzostw Bytomia zorganizowany przez MDK nr 1 i SP 45 w Bytomiu. Zawody przygotowali i prowadzili: Piotr Bortel, Zbigniew Wasiołka i Halina Paprocka. W kategorii najmłodszej wygrał Wojtek Biguszewski, a kolejne miejsca zajęli: Przemysław Kuczyński, Filip Kędra, Patryk Adamczak. W kategorii średniej nasza uczennica Dorota Kołodziej z klasy 2d wygrała w kategorii dziewcząt. Kolejne miejsca zajęły: Agata Szkodzińska, Kasia Bielecka i Agata Hunia. Natomiast w kategorii chłopców na podium znaleźli się: Paweł Burzyk, Daniel Donecki i Marek Jędrychowski.  W kategorii najstarszej, mieszanej zwyciężyła Agata Spinder, a dalszej kolejności miejsca zajęli: Tomek Lubos, Michał Rejner, Karolina Chmielecka, Kasper Chyrek, Patryk Kubów, Dawid Kuzyszyn i Dominika Skowronek. Gratulujemy bardzo dobrego występu zawodnikom naszej szkoły. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy, napoje i słodkie upominki. Zawodnikom kibicowali rodzice, koleżanki i koledzy szkolni i klubowi. Nagrody wręczyła dyrektor MDK nr 1 p. Adriana Walasek.

 

 

dodał: 17.12.2008 redaktor

 

 

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SIATKÓWKI

 

 

W grudniowe poniedziałki i czwartki odbywał się w naszej szkole TURNIEJ CZWÓREK SIATKARSKICH. Uczestnikami byli uczniowie klas IV-VI biorący udział w popołudniowych zajęciach Rekreacji.

A oto rezultaty.        W kategorii chłopców:

I miejsce: Polonez w składzie: M. Kubisz, D. Wysłużal, D. Grzesiak, T. Ludwiszewski

II miejsce: Trabant w składzie: D. Zieliński, M. Ludwig, G. Bogdański, D. Han, A. Paczuła

III miejsce: BMW w składzie: M. Fabijański, K. Malec, A. Kapica, K. Chyrek

                             W kategorii dziewcząt:

I miejsce: Odlotowe dziewczyny w składzie: M. Mazur, S. Zwolak, K. Nowak, V. Węgrowska

II miejsce: Atomówki w składzie: M. Mucha, M. Banaś, N. Rydzewska, E. Dziedzic

 

dodał: 12.12.2008 redaktor

 

 

JAZDA SZYBKA NA LODZIE

 

 

2 grudnia 2008r. na lodowisku Polonii Bytom odbyły się zawody w łyżwiarstwie szybkim. po bardzo długiej  przerwie nasi reprezentanci wzięli udział w rywalizacji w tej dyscyplinie sportowej. Nasza kadra łyżwiarska składa się przede wszystkim z hokeistów Polonii Bytom, którymi są: J. Pszon 6e (16,76s.), P. Pszon 4a (19,11s.) Ł. Latawiec 4c (18,84s.), M. Marchwiany 4a (20,01s.) oraz aktywnie ślizgających się (na lodowisku na Rynku) w zeszłym roku uczniów: P. Koczar 6b (27,11s.), A. Stachnowski 6e (24,74s.), D. Wysłużal 6e (23,84s.). Po weryfikacji i sprawdzeniu się z innymi łyżwiarzami zdobyliśmy 4 miejsce w Bytomiu. Gratulujemy zawodnikom udanego początku zimowego sezonu.

 

 

dodał: 02.12.2008 redaktor

 

 

MIEJSKI TURNIEJ SZACHOWY

 

14 listopada 2008r. w Klubie Relaks odbył się Miejski Turniej Szachowy. Zawody zorganizowano z okazji 90 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Jego organizatorami był: MOSiR, Klub Relaks, MDK nr 2 w Bytomiu. Nasi reprezentanci to: K. Płoskonka 6e, M. Fabijański 5e, A. Pękala 2d, M. Fraszewski 6c, G. Bogdański 6c, M. Grabowski 5e, M. Maroń 6e, K. Witkowski 6e, D. Han 6c, S. Pender 6d, D. Pawełczyk 3c, P. Juraszczyk 3d, B. Sęk 3d, D. Fabijański 3a, A. Paczuła 6e, S. Borkowski 4b, D. Wawrzyniak 6e, A. Stachnowski 6e, M. Ludwig 6c, Ł. Przybyłowski 6d. Nasi reprezentacji w klasyfikacji zespołowej zajęli czwarte miejsce. Gratulujemy!

 

dodał: 17.11.2008 redaktor

 

 

SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY

 

6 listopada 2008r. odbył się Szkolny Turniej Szachowy. Wzięło w nim udział pięćdziesięciu szachistów i szachistek z naszej szkoły. Turniej odbywał sie na 25 planszach, a czas odmierzały zegary szachowe. Cieszymy się, że gra rozwijająca myślenie jest tak popularna wśród naszych uczniów. Kto jeszcze nie potrafi grać lub chciałby nauczyć się grać lepiej - zapraszamy na zajęcia KOŁA SZACHOWEGO do Klubu Relaks w każdy piątek. Zajęcia są bezpłatne.

 

KLASY I

 

 

 

M. Żugaj 1b - 0,5p.

 

KLASY II

 

A. Pękala 2d-3p.

P. Witkowski 2c - 1,5p.

M. Ptaszek 2c - 1p.

K. Mzyk 2a -O,5p.

KLASY III

D. Pawełczyk 3c, P. Juraszczyk 3d, B. Sęk 3d, D. Fabijański 3a -2p.

K. Adamczyk 3d, P. Malec 3d, P. Staryszczak 3d -1,5p.

T. Mierzwiński 3d, F. Wesołek 3c, M. Stacherski 3d, S. Kwaśnik 3d - 1p.

KLASY IV

 

S. Borkowski 4b - 2p.          

J. Kasprowicz 4b, P. Białecki 4b, M. Thobor 4b,  - 1,5p.

J. Zabiegała 4b, P. Pawolka 4b - 1p.

 

 

 

 

KLASY V

 

M. Fabijański 5e-3p.

M. Grabowski 5e-2,5p.

J. Niewulis 5a - 1p.

D. Gauter 5e - 0,5p.

 

 

 

 

 

KLASY VI

K. Płoskonka 6e, M. Fraszewski 6c, -3p.

G. Bogdański 6c, M. Maroń 6e, K. Witkowski 6e, D. Han 6c - 2,5p.

S. Pender 6d,A. Paczuła, D. Wawrzyniak 6e, A. Stachnowski 6e, M. Ludwig 6c, Ł. Przybyłowski 6d- 2p.

M. Czepielewski 6e, M. Kubisz 6e, D. Zieliński 6e, - 1.5p.

M. Bławat 6e, F. Faltin 6c, P. Marczak 6c, K. Demarczyk 6c, -1p.

 

dodał: 17.11.2008 redaktor

 

 

 

RUGBY

 

 

11.10.2008 drużyna Rugby Klub Czarni w Bytomiu wzięła udział w turnieju regionalnym w Mosinie, na którym zajęli 3 miejsce w kategorii młodziki. Jak na debiut, był on bardzo udany, mimo że po wielu zawodnikach widać było brak ogrania. Jesteśmy pewni, że następne występy przyniosą jeszcze większe sukcesy.

W turnieju udział wzięli:  Bujak Daniel KAPITAN, Bugajczyk Wojciech, Kiczyński Kamil, Sochacki Łukasz, Stainert Wojciech, Skoracki Cezary, Śliwka Łukasz, Rymarz Fabian, Marcel Frątczak KAPITAN, Czernik Mateusz, Gaik Justyna, Gauter Daniel, Gut Patryk, Kazimierczak Oskar, Nowakowski Adrian, Zabiegała Jakub, Żurek Dominika. Najmłodszy zawodnik naszego klubu sześcioipółletni Jakub Waszczyński otrzymał specjalne wyróżnienie. (Kolorem zielonym wyróżnieni zostali uczniowie naszej szkoły).

 

Rugby Klub Czarni zaprasza na treningi w poniedziałki, środy, piątki  o godz. 17.00 na boczne boisko miejskie  TS Szombierki ul. Modrzewskiego. Więcej informacji: www.rc-czarnibytom.eu

 

dodał: 20.10.2008 redaktor

 

 

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

 

29 września 2008r. w ramach Mistrzostw Bytomia odbyły się  SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE. Nasi reprezentanci to: N. Walda 6e, K. Kulińska 5e, W. Adamska 5b, J. Bielecka 5e, M. Mestenhauser 6c, D. Prygiel 6c oraz M. Ludwig 6c, D. Grzesiak 6c, Ł. Rakowski 6c, Ł. Roś 6d, R. Wałowski 6d, A. Poloczek 5b. Niestety start naszych zawodników nie był zbyt udany, gdyż dziewczyny zajęły 12 miejsce, a chłopcy - 16 miejsce. Ale pierwsze koty za płoty. Na następnych zawodach na pewno będzie lepiej. Trzymamy kciuki!

 

dodał: 02.10.2008 redaktor

 

 

POKAZ UMIEJĘTNOŚCI JUDOKÓW

 

 

W środę 10 września w naszej szkole gościli zawodnicy Klubu Sportowego Czarni Bytom. Wszystkim zainteresowanym pokazali umiejętności, które nabywa zawodnik judo. Obserwujący pokaz uczniowie i nauczyciele byli pod wrażeniem doskonałej techniki i odwagi gości. Na koniec nasi koledzy z klas piątych i szóstych spróbowali swoich sił w starciu z zawodnikami Czarnych Bytom. Za odwagę, wiedzę teoretyczną i umiejętności otrzymali oklaski i słodkie upominki. Zainteresowanych zapraszamy na treningi do klubu. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.judobytom.pl oraz pod numerem telefonu: 032-281 77 71

 

dodał: 12.09.2008 redaktor

 

 

archiwum wiadomości sportowych